Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386451 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

celtic

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1425 dnia: Marzec 29, 2013, 12:49:59 pm »
CA:WS wyjdą 2 części ??? Z info o kolekcji w Wielkiej Brytanii wynika że wydali tylko 2 część, ta z zeszytów Captain America (Vol 5) #8-9 and #11-14

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1426 dnia: Marzec 29, 2013, 12:53:40 pm »
CA:WS wyjdą 2 części ??? Z info o kolekcji w Wielkiej Brytanii wynika że wydali tylko 2 część, ta z zeszytów Captain America (Vol 5) #8-9 and #11-14

My dla odmiany dostaniemy pierwszą część. Jak dla mnie to Kapitana mogłoby w ogóle nie być w kolekcji. Nie przepadam za tą postacią. Teraz oczekuję tylko na ,,Captain Britain A Crooked World".

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1427 dnia: Marzec 29, 2013, 12:55:54 pm »
Teraz oczekuję tylko na ,,Captain Britain A Crooked World".

Biorąc pod uwagę początkową zgodność ze zmianami w czeskiej kolekcji obawiam się, że możemy się Moore'a nie doczekać.

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1428 dnia: Marzec 29, 2013, 12:57:35 pm »
Nie wiem w czym problem. CA:WS cz. 1. i CA:WA cz. 2 to ponoc zamkniete historie. Poza tym w kolekcji UK sa ledwo zaczete historie takie jak Astonishing X-men czy New Avengers.

Skoro są takie zamknięte i niezależne to dlaczego postanowiono uzupełnić historię o wcześniejsze zeszyty? Historia jest jak mniemam tak "zamknięta" jak w Powrocie do domu.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1429 dnia: Marzec 29, 2013, 12:58:01 pm »
Mówcie sobie co chcecie, ale dla mnie wydawanie 80 zł miesięcznie na kolekcję, której finalnej zawartości nