trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 390937 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #690 dnia: Luty 15, 2013, 09:18:22 am »
Sidorkiewicz jest czlonkiem redkacji Muchy (tak wynika z roznych stopek wydan Muchy), wiec zakladanie, ze nie wiem co wejdzie w sklad WKKM jest "mnozeniem bytow ponad miare" i snuciem kolejnycn "spiskowych" teorii. Brzytwa Ockhama, Panowie i Panie powinna byc zasada zawsze.

EDIT: Wyprzedaz roznych tytulow przez Muche moze miec rozne podstawy (wyprzedaje tez Loveless, ktore nie bedzie na 100% w WKKM, ani nawet New Avengers 1, ktore wg UK wersji ma byc).
Poza tym dowiedzialem sie powodem, ze niektore ich pozycje (Astonishing X-men) sa niedostepne wynika najprawdopodobniej z faktu problemow finansowych jednej z hurtowni, ktora rozlicza sie z empikiem. Mucha podobno robila spore naklady i nie powinno tych komiksow zabraknac.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 09:25:21 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #691 dnia: Luty 15, 2013, 09:36:20 am »
I gdzie ta niekonsekwencja????
Naucz się czytać ze zrozumieniem, a się dowiesz. Sidorkiewicz najpierw mówi, że nie będzie się wypowiadał na temat WKKM, bo wiąże go tajemnica, a później puszcza plotkę że znajdą się w niej zupełnie nowe pozycje. Następnie oczywiście nie wymienia ich tytułów. Skoro jest związany tajemnicą to po co spekuluje nad nowymi pozycjami? Jeśli chcę coś powiedzieć, to mówię bez owijania w bawełnę, a jeśli nie chcę, to lepiej przemilczeć.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #692 dnia: Luty 15, 2013, 09:45:55 am »
Naucz się czytać ze zrozumieniem, a się dowiesz. Sidorkiewicz najpierw mówi, że nie będzie się wypowiadał na temat WKKM, bo wiąże go tajemnica, a później puszcza plotkę że znajdą się w niej zupełnie nowe pozycje. Następnie oczywiście nie wymienia ich tytułów. Skoro jest związany tajemnicą to po co spekuluje nad nowymi pozycjami? Jeśli chcę coś powiedzieć, to mówię bez owijania w bawełnę, a jeśli nie chcę, to lepiej przemilczeć.
Sidorkiewicz/Mucha pisal/a o tym ze nie moze zdadzac szczegolow zwiazanych z WKKM i od razu zaznaczala, zeby nie sugerowac sie calkowiecie lista wydania brytyjskiego. zatem gdzie tu niekonsekwencja?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #693 dnia: Luty 15, 2013, 09:51:32 am »
Sidorkiewicz/Mucha pisal/a o tym ze nie moze zdadzac szczegolow zwiazanych z WKKM i od razu zaznaczala, zeby nie sugerowac sie calkowiecie lista wydania brytyjskiego. zatem gdzie tu niekonsekwencja?
Jeśli nie mogę zdradzać szczegółów, to nie mówię o nowych tomach w porównaniu z wydaniem brytyjskim gdyż to jest już szczegół. Nie wypowiadam się po prostu na ten temat. Sidorkiewicz natomiast powiedział ,,Będą nowości ale nie zdradzę jakie". Zdradził więc szczegóły tyle że nie wszystkie.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #694 dnia: Luty 15, 2013, 09:55:28 am »
Jeśli nie mogę zdradzać szczegółów, to nie mówię o nowych tomach w porównaniu z wydaniem brytyjskim gdyż to jest już szczegół. Nie wypowiadam się po prostu na ten temat. Sidorkiewicz natomiast powiedział ,,Będą nowości ale nie zdradzę jakie". Zdradził więc szczegóły tyle że nie wszystkie.
Szczegolem byloby podanie tytulow, a tego nie zrobil.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #695 dnia: Luty 15, 2013, 09:57:10 am »
Naucz się czytać ze zrozumieniem, a się dowiesz. Sidorkiewicz najpierw mówi, że nie będzie się wypowiadał na temat WKKM, bo wiąże go tajemnica, a później puszcza plotkę że znajdą się w niej zupełnie nowe pozycje. Następnie oczywiście nie wymienia ich tytułów. Skoro jest związany tajemnicą to po co spekuluje nad nowymi pozycjami? Jeśli chcę coś powiedzieć, to mówię bez owijania w bawełnę, a jeśli nie chcę, to lepiej przemilczeć.
Amen.

Dlaczego Sidorkiewicz zawraca sobie głowę przekonywaniem nas, że w naszej edycji WKKM będą inne tytuły, i że lista z wikipedii to "niewiarygodna fanowska robota" (co jest błędnym stwierdzeniem) jednocześnie robiąc wielką tajemnicę z tego co wypadnie, a co będzie nowością? Jakie to ma dla niego znaczenie? Niech poda konkrety i utnie spekulacje. Według mnie to brzmi podejrzanie.

Wątpię, żeby Hachette Polska zainteresowane było dokładaniem sobie roboty przez zdobywanie i opracowywanie nowych komiksów. To nie jest wydawnictwo komiksowe. Dla nich to po prostu jakaś tam kolejna kolekcja, którą chcą dać komuś do przetłumaczenia, wydrukować, sprzedać i mięć ją z głowy, a następnie brać się za następny projekt. W UK, Czechach i Niemczech wszyscy będą mieć taką samą kolekcję bez zmian (sądząc po zachowaniu numeracji na grzbietach, która odzwierciedla kolejność powstania poszczególnych historii) więc czemu akurat u nas ma być inaczej?

Jeśli rzeczywiście jakieś duble z Muchy miały by odpaść to tylko New Avengers: Breakout, House of M i Civil War, bo Mucha nadal ma licencję na te tytuły - straciła ją tylko na tytuły wydane w latach 2007-2010. Wnioskuję, że jeśli stracili już licencję na tytuły wydane 2 lata wstecz (oświadczenie było w grudniu 2012) to licencję wykupują na 2 lata. Czyli na New Avengers: Break Out (wyd. w 2011) stracą ją w tym roku, na House of M (wyd. w 2012) w przyszłym, a na Civil War (wyd. w 2013) w 2015. Kolekcja kończy się gdzieś tak w lutym-marcu 2015 więc Civil War może się nie załapać do kolekcji, ale to tylko spekulacja, bo nie wiadomo w jakim miesiącu stracą na ten komiks licencję. Nie widzę jednak problemu, żeby dać New Avengers: Break Out i House of M pod sam koniec kolekcji.

Ewentualnie zakładam, że Sidorkiewicz nieświadomie tłumaczy coś z tej nowej kolekcji, która jest testowana w UK. (Pisałem już wcześniej, że ma ona dwie strony różniące się tylko ceną za pierwszy tom, więc to pewnie jeszcze test):

http://www.mightiestcollection.com/ (£9.99)
http://www.mightiestheroes.com/ (£10.99)



Każdy tom jest mieszanką klasyków i nowości, i skupia się na innej postacji lub grupie. Pozwoliłem sobie odszyfrować po tytułach historii zamieszczonych na okładkach zawartość pierwszych czterech tomów tej kolekcji  :biggrin: :

Tom 1 - WOLVERINE
"Get Mystique"
- Wolverine (vol. 3) #62-65 (2008) - scen. Jason Aaron, rys. Ron Garney
"And now... the Wolverine!" - The Incredible Hulk #181 (1974) - scen. Len Wein, rys. Herb Trimpe (debiut Wolverine'a!)

Tom 2 - AVENGERS

"Ultron Unlimited"
- Avengers (vol. 3) #19-22 (1999) - scen. Kurt Busiek, rys. George Perez
"The Coming of the Avengers" - Avengers (vol. 1) #1 (1963) - scen. Stan Lee, rys. Jack Kirby (debiut Avengers!)

Tom 3 - SPIDER-MAN
"Happy Birthday" - Amazing Spider-Man (vol. 1) #498-500 (2003) - scen. J. M. Straczynski, rys. John Romita Jr.
"Spider-Man" - Amazing Fantasy (vol. 1) #15 (1962) - scen. Stan Lee, rys. Steve Ditko(debiut Spider-Mana!)
"The Sinister Six"
- Amazing Spider-Man Annual (vol. 1) #1 (1964) - scen. Stan Lee, rys. Steve Ditko (debiut Sinister Six!)

Tom 4 - HAWKEYE
"Hawkeye" - Hawkeye (vol. 1) #1-4 (1983) - scen. i rys. Mark Gruenwald
"Hawkeye the Marksman" - Tales of Suspense (vol. 1) #57 (1964) - scen. Stan Lee, rys. Don Heck (debiut Hawkeye'a!)
"The Old Order Changeth" - Avengers (vol. 1) #16 (1965) - scen. Stan Lee, rys. Jack Kirby (Hawkeye wstępuje do Avengers!)

Są też pokazane strony z The Uncanny X-Men (vol. 1) #142 (fragment historii "Days of the Future Past") i Marvel Premiere (vol. 1) #2 więc domyślam się, że w tej kolekcji ukażą się także wczesne historie z udziałem Kitty Pryde i Adama Warlocka:
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 04:56:24 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #696 dnia: Luty 15, 2013, 09:59:20 am »
Szczegolem byloby podanie tytulow, a tego nie zrobil.
Szczegółem jest już podanie, że będą zmiany w porównaniu z listą brytyjską. Jeśli nie podajemy żadnych szczegółów, to żadnych. Jeśli zaczynamy dywagacje, to wyjaśniamy wszystko co wiemy. Nie ma miejsca na półprawdy. Gdy się powiedziało ,,A" to trzeba powiedzieć ,,B", albo zamilknąć.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #697 dnia: Luty 15, 2013, 10:04:50 am »


Dlaczego Sidorkiewicz zawraca sobie głowę przekonywaniem nas, że w naszej edycji WKKM będą inne tytuły, i że lista z wikipedii to "niewiarygodna fanowska robota" (co jest błędnym stwierdzeniem) jednocześnie robiąc z wielką tajemnicę z tego co wypadnie, a co będzie nowością? Jakie to ma dla niego znaczenie? Niech poda konkrety i utnie spekulacje. Według mnie to brzmi podejrzanie?

