trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 391932 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1380 dnia: Marzec 27, 2013, 12:41:03 pm »
W nowym wydaniu zostawiono tego babola z Finchem na okładce. Ponadto w dodatkach nie ma
Mnie się "Ex Post Facto" podobało.  Co w tej historii jest takiego crapowatego?


Nie ogarniam jej jakoś. Może to z powodu drastycznych semicowych cięć? A może po prostu mi nie podeszła. A może podejdę do niej raz jeszcze;)

Offline samurajack

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1381 dnia: Marzec 27, 2013, 05:56:25 pm »
Może ktos coś napisać o Avengers ?? bo zastanawiam sie nad zakupem , czy to jest na poziomie np X-men : Obdarowani ?

Offline Macias

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1382 dnia: Marzec 27, 2013, 07:32:31 pm »
Może ktos coś napisać o Avengers ?? bo zastanawiam sie nad zakupem , czy to jest na poziomie np X-men : Obdarowani ?
Gdy wyszło w fazie testowej kompletnie się nie wahałem, ale nie ma się co łudzić, poziom Gifted to zdecydowanie nie jest. Fabuła w sumie prosta, dążąca do jak najbardziej efektownej nawalanki, bez większych interakcji pomiędzy bohaterami.
Jeśli chcesz wiedzieć, czemu ostatnie dziesięciolecie w Marvelu kształtowało się tak, a nie inaczej to warto, bo A:DA do niedawna miało spory wpływ na kształt uniwersum. Jeśli lubisz rysunki Fincha, to też. W innym wypadku nie polecam, chociaż ja bawiłem się dobrze (ale u mnie występuje mocne skrzywienie na punkcie laserów z dupy).

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1383 dnia: Marzec 27, 2013, 07:51:23 pm »
Nie polecam. Zdecydowanie nie polecam. Mam wydanie Muchy kupione już przy premierze tego komiksu i jest to jeden z głupszych komików jakie czytałem. I to ciągłe powtarzanie - to jeden z najtragiczniejszych dni w życiu Avengers. Najtragiczniejszy, słyszałeś czytelniku? NAJTRAGICZNIEJSZY! Czemu? Bo tak mówię ja, Bendis.
Żal...
Jasne, trochę się wydarzyło, ale prawdę mówiąc nietrudno znaleźć inne komiksy z trykotami w których dzieje się więcej, a przechodzą bez echa. Zresztą, uważam że Bendis słabym scenarzystą jest. Jedyne co spod jego pióra przypadło mi do gustu to House Of M (ale aż się prosi żeby rozwinąć ten świat) i pierwszy tom New Avengers, ale to może ze względu na pająka. Tak, pajęczaka to Bendis pisać potrafi (żarty kapitalne).

Offline samurajack

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1384 dnia: Marzec 27, 2013, 08:13:51 pm »
Czyli scenariuszowo lipa - natomiast obejrzałem sobie na necie troche grafik Fincha i musze przyznać że robią wrażenie

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1385 dnia: Marzec 27, 2013, 08:22:16 pm »
Zresztą, uważam że Bendis słabym scenarzystą jest.
Przyznam, że się zdumiałem. Przeczytałem całe napisane przez Bendisa Alias i uważam, że to wielki komiks jest. Przeczytałem wszystkie odcinki "Daredevila" i tak mnie wciągnęło, że czytałem dalej. Czytam "Powers" - już 14 TPB i wciąż uważam, że to wielka seria jest.
Nie czytałem natomiast tych rzeczy, które wymieniłeś, bo nie czytałem (mam swoje powody, ale nic nie napiszę, bo zaraz ktoś się zacznie czepiać). Na podstawie tego, co przeczytałem, mogę stanowczo stwierdzić, że nie masz racji: Bendis z całą pewnością nie jest słabym scenarzystą.
Moja mama ma powiedzenie, że nie zrobisz z gó**a twarogu. Może to właśnie na tym polega problem z tymi historyjkami, kt5óre wymieniłeś?

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1386 dnia: Marzec 27, 2013, 08:43:53 pm »
Przyznam, że się zdumiałem. Przeczytałem całe napisane przez Bendisa Alias i uważam, że to wielki komiks jest. Przeczytałem wszystkie odcinki "Daredevila" i tak mnie wciągnęło, że czytałem dalej. Czytam "Powers" - już 14 TPB i wciąż uważam, że to wielka seria jest.
(...)
Moja mama ma powiedzenie, że nie zrobisz z gó**a twarogu. Może to właśnie na tym polega problem z tymi historyjkami, kt5óre wymieniłeś?
Ok, może wyraziłem się nieprecyzyjnie - na podstawie tego co przeczytałem, uważam że scenariusze Bendisa nie stoją na wysokim poziomie. Ale w głównej mierze są to komiksy wydane w PL. Nie czytałem natomiast zarówno Powers jak i Alias, więc mogę się mylić. W każdym razie, dzięki temu co czytałem zastanawiam się od co najmniej miesiąca nad zakupem All New X-Men Bendisa właśnie :/ 

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1387 dnia: Marzec 27, 2013, 08:56:07 pm »
Bendis w dodatkach do tego tomu:
Cytuj
Miałem wtedy wrażenie, choć nie jestem pewien czy do końca słuszne, że wszyscy, którzy czytają, bądź chcą zacząć czytać Avengers, czują to samo co ja. "Roz[cenzura]my to wszystko w drobny mak... Niech Avengers przeżyją najgorszy dzień w swojej historii... Zróbmy z tego film katastroficzny... Wykreujmy sytuację tak złą, że będzie musiało powstać z tego coś nowego". Wtedy nie rozumiałem, dlaczego wszyscy się na mnie wściekali. Wydawało mi się, że odbiorcom będzie się to podobać, ale z perspektywy czasu rozumiem dlaczego zebrałem te wszystkie bęcki.

Fabuła tego tomu to wielkie łubudum. Żeby wybudować nowoczesny biurowiec, Bendis nie rozbierał starego budownictwa cegiełka po cegiełce, ale od razu zrównał je z ziemią ładunkiem wybuchowym. Generalnie pomysł zapoczątkowanie czegoś nowego na zgliszcach starego nie jest zły. I choć większość tomu to totalna nawalanka, gdzie Avengers dostają solidnie po dupie, to znalazła się przerwa na wymianę opinii bohaterów, rozważanie decyzji itp. Mimo, że to Bendis to w według mnie dialogi były w tych momentach całkiem niezłe i coś z nich wynikało. Oczywiście historia ta wypada lepiej w kontekście tego co było przed i tego co było po, niż jako samodzielna oderwana od wszystkiego opowieść.

Wcześniej byłbym skłonny do dość negatywnej opinii, ale z perspektywy takiego "Age of Ultron", rozpoczętego właśnie marvelowskiego crossovera roku, "Disassembled" wypada znośnie. Poważnie. W 10-zeszytowym, pisanym przez Bendisa "AoU" przez pierwsze dwie części praktycznie nic się nie wydarzyło. W #1 Captain America siedział, a w #2 wstał. I tyle.  :biggrin:

"Upadek Avengers" kupiłem przede wszystkim dlatego, że wiele komiksów z WKKM będzie wracać do tej historii.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2013, 09:00:06 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1388 dnia: Marzec 27, 2013, 09:02:06 pm »
"Upadek Avengers" kupiłem przede wszystkim dlatego, że wiele komiksów z WKKM będzie wracać do tej historii.
Poki co, nie wiem co zostanie wydane w WKKM, zatem nie wiemy czy wiele komiksow z kolekcji bedzie wracac do tej historii :) Ostatnie lowy Kravena na pewno do tej historii nie nawiazuja  :eek:
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1389 dnia: Marzec 27, 2013, 10:10:54 pm »
niebawem ( hehe niebawem jestem prenumeratorem ) dostanę avengers i chciałem sobie przypomnieć mega marvel z nimi pt: Ex Post Facto i tak mnie zastanawia dlaczego w tej historii nie ma nai captain america ani iron mena ? opowieść jest o " drugoplanowych " bohaterach .
ps1 odnośnie Dark phoenix saga to moim zdaniem najlepsza historia wydana pod szyldem WKKM
ps2 jestem wielkim fanem pająka ale "powrót do domu " jest średniakiem " narodziny venoma " ok ale teraz znowu odgrzewany kotlet jakim jest Kraven ? dajcie spokój , obraz jest ok ale nie nazwał bym go wybitnym wolał bym np cokolwiek o sinister six
ps3 chwalicie rysunki sala buscemy ? poważnie ?? mój 3 letni syn lepiej rysuje od niego . Moim zdaniem majstersztyk to bagley ewentualnie mcferalne i eric larsen

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1390 dnia: Marzec 27, 2013, 10:25:25 pm »
Poki co, nie wiem co zostanie wydane w WKKM, zatem nie wiemy czy wiele komiksow z kolekcji bedzie wracac do tej historii :smile: Ostatnie lowy Kravena na pewno do tej historii nie nawiazuja  :eek:

Ej, no nie przesadzajmy :) Tak z 90% tytułów wydanych u nas raczej pokryje się z wiki - można to przyjąć z dość dużą pewnością. Nie będziemy mieli kompletnie innej kolekcji, co najwyżej 3-4 tytuły podmienią.
« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2013, 10:37:14 pm wysłana przez Jaxx »

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1391 dnia: Marzec 27, 2013, 10:42:58 pm »
Tak z 90% tytułów wydanych u nas raczej pokryje się z wiki - można to przyjąć z dość dużą pewnością.
Optymista. Prawdziwy problem polega nie na tym, ile procent podmienią, ale ile procent w ogóle wydadzą.

Offline Macias

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1392 dnia: Marzec 27, 2013, 11:34:05 pm »
niebawem ( hehe niebawem jestem prenumeratorem ) dostanę avengers i chciałem sobie przypomnieć mega marvel z nimi pt: Ex Post Facto i tak mnie zastanawia dlaczego w tej historii nie ma nai captain america ani iron mena ? opowieść jest o " drugoplanowych " bohaterach .
Kapitan przecież pojawił się w tej historii, bodajże w drugim tomie. Zresztą widać tam pierwsze oznaki problemów "zdrowotnych" związanych z niewłaściwie działającym serum superżołnierza.
Co do Tony'ego to wiem tylko tyle, że mniej więcej w podobnym okresie w jego miesięczniku zastępował go War Machine, więc coś musiało być na rzeczy. Ale to już chyba do Ziomali z Avalonu musisz uderzyć.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1393 dnia: Marzec 28, 2013, 08:14:30 am »
ps2 jestem wielkim fanem pająka ale "powrót do domu " jest średniakiem " narodziny venoma " ok ale teraz znowu odgrzewany kotlet jakim jest Kraven ? dajcie spokój , obraz jest ok ale nie nazwał bym go wybitnym wolał bym np cokolwiek o sinister six
Taa. Bo historie z Sinister Six są takie strasznie wybitne...

ps3 chwalicie rysunki sala buscemy ? poważnie ?? mój 3 letni syn lepiej rysuje od niego . Moim zdaniem majstersztyk to bagley ewentualnie mcferalne i eric larsen
Może Bagley i McFarlane mają bardziej bogatą w detale kreskę, ale Buscema nie jest zły. Fakt w jego rysunkach dużo jest ostrych kątów, ale rysuje poprawnie anatomicznie. A zeszyty, które stworzył razem z DeMatteisem to dla mnie absolutnie rewelacyjna fabuła i mistrzostwo narracji obrazkowej. Obaj panowie szczególnie do perfekcji opanowali budowanie napięcia:

               

tic-tic-tic-tic-tic-tic-tic-tic-tic-tic-tic-tic-BOOM:


Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1394 dnia: Marzec 28, 2013, 08:23:51 am »
Sądzę, że kreskę Buscemy jestem w  stanie docenić dopiero teraz. Pamiętam, że w podstawówkowych czasach, kiedy katowałem komiksy Tm-Semic, uważałem, że facet tworzy jakieś szkaradzieństwa i zachwycałem się McFarlanem, Larsenem, etc. Szczerze mówiąc teraz nieco wkurza mnie rozbuchanie ich grafik i stawiam na arty w Buscemowym stylu. To co pokazał kolega powyżej to dla mnie mistrzostwo. Oszczędnie, stylowo, bardzo klasycznie, a z jakim kopem!