trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386530 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #720 dnia: Luty 15, 2013, 08:29:58 pm »

A tu coś tylko dla dużych chłopców 


Oj, nie możemy tak myśleć kategoriami homofobicznego zaścianka. Znam przynajmniej jedną dziewczynę, której ten obrazek spodobałby się tak bardzo jak mnie. :wink:


Genialne grafiki. świetne materiały tu pokazujesz. Dzięki i proszę o więcej.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #721 dnia: Luty 15, 2013, 09:03:07 pm »

Oj, nie możemy tak myśleć kategoriami homofobicznego zaścianka. Znam przynajmniej jedną dziewczynę, której ten obrazek spodobałby się tak bardzo jak mnie. :wink:


Genialne grafiki. świetne materiały tu pokazujesz. Dzięki i proszę o więcej.

Też znam taką dziewczynę - to moja żona :smile: Sama by mi taki obrazek podesłała, gdyby go gdzieś znalazła. Ale nie poruszajmy już tematów żon, bo znowu się offtop zrobi na 10 stron.

Anionorodnik - jak masz więcej takich fajnych perełek, to zapodawaj linki. Niekoniecznie dla dorosłych, bo tych po sieci zapewne śmiga mnóstwo (sam mam gdzieś X-Menów w wersji erotycznej :biggrin: )

2   czesc kolekcji? Masz na mysli to co pokazywali, ze 'moze' sie zacznie w   uk? To jest cos innego chyba. Z tego co widzialem na linku to raczej   zbior historii dotyczacy danej postaci z albumu. Ale moge sie mylic.   Layout jest jednak inny.

Tak, tak, wiem, że to nie stricte II część kolekcji, tylko osobny zestaw innych albumów dobieranych wg osobnego klucza. Po prostu tak to sobie skrótowo nazwałem :smile:
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2013, 09:06:08 pm wysłana przez Jaxx »

Offline BRK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #722 dnia: Luty 15, 2013, 09:28:43 pm »
Storm topless (rys. John Byrne, 1979).
A mnie właśnie tak zastanawiało że nikt z Hellfire Club obszukując X-menów nie rozebrał Storm do naga by zaś nie miała za majtkami numeru awaryjnego...

A tak swoją drogą jest ktoś kto nie planuje kupować całej kolekcji a chciałby mieć Avengers disassambled? bo mogę odsprzedać egzemplarz z Muchy by kupić sztukę dla zebrania kompletu grzbietów... A jak nie zawsze pozostanie zrobienie w Photoshopie projektów naklejek dla grzbietów komiksów z kolekcji...

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #723 dnia: Luty 16, 2013, 08:38:15 am »
Skończyłem, czytać "Mroczną Phoenix". Babole, które wyłapałem:

● Jedna literówka - "Phenix" zamiast "Phoenix" w scenie gdy Beast wychodzi z wanny (ostatni zeszyt).
● W stopce tomu nie wymieniono Louise Jones-Simonson jako jednej z redaktorów oryginalnego wydania (konkretnie ostatniego zeszytu), ale w stopce X-Men #137 jej nazwisko jest podane więc ok.
● Źle wykadrowana okładka zeszytu #136 (nie wypełnia całej ramki).
● W dodatkach zamiast "Marv Goodman" powinno być "Martin Goodman".
● W dodatkach jest napisane, że między zeszytami The X-Men #66 (zawieszenie publikacji nowych historii) i zeszytem The X-Men #67 (początek przedruków wcześniejszych historii) minął miesiąc. To nie prawda. #66 ukazał się marcu 1970, a #67 w grudniu 1970; kolejne zeszyty, aż do momentu wznowienia nowych przygód w #94, ukazywały się co dwa miesiące.
● Na stronie tytułowej jest rysunek Dark Phoenix z końca zeszytu #134 (i tylnej okładki tomu) przerobiony tak, aby wyglądał jak zwykła Phoenix w zielonym kostiumie z małym emblematem. Chciało im się bawić w taką przeróbkę, a nogę Wolviego na okładce olali? Nieładnie.
● W dodatkach obok pseudonimów Cyclopsa, Beasta i Angela są ich tłumaczenia. Trochę bez sensu, bo znaczenia akurat tych imion są oczywiste. Reszty pseudonimów z pierwszych dwóch składów X-Men nie wyjaśnili.
● Grube wydanie nie służy rozkładówkom. W jedynej takiej w tym tomie twarz Storm tonie w "gardle" między stronami. Środek tej rozkładówki jest pokazany na malutkim obrazku na grzbiecie tomu.

Bonusów ode mnie ciąg dalszy. Kolejny fajny wywiad z Chrisem Claremontem, "ojcem chrzestnym X-Men" (chociaż wcześniejszy wywiad, który wstawiłem był zabawniejszy i bardziej ciekawy):

The Drawn Word TV: Chris Claremont
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 09:53:20 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #724 dnia: Luty 16, 2013, 08:47:11 am »
Fajne materiały, dzięki!

A nie wiesz może, jak wygląda grzbiet WKKM w UK? Też jest ścięty względem grafiki promocyjnej jak u nas, czy tam jest cały obrazek?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #725 dnia: Luty 16, 2013, 09:56:04 am »
Skończyłem, czytać "Mroczną Phoenix". Babole, które wyłapałem:
● Na stronie tytułowej jest rysunek Dark Phoenix z końca zeszytu #134 (i tylnej okładki tomu) przerobiony tak, aby wyglądał jak zwykła Phoenix w zielonym kostiumie z małym emblematem. Chciało im się bawić w taką przeróbkę, a nogę Wolviego na okładce olali? Nieładnie.

A to akurat nie tak. Nie mam WKKM ale sądząc na podstawie twojego opisu ta grafika to nie przerobiony kadr z X-men 134 z Dark Phoenix ale kadr z X-men 101 - pierwsze pojawienie się Phoenix. Nikt więc nie musiał się w nic bawić


EDIT. czy to coś takiego?
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 10:12:29 am wysłana przez fragsel »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #726 dnia: Luty 16, 2013, 10:16:25 am »
Jak zwykle kliknij, aby powiększyć...

X-Men #134, ostatnia strona oraz strona tytułowa "Mrocznej Phoenix":

     

X-Men #101 (debiut Phoenix):

     

Trust me. I'm the X-Men X-Pert.  :biggrin:

P.S. Tak mi się akurat przypomniało, że w wydanym w 1993 roku przez TM-Semic "X-Men: Poster Magazine" była przedstawiona powyższa okładka X-Men #101. Ten album był moim pierwszym kontaktem z X-Men. Niestety już od dawna go nie posiadam i nie bardzo pamiętam jakie inne "plakaty" były w tej publikacji. Czy ktoś z was może jeszcze go posiada i mógłby mi przybliżyć jego zawartość (najlepiej fotkami/skanami)? Orientując się nieźle w X-Men, chciałbym z sentymentu odświeżyć sobie pamięć i zidentyfikować źródła poszczególnych ilustracji :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 10:42:02 am wysłana przez Anionorodnik »

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #727 dnia: Luty 16, 2013, 10:30:39 am »
ok. mój błąd. sorki

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #728 dnia: Luty 16, 2013, 11:21:29 am »
20 lat minęło jak jeden dzień...

     

Przy okazji uwieczniłem moją skromną kolekcję zeszytówek z TM-Semica (227 zeszytów czyli zaledwie 24,4% z tego co wydali)  :biggrin: :

« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 11:38:52 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #729 dnia: Luty 16, 2013, 12:41:26 pm »
ładnie Anoniorodnik, ładnie :)
ja do dziś żałuję że wydałem kiedyś niemal wszystkie swoje komiksy TM-Semic, pewnie kolo 200szt (w tym prawie wszystkie X-Men'y - brakowało 6szt do końca gdy seria mi się znudziła i przestałem zbierać) za uwaga: konsolę Super Nintendo z dodatkowym padem i pięcioma grami :).
Zostały mi pojedyncze numery może z 60szt. w tym wszystkie Spawn'y do pewnego momentu :)

miałem kiedyś nawet polski numer Alfa który był parodią X-Men :)

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #730 dnia: Luty 16, 2013, 03:00:37 pm »
A nie wiesz może, jak wygląda grzbiet WKKM w UK? Też jest ścięty względem grafiki promocyjnej jak u nas, czy tam jest cały obrazek?
Nic nie wiem na ten temat.

miałem kiedyś nawet polski numer Alfa który był parodią X-Men :smile:
Bez zaglądania do odpowiedniego zeszytu: Niezapuszkowani X-Melmen - Profesor Xylofon, Atoklops, Kalafiornia Wolverine, Twaróg, Mroźna Dazzler, Melassus, Dark Piernix oraz ich przeciwnik Mag-Mięso. Zapamiętało mi się na całe życie.  :biggrin:

świetne materiały tu pokazujesz. Dzięki i proszę o więcej.
Anionorodnik - jak masz więcej takich fajnych perełek, to zapodawaj linki.
Ok.

Oryginalny projekt postaci Kitty Pryde z 1978 roku (kliknij, aby powiększyć):



Fragment artykułu z bloga "Secrets Behind the X-Men":

Cytat: John Byrne
“A young Sigourney Weaver was how the face started to evolve when I started looking for the face. A couple of them started to look that way and I said, “Okay, that’s fine. She can grow up to be Sigourney Weaver. That’s a nice image.”



Z ByrneRobotics FAQ:
Cytuj
Is Kitty Pryde named after a real-life acquaintance of JB's?

JB: If there was ever a story that grew in the telling, it is the "real" tale of how Kitty Pryde came to be! The real Kitty -- who, incidentally, looks nothing like the character -- was a student at the Alberta College of Art, tho were were not classmates. She started after I dropped out to pursue my would-be comics career. She was, however, briefly the girlfriend of one of the guys I knew in another class, and the first time I heard her name I thought "Wow! Comic book name if ever there was one!"

"Feel free to use it when you become a famous cartoonist," she said -- and it might have ended there, had not Jim Shooter one day decided that what made the X-Men different from other superhero teams was that they were a SCHOOL. Never mind that Stan and Jack had graduated the characters a decade before Shooter's edict. Never mind that most (i.e., everyone but Shooter) people thought "feared and hated by the world they are sworn to protect" was what defined the group. Never mind that old hands like Wolverine and Banshee were not likely to submit to "schooling"-- a school they were, Shooter declared, and a school they would be!

In an effort to get around this latest in a long line of arbitrary edicts, I suggested to Chris the idea of a second team, a team of kids, to whom the existing characters would serve as teachers. The kids would sometimes join the main team for adventures (singly or in groups), or even have adventures of their own. Naturally, I wanted them to wear the original black and yellow costumes -- possibly even making them black and white, as legend holds Kirby intended. No one will be much surprised to learn Shooter shot down this idea -- after all, it wasn't his -- calling them "the legion of substitute X-Men" and insisting that we make the existing members the school.

I had, however, already come up with one character -- a unnamed female who was modeled vaguely after a woman who lived down the hall from me in my old apartment house in Calgary. I knew not a whole lot about the character, except that she walked through walls and was Jewish. Then Chris suggested that no matter what she looked like, or what her powers were, we should call her "Thunderbird". (Chris had never gotten over being "forced" to kill the original T'Bird in the "new" X-Men's very first story arc.) Since I prefer character names to tell us something about the character, I didn't like that much, but it did serve to plant the notion of bird names in my mind. I thought of such variants as SparrowHawk and KittyHawk, searching for something that would tell us who the new character was -- and as soon as I scribbled "KittyHawk" on a scrap of paper, I remembered Kitty Pryde, and knew I'd found a place to use that name at last.

This would have been around 1979, or about six years after I'd left the College, or seen or heard anything of the real Kitty. It was only through the chance meeting with another mutual friend that I found out where she was, and sent her the comic and page of artwork. At the time, she was thrilled. None of us knew, when Kitty was "born", what the character would become-alas!!!

Prawdziwa Kitty Pryde (w środku):


Źródło zdjęcia (forum na stronie Johna Byrne'a)
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 03:14:10 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Black Bolt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #731 dnia: Luty 16, 2013, 04:38:15 pm »
Cytuj
A nie wiesz może, jak wygląda grzbiet WKKM w UK? Też jest ścięty   względem grafiki promocyjnej jak u nas, czy tam jest cały obrazek?
Nic nie wiem na ten temat.
ta dam : http://img402.imageshack.us/img402/3479/zdjciesc.jpg  :eek:


Trochę makabreska, bo w UK nie wydają grzbietów po kolei, ale da się zauważyć kilka rzeczy. Na przykład że postacie są trochę mniejsze i więcej ich się mieści na grafice. U nas tych fioletowych portek Hulka raczej nie obejmiemy. I że całość jest trochę przesunięta lewo. U nich twarz Hulka jest już na #2, a u nas na #5 dopiero.
Czyli ani u nas, ani w UK nie jest idealnie. Ciekawe jak w Czechach i innych?

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #732 dnia: Luty 16, 2013, 05:07:20 pm »
Hachette nie myśli. Powinni zrobić tak, żeby zebranie pełnej grafiki było możliwe dopiero po kupieniu kilku wersji językowych kolekcji.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #733 dnia: Luty 16, 2013, 06:06:07 pm »
Hachette nie myśli. Powinni zrobić tak, żeby zebranie pełnej grafiki było możliwe dopiero po kupieniu kilku wersji językowych kolekcji.
He he, masz calkowita racje!
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #734 dnia: Luty 16, 2013, 06:58:12 pm »
Kolejne ciekawostki odnośnie szóstego tomu WKKM.

Chris Claremont i John Byrne pomysł z Hellfire Clubem ściągnęli z odcinka serialu "The Avengers" (pol. "Rewolwer i melonik"). W odcinku pt. "A Touch of Brimstone" agenci John Steed i Emma Peel rozpracowują organizację Hellfire Club, której członkowie ubierają się w osiemnastowieczne stroje. W jednej scenie przewodniczący klubu przedstawia ubraną w czarny gorset Emmę Peel jako "Królową Grzechu" podobnie jak w "Mrocznej Phoenix", Jason Wyngarde przedstawił Jean Grey jako "Czarną Królową":



Cały odcinek możecie obejrzeć tutaj (wspomniana scena jest w 42 minucie):


Ostatnio autorzy komiksów ze Steedem i Peel ripostowali ściągając z X-Men:




Ponadto wygląd i imiona członków Hellfire Clubu zapożyczone są od znanych aktorów:


Jean Grey jako Czarna Królowa to oczywiście nawiązanie do Emmy Peel jako Królowej Grzechu (1).


Jason Wyngarde wzorowany był na aktorze Peterze Wyngarde, który grał tytułową rolę w serialu pt. "Jason King" (2). Wyngarde wcielił się także w przewodniczącego Hellfire Clubu w "A Touch of Brimstone" (3).


Emma Frost czyli Biała Królowa wzorowana była na aktorce Faye Dunaway (4) i Emmie Peel w roli Królowej Grzechu (5).


Wygląd i nazwisko Sebastiana Shawa zaczerpnięte zostały od aktora Roberta Shawa (6).


Wzorem dla Donalda Pierce'a był aktor Donald Sutherland (7), który grał Hawkeye'a Pierce'a w kinowej wersji serialu M*A*S*H (8 ).


Wygląd Harry'ego Lelanda zapożyczono od aktora i reżysera Orsona Wellesa (9), który grał Harry'ego Lime'a w filmie "Trzeci człowiek" (10). Wśród bohaterów "Obywatela Kane'a", filmu wyreżyserowanego przez Wellesa (który grał także główną rolę) pojawia się postać Jedediaha Lelanda (11).

Źródła:
Comic Book Urban Legends Revealed #44
Byrne Robotics FAQ: Questions about Comic Book Projects
The X-Men Companion II
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 08:32:24 pm wysłana przez Anionorodnik »

 

anything