trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 390838 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline RemiRose

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #825 dnia: Luty 20, 2013, 09:41:43 am »
Mnie natomiast wydaje się, że większość z nas tutaj to już stare konie dobiegające 30-tki, albo i mające ją już za sobą. Na czym opieram ten wniosek? Na smutnych przesłankach: nie uważacie, że komiksem interesuje się tylko ta grupa wiekowa, która wychowała się na popularyzującym temat TM-Semicu? Teraz młodzi nie czytają komiksów, tylko grają (ja też gram, żeby nie  było) i oglądają (ja też oglądam, żeby nie było). Czy któryś z młodszych użytkowników forum wyprowadzi mnie z błędu?

Ja mam 15 lat i uwielbiam komiksy. Może poprostu jestem wyjątkiem? Wśród moich rówieśników ze świecą szukać kogoś kto interesowałby się komiksem i nie uważał go za twór głównie dla młodszych dzieci. Sam tata ciąglę wypomina mi że bezsensu kupować komiks za 40 zł i więcej jak i tak niby mam wyrosnąć z tego hobby. Zazdroszczę ludziom którzy wychowywali sie na TM-Semic. Na szczęście po drodze miałem okazję wpaść na Dobry Komiks który pozwolił mi zainteresować sie komiksem. Gdy pewnego dnia wpadłem na stronę Avalon'u ma pasja stała się juz poważną częścią mojego życia. Dlatego masz po części rację że młodzież nie interesuje się w tych czasach komiksem, a grać potrafią po nocach. I masz rację żę większość czytelników jest już po 30. Z mojej perspektywy to trochę smutne, ale cóż zrobic czasy sie zmnieniają. Mam nadzieję że takie akcje jak WKKM troche przyczynią sie do wzrostu liczby młodych czytelników.
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #826 dnia: Luty 20, 2013, 10:46:30 am »
Bo mam wrażenie, że traktujesz 90% forumowiczów za gimbusów, zasługujących na cyniczny bitchslap ;) Mnie natomiast wydaje się, że większość z nas tutaj to już stare konie dobiegające 30-tki, albo i mające ją już za sobą.

Mała poprawka: traktuję 90% wydzwaniaczy za "gimbusów" (twoje określenie nie moje). Doskonale zdaję sobie sprawę, że większość stanowią "stare konie" i zauważ też, że nie leję z ludzi tylko z ich zachowań.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #827 dnia: Luty 20, 2013, 10:48:42 am »
Ja mam 15 lat i uwielbiam komiksy. Może poprostu jestem wyjątkiem? Wśród moich rówieśników ze świecą szukać kogoś kto interesowałby się komiksem i nie uważał go za twór głównie dla młodszych dzieci.
No i chyba sie nic nie zmienilo za bardzo :smile: Jak ja mialem 15 lat (teraz zaliczam sie do grona 30+) to mialem podobnie, nikt z moich znajomych nie czytal komiksow. W gierki to chyba raczej nikt po nocach nie gral (w koncu to byly czasy 386/486 i gierek typu Mortal Kombat i nie kazdy mial kompa w domu :smile:
Natomiast dzisiaj znam tylko ze 2-3 osoby z grona moich znajomych, ktorzy czytaja i kupuja komiksy.
Smutne, bo chyba malo przybywa nowych czytelnikow.

EDIT: 386 i 486 to stere procki do PC :) - to info dla mlodszych kolegow z forum :P
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline koziorozec1979

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #828 dnia: Luty 20, 2013, 12:59:06 pm »
No i chyba sie nic nie zmienilo za bardzo :smile: Jak ja mialem 15 lat (teraz zaliczam sie do grona 30+) to mialem podobnie, nikt z moich znajomych nie czytal komiksow.

jak czytałem semiki i thorgale i nieco wcześniej też Komiks Fantastykę to znalem tylko jeszcze jednego kumpla , który był wciągnięty w komiksy, to prawda. Ale dziwnym trafem po latach wyszło że wielu moich kumpli nadzwyczaj dobrze orientowało się w asteriksach, lobo czy właśnie thorgalach. Zatem wyglądało to na komiksową partyzantkę gdzie wielu działało na tym polu w ukryciu :badgrin:
A teraz tej partyzantki już nie ma chyba wśród młodych...

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #829 dnia: Luty 20, 2013, 01:02:40 pm »
jak czytałem semiki i thorgale i nieco wcześniej też Komiks Fantastykę to znalem tylko jeszcze jednego kumpla , który był wciągnięty w komiksy, to prawda. Ale dziwnym trafem po latach wyszło że wielu moich kumpli nadzwyczaj dobrze orientowało się w asteriksach, lobo czy właśnie thorgalach. Zatem wyglądało to na komiksową partyzantkę gdzie wielu działało na tym polu w ukryciu :badgrin:
A teraz tej partyzantki już nie ma chyba wśród młodych...
Jest mało takich wyjadaczy jak my! ;) Mam znajomego, który komiksów nie kupuje (i pewnie wcześniej nie kupował) i czasem [niestety] sięga po jakiegoś cbr'a... a ode mnie to nawet nic pożyczyćnie chce  :lol:
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #830 dnia: Luty 20, 2013, 02:06:22 pm »
jak czytałem semiki i thorgale i nieco wcześniej też Komiks Fantastykę to znalem tylko jeszcze jednego kumpla , który był wciągnięty w komiksy, to prawda. Ale dziwnym trafem po latach wyszło że wielu moich kumpli nadzwyczaj dobrze orientowało się w asteriksach, lobo czy właśnie thorgalach. Zatem wyglądało to na komiksową partyzantkę gdzie wielu działało na tym polu w ukryciu :badgrin:
A teraz tej partyzantki już nie ma chyba wśród młodych...
Za czasow TM SEMIC (przynajmniej jakos na poczatku, a to byla podstawowka) to sporo ludzi czytalo komiksy (Asterisky i Thorgale tez) - kilku moich kolegow z klasy :) kupowalo niektore tytuly, ale z czasem sie szybko wykruszyli i juz pod koniec podstawowki i liceum juz nikogo zainteresowanego nie bylo. Komus gdzies tam przypadkiem wpadl w rece jakis komiks od czasu do czasu, ale na 99% nikt z nich dzisiaj komiksow juz nie czyta, a tym bardziej kupuje.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #831 dnia: Luty 20, 2013, 02:32:15 pm »
Jakby nie patrzeć, od startu TM-Semica minęły już 23 lata. To praktycznie całe pokolenie...  Ktoś z was ma już dzieci? Zastanawialiście się nad subtelnymi próbami przekazania komiksowego bakcyla waszym pociechom?
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2013, 02:36:36 pm wysłana przez Anionorodnik »

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #832 dnia: Luty 20, 2013, 02:45:02 pm »
Ktoś z was ma już dzieci? Zastanawialiście się nad subtelnymi próbami przekazania komiksowego bakcyla waszym pociechom?
Dzieci nie mam jeszcze, ale jeśli chodzi o próby przekazania komiksowego bakcyla... można spróbować metodami rodem z Mechanicznej pomarańczy
 
można też spróbować z komiksami dla dzieci - ostatnio Kultura Gniewu rozpoczęła wydawanie serii komiksów dla dzieci Krótkie Gadki, Centrala też lada moment to zrobi.
 
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2013, 02:50:13 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #833 dnia: Luty 20, 2013, 03:00:35 pm »
Jakby nie patrzeć, od startu TM-Semica minęły już 23 lata. To praktycznie całe pokolenie...  Ktoś z was ma już dzieci? Zastanawialiście się nad subtelnymi próbami przekazania komiksowego bakcyla waszym pociechom?

Ja mam... 16 miesięczną córeczkę :D Ostatnio wdrapała się na łóżko i zapuściła ciekawskiego żurawia przez ramię, jak siedziałem w pokoju czytając Wolverine'a i nawet trochę pooglądała go ze mną. Tak więc ja już zacząłem urabiać grunt pod zaszczepienie bakcyla :)

Offline Black Bolt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #834 dnia: Luty 20, 2013, 03:26:00 pm »
Wy tu pitu pitu o wszystkim, tylko nie o kolekcji, a tam cały internet się trzęsie  :wink:

Przed chwilą zrobiłem to co Hachette powinno zrobić już pół roku temu : http://www.facebook.com/WielkaKolekcjaKomiksowMarvela 

Wszystko co najważniejsze zgromadziłem w jednym miejscu. Można polubić i promować śmiało. Nawet współpracować. A jak ktoś się nudzi, albo chciałby pomóc, to można wrzucić pod okładkami w komentarzach zeszyty składowe i autorów poszczególnych albumów. Nawet i błędy. Ja już się zmęczyłem :razz:
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2013, 03:30:22 pm wysłana przez Black Bolt »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #835 dnia: Luty 20, 2013, 04:00:15 pm »
Ja mam... 16 miesięczną córeczkę :biggrin: Ostatnio wdrapała się na łóżko i zapuściła ciekawskiego żurawia przez ramię, jak siedziałem w pokoju czytając Wolverine'a i nawet trochę pooglądała go ze mną. Tak więc ja już zacząłem urabiać grunt pod zaszczepienie bakcyla :smile:

Kup jej komiksy Tomasza Samojlika: "Żubr Żorż", "Ryjówka przeznaczenia", "Norka zagłady" i "Powrót Rzęsorka". Jak trochę podrośnie to na pewno jej się spodobają, a ty nie będziesz musiał odwoływać się do metody zaproponowanej przez ramireza82  :lol:



Myślę, że nawyk czytania komiksów, i w ogóle nawyk czytania jako takiego, należy wyrabiać od małego.

W sumie nawet nie wiem czy czytałbym dziś komiksy gdybym sam nie wkręcił się tak wcześnie tj. w 1990 roku gdy miałem 4 lata. Wtedy w moje ręce wpadły takie tytuły jak "Przygody Jonki, Jonka i Kleksa", "Kubuś Piekielny", "Nowe Przygody Mistrza Twardowskiego", "Wicek i Wacek", "Hugo", "Leśny Klub Sportowy: Cukierenka pod Liściem", "Tytus, Romek i A'Tomek", a także "Aria" i "Komiks-Fantastyka" ("Pelissa: Muszla Ramora",  "Yans: Prawo Ardelii" - Boże! Jak ja wtedy nie znosiłem rysunków Rosińskiego  :biggrin: musiałem do nich dorosnąć  :biggrin: , "Wieczna Wojna: Szeregowiec Mandela" - chyba niezbyt odpowiednia lektura dla 4-latka; już w pierwszej scenie łeb kosmonautki urwany wraz z kaskiem i struga krwi  :shock: , aż dziwne, że nie wyrosłem na jakiegoś psychopatę). Rok później przerzuciłem się na Asteriksy, komiksy Disneya i TM-Semici (początkowo tylko "Różowa Pantera", "Goliat", "Alf" i "Transformers"; superhero zacząłem zbierać w 1993 od Supermana i Spider-Mana).

Ach, wspomnień czar...  :biggrin: Mamy tu jakiś temat w stylu "jak zaczęła się twoja przygoda z komiksem"?

Wracając do WKKM,
ktoś poza mną przeczytał już hachettową "Mroczną Phoenix"?
Zabrałem się do spisywania moich wrażeń z pierwszych 6 tomów co by je tu zamieścić. Pomyślałem sobie, że zajmę się nimi tak hurtowo, ale już przy pierwszym tomie wyszły mi cztery paragrafy tekstu :eek: . Chyba podzielę to na sześć postów...


Wy tu pitu pitu o wszystkim, tylko nie o kolekcji, a tam cały internet się trzęsie  :wink:

Przed chwilą zrobiłem to co Hachette powinno zrobić już pół roku temu : http://www.facebook.com/WielkaKolekcjaKomiksowMarvela 

Wszystko co najważniejsze zgromadziłem w jednym miejscu. Można polubić i promować śmiało. Nawet współpracować. A jak ktoś się nudzi, albo chciałby pomóc, to można wrzucić pod okładkami w komentarzach zeszyty składowe i autorów poszczególnych albumów. Nawet i błędy. Ja już się zmęczyłem :razz:
Już był taki fanpage wcześniej, ale znikł z niewiadomych powodów.
Nie mniej jednak dobra robota Black Bolcie.
EDIT: A, nie! Zaraz! Sądząc po datach... Czyżby to ten sam fanpage? To czemu wcześniej miałem problem z ponownym odnalezieniem go?
« Ostatnia zmiana: Luty 20, 2013, 04:29:07 pm wysłana przez Anionorodnik »

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #836 dnia: Luty 20, 2013, 04:08:24 pm »
Wieczna Wojna: Szeregowiec Mandela" - chyba niezbyt odpowiednia lektura dla 4-latka; już w pierwszej scenie łeb kosmonautki urwany wraz z kaskiem i struga krwii  :shock: , aż dziwne, że nie wyrosłem na jakiegoś psychopatę)

Moi rodzice nadal uważają, że komiksy są dla dzieci. Jak miałem 8 lat to kupili mi Szninkla i wyrosłem na trola.

Offline Black Bolt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #837 dnia: Luty 20, 2013, 04:14:12 pm »
EDIT: A, nie! Zaraz! Sądząc po datach... Czyżby to ten sam fanpage? To czemu wcześniej miałem problem z ponownym odnalezieniem go?

Nope. To ja wrzucając dzisiaj teksty i obrazki zrobiłem im wsteczną datę, żeby chronologia była jako tako utrzymana :p

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #838 dnia: Luty 20, 2013, 04:16:04 pm »
Wy tu pitu pitu o wszystkim, tylko nie o kolekcji, a tam cały internet się trzęsie  :wink:

Przed chwilą zrobiłem to co Hachette powinno zrobić już pół roku temu : http://www.facebook.com/WielkaKolekcjaKomiksowMarvela 

Wszystko co najważniejsze zgromadziłem w jednym miejscu. Można polubić i promować śmiało. Nawet współpracować. A jak ktoś się nudzi, albo chciałby pomóc, to można wrzucić pod okładkami w komentarzach zeszyty składowe i autorów poszczególnych albumów. Nawet i błędy. Ja już się zmęczyłem :razz:
???
Bezprawie szerzy się na naszych ziemiach!
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #839 dnia: Luty 20, 2013, 04:35:18 pm »

W sumie nawet nie wiem czy czytałbym dziś komiksy gdybym sam nie wkręcił się tak wcześnie tj. w 1990 roku gdy miałem 4 lata.
O, to jesteśmy równolatkami :smile: . Ja swoją przygodę z komiksem zacząłem bodajże w 1992 roku od któregoś numeru ,,Toma i Jerryego". Później były popularne wówczas ,,Wojownicze żółwie ninja" oraz ,,Donald i spółka". Następnie czytałem ,,Kaczory Donaldy", ,,Giganty" i ,,Asteriksy".  W 1995ym wsiąkłem na dobre w superhero i TM-Semic.
Można powiedzieć, że gust ewoluuje wraz z wiekiem. Czytanie przygód superbohaterów nie jest dla mnie obecnie tak podniecające jak kiedyś. Współczesne historie nie są już też chyba na tym samym poziomie, co te dawniejsze. Po przeczytaniu ,,Civil War" czułem taki niedosyt i zawód, że trudno to sobie wyobrazić.
Jeśli chodzi o zainteresowanie komiksami to wiadomo, że jest z nim słabo. Nasze pokolenie nie miało aż takiego dostępu do multimediów, więc siłą rzeczy skupialiśmy się na innych rozrywkach. Więcej się czytało, więcej grało w piłkę czy też kosza. Poza tym niemałą rolę odgrywały zamieszczane w komiksach strony klubowe. Mogłeś napisać, podzielić się uwagami, zapytać. Wymiana informacji była pod tym względem sprawniejsza, mimo braku środków wykorzystywanych obecnie.