trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386412 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #795 dnia: Luty 18, 2013, 09:11:20 pm »
Dlaczego tak drogo?! I co lepiej się sprzedaje - WKKM czy Robię na drutach?
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #796 dnia: Luty 18, 2013, 10:31:00 pm »
A tak na poważnie, to przyszły mi do głowy jeszcze dwa pytania, które można zadać:

4) Jeżeli zawartość Kolekcji (dobór pozycji) będzie inna na rynku polskim niż w UK, to jakich tytułów nie zobaczymy w naszym wydaniu, a jakie pojawią się zamiast nich?

5) Jak wygląda sytuacja z komiksami, do których prawa licencyjne mają inne wydawnictwa, a które są wymienione w zawartości Kolekcji na rynku UK - jak New Avengers: Break Out (New Avengers: Ucieczka), House of M (Ród M) i Civil War (Wojna Domowa)? Czy te komiksy zostaną mimo to wydane w Kolekcji, po wygaśnięciu praw innych wydawnictw?
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2013, 08:22:33 am wysłana przez Jaxx »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #797 dnia: Luty 18, 2013, 10:36:17 pm »
Według mnie to mało prawdopodobne, że dostaniemy coś innego poza tym co wydało Hachette zagranicą. Kolekcja może jedynie zostać skrócona przy zmniejszeniu się zainteresowania nią. Dostaniemy deska w deskę to co w UK, Czechach, RPA, Australii itd. tylko, że w innej kolejności. To jednak moja opinia. No bo dlaczego mielibyśmy być wyjątkowi i wychodzić poza schemat z góry ustalonej kolekcji ?

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #798 dnia: Luty 18, 2013, 10:39:51 pm »
Według mnie to mało prawdopodobne, że dostaniemy coś innego poza tym co wydało Hachette zagranicą. Kolekcja może jedynie zostać skrócona przy zmniejszeniu się zainteresowania nią. Dostaniemy deska w deskę to co w UK, Czechach, RPA, Australii itd. tylko, że w innej kolejności. To jednak moja opinia. No bo dlaczego mielibyśmy być wyjątkowi i wychodzić poza schemat z góry ustalonej kolekcji ?

Oj, jak ten temat był już tu przewałkowany parokrotnie... I było tyle samo argumentacji i głosów za tym, że będzie to samo, jak i za tym, że może się różnić.

Osobiście się z Tobą zgadzam, ale wolę to mieć potwierdzone od Hachette. 

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #799 dnia: Luty 18, 2013, 11:09:14 pm »
Ja też:

1. To będą te różnice w tytułach? Bo ja to bym nie chciał tego samego co w UK. Nam, Polakom, za te wszystkie cierpienia i że nas olali jak nas Hitler najechał z ZSRR to należy się chyba coś wyjątkowego? Każdy chce się czasem poczuć wyróżniony. Dopieszczony. A nie że ciągle to samo gówno co zagranica. A może nawet byście dali radę spersonalizowaną kolekcje każdemu dać? Ja tam już mam Marvels i Secret Wars, a Ghost Ridera to kto by w ogóle chciał. Dajcie znać to wam tu na forum zrobimy listę co dla kogo.
2. Czy moglibyście usprawnić kanały komunikacji? Nie jestem do czegoś takiego przyzwyczajony. Facet dostarczający owoce na rynek obok odpisuje na maile maksymalnie po 24 h, piekarz ma mnie na speed dial'u, masarz update'uje na facebooku a mleczarz się z krową do mojego garażu przenieśli, żebym był na bieżąco z newsami.
3. No teraz po tych 7 numerach jak już się odkuliście to czas na tę obniżkę cen. Realnie da się 70%? Bo o 50 to chyba nie musimy nawet dyskutować (porównajcie z gigantem: 14,99 czyli da się)
4. Folijki. Nuff Said.
5. Wymieńcie babę z infolinii. Tyle razy dzwonię, ze się powinna nauczyć już rozpoznawać mój głos, a nie ze kurde od nowa muszę zawsze wszystko tłumaczyć. Tez mam życie. Się powinno wszystko w pół godziny załatwić, a nie jak głupi codziennie 1,5 h na telefonie wiszę. Się już mama pyta czy mnie z roboty nie wylali bo tak w domu ciągle siedzę i dzwonie.

Offline Czarny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #800 dnia: Luty 19, 2013, 06:09:24 am »
A propos szybszego wysyłania paczek prenumeratorom to umowa jaką zawarliśmy z hachette zamawiając prenumeratę przewiduje otrzymanie 1 paczki miesięcznie. Podejrzewam, że wszyscy w lutym już dostali jedną paczkę więc kolejna to marzec, następna kwiecień itd. I co za tym idzie z opóźnieniem względem tego co w kiosku.
Wyczytałem jeszcze w umowie:
Złożone zamówienie może zostać uznane za przyjęte dopiero po pisemnym potwierdzeniu go przez Hachette drogą e-mailową. Umowa zostanie zawarta w Polsce w chwili przesłania przez Hachette e-maila potwierdzającego przyjęcie zamówienia.
ma ktoś takiego maila? Bo wychodzi na to, że moje zamówienie nie jest uznane za przyjęte.
11. Interpretacja
"Warunki" - opis zasad Prenumeraty, przedstawiony na stronie: Zasady użytkowania i opis Prenumeraty.
"Umowa" - umowa zawarta na podanych warunkach i dotycząca Prenumeraty.
"Prenumerata" - prenumerata Wielkiej kolekcji komiksów Marvela opisanej na niniejszych stronach, którą Hachette
       dostarczy na podanych warunkach.
"Hachette" - Hachette Polska Sp. z o.o.
"Kolekcja" - numery Wielkiej kolekcji komiksów Marvela, publikowane przez Hachette i opisane na tej stronie.

z hasła "Kolekcja" wynika, że strona WKKM MUSI być aktualizowana, bo inaczej kolekcja sięgnie tylko numeru 6. A wszystko co kupicie (albo dostaniecie w paczce) nie będzie częścią Kolekcji dopóki na stronie nie pojawi się opis tych tomów :smile:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #801 dnia: Luty 19, 2013, 07:22:40 am »
4) Jeżeli zawartość Kolekcji (dobór pozycji) będzie inna na rynku polskim niż w UK, to jakich tytułów nie zobaczymy w naszym wydaniu, a jakie pojawią się zamiast nich?

5) Jak wygląda sytuacja z komiksami, do których prawa licencyjne mają inne wydawnictwa, a które są wymienione w zawartości Kolekcji na rynku UK - jak New Avengers: Break Out (New Avengers: Ucieczka), House of M (Ród M) i Civil War (Wojna Domowa)? Czy te komiksy zostaną mimo to wydane w Kolekcji, po wygaśnięciu praw innych wydawnictw?

Popieram.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #802 dnia: Luty 19, 2013, 07:24:09 am »
Fragsel znowu się najadł jakichś grzybków.
 
Złożone zamówienie może zostać uznane za przyjęte dopiero po pisemnym potwierdzeniu go przez Hachette drogą e-mailową. Umowa zostanie zawarta w Polsce w chwili przesłania przez Hachette e-maila potwierdzającego przyjęcie zamówienia.
ma ktoś takiego maila? Bo wychodzi na to, że moje zamówienie nie jest uznane za przyjęte.

Tak, ja takiego dostałem jak zamawiałem prenumeratę przez stronę. Po wysłaniu danych przyszedł e-mail z prośbą o potwierdzenie i linkiem do kliknięcia.
 

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #803 dnia: Luty 19, 2013, 08:40:51 am »
Się już mama pyta czy mnie z roboty nie wylali bo tak w domu ciągle siedzę i dzwonie.
Poymyśl o tych w związkach. Jak muszą chować się z telefonem, ukrywać billingi przed partnerkami, żeby uniknąć kłótni. "Kim jest ta kobieta spod XXXXXXXXXX* do której tak ciągle wydzwaniasz z pracy?"

*wybaczcie, ale nie znam numeru infolinii na pamięć.

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #804 dnia: Luty 19, 2013, 09:04:49 am »
Jeżeli ktoś ma kontakt to mógłby porozmawiać trochę o tym jak ułatwić współprace z prenumeratorami. Przede wszystkim skoro mają nasze meile mogą na nie wysłać krótką wiadomość : "wysłane" albo niech utworzą nam konta, na których będą aktualizować informacji o wysyłce.


Ja miałem zdarzenie, że wysłali mi nr 4 i 5, ale chyba gdzieś paczka zagineła. Zanim to się okazało sporo czasu zleciało. 13 lutego dzwonie w sprawie zapytania o wysyłkę i dowiaduje się, że została wysłana i powinna być, bo wszystkie wysłano 4 lutego (chciałem dostać jakiś nr przesyłki, żeby móc sprawdzić tracking, ale pani z infolinii nie chciała podać. Pierwszą i jedyną wysyłkę otrzymałem w połowie grudnia). Jeżeli bym nie otrzymał paczki, to mam dzwonić w piątek. Dzwonię w piątek i dowiaduje się, że nr-y do wysyłki zostały zlecone 30 stycznia, a wysyłka powinna się odbyć do 4 lutego. Złożyłem reklamację i pani szybko zadziałała i powiedziała, że nr-y zostaną wysłane 15 ewentualnie 18. Narazie nic nie mam, ale można by takich sytuacji uniknąć

Offline Qwant

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #805 dnia: Luty 19, 2013, 09:35:30 am »
Mam podobnie.
Paczkę z nr 3,4,5 wysłali pod numer 256 zamiast pod nr 25b (tak powiedziano mi dziś na infolinii, w zeszłym tygodniu kazano cierpliwie czekać i nie podano numeru wysyłki).
Gdybym dostał maila, że wysłano na adres "taki a taki" to może nawet udałoby mi się taką paczkę odebrać idąc na pocztę. Teraz powiedzieli, że wyślą mi paczkę dopiero w przyszłym tygodniu (a pewnie zrobią to kilka dni później niż zapowiadają, tak samo jak ostatnio), czyli dostanę ja za dwa - trzy tygodnie.
Podsumowując: przez brak dobrego kontaktu z klientami dostanę nr trzeci 9 lub 10 tygodni po ukazaniu się go w kiosku.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #806 dnia: Luty 19, 2013, 09:40:03 am »
Jeżeli ktoś ma kontakt to mógłby porozmawiać trochę o tym jak ułatwić współprace z prenumeratorami. Przede wszystkim skoro mają nasze meile mogą na nie wysłać krótką wiadomość : "wysłane" albo niech utworzą nam konta, na których będą aktualizować informacji o wysyłce.

Ciekawe i dobre zagadnienie.


Robienie mailingu zarówno odnośnie informacji o wysyłkach (od dziś przez 5 kolejnych dni nadajemy wysyłkę komiksów #7-8) jak o planowanych tytułach: w następnej przesyłce zostaną wysłane tytuły Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz oraz Pająk-Człowiek: Niebieski (no bo jak będzie Stwór to niech pajęczak też swoje imię po polsku ma!)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #807 dnia: Luty 19, 2013, 09:47:28 am »
Robienie mailingu zarówno odnośnie informacji o wysyłkach (od dziś przez 5 kolejnych dni nadajemy wysyłkę komiksów #7-8) jak o planowanych tytułach: w następnej przesyłce zostaną wysłane tytuły Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz oraz Pająk-Człowiek: Niebieski (no bo jak będzie Stwór to niech pajęczak też swoje imię po polsku ma!)

Ja chyba padnę, jeżeli z Captain Britian zrobią Kapitana Brytanię :smile:

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #808 dnia: Luty 19, 2013, 09:52:20 am »
Fragsel znowu się najadł jakichś grzybków.

A tam od razu grzybków. Może po prostu jestem samotnym, mieszkającym z mamusią człowiekiem, dla którego jedyną rozrywką jest trolowanie na forach komiksowych, gdzie na każdym kroku epatuję swoją wyimaginowaną żoną?

A mój status wcale nie zmienia faktu, że z:
napisałem oficjlane pismo w imieniu całego naszego forum, no i po blisko 3 tygodniach otrzymałem odpowiedź
(gdzie tak naprawdę z tych odpowiedzi nic nie wynika, nic one nie ujawniają)
zaraz zrobiło się:
teraz mam kontakt bezpośredni do product manager

i jazda z pytaniami.
I tak dobrze, że już nie dzwonicie, to wyraźna poprawa. Boję się tylko w jaki sposób kupujecie coś z piekarni:
bardzo proszę folijki, nie pognieciony, nie kupię jak mi nie powiecie jak wami idzie sprzedaż kajzerek, jakie macie plany na przyszły tłusty czwartek (pączki z marmoladą będą?) i czy wasze drożdżówki są takie same jak w UK?

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #809 dnia: Luty 19, 2013, 12:37:13 pm »
A tam od razu grzybków. Może po prostu jestem samotnym, mieszkającym z mamusią człowiekiem, dla którego jedyną rozrywką jest trolowanie na forach komiksowych, gdzie na każdym kroku epatuję swoją wyimaginowaną żoną?

kurde Fragsel naprawdę potrafi być zabawny ;)

I tak dobrze, że już nie dzwonicie, to wyraźna poprawa. Boję się tylko w jaki sposób kupujecie coś z piekarni:
bardzo proszę folijki, nie pognieciony, nie kupię jak mi nie powiecie jak wami idzie sprzedaż kajzerek, jakie macie plany na przyszły tłusty czwartek (pączki z marmoladą będą?) i czy wasze drożdżówki są takie same jak w UK?

Aczkolwiek faktycznie namiętnie uprawia trolling, bo nie wierzę by człowiek który ma coś w głowie porównywał bułkę do jakby nie było dobra luksusowego jakim jest komiks.
Rozumiem że jakby Fragsel kupił przez internet powiedzmy telewizor 50" to tez mu byłoby obojętne że przyszedł by np w rozj**anym kartonie, przerzucony przez furtkę na śnieg, i pewnie byłoby mu również obojętne że np w porównaniu do tego samego modelu w UK dostał uboższą wersję bez jakiejś tam funkcji. W końcu telewizor to telewizor: ma działać, tak jak bułka, szczegóły nie są ważne :) Fragsel - jeśli moja dedukcja jest słuszna to jesteś złotym klientem :D