trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386409 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #705 dnia: Luty 15, 2013, 10:40:17 am »
Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś wątpliwości co do zawartości brytyjskiej WKKM to w sklepie internetowym Hachette Partworks Ltd. jest lista wszystkich 60 tomów:

http://www.hachettepartworks.com/product.aspx?productid=9340&sename=marvel-graphic-novel-collection&

Pokrywa się idealnie z listą na wiki. Oczywiście tomy jeszcze nie wydane są "out of stock".

I tyle w temacie wiarygodności Sidorkiewicza, który upierał się, że lista z wiki nie jest oficjalna... Anionorodnik jak zwykle nie do zdarcia.
 
Oczywiście wydawnictwo zawsze może zmienić plany wydawnicze, ale to inny temat.
 
Myślę, że na dzień dzisiejszy ten link ucina spekulacje i można zamknąć dyskusję.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #706 dnia: Luty 15, 2013, 10:49:05 am »
Anionorodnik, jeszcze odnośnie tej drugiej kolekcji. Możesz rzucić parę faktów? Od kiedy jest wydawana? Tylko UK czy też w innych krajach? Ile tomów?
Wystarczyło kliknąć na linki, które załączyłem  :wink: Tomów ma myć 60. Na razie chyba tylko w UK. Podobno pierwszy tom miał pojawić się w zeszłym miesiącu. Ale tak jak mówiłem, to chyba tylko test. Na brytyjskich forach nic nie znalazłem (oprócz tych linków). Chyba nikt tam jeszcze tego nie znalazł w kiosku, ale nie wiem dokładnie bo na tamtejszych forach nie ma tak intensywnych dyskusji jak u nas. Ktoś już się nawet uparł, żeby dopisać tą nową kolekcję do wiki-artykułu z pierwszą WKKM: http://en.wikipedia.org/wiki/The_Official_Marvel_Graphic_Novel_Collection

I tyle w temacie wiarygodności Sidorkiewicza, który upierał się, że lista z wiki nie jest oficjalna... Anionorodnik jak zwykle nie do zdarcia. Oczywiście wydawnictwo zawsze może zmienić plany wydawnicze, ale to inny temat. Myślę, że na dzień dzisiejszy ten link ucina spekulacje i można zamknąć dyskusję.
Muszę poprawić sam siebie. Na tej liście dwa razy jest Secret Wars Part 1 i gdzieś im wcięło tomy 34-36, ale sądzę, że to zwykły błąd. To chyba żadna nowość, że w Hachette i u nas, i w UK pracują nieprzytomni ludzie  :lol: .
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 10:53:55 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #707 dnia: Luty 15, 2013, 10:55:48 am »
Widze, ze zdrowy rozsadek gdzies tu zanikl w toku tej rozmowy. Brak zrozumienia czym sie rozni szczegol od ogolo rowniez. No coz...
Za 2 lata sie przekonamy jakie tytuly w Polsce zostaly wydane.
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 11:30:36 am wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #708 dnia: Luty 15, 2013, 11:27:13 am »
Muszę poprawić sam siebie. Na tej liście dwa razy jest Secret Wars Part 1 i gdzieś im wcięło tomy 34-36, ale sądzę, że to zwykły błąd. To chyba żadna nowość, że w Hachette i u nas, i w UK pracują nieprzytomni ludzie  :lol: .

Drugi Secret Wars powinien być po prostu oznaczony Part 2. Literówka zwykła, wiadomo przecież, że jak puścili część 1, to i część 2 będzie w kolekcji.
 
A co do numerów 34-36... Mam nadzieję, że to błąd. House of M i Origin to jednak chciałbym mieć w kolekcji.
 
Nie ma co się teraz tak nakręcać - wszystko i tak wcześniej czy później się wyjaśni. Póki co cieszmy się tym, że w ogóle Hachette dostrzegło nasz rynek. 
 
 

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #709 dnia: Luty 15, 2013, 11:53:38 am »
Byłoby świetnie gdyby Hatchette odpuściło sobie kilka pozycji które wydała Mucha Comics. Wiem, że to mało prawodopodobne, ale byłby to dobry ruch, bo tak mam już kilka komiksów od Muchy i nie chcę ich dublować.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #710 dnia: Luty 15, 2013, 12:13:32 pm »
Byłoby świetnie gdyby Hatchette odpuściło sobie kilka pozycji które wydała Mucha Comics. Wiem, że to mało prawodopodobne, ale byłby to dobry ruch, bo tak mam już kilka komiksów od Muchy i nie chcę ich dublować.
Ty masz - inni nie mają. Z tego co na razie wyszło ja posiadam w wersji angielskiej pierwsze 5 tomów kolekcji, a tom 6 mam w Essentialu od Mandragory, więc jak dla mnie to właśnie tych komiksów mogliby nie wydać, bo i po co...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #711 dnia: Luty 15, 2013, 12:23:10 pm »
Byłoby świetnie gdyby Hatchette odpuściło sobie kilka pozycji które wydała Mucha Comics. Wiem, że to mało prawodopodobne, ale byłby to dobry ruch, bo tak mam już kilka komiksów od Muchy i nie chcę ich dublować.
To dość egoistyczne podejście. Ja na przykład nie mam komiksów z Muchy i cieszę się, że w ramach WKKM będę mógł kupić wydane przez nich tytuły za skromne 40zł. Poza tym WKKM nie jest kierowana tylko do czytelników Muchy, ale do znacznie szerszego odbiorcy, także do osób, który nie miały wcześniej styczności z komiksem superbohaterskim, a Iron Mana czy Hulka znali tylko z filmów i kreskówek. I to że pięciu gości z Pcimia Dolnego ma już "Marvels" czy "House of M" to nie jest powód, żeby wykluczać te komiksy z kolekcji. Z resztą duble Muchy mają poprawione tłumaczenie - patrz "Astonishing X-Men: Obdarowani."

Offline Black Bolt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #712 dnia: Luty 15, 2013, 12:44:26 pm »
Zastanawiam mnie dlaczego jak ktos, kto opracowuje WKKM mowi, ze bedzie kilka innych tytulow w porownaniu z wersja angielska, to odrazu zaczyna sie weszyc "spisek"?
Logicznie jest raczej zastosowac brzytwe Ockhama i uciac te dziwne spekulacje.
Trzy strony dyskusji o tym i i tak nikt nikogo nie przekona.
Jak na razie 'spiskowa' wersja wydaje mi się zwyczajnie bardziej wiarygodna. Uwierzę dopiero, jak zobaczę pierwszy numer spoza kolekcji w kiosku... choć wtedy będę pewnie znowu spiskował co i dlaczego wyrzucili z kolekcji ;]


Więc,   Anionorodnik, nic nie jest stracone - może zobaczymy jednak X-Men: From   Ashes zamiast dajmy na to Thunderbolts albo Dr Strange'a :smile:
Broń boże :P
Thunderbolts Ellisa jest świetne i bardzo na nie czekam, a druga pozycja słyszałem, że ciekawa. Jak dla mnie kolekcja jest ciekawsza, kiedy ma taki rozsiew po wszystkich postaciach, a nie tylko ci X-Men i X-Men i X-Men.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #713 dnia: Luty 15, 2013, 01:34:02 pm »
Broń boże :P
Thunderbolts Ellisa jest świetne i bardzo na nie czekam, a druga pozycja słyszałem, że ciekawa. Jak dla mnie kolekcja jest ciekawsza, kiedy ma taki rozsiew po wszystkich postaciach, a nie tylko ci X-Men i X-Men i X-Men.

Spoko, tak tylko rzuciłem z głowy coś z końca listy jako przykład. Absolutnie nie mam nic przeciwko tym komiksom - nie znam ich więc nie mogę się wypowiedzieć, czy są warte uwagi czy nie.
 
Dr Strange jednak jakoś taki mało ciekawy mi się wydaje. Może właśnie po tym komiksie zmieni mi się podejście do tej postaci?
 
Niemniej, brakuje mi tu więcej klasycznych X-Men. Samo Dark Phoenix to trochę mało. Może w II części kolekcji będzie tego więcej - smakowicie wygląda kadr z Days of Future Past. Jeżeli II część w ogóle u nas wyjdzie..

Offline strz1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #714 dnia: Luty 15, 2013, 03:13:29 pm »
2 czesc kolekcji? Masz na mysli to co pokazywali, ze 'moze' sie zacznie w uk? To jest cos innego chyba. Z tego co widzialem na linku to raczej zbior historii dotyczacy danej postaci z albumu. Ale moge sie mylic. Layout jest jednak inny.

Offline Black Bolt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #715 dnia: Luty 15, 2013, 04:18:23 pm »
Niemniej, brakuje mi tu więcej klasycznych X-Men. Samo Dark Phoenix to trochę mało. Może w II części kolekcji będzie tego więcej - smakowicie wygląda kadr z Days of Future Past. Jeżeli II część w ogóle u nas wyjdzie..
To samo co kolega powyżej. To nie jest druga część kolekcji. To jest zupełnie inna kolekcja, o zupełnie innym charakterze. Ta pierwsza, wydawana także u nas, to najciekawsze historie z ostatnich 30 lat. A ta 'czerwona', która dopiero jest w przygotowaniu w UK, to debiuty postaci + jakaś historyjka o nich. Też wspaniała rzecz i mam nadzieję, że dojdzie do skutku i pojawi się także u nas, jeśli/kiedy WKKM dotrwa do końca na polskim rynku :]

Offline andrewk

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #716 dnia: Luty 15, 2013, 06:40:22 pm »
Moja ulubiona historia z tych starszych to Fall of the mutants :biggrin:

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #717 dnia: Luty 15, 2013, 07:23:16 pm »
To samo co kolega powyżej. To nie jest druga część kolekcji. To jest zupełnie inna kolekcja, o zupełnie innym charakterze. Ta pierwsza, wydawana także u nas, to najciekawsze historie z ostatnich 30 lat. A ta 'czerwona', która dopiero jest w przygotowaniu w UK, to debiuty postaci + jakaś historyjka o nich. Też wspaniała rzecz i mam nadzieję, że dojdzie do skutku i pojawi się także u nas, jeśli/kiedy WKKM dotrwa do końca na polskim rynku :]

Tak. Patrząc chociażby na numer z Spider-manem, w skład tego tomu wchodzą: Amazing Fantasy 15 z 1962 roku, Amazing Spider-man Annual 1 z 1964 roku, Amazing Spider-man vol. 2 57, 58 ( czyli 498 i 499 ) z 2003 roku, oraz Amazing Spider-man 500-502 z 2004. Dwa starocie z początków Spider-mana i pięć kolejnych zeszytów z jego nowszych dziejów. Jeśli całość tej drugiej kolekcji ma być komponowana na tej zasadzie, to będą to fajne składaki.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #718 dnia: Luty 15, 2013, 07:45:33 pm »
Odnośnie "Mrocznej Phoenix" kilka fajnych rysunków Johna Byrne'a:






Wszystkie grafiki pochodzą z zakładki "Galleries" na autorskiej stronie ByrneRobotics.com

A tu coś tylko dla dużych chłopców i dziewczynek  :biggrin: - Storm topless (rys. John Byrne, 1979).
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 08:31:01 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #719 dnia: Luty 15, 2013, 08:27:49 pm »


A tu coś tylko dla dużych chłopców  :biggrin: - Storm topless (rys. John Byrne, 1979).

Gdyby tak były przedstawiane postacie komiksowe, to komiks szybko stałby się towarem deficytowym. Zaobserwowalibyśmy nowy ,,boom" na superhero :biggrin: .
A propos, Masz gdzieś Psylocke w takiej wersji?

 

anything