Wątpię, żeby Hachette Polska zainteresowane było dokładaniem sobie roboty przez zdobywanie i opracowywanie nowych komiksów. To nie jest wydawnictwo komiksowe. Dla nich to po prostu jakaś tam kolejna kolekcja, którą chcą dać komuś do przetłumaczenia, wydrukować, sprzedać i mięć ją z głowy, a następnie brać się za następny projekt. W UK, Czechach i Niemczech wszyscy będą mieć taką samą kolekcję bez zmian (sądząc po zachowaniu numeracji na grzbietach, która odzwierciedla kolejność powstania poszczególnych historii) więc czemu akurat u nas ma być inaczej?



Dokładnie. O to mi właśnie chodziło.
Co do tej drugiej kolekcji, to myślę że to bardzo interesujący pomysł. Publikowanie w kolekcji, komiksów ukazujących debiuty bohaterów, to jest właśnie to czego szukam. Właśnie taka kolekcja służy popularyzacji i poszerzaniu horyzontów z zakresu Marvela.

Offline Czarny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #698 dnia: Luty 15, 2013, 10:10:08 am »
Szczegółem jest już podanie, że będą zmiany w porównaniu z listą brytyjską. Jeśli nie podajemy żadnych szczegółów, to żadnych. Jeśli zaczynamy dywagacje, to wyjaśniamy wszystko co wiemy. Nie ma miejsca na półprawdy. Gdy się powiedziało ,,A" to trzeba powiedzieć ,,B", albo zamilknąć.

Bo? Kto albo co zmusi go do powiedzenia B?
A wracając do czytania ze zrozumieniem, to najlepiej zacząć od siebie. Ja odnosiłem się do niekonsekwencji zarzucanej Sidorkiewiczowi, że Mucha jakoby miała jakikolwiek wpływ na WKKM, co nijak nie wynikało z żadnych wypowiedzi.
Z innej wypowiedzi wspomnianego Pana wynika, że już za parę m-cy sami się przekonamy, że mówi prawdę - wtedy będzie można łatwo zweryfikować te rodzące się tu teorie spiskowe.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #699 dnia: Luty 15, 2013, 10:11:51 am »
Bo? Kto albo co zmusi go do powiedzenia B?

A kto zmuszał go do powiedzenia ,,A"? Za parę miesięcy przekonamy się, że nie będzie żadnych zmian w porównaniu z kolekcjami w innych krajach.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #700 dnia: Luty 15, 2013, 10:14:26 am »
A kto zmuszał go do powiedzenia ,,A"? Za parę miesięcy przekonamy się, że nie będzie żadnych zmian w porównaniu z kolekcjami w innych krajach.
I czy wtedy ktoś z tego powodu będzie płakać?
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #701 dnia: Luty 15, 2013, 10:15:33 am »
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości co do zawartości brytyjskiej WKKM to w sklepie internetowym Hachette Partworks Ltd. jest lista wszystkich 60 tomów:

http://www.hachettepartworks.com/product.aspx?productid=9340&sename=marvel-graphic-novel-collection&

Pokrywa się idealnie z listą na wiki. Oczywiście tomy jeszcze nie wydane są "out of stock".

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #702 dnia: Luty 15, 2013, 10:16:10 am »
I czy wtedy ktoś z tego powodu będzie płakać?
Nie. Co najwyżej jedna osoba straci wiarygodność.

Anionorodnik, jeszcze odnośnie tej drugiej kolekcji. Możesz rzucić parę faktów? Od kiedy jest wydawana? Tylko UK czy też w innych krajach? Ile tomów?
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 10:19:38 am wysłana przez maximumcarnage »

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #703 dnia: Luty 15, 2013, 10:29:08 am »
Nie. Co najwyżej jedna osoba straci wiarygodność.

A dlaczego? Dają kolesiowi tytuły do tłumaczenia i różnią się z listą z wiki więc o tym po prostu wspomina. Poza tym tytuły z tej listy też nie są pewne w 100%. Więc o co to wielkie "HALO" i częste gdybanie, że zamieniłbym planowany tytuł X na tytuł Y.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #704 dnia: Luty 15, 2013, 10:33:31 am »
A dlaczego? Dają kolesiowi tytuły do tłumaczenia i różnią się z listą z wiki więc o tym po prostu wspomina. Poza tym tytuły z tej listy też nie są pewne w 100%. Więc o co to wielkie "HALO" i częste gdybanie, że zamieniłbym planowany tytuł X na tytuł Y.
Anionorodnik rzucił linka. Lista z wiki jest oficjalna. Tytuły są pewne w 100%.
Straci wiarygodność, gdyż mówi niesprawdzone rzeczy. Aby ją zachować nie powinien się w tej sprawie wypowiadać. Skoro nie zdradzamy szczegółów, to pozostańmy konsekwentni.

 

anything