Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 389924 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #675 dnia: Luty 14, 2013, 08:08:09 pm »
Zastanawia mnie jedna rzecz. Jaki jest (z biznesowego, ekonomicznego i technicznego punktu widzenia) sens wydawania AVENGERS DISASSEMBLED w ramach kolekcji? Zmiana dotycząca 4 tomu względem pierwszego, testowego rzutu dawała do zrozumienia, że komiks raczej w skład kolekcji nie wejdzie. Skoro były już egzemplarze AVENGERS z czwartym grzbietem, to trzeba było puścić ten tom jaki czwarty jak kolekcja już ruszyła. Jakoś byśmy to przeżyli. A oni nie - zrobili Wolviego z tym grzbietem, a teraz będą drukować nowy nakład Mścicieli z grzbietem nr. 9 :/ Zupełnie bez sensu, chyba że ja go nie dostrzegam.

W USA Avengersi wydani w wakacje, z grzbietem numer cztery, szybko staliby się kolekcjonerskim białym krukiem. Ale nie na polskim rynku. Zwłaszcza, że wydanie od MUCHY jest jeszcze dostępne, ba, od dziś przecenione na...39 zł :wink:

Wydawane jest w ramach kolekcji, ponieważ Hachette nie ogląda się na to, co już na danym rynku było - to raz. W UK na pewno dubluje się WSZYSTKO - a jednak kolekcja schodzi i jest popularna. Tak więc dubel nie ma dla Hachette znaczenia.

Dwa - rzut z nr 4 był numerem testowym. Nie wiadomo, jak duży był to nakład, ale jeżeli poszło tylko w kilku województwach, to raczej niewielki. Mając bardzo mało starego nakładu, Hachette niewiele traci wydając go ponownie, jedynie z innym grzbietem. To, co zostało z rzutu testowego pewnie wróciło do drukarni, gdzie zerwano stare okładki i oprawiono w nowe. Nie ma na tym wielkiej straty. Dodruk do większego nakładu wg istniejących już matryc i z nowym grzbietem również nie obciąża zbytnio kosztów - bo te największe już poszły na wydanie numeru testowego.

Avengers w wakacje puszczono zapewne jedynie na fali popularności filmu. A ponieważ teraz tego argumentu już nie ma, mogli ten tytuł przesunąć.

Mnie zastanawia natomiast wg jakich kryteriów Hachette dobiera kolejne numery - czy tylko wg ankiet, jakie były rozdawane z testami, czy może mają jakiś swój własny zamysł.

Osobiście liczyłem na Winter Soldiera jako 8 lub 9. A ten się odsuwa... Ale dla mnie każdy komiks do nowość, więc w sumie nie narzekam :smile: 

A na forum Geeka w komentarzach pod Hulkiem znowu padło ze strony Muchy, że u nas nie będzie takiej listy komiksów jak UK - że będą zmiany względem Wiki. I to komentarz podpisany przez tłumacza Muchy. I co tu o tym wszystkim myśleć... Może faktycznie robią przymiarki do II serii kolekcji, a Mucha w to nie jest wtajemniczona i jedynie przygotowuje tłumaczenia. Nie mam pojęcia...
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2013, 08:21:32 pm wysłana przez Jaxx »

Offline R4ve

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #676 dnia: Luty 14, 2013, 08:56:48 pm »
Hmm... a powiedzcie mi jedno, Avengersi to faktycznie taki dobry tytuł?
Chodzi mi konkretnie o tą właśnie pozycje co ma wyjść w ramach Kolekcji. Właściwie gdzie nie spojrzeć, to wszyscy wychwalają.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #677 dnia: Luty 14, 2013, 10:22:02 pm »
Pytania o konkretne tytuły staram się zamieszczać w temacie http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,34880.0.html gdyż jak niektórzy narzekali - tutaj się robi off-top >_>


