Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 389601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #750 dnia: Luty 16, 2013, 11:45:25 pm »
Ja najbardziej ubolewam nad brakiem Silver Surfera. W końcu to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w uniwersum Marvela, a u nas publikowana dość rzadko.


na otarcie łez podam Ci info ze strony muchy:
"Silver Surfer: Requiem cena okładkowa: 59 PLN. Cena obniżona o 50% do 29,50 PLN! Ostatnie sztuki, stan może nie być idealny." :-)

Jeśli już masz to powiem Ci, że Srebrny Surfer wystąpi gościnnie w
Spoiler: pokaż
Planet Hulk
oraz
Spoiler: pokaż
Marvel Zombies
. Tak na 100% :D


Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #751 dnia: Luty 16, 2013, 11:48:10 pm »
Dzięki! Swoją drogą jestem ciekaw, jaki polski tytuł dostanie Spider-Man Blue.

Może coś z tego:
Spider-Man: Trzy kolory. Niebieski
Spider-Man: Wielki Błękit
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #752 dnia: Luty 16, 2013, 11:51:06 pm »
To jest wlasnie argument za tym, ze w polskiej edycji będą zmiany. Dlatego zrezygnowano z chronologicznego ukladu, dlatego mamy wydania 1, 2, 3, 4...

Co potwierdza teorię, że przy starcie kolekcji wydawnictwo nie mialo pojecia, jakie albumy wejdą w skład serii.

Gdyby ruszyć z chronologicznym układem i wydawać tom 5, 25, 17, 5, 26..., to przy jakiejkolwiek zmianie jednego ze środkowych tomów, całą chronologię oraz grzbiet albumu (ze względu na różną grubość tomów) szlag by trafił.

To fakt, można na podstawie tego pomyśleć, że w polskiej edycji będą zmiany, skoro numerkują po kolei albumy. To nawet gdzieś już tu kiedyś w dyskusji padło. Ale to raczej bardzo mało prawdopodobne, że Hachette będzie sobie zawracać głowę i specjalnie na polski rynek przygotowywać osobny zestaw komiksów, skoro wszędzie dookoła (UK, Niemcy, Czechy) jest to samo. Ja bym nawet pokusił się o stwierdzenie, że z finansowego, technicznego i czysto licencyjnego punktu widzenia to wręcz nierealne...

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #753 dnia: Luty 17, 2013, 12:00:26 am »
Jeżeli z Dissasembled zrobili Upadek Avengers, to wszystko jest możliwe.


Rozpad Avengers byłby idealnym przełożeniem na nasze, ale zbytnio mi czeskim zajeżdża. Swoją drogą to właśnie "Upadek" mi pasuje najbardziej do kontekstu, nie czepiajmy się tego. Przypuśćmy szturm na Hachette w przypadku "Ostateczny Spider-Man" albo "Hulka Wojna Światowa" albo... "Wojna Secesyjna" :D

Offline Black Bolt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #754 dnia: Luty 17, 2013, 12:09:26 am »
"Mściciele: Deasemblacja"  :badgrin:

W UK chyba grzbiety mają chronologicznie, od najstarszego komiksu, do najnowszego - od Iron Man: Demon in a Bottle z 1979 roku, do Siege z 2010 roku. W trakcie jak wydają, może i niezbyt to wygląda. Ale jak już całość będzie wydana, to będzie lepiej niż u nas, bo my będziemy to mieli troche bez ładu i składu. Wydane w dwóch tomach Secret Wars, Avengers Forever, Planet Hulk, New X-men, Ultimates, czy Punisher: Welcom Back Frank, w UK oba tomy będą obok siebie, u nas zależnie od tego w jakiej kolejności będą wydawać - np. między pierwszym, a drugim tomem Secret Wars może być kilka innych komiksów.

O, nawet nie zwróciłem uwagi na to, że kolekcja UK po wszystkim będzie chronologicznie ustawiona. Dobrze dla nich. Ale spoko oko, są tu tacy co rozpoznają tytuł albumu po samych tych małych okienkach z główkami na górze grzbietów  :cool:
Zawsze też można na sam koniec wydrukować sobie jakąś kozacką, ozdobna listę kolejności.
 

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #755 dnia: Luty 17, 2013, 07:04:46 am »
Ja bym nawet pokusił się o stwierdzenie, że z finansowego, technicznego i czysto licencyjnego punktu widzenia to wręcz nierealne...
Tylko licencje wykupujesz na mozliwosc druku w danym kraju. A dodatkowo licencje moga byc juz poblokowane przez inne wydawnictwa, wiec z finansowego punktu widzenia to bez roznicy, i tak musza wykupywac licencje na kazdy kraj z osobna bez wzgledu czy na te same tytuly czy inne. Poza tym skoro wydaja kolekcje w kilku panstwach, w duzym nakladzie to pewnie sa dobrze dogadani z Marvelem w kwestii oplat licencyjnych.
A dlaczego z technicznego punktu widzenia jest to nierealne to nie rozumiem...
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #756 dnia: Luty 17, 2013, 10:01:58 am »
Jeśli chodzi o zmianę numeracji na grzbietach w polskiej edycji to może być tak, że osoba odpowiedzialna za tą zmianę po prostu nie zdawała sobie sprawy ze znaczenia oryginalnej numeracji i uznała, że tomy powinny być numerowane według kolejności ich wydawania.




Z komentarzy pod "Niemym krzykiem" na blogu Polskiego Geeka:
Cytuj
Tomasz Sidorkiewicz: Kto i kiedy powiedział, że są   przewidywane różnice w edycjach? Będą różnice między listą na wiki   (nieoficjalną, fanowską, niewiarygodną), a rzeczywistą Kolekcją.

Kto   powiedział, że lista na wiki jest jedyną obowiązującą listą. To lista   robiona przez fanów, dla fanów. Opracowywana i zmieniająca się w czasie   na podstawie zapowiedzi i istniejących numerów kolekcji. To nie jest   lista autoryzowana przez Hachette. Tyle.
Cytuj
Anonimowy: To jak wobec tego należy traktować ten link:

http://www.hachettepartworks.com/product.aspx?productid=9340&sename=marvel-graphic-novel-collection&

To   oficjalny sklep internetowy Hachette, oferujący w sprzedaży kolekcję.   Wszystkie 60 numerów, zgodne z listą wiki (z jedynym zastrzeżeniem, że   może zmieniać się kolejność). Przyszłe numery siłą rzeczy oznaczone jako   "out of stock", ale Hachette podając je w swoim sklepie automatycznie   oficjalnie je potwierdza.

Brakuje co prawda tomów 34-36, ale to pewnie jakiś chochlik, skoro pozostałe tytuły się pokrywają.
Cytuj
Tomasz Sidorkiewicz: O, też się zdziwiłem. A zdziwieniu memu nie ma końca.




Pojawiły się okładki numerów 36-38 według listy UK



To o tyle dziwne, że nadal nie ma okładek 34 i 35 czyli New X-Men: Imperial i House of M
Nic nadzwyczajnego. Tomów 5-8, 15-16 też nie reklamowali.




"Mroczna Phoenix" - ciekawostki (cz. 3 z 4):

Oryginalne zakończenie "Dark Phoenix Sagi" (Uwaga spoilery! Jeśli nie czytałeś jeszcze szóstego tomu WKKM nie klikaj!):

             

Tak jak to jest opisane w dodatkach, Jim Shooter, ówczesny redaktor naczelny Marvela nie był zadowolony z takiego zakończenia i w ostatniej chwili polecił narysowanie go od nowa.
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2013, 10:11:01 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #757 dnia: Luty 17, 2013, 12:34:11 pm »
Tylko licencje wykupujesz na mozliwosc druku w danym kraju. A dodatkowo licencje moga byc juz poblokowane przez inne wydawnictwa, wiec z finansowego punktu widzenia to bez roznicy, i tak musza wykupywac licencje na kazdy kraj z osobna bez wzgledu czy na te same tytuly czy inne. Poza tym skoro wydaja kolekcje w kilku panstwach, w duzym nakladzie to pewnie sa dobrze dogadani z Marvelem w kwestii oplat licencyjnych.
A dlaczego z technicznego punktu widzenia jest to nierealne to nie rozumiem...

Z technicznego dlatego, że specjalnie na Polskę musieliby przygotowywać osobne albumy - wybierać zawartość, wyszukiwać oryginalne okładki, robić retusze jeżeli miałyby one pochodzić ze starszych wydań, dobierać zestaw dodatków itp. Matryce do druków też pewnie są jedne, tylko z różnymi wersjami językowymi i te musieliby przygotowywać osobne dla tych nowych albumów. I to wszystko tylko na jeden rynek, gdzie - nie ma co się oszukiwać - kokosów by na tym nie zarobili.

I to są techniczne aspekty, o których myślałem. Jak dla mnie - mało realne.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #758 dnia: Luty 17, 2013, 02:25:09 pm »
Cytuj
Nic nadzwyczajnego. Tomów 5-8, 15-16 też nie reklamowali.

Niestety w tamtych czasach nie miałem pojęcia o tej kolekcji więc nie wiedziałem o tym

Dla zainteresowanych jeszcze zawartość tych tomów:

36: Wolverine: Origin #1-7
37: Fantastic Four (Vol. 3) #67-70 and Fantastic Four (Vol. 1) #500-502
38: The Mighty Thor #337-343

Offline BRK

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #759 dnia: Luty 17, 2013, 02:32:43 pm »
Wolverine Origin ma jak się nie mylę 6 części a nie 7...

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #760 dnia: Luty 17, 2013, 02:39:19 pm »
Cytuj
Wolverine Origin ma jak się nie mylę 6 części a nie 7...

Ma o wiele więcej: (Nope chodziło mi oczywiście o Origins)

http://marvel.wikia.com/Special:Search?ns0=1&ns116=1&search=Wolverine%3A+Origin+Vol+1&fulltext=Search&ns0=1&ns116=1&advanced=

W zapowiedzi jest 1-7. Nie wiem czy pomylili Origin z Origins ?
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2013, 02:43:10 pm wysłana przez bogi1 »

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #761 dnia: Luty 17, 2013, 02:43:16 pm »
Origins to coś innego niż Origin.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #762 dnia: Luty 17, 2013, 02:53:56 pm »
36: Wolverine: Origin #1-7
"Origin" miał 6 części. Na bank literówka.




38: The Mighty Thor #337-343
Tak jak przypuszczałem to pierwsze kilka zeszytów runu Walta Simonsona. Super  :biggrin:


Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #763 dnia: Luty 17, 2013, 04:01:09 pm »
Z technicznego dlatego, że specjalnie na Polskę musieliby przygotowywać osobne albumy - wybierać zawartość, wyszukiwać oryginalne okładki, robić retusze jeżeli miałyby one pochodzić ze starszych wydań, dobierać zestaw dodatków itp. Matryce do druków też pewnie są jedne, tylko z różnymi wersjami językowymi i te musieliby przygotowywać osobne dla tych nowych albumów. I to wszystko tylko na jeden rynek, gdzie - nie ma co się oszukiwać - kokosów by na tym nie zarobili.

I to są techniczne aspekty, o których myślałem. Jak dla mnie - mało realne.
I tak musza osobno albumy przygotowywac na Polske i na Czechy i na pozostale kraje i robia to odpowiednio wynajete firmy (w Polsce masz Muche). Materialy graficzne kupuja od Marvela, wiec nie musza robic retuszy, wyszkuiwac okladek itp. I tak w kazdej wersji jezykowej trzeba powstawiac teksty dla danej wersji jezykowej, wiec pracy jest tyle samo. Jedyne na czym moga zaoszczedzic, to kupujac jeden zestaw materialow graficznych danego komisku i przekazuja go roznym redakcja w roznych krajach (ale pewnie przy takie ilosci licencji maja bardzo dobre stawki na materialy i dostaja je za grosze lub za darmo, albo musza i tak kupic po jedym zestawie dla kazdego z krajow, wiec bez roznicy czy kupia ten komiks czy inny).
A matryce dla kazdej wersji jezykowej sa rozne, nawet jezeli drukuja np. wersje czeska i polska razem to na jednej matrycy umieszczaja dwie wersje jezykowe i to bez roznicy czy to ten sam komiks czy inny.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline clandestino

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #764 dnia: Luty 17, 2013, 05:40:38 pm »
Ponieważ ma wyjść Thor: Odrodzenie, a nie np. Odrodzony, oraz Avengers: Upadek Avengers, zamiast np. Avengers: Rozbici, to idąc tym tropem Spiderman też dostanie jakiś bezosobowy tytuł, czyli raczej "Błękit" niż "Przygnębiony"

A co złego w tym 'bezosobowym' tytule? Hulk: Grey, Daredevil: Yellow, Captain America: White (wyszło toto w ogóle?) też powinny zostać przetłumaczone inaczej, niż dosłownie? Chociaż gdyby to ode mnie zależało, tego typu tytuły pozostawiłbym bez tłumaczenia.