trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 390920 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #735 dnia: Luty 16, 2013, 08:12:45 pm »
Nic nie wiem na ten temat.
ta dam : http://img402.imageshack.us/img402/3479/zdjciesc.jpg  :eek:


Trochę makabreska, bo w UK nie wydają grzbietów po kolei.

W UK chyba grzbiety mają chronologicznie, od najstarszego komiksu, do najnowszego - od Iron Man: Demon in a Bottle z 1979 roku, do Siege z 2010 roku. W trakcie jak wydają, może i niezbyt to wygląda. Ale jak już całość będzie wydana, to będzie lepiej niż u nas, bo my będziemy to mieli troche bez ładu i składu. Wydane w dwóch tomach Secret Wars, Avengers Forever, Planet Hulk, New X-men, Ultimates, czy Punisher: Welcom Back Frank, w UK oba tomy będą obok siebie, u nas zależnie od tego w jakiej kolejności będą wydawać - np. między pierwszym, a drugim tomem Secret Wars może być kilka innych komiksów.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #736 dnia: Luty 16, 2013, 08:30:56 pm »
mam nadzieję że wydania 2 tomowe będą po kolei jak wspomniałeś secret wars planet hulk czy punisher jak nie to jakaś porażka
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 08:35:15 pm wysłana przez grandaaaa »

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #737 dnia: Luty 16, 2013, 08:35:23 pm »
mam nadzieję że wydania 2 tomowe będą po kolei jam wspomniałeś secret wars planet hulk czy punisher jak nie to jakaś porażka
Zarówno Astonishing X-men jak i Spider-man już nie będą.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #738 dnia: Luty 16, 2013, 08:50:19 pm »
z tego co wiem to x-men są w całości w 4 tomach a w WKKM jest tylko 2 tomy . chodziło mi o to żeby całość historii jak np secret wars była po kolei

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #739 dnia: Luty 16, 2013, 08:59:00 pm »
z tego co wiem to x-men są w całości w 4 tomach a w WKKM jest tylko 2 tomy . chodziło mi o to żeby całość historii jak np secret wars była po kolei
Nie będzie po kolei, gdyż po X-Men Gifted powinno być wydane Dangerous, a po Spider-Man Coming home powinno być Revelations. Przejrzyj sobie listę Anionorodnika na 20 stronie tego tematu.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #740 dnia: Luty 16, 2013, 09:38:56 pm »
Pojawiły się okładki numerów 36-38 według listy UK



To o tyle dziwne, że nadal nie ma okładek 34 i 35 czyli New X-Men: Imperial i House of M

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #741 dnia: Luty 16, 2013, 09:54:46 pm »
Nic nie wiem na ten temat.
ta dam : http://img402.imageshack.us/img402/3479/zdjciesc.jpg  :eek:


Trochę makabreska, bo w UK nie wydają grzbietów po kolei, ale da się zauważyć kilka rzeczy. Na przykład że postacie są trochę mniejsze i więcej ich się mieści na grafice. U nas tych fioletowych portek Hulka raczej nie obejmiemy. I że całość jest trochę przesunięta lewo. U nich twarz Hulka jest już na #2, a u nas na #5 dopiero.
Czyli ani u nas, ani w UK nie jest idealnie. Ciekawe jak w Czechach i innych?

Dzięki, właśnie o to mi chodziło. Czyli jednak nie tylko u nas manewrują z obrazkiem na grzbiecie. Oni jednak mają dużo trudniej, bo wydając grzbiety nie po kolei, muszą mieć z góry ustalony wygląd kompletu albumów do oszacowania grubości grzbietu i tego, co powinno się na nim znaleźć, aby obrazek się ułożył - inaczej później może zabraknąć miejsca np. na pół oka Wolverina lub coś w tym stylu. Pod tym względem nasi sobie ułatwili - co najwyżej zabraknie kawałka obrazka na koniec, ale całość będzie spójna. I mamy tą przewagę, że u nas obrazek ładnie się odsłania :)

Czesi i inni mają pewnie to samo - tam zachowany jest ten sam system   wydawania, tj. numeracja wg chronologii. Więc raczej nie bawią się w   układanie grzbietu po swojemu, tylko ściągają od nich.

To tak przy okazji kolejny argument za tym, że kolekcja się nie zmieni - bo jakakolwiek zmiana zaburzyłaby i chronologię i kształt grzbietu.

A odnośnie Hulka - to już po tym widać, że obrazek u nich zaczyna się w innym miejscu niż u nas. Nie ma bowiem szans, aby to, co u nas zajmuje 4 grzbiety, u nich weszło na 1.

« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 09:59:03 pm wysłana przez Jaxx »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #742 dnia: Luty 16, 2013, 09:57:35 pm »
Pojawiły się okładki numerów 36-38 według listy UK

To o tyle dziwne, że nadal nie ma okładek 34 i 35 czyli New X-Men: Imperial i House of M


A skąd bierzesz podgląd na te okładki? Pytam, bo nie widziałem okładek do tomów 31-33, a jestem ich ciekaw.

Ech, kiedy my to zobaczymy u nas...
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 10:00:53 pm wysłana przez Jaxx »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #743 dnia: Luty 16, 2013, 10:18:59 pm »
Cytuj
A skąd bierzesz podgląd na te okładki? Pytam, bo nie widziałem okładek do tomów 31-33, a jestem ich ciekaw.

Tutaj pojawiają się zapowiedzi:

http://www.previewsworld.com/Home/1/1/71/932

Okładki 31-33:
http://www.previewsworld.com/Home/1/1/71/932?articleID=129043
http://www.previewsworld.com/Home/1/1/71/932?articleID=129038
http://www.previewsworld.com/Home/1/1/71/932?articleID=127751

edit: Jak wspominałem okładek 34 i 35 nadal brak
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2013, 10:23:00 pm wysłana przez bogi1 »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #744 dnia: Luty 16, 2013, 10:22:36 pm »
Dzięki! Swoją drogą jestem ciekaw, jaki polski tytuł dostanie Spider-Man Blue.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #745 dnia: Luty 16, 2013, 10:48:33 pm »
Ponieważ ma wyjść Thor: Odrodzenie, a nie np. Odrodzony, oraz Avengers: Upadek Avengers, zamiast np. Avengers: Rozbici, to idąc tym tropem Spiderman też dostanie jakiś bezosobowy tytuł, czyli raczej "Błękit" niż "Przygnębiony"

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #746 dnia: Luty 16, 2013, 10:55:37 pm »
ubolewam nad jednym brakuje mi guardians of galaxy . Ma być film w ramach 2 fazy itp a ja osobiście ich nie znam i chciałbym ich zobaczyć w jakimś komiksie . Może macie jakieś skany historii o nich ?

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #747 dnia: Luty 16, 2013, 10:59:41 pm »
Ja najbardziej ubolewam nad brakiem Silver Surfera. W końcu to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w uniwersum Marvela, a u nas publikowana dość rzadko.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #748 dnia: Luty 16, 2013, 11:33:37 pm »
Ponieważ ma wyjść Thor: Odrodzenie, a nie np. Odrodzony, oraz Avengers: Upadek Avengers, zamiast np. Avengers: Rozbici, to idąc tym tropem Spiderman też dostanie jakiś bezosobowy tytuł, czyli raczej "Błękit" niż "Przygnębiony"

A może Spider-Man: Przygnębienie :) Albo poszalejmy bardziej - Spider-Man: W depresji.

Jeżeli z Dissasembled zrobili Upadek Avengers, to wszystko jest możliwe.

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #749 dnia: Luty 16, 2013, 11:39:54 pm »
To tak przy okazji kolejny argument za tym, że kolekcja się nie zmieni - bo jakakolwiek zmiana zaburzyłaby i chronologię i kształt grzbietu.

To jest wlasnie argument za tym, ze w polskiej edycji będą zmiany. Dlatego zrezygnowano z chronologicznego ukladu, dlatego mamy wydania 1, 2, 3, 4...

Co potwierdza teorię, że przy starcie kolekcji wydawnictwo nie mialo pojecia, jakie albumy wejdą w skład serii.

Gdyby ruszyć z chronologicznym układem i wydawać tom 5, 25, 17, 5, 26..., to przy jakiejkolwiek zmianie jednego ze środkowych tomów, całą chronologię oraz grzbiet albumu (ze względu na różną grubość tomów) szlag by trafił.