Żeby nie być gołosłownym - 2 kolpoltery, empik, inmedio zaopatrzone w Dark Phoenixa, u mnie z dostępem nie ma problemu, za to zauważyłem, że:
- w Kolpolterach i In-Medio zrobiono zwrot tomu 1, pojawił się na nowo tom 2 razem z 6
- w Empiku leżą na półkach tomy 1 i 6,
- w osiedlowym kiosku, gdzie od początku pojawiały się po 2 egzemplarze każdego tomu kolekcji numer szósty już się nie pojawił.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #678 dnia: Luty 14, 2013, 10:42:19 pm »
Cytuj
W wydaniu TM-Semic pominięto poniższą stronę. Sory, że nie z polskiego wydania, ale nie chcę niszczyć mojego tomu miażdżąc go na szybie skanera
Wielkie dzięki @Anionorodnik za brakującą stronę (a która to strona by była w Semicach, zakładam że w 3/92?) a także za dokładne porównanie wersji. Muszę przyznać, że coraz bardziej mnie kusi żeby jednak zaopatrzyć się w ten tytuł  :biggrin: zobaczymy...

Offline marceli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #679 dnia: Luty 14, 2013, 10:53:45 pm »
Ja trzy najbliższe numery odpuszczam. Zostanie trochę kasy w kieszeni.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline mr.lovecraft

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #680 dnia: Luty 14, 2013, 11:08:31 pm »
Jedynie to Avengers mi nie pasi, ale jest ok. Czekam z niecierpilowścią na następne tomy :)

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #681 dnia: Luty 14, 2013, 11:21:04 pm »

A na forum Geeka w komentarzach pod Hulkiem znowu padło ze strony Muchy, że u nas nie będzie takiej listy komiksów jak UK - że będą zmiany względem Wiki. I to komentarz podpisany przez tłumacza Muchy. I co tu o tym wszystkim myśleć... Może faktycznie robią przymiarki do II serii kolekcji, a Mucha w to nie jest wtajemniczona i jedynie przygotowuje tłumaczenia. Nie mam pojęcia...
Też to zauważyłem. Tomasz Sidorkiewicz twierdzi, że wielu tytułów nie będzie w WKKM, w porównaniu do listy na wikipedii. Nie wiadomo za bardzo jak to rozumieć. Moim zdaniem jest to trochę taka gra pod publiczkę, aby napędzić sprzedaż dla Muchy. Coś na zasadzie ,,nie bójcie się, kupujcie, nie będzie tego w WKKM". Poza tym nie podaje konkretnych tomów jakie mogą się znaleźć w WKKM zasłaniając się tajemnicą. Nie przeszkadza mu to jednak twierdzić, że będą nowe tomy w porównaniu z listą. Trochę niekonsekwentne postępowanie.
Z czysto logicznego punktu widzenia wątpię aby Hachette kupiło licencje na nowe tomy, czyniąc w ten sposób wydawanie WKKM jeszcze mniej zyskownym. Moim zdaniem nasza wersja kolekcji pokryje się z innymi.

Offline Black Bolt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #682 dnia: Luty 15, 2013, 12:57:09 am »
Myślę,   że aby informacje o bieżących tomach nie tonęły pod nawałem polecanek i   innych offtopowych rzeczy, można by przerobić wątek "WKKM - Najbardziej oczekiwane" na temat o rekomendacjach. Jak będę miał chwilę to napiszę tam coś o tytułach, których mi brakuje w kolekcji.
O tak, tak. Ja bym nawet proponował stworzyć osobny temat - WKKM vol. 2  :biggrin:
Tam wspólnymi siłami moglibyśmy punumerować i poprzedstawiać różne zacne historie, które chcielibyśmy zobaczyć w kolekcji i zobaczyć, czy uda nam się uzbierać 60 pozycji i pokryć całe uniwersum Marvela, żeby nie były to tylko same świeżynki i wszystko o mutantach i Mścicielach.
Ja skory do takiej zabawy. Nawet na Avalonie próbowałem już taką listę ulepić, ale zabrakło mi wiedzy i pomysłów na 60 pozycji.

