Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 389819 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #810 dnia: Luty 19, 2013, 12:42:32 pm »
Rozumiem że jakby Fragsel kupił przez internet powiedzmy telewizor 50" to tez mu byłoby obojętne że przyszedł by np w rozj**anym kartonie, przerzucony przez furtkę na śnieg, i pewnie byłoby mu również obojętne że np w porównaniu do tego samego modelu w UK dostał uboższą wersję bez jakiejś tam funkcji. W końcu telewizor to telewizor: ma działać, tak jak bułka, szczegóły nie są ważne :) Fragsel - jeśli moja dedukcja jest słuszna to jesteś złotym klientem :D

Jakby fragsel kupował telewizor to nie wypisywałby do sprzedawcy:
-jakie modele planują jeszcze wyprodukować
- jakie będą specyfikacje tych modeli które dopiero wyprodukują
- czy będą sie one róznić od tych które już wyprodukowali dla australii
- jak im idzie sprzedaż telewizorów
- czy jak dużo sprzedadzą telewizorów to może jeszcze dvd by produkowali to kupię

A jak telewizor by przyszedł w rozj***anym kartonie to ALBO BYM GO NIE ODEBRAŁA ALBO W CIĄGU 10 DNI ODESŁAŁ DO SPRZEDAWCY Z PROŚBĄ O ZWROT KASY a nie mendził na forum telewizorów że kupię jeszcze cała serię tych telewizorów choć firma robi mnie w cżłona

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #811 dnia: Luty 19, 2013, 12:55:50 pm »
Jakby fragsel kupował telewizor to nie wypisywałby do sprzedawcy:
-jakie modele planują jeszcze wyprodukować

No a czemu nie, bo przecież może za pół roku ukaże się lepszy model i warto poczekać!
 
- jakie będą specyfikacje tych modeli które dopiero wyprodukują


A nuż będzie to 52" i okaże się lepszy od tego, co to właśnie chcę nabyć?
 
- czy będą sie one róznić od tych które już wyprodukowali dla australii


Bo może tam mają telewizory z wi-fi a ten mój ma być bez i lepiej kupić tam
 
- jak im idzie sprzedaż telewizorów


No bo jak źle i upadną, to zostanę bez serwisu jak mi telewizor nawali.
 
- czy jak dużo sprzedadzą telewizorów to może jeszcze dvd by produkowali to kupię

Bardzo ważne! Przecież wtedy na jednym pilocie można jechać!
 
A tak serio, to dajmy już temu spokój. Jedni są ciekawi, co dalej w kolekcji, inni mniej. Jeszcze innym to zwisa. Po co na siebie nawzajem warczeć. 
 

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #812 dnia: Luty 19, 2013, 12:56:16 pm »
ALBO BYM GO NIE ODEBRAŁA ALBO W CIĄGU 10 DNI ODESŁAŁ DO SPRZEDAWCY Z PROŚBĄ O ZWROT KASY

Literówka czy kryzys tożsamości?

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #813 dnia: Luty 19, 2013, 01:07:38 pm »
Jakby fragsel kupował telewizor to nie wypisywałby do sprzedawcy:
-jakie modele planują jeszcze wyprodukować
- jakie będą specyfikacje tych modeli które dopiero wyprodukują
- czy będą sie one róznić od tych które już wyprodukowali dla australii
- jak im idzie sprzedaż telewizorów
- czy jak dużo sprzedadzą telewizorów to może jeszcze dvd by produkowali to kupię

Niestety są tacy klienci i to całkiem spory odsetek, a najgorsze w tym wszystkim jest to że i tak przeważnie finalnie nic nie kupują.

A jak telewizor by przyszedł w rozj***anym kartonie to ALBO BYM GO NIE ODEBRAŁA ALBO W CIĄGU 10 DNI ODESŁAŁ DO SPRZEDAWCY Z PROŚBĄ O ZWROT KASY a nie mendził na forum telewizorów że kupię jeszcze cała serię tych telewizorów choć firma robi mnie w cżłona

I tak też powinni zrobić odbiorcy prenumeraty, zgadzam się.

Też trzeba wziąć pod uwagę iż tyle się o tym pisze (o komiksach) bo mimo wszystko najważniejsze jest co jest w środku. Co nie zmienia faktu iż kolekcjoner chce mieć to w idealnym stanie i na czas, wtedy jest zadowolony.

Z kolei dyskusja o tych aspektach (jakie kolejne tytuły, kiedy wysyłka, czy towar będzie zabezpieczany itp.) na forum moim zdaniem w dużej mierze wynika z faktu iż wydawnictwo podaje mało informacji organizacyjnych lub też są one mało czytelnie. Dlatego też userzy szukają informacji na forum.

Jeśli kogoś temat nie dotyczy to przecież nie musi tego czytać. No chyba że woli poświęcić swój cenny czas i się ponabijać z kogoś. Pytanie tylko PO CO?
W zasadzie Fragsel zadaję Ci już kolejny raz to pytanie, a Ty nadal wracasz i piszesz to samo :)

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #814 dnia: Luty 19, 2013, 01:18:13 pm »
Literówka czy kryzys tożsamości?

Gdybym był zlosliwy, zapytałbym czy to pytanie to wynik:
a) pieniactwa,
b) hejterstwa,
c) Polactwa,
d) wszystkiego co powyżej.

Ale że przecież nie jestem, to pytać nie będę  :smile:

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #815 dnia: Luty 19, 2013, 01:40:16 pm »
Gdybym był zlosliwy, zapytałbym czy to pytanie to wynik:
a) pieniactwa,
b) hejterstwa,
c) Polactwa,
d) wszystkiego co powyżej.

Ale że przecież nie jestem, to pytać nie będę  :smile:

Gdybym był bucem to bym nie odpowiedział, ale nie jestem, to odpowiem :D

To wynik mojej alergicznej reakcji na trolling.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #816 dnia: Luty 19, 2013, 03:02:24 pm »
Jeśli kogoś temat nie dotyczy to przecież nie musi tego czytać. No chyba że woli poświęcić swój cenny czas i się ponabijać z kogoś. Pytanie tylko PO CO?
W zasadzie Fragsel zadaję Ci już kolejny raz to pytanie, a Ty nadal wracasz i piszesz to samo :smile:

Równie alergicznie jak mój (nie będący bucem) przedmówca na trolling ja reaguję na argumenty typu: jak ci się nie podoba to nie czytaj/nie kupuj/nie słuchaj/znajdź sobie dziewczynę i się wreszcie wyprowadź zamiast przejadać moją emeryturę...

To (i każde zresztą inne) forum powinno służyć wymianie myśli. Weźmy na przykład sprawę maila do hatchette:
- ktoś widzi to jako sukces i chce więcej, więc tworzy pytania
- ktoś widzi to jako sukces ale nie chce więcej więc nie tworzy pytań
i wiele wiele innych myśli
Ja widząc to się śmieję. I nie widzę powodu by swoim rozbawieniem się nie podzielić. A nuż znajdę kogoś kto się ze mną zgodzi. Zaczniemy gadać, okaże się, że mamy podobne poglądy. Tak się tworzą internetowe przyjaźnie (pozdrawiam zweineuf'a który tego na pewno nie przeczyta, ale właśnie tak się to zaczęło)

A poważnie o tym co wcześniej sarkastycznie wyśmiewałem (już teraz bez tego symbolicznego telewizora i kajzerki):
Czytam komiksy lat wiele, kupuję u źródeł różnych. Rynek jest tak bogaty, że nie muszę się martwić co będzie za rok, raczej skąd wziąć kasę za miesiąc. WKKM nie kupuję (dlatego samej kolekcji nie komentuję, tylko ludzi na jej widok zachowania). Ale fanem Marvela jestem ogromnym.
I nie pytam wydawnictw o plany. Jak nie dotrzymają słowa to się rozczaruję, a jak nie będę wiedział to się zaskoczę - czysty zysk.
I nie narzucam swoich pomysłów tam gdzie nikt o nie nie pyta. Jak wydawnictwo nie chce znać mojej opinii to i tak potraktują mnie jak natręciucha (jak pewnie niestety wielu z was, nawet jeśli o tym nie wiecie) a od natręciuchów się pomysły zbywa.
I nie widzę siebie piszącego do wydawnictwa z prośbą o ujawnienie dochodu (bom nie skarbówka ani CBA). Nie proszę o obniżenie ceny, bo nie podejrzewam, żeby ją specjalnie zawyżali. A nawet jeśli to jak za drogo to kupuje co innego.
Jak mi się stan zamówionego gdziekolwiek komiksu nie podoba to reklamuję. I więcej nie kupuję. I dopiero wtedy komentuję.
Ja będę trollem. Wy będziecie śmieszni. Każdy z nas ma łatkę i tak pewnie zostanie

A jak nam się skończą dobre argumenty (albo jesteśmy osobą do dyskusji słabo przygotowaną) to zawsze jakaś literówka nam da argumentum ad personam. Bylebyśmy się tylko przed baculum zatrzymali
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2013, 03:05:52 pm wysłana przez fragsel »

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #817 dnia: Luty 19, 2013, 03:19:32 pm »
fragsel, problem w tym, ze nie kazdy na tym forum potrafi odroznic post "w sarkastycznym tonie" od postu "na powaznie". Wystarczy poczytac rozne wpisy, zeby zobaczyc, ze Ci co sie najbardziej oburzaja nie zlapali intencji przedmowcy. Smutne ale prawdziwe :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #818 dnia: Luty 19, 2013, 03:45:47 pm »
fragsel, problem w tym, ze nie kazdy na tym forum potrafi odroznic post "w sarkastycznym tonie" od postu "na powaznie". Wystarczy poczytac rozne wpisy, zeby zobaczyc, ze Ci co sie najbardziej oburzaja nie zlapali intencji przedmowcy. Smutne ale prawdziwe :smile:

[sarkazm][/sarkazm]?

Swoją drogą również uważam, że mail od Hachette był niepotrzebny, bo nikt nie dowiedział się z niego niczego i takie odpowiedzi są nic nie warte (nie wiemy, nie powiemy, trwają pracę, dołożymy wszelkich starań).

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #819 dnia: Luty 19, 2013, 03:50:43 pm »
Wystarczy poczytac rozne wpisy, zeby zobaczyc, ze Ci co sie najbardziej oburzaja nie zlapali intencji przedmowcy.

Gdybym był zlośliwy, to napisałbym, że nie załapali, bo - jak mówi angielskie powiedzenie - Sarcasm is the lowest form of humour but the highest form of wit.

Ale że nie jestem...  to tym razem uczynię wyjątek i potwierdzę regułę - i napiszę. :wink:
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2013, 03:53:47 pm wysłana przez endriu84 »

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #820 dnia: Luty 19, 2013, 03:54:18 pm »
Fragsel: czyli chcesz pokazać nielicznej elicie (co sugeruje kolega powyżej) rozumiejącej wykwintność Twoich żartów jakimi to zajebistymi inteligentnymi trollami jesteście, a całej reszcie że spora część dyskusji jest infantylna i bzdurna (ok, tylko kolejny raz: PO CO?) :smile:  I po to wpisujesz się w tym temacie (mimo że jego meritum Cię tak naprawdę nie interesuje). Czyli do łatki trolla należy jeszcze dodać przymiotniki "śmieszny i (prawdopodobnie) niedowartościowany" :smile:

Nie mam tu na celu Cię obrazić, bo po Twoich wpisach widzę że posiadasz dystans do siebie i się nie przejmujesz takimi bzdurami. Ale tak jak Ty nie możesz wytrzymać że ktoś się kłóci "o folię" tak ja średnio znoszę jak widzę postawę jak Twoja.


Co do zdania że odpowiedź od wydawnictwa na mail jest śmieszna i nic nie wyjaśnia to się zgodzę.

peta18: rozumiemy żarty Fragsela, chodzi tylko o to że po prostu są słabe i świadczą o tym co napisałem powyżej i to jakoś drażni...

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #821 dnia: Luty 19, 2013, 04:06:36 pm »
Ale tak jak Ty nie możesz wytrzymać że ktoś się kłóci "o folię" tak ja średnio znoszę jak widzę postawę jak Twoja.

{said in NO SARCASM voice}
OK. Rozumiem. To wiele wyjaśnia. Dzięki za feedback.


fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #822 dnia: Luty 19, 2013, 05:00:57 pm »
Aha, jeszcze zapomniałem ci odpowiedzieć
tylko kolejny raz: PO CO?

ale zanim o tym to jeszcze
I po to wpisujesz się w tym temacie (mimo że jego meritum Cię tak naprawdę nie interesuje)

Powiedziałem, że nie kupuję. Nie kupuję, bo co chciałem to mam lub mieć będę w innym wydaniu. To nie znaczy, że mnie nie interesuje.
Nazwa wątku to Wielka Kolekcja Komiksów Marvela. Ty to czytasz jako nazwę kolekcji, Ja jako nazwę pewnego ruchu, zjawiska społecznego, którego obserwacja (zarówno ruchu jak i zachowań jego uczestników) sprawia mi dużą satysfakcję.
Ale wróćmy już do
tylko kolejny raz: PO CO?

Generalnie w obecnych czasach ludzie mają problem z wysyłaniem i odbieraniem informacji zwrotnej. W tym konkretnym przypadku wydawało mi się, że może chłopaki (albo dziewczyny w sumie może też, kto wie) nie zdają sobie sprawy z tego, jak ich działania wyglądają z zewnątrz. irisen sam potwierdził, że napisał
w imieniu całego naszego forum
Czyli stał się rzecznikiem nas wszystkich. Czyli jego działania wpływają na nas wszystkich. A jeśli ja uważam, że to Burakowo, Luizjana, to jako członek forum (troll, ale jednak) mam prawo zwrócić uwagę (może i złą formę wybrałem, ale co mi tam). Jeśli choć na chwilę zatrzymają się i pomyślą to już zysk.
A jeśli nawet nie to mój wewnętrzny pedagog liczy na to, że może ktoś inny się zastanowi. Bo może ktoś inny widząc podjęte tu działania chciałby je naśladować widząc w nich głos ogółu. I tu wchodzę ja i pokazuję, że nie wszyscy uważają natrętne telefonowanie i mailowanie za dobrą rzecz. Może komuś się pomogę ogarnąć.
A zresztą zobacz: przed moim hajterowaniem ile osób miało jaja powiedzieć
Swoją drogą również uważam, że mail od Hachette był niepotrzebny, bo nikt nie dowiedział się z niego niczego i takie odpowiedzi są nic nie warte (nie wiemy, nie powiemy, trwają pracę, dołożymy wszelkich starań).

Pewnie, ja się naraziłem, ale spoko, "niedowartościowany" to moje drugie imię. Moi starzy mieli chore poczucie humoru

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #823 dnia: Luty 19, 2013, 08:35:38 pm »
A zresztą zobacz: przed moim hajterowaniem ile osób miało jaja powiedzieć
Pewnie, ja się naraziłem, ale spoko, "niedowartościowany" to moje drugie imię. Moi starzy mieli chore poczucie humoru

haha jak to śmiesznie brzmi: "miał jaja napisać na forum" :D :D :D

Spoko Fragsel, wiesz no offence, pisz tam sobie co chcesz, przynajmniej jesteś postacią która nakręca jakoś tam dyskusję i mam co poczytać w pracy ;) Jak dla mnie to forum pełni właśnie taką funkcję także bez "wczuwki/spinki" etc., pozdrawiam.


Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #824 dnia: Luty 20, 2013, 08:52:01 am »
{said in NO SARCASM voice}
OK. Rozumiem. To wiele wyjaśnia. Dzięki za feedback.

Ja tam nic do Ciebie nie mam, widać że w porządku z Ciebie facet, jednak jak wspominałem, na zbyt nasilony trolling mam reakcję alergiczną. Dlaczego? Bo mam wrażenie, że traktujesz 90% forumowiczów za gimbusów, zasługujących na cyniczny bitchslap ;) Mnie natomiast wydaje się, że większość z nas tutaj to już stare konie dobiegające 30-tki, albo i mające ją już za sobą. Na czym opieram ten wniosek? Na smutnych przesłankach: nie uważacie, że komiksem interesuje się tylko ta grupa wiekowa, która wychowała się na popularyzującym temat TM-Semicu? Teraz młodzi nie czytają komiksów, tylko grają (ja też gram, żeby nie  było) i oglądają (ja też oglądam, żeby nie było). Czy któryś z młodszych użytkowników forum wyprowadzi mnie z błędu?