Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386616 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #780 dnia: Luty 18, 2013, 09:08:50 am »
Nie wiem jak było w filmie, ale na blogu geeka Tomasz Sidorkiewicz napisał:Nie to żeby jakoś bardzo mi to przeszkadzało, ale wolałbym pozostawienie tych nazw w oryginale.

Trudna sytuacja. Trzeba mieć dobre wyczucie czy coś tłumaczyć i jeśli tak to w jaki sposób. A najgorsze jest i tak to, że nie dogodzi się każdemu. Niektóre nazwy po polsku brzmią po prostu głupio i najgorsze są sytuacje, gdy w oryginale mają jakiś sens i dodają smaku, a wtedy trzeba je przetłumaczyć. Wg mnie najlepszym rozwiązaniem jest posiłkowanie się przypisami i tyle.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #781 dnia: Luty 18, 2013, 01:32:15 pm »
Z ciekawości zadzwoniłem dziś na infolinię z pytaniem o dalsze tomy i pani potwierdziła, że nr 8 to będzie Thor a nr 9 Avengersi.
 
Niestety co do tomu 10 to jeszcze nie miała informacji.


fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #783 dnia: Luty 18, 2013, 03:22:27 pm »
Z ciekawości zadzwoniłem dziś na infolinię
 

Fajny artykuł, szczególnie opinia Pani Marty Piskier:
http://kielce.gazeta.pl/kielce/1,126461,13389805,Czemu_telefony_do_biur_obslug_klienta_sieci_komorkowych.html

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #784 dnia: Luty 18, 2013, 03:48:00 pm »
Z ciekawości zadzwoniłem dziś na infolinię z pytaniem o dalsze tomy

Noo. Ja też zaraz zadzwonię. Może mnie podadzą inne tytuły.

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #785 dnia: Luty 18, 2013, 04:39:45 pm »
Może któryś zaprosi na kawę albo co, a nie tylko tak wisieć na telefonie.

Offline irisen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #786 dnia: Luty 18, 2013, 06:25:26 pm »
Może któryś zaprosi na kawę albo co, a nie tylko tak wisieć na telefonie.


No więc nie zaprosiłem na kawę, ale napisałem oficjlane pismo w imieniu całego naszego forum, no i po blisko 3 tygodniach otrzymałem odpowiedź:



Jeżeli to możliwe prosiłbym o odpowiedź na kilka pytań, które później umieszczę na łamach naszego forum:
 
1. Bardzo kontrowersyjną kwestią jest sposób i czas wysyłania prenumerat do osób które wyraziły chęć zamówienia kolekcji do domu, często osoby te skarzą się, że otrzymują paczki z dużym opóźnieniem, czy jest możliwość usprawnienia tego systemu aby paczki docierały w tym samym czasie kiedy pojawiają się w kioskach ?
 
2. Nie mniej "palącą"  sprawą jest forma przesyłek, niektórzy dostają komiksy bez żadnych zabezpieczeń czy też folii, a co za tym idzie komiksy mają zagięte rogi lub poniszczoną obwalute, czy planujecie Państwo jakieś zmiany w tej kwestii ?
 
3. Ponieważ kolekcja ukazuje się również w innych krajach UE w tym jest na półmetku w UK, bardzo nas interesuje czy kolejność poszczególnych tytułów będzie taka sama ?, czy jednak hachette planuje zmiany ?
 
4. W UK pojawiła się informacja o nowej kolekcji pod tytułem : Marvel's Mightiest heroes czy wydawnictwo wiąże jakiekolwiek plany z wydaniem tej kolekcji również w Polsce?
 
5. Pojawia się wiele głosów sceptycznych dotyczących szansy na kontynuację podobnych projektów jak WKKM ze względu na słabą sprzedaż, jak oceniacie Państwo sprzedaż kolekcji do tej pory czy wasze oczekiwania zostały spełnione czy jednak sprzedaż nie jest satysfakcjonująca.


Szanowny Panie Marcinie,
[/color] [/size]
[/color]Bardzo cieszymy się z zainteresowania naszą kolekcją komiksów Marvela. Wszystkie uwagi naszych czytelników są brane pod uwagę. Poniżej odpowiedzi  na Pańskie pytania:[/size]
[/color] [/size]
[/color]1.       [/color][/color]Pierwsze paczki były wysyłane tak szybko jak to było możliwe. Po wyczerpaniu się zapasów pierwszego prezentu, była chwila kiedy czekaliśmy na produkcję kolejnej partii stąd mogło wziąć się opóźnienie. Niemniej jednak staramy się, aby nasi klienci otrzymywali paczki regularnie.[/size]
[/color]2.       [/color][/color]Przesyłki zostały dodatkowo zabezpieczone folią bąbelkową w celu zminimalizowania uszkodzeń podczas transportu.[/size]
[/color]3.       [/color][/color]Lista tytułów w Polsce będzie się nieco różniła, co można zaobserwować już po pierwszych numerach.[/size]
[/color]4.       [/color][/color]Na dzień dzisiejszy trudno powiedzieć. Jeśli wydawnictwo podejmie decyzję o wydaniu takiej kolekcji, dowiedzą się Państwo ze środków masowego przekazu.[/size]
[/color]5.       [/color][/color]Co do kontynuacji podobnych projektów, to jest to uzależnione od wielu czynników, a odbiorcy stanowią dość wąskie grono odbiorów. Nie przekreślamy komiksowych projektów i jeśli mieliby Państwo sugestie co tytułów lub serii których brakuje na Polskim rynku to chętnie się z nimi zapoznam.[/size]
[/color][/size]
[/color]Wydawnictwo dba o swoich czytelników i dokładamy wszelkich starań, aby byli Państwo zadowoleni z nabytych egzemplarzy.[/size]
[/color] [/size]
[/color]Pozdrawiam[/size]
[/color] [/size]
[/color](Nazwisko i imię)[/size]
[/color]Product Manager[/size]

Hachette Polska sp. z o.o.
ul. Postępu 6, 02-676 Warszawa

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #787 dnia: Luty 18, 2013, 06:35:53 pm »
Cytuj
Nie przekreślamy komiksowych projektów i jeśli mieliby Państwo sugestie co tytułów lub serii których brakuje na Polskim rynku to chętnie się z nimi zapoznam.


Silver Surfer! Punisher! Deadpool! A nawet Deadpool i Spider-Man! Więcej klasyków i świata Ultimate! Ok, poniosło mnie... :D Ale źle mówię? :D

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #788 dnia: Luty 18, 2013, 06:37:52 pm »
Cytuj
Lista tytułów w Polsce będzie się nieco różniła, co można zaobserwować już po pierwszych numerach

Nie tyle lista tytułów a kolejność. Lista raczej będzie taka sama wszędzie

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #789 dnia: Luty 18, 2013, 06:47:14 pm »

[...] Deadpool i Spider-Man!

"Spideypool"? xD

Uwaga, to może być dla niektórych szokujące. Sam Deadpool twierdził na łamach listów, że może przyprawić o pawia:
http://th02.deviantart.net/fs71/PRE/f/2012/187/1/5/spideypool_by_stained_scarlet-d567vx5.png

Offline irisen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #790 dnia: Luty 18, 2013, 07:03:58 pm »
Sprawa jest taka, 3 tygodnie mineły od mojej prośby o odpowiedź, teraz mam kontakt bezpośredni do product manager, więc jeżeli chcecie o coś konkretnie zapytać piszcie na forum pozbieram pytania i prześlę jako cdn...
 

Offline SilentBob

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #791 dnia: Luty 18, 2013, 07:17:57 pm »
@irisen zapytaj, czy można się nastawiać, że kiedyś dostaniemy podobną kolekcję, tyle że z komiksami DC Comics.
Cytuj
Uwaga, to może być dla niektórych szokujące. Sam Deadpool twierdził na łamach listów, że może przyprawić o pawia:
http://th02.deviantart.net/fs71/PRE/f/2012/187/1/5/spideypool_by_stained_scarlet-d567vx5.png
To nie jest Deadpool. Deadpool ma skórę zniszczoną przez komórki rakowe. :P

...

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #792 dnia: Luty 18, 2013, 07:46:40 pm »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #793 dnia: Luty 18, 2013, 08:13:17 pm »
Sprawa jest taka, 3 tygodnie mineły od mojej prośby o odpowiedź, teraz mam kontakt bezpośredni do product manager, więc jeżeli chcecie o coś konkretnie zapytać piszcie na forum pozbieram pytania i prześlę jako cdn...
Propozycje pytań są chyba oczywiste:

1. Czy dobór historii w polskiej edycji w całości będzie pokrywać się z tym w edycji brytyjskiej?

2. Czy na stronie internetowej będą pojawiać się zapowiedzi kolejnych tomów? Jeśli tak to z jakim wyprzedzeniem?

3. W edycji brytyjskiej numery na grzbietach poszczególnych tomów pozwalają na ustawienie komiksów w kolejności od tego, który powstał najwcześniej ("Iron Man: Demon in a Bottle", 1979) do tego, który powstał najpóźniej ("Siege", 2010). Ponadto taka numeracja gwarantuje, że tomy z historiami rozbitymi na dwie części będę znajdować się na półce obok siebie. Dlaczego w Polsce zrezygnowano z takiego sposobu numeracji tomów?

Silver Surfer! Punisher! Deadpool! A nawet Deadpool i Spider-Man! Więcej klasyków i świata Ultimate! Ok, poniosło mnie... :biggrin: Ale źle mówię? :biggrin:
Nie wiem czy Deadpool by się u nas sprzedał, bo to raczej mało znana postać w porównaniu do Spider-Mana, Hulka czy Iron Mana. Chociaż niejaki D Piddy pracuje ostro nad jego popularyzacją stając się hitem internetu:

Deadpool vs New York Comic-Con 2012

Kurde, amerykańskie konwenty wydają się być najsympatyczniejszym miejscem na świecie. Trzeba się kiedyś przejechać.  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2013, 08:28:05 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #794 dnia: Luty 18, 2013, 08:20:40 pm »

3. Ponieważ kolekcja ukazuje się również w innych krajach UE w tym jest na półmetku w UK, bardzo nas interesuje czy kolejność poszczególnych tytułów będzie taka sama ?, czy jednak hachette planuje zmiany ?
 

Akurat to już doskonale wiemy - kolejność na pewno jest inna. Szkoda, że nie zapytałeś o listę tytułów. Trzy tygodnie temu też już to wiedzieliśmy.

Myślę, że te trzy pytania, które sformułował Anionorodnik w zupełności wyczerpują to, co nas najbardziej interesuje. Odnośnie zapowiedzi, można jedynie dodać, czy będą one ukazywały się na stronie z jakimś rozsądnym wyprzedzeniem, czy raczej na dzień przed ukazaniem się komiksu.

Ew. można jeszcze zapytać, czy jest szansa aby w przyszłości prenumeratorzy nie musieli tak długo czekać na paczki.
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2013, 08:30:02 pm wysłana przez Jaxx »