Zastanawia mnie jedna rzecz. Jaki jest (z biznesowego, ekonomicznego i technicznego punktu widzenia) sens wydawania AVENGERS DISASSEMBLED w ramach kolekcji? Zmiana dotycząca 4 tomu względem pierwszego, testowego rzutu dawała do zrozumienia, że komiks raczej w skład kolekcji nie wejdzie. Skoro były już egzemplarze AVENGERS z czwartym grzbietem, to trzeba było puścić ten tom jaki czwarty jak kolekcja już ruszyła. Jakoś byśmy to przeżyli. A oni nie - zrobili Wolviego z tym grzbietem, a teraz będą drukować nowy nakład Mścicieli z grzbietem nr. 9 :/ Zupełnie bez sensu, chyba że ja go nie dostrzegam.
Ja mam na to trzy teorie :
- ogólny chaos wydawniczy, jedni mówią co mówią, a inni robią co robią i jakoś to będzie
- Mucha równolegle sprzedaje te albumy, więc nie może się ot tak przyznać, że zaraz wyda je drugi raz, tylko taniej i opowiada, że przesunie je na koniec, albo że lista kolekcji będzie inna
- i mój faworyt, chcieli dłużej zwlekać z tym albumem z powyższego względu, ale zawalili jakiś termin z przygotowaniem wydania lub tłumaczeniem i musieli puścić coś co mają już gotowe

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #683 dnia: Luty 15, 2013, 06:06:55 am »
Ja mam na to trzy teorie :
- ogólny chaos wydawniczy, jedni mówią co mówią, a inni robią co robią i jakoś to będzie
- Mucha równolegle sprzedaje te albumy, więc nie może się ot tak przyznać, że zaraz wyda je drugi raz, tylko taniej i opowiada, że przesunie je na koniec, albo że lista kolekcji będzie inna
- i mój faworyt, chcieli dłużej zwlekać z tym albumem z powyższego względu, ale zawalili jakiś termin z przygotowaniem wydania lub tłumaczeniem i musieli puścić coś co mają już gotowe
Też to zauważyłem. Tomasz Sidorkiewicz twierdzi, że wielu tytułów nie będzie w WKKM, w porównaniu do listy na wikipedii. Nie wiadomo za bardzo jak to rozumieć. Moim zdaniem jest to trochę taka gra pod publiczkę, aby napędzić sprzedaż dla Muchy. Coś na zasadzie ,,nie bójcie się, kupujcie, nie będzie tego w WKKM". Poza tym nie podaje konkretnych tomów jakie mogą się znaleźć w WKKM zasłaniając się tajemnicą. Nie przeszkadza mu to jednak twierdzić, że będą nowe tomy w porównaniu z listą. Trochę niekonsekwentne postępowanie.
Z czysto logicznego punktu widzenia wątpię aby Hachette kupiło licencje na nowe tomy, czyniąc w ten sposób wydawanie WKKM jeszcze mniej zyskownym. Moim zdaniem nasza wersja kolekcji pokryje się z innymi.
Zastanawiam mnie dlaczego jak ktos, kto opracowuje WKKM mowi, ze bedzie kilka innych tytulow w porownaniu z wersja angielska, to odrazu zaczyna sie weszyc "spisek"?
Logicznie jest raczej zastosowac brzytwe Ockhama i uciac te dziwne spekulacje.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline helsing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #684 dnia: Luty 15, 2013, 07:16:49 am »
Zastanawiam mnie dlaczego jak ktos, kto opracowuje WKKM mowi, ze bedzie kilka innych tytulow w porownaniu z wersja angielska, to odrazu zaczyna sie weszyc "spisek"?

Niektórzy tak już mają że nie są w stanie przyjąć rzeczywistości taką jaką jest.
Co do innych albumów u nas niż z listy wiki. W sklepie gildii zaczęła się wyprzedaż niektórych tytułów Muchy. Można zauważyć że jest wśród nich i Iron Man Pięć Koszmarów i Czwórka z Fantasticka. Obu nie ma na wikipedii, ale pewnie u nas się pojawią.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #685 dnia: Luty 15, 2013, 07:21:34 am »
Pan Sidorkiewicz twierdzi, że będą inne tomy bazując jedynie na tym, że dostał do tłumaczenia tytuły nie wymienione na liście. Hachette się nie wypowiada w ogóle na ten temat. I w sumie to jest zastanawiające. Osobiście nie chce mi się wierzyć, że tłumacz wprowadza celowe zamieszanie, aby napędzić sprzedaż Muchy - to trochę naciągana teoria. Chociaż z drugiej strony mówienie w jednym poście przez Sidorkiewicza, że Mucha nie ma wpływu na kolekcję a w drugim, że jej zawartość będzie inna niż w UK, to faktycznie pewna niekonsekwencja.
 
Moim zdaniem te ewentualne inne tytuły jeżeli już, to zastąpią raczej dalsze tytuły, powyżej numeru 35 - czyli z części, która jeszcze się nie ukazała w WKKM na zachodzie. Albo też Hachette na kilka tytułów dostało licencję jedynie na sprzedaż na terenie UK i dlatego podmieniają niektóre pozycje na innych rynkach. Tu wszystko zależy od tego jak mają podpisaną umowę z Marvelem (czy też Paninim, czy jak im tam). Za mało tu wiemy.
 
No i Sidorkiewicz mówi "kilka tytułów", a nie sporo. Czyli to może być kilka pojedynczych przypadków. Dla mnie w sumie to bez znaczenia, bo i tak łykam całość, ale obawiam się jedynie tego, że wypadnie coś wartościowego na rzecz jakchiś gniotów.
 
Więc, Anionorodnik, nic nie jest stracone - może zobaczymy jednak X-Men: From Ashes zamiast dajmy na to Thunderbolts albo Dr Strange'a :smile:
 
 
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 07:51:14 am wysłana przez Jaxx »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #686 dnia: Luty 15, 2013, 07:23:52 am »
Niektórzy tak już mają że nie są w stanie przyjąć rzeczywistości taką jaką jest.
Co do innych albumów u nas niż z listy wiki. W sklepie gildii zaczęła się wyprzedaż niektórych tytułów Muchy. Można zauważyć że jest wśród nich i Iron Man Pięć Koszmarów i Czwórka z Fantasticka. Obu nie ma na wikipedii, ale pewnie u nas się pojawią.

Nie, raczej nie. Pan Sidorkiewicz mówi o tym, że dostał do tłumaczenia co innego, niż jest na liście wiki. Wymienione tytuły są już przygotowane pod względem tłumaczenia, więc raczej nie o nie tu chodzi.
 
A Mucha wyprzedaje całość komiksów Marvela - można to podejrzeć na ich stronie. 

Offline Czarny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #687 dnia: Luty 15, 2013, 08:49:55 am »
Chociaż z drugiej strony mówienie w jednym poście przez Sidorkiewicza, że Mucha nie ma wpływu na kolekcję a w drugim, że jej zawartość będzie inna niż w UK, to faktycznie pewna niekonsekwencja.

Nie widzę tu żadnej niekonsekwencji. Pan Sidorkiewicz dostał do tłumaczenia coś czego nie ma na liście wiki, więc zawartość będzie inna niż w UK. STOP. Koniec informacji
Gdzie tu w tym widać jakiekolwiek powiązanie albo gorzej wpływ Muchy???? I gdzie ta niekonsekwencja????

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #688 dnia: Luty 15, 2013, 09:09:18 am »
Dokladnie, gdzie tu niekonsekwencja.
 
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #689 dnia: Luty 15, 2013, 09:13:13 am »
Ok, może źle to ująłem. Chodzi mi o to, że tak naprawdę pan Sidorkiewicz nie ma 100% pewności, czy dany komiks trafi do WKKM. Dostał materiał do przetłumaczenia i go przygotowuje. A czy on wejdzie w skład WKKM czy nie, to już decyzja Hachette - więc mówienie, że skoro przygotowuje inny tytuł, to lista będzie inna jest raczej pewnym założeniem z jego strony. Mającym solidne podstawy oczywiście (bo przecież po coś to tłumaczenie jest), ale wciąż tylko założeniem. Wiadomo przecież, że Mucha była zaskoczona startem kolekcji - więc widać, że Hachette nie kontaktuje się z nimi w takich sprawach, więc nie wiem, czy na tej podstawie można wnioskować, że Hachette zmieni plan wydawniczy na Polskę.
 
Poza tym kiedyś pisał, że nie będzie wielu tytułów, wczoraj już, że tylko kilku. To pewnie wszystko jest jeszcze tak płynne, że nikt nie wie, co tak naprawdę będzie dalej.
 
Najlepiej będzie uciąć ten temat, jak już ktoś wyżej pisał - po prostu pożyjemy, zobaczymy :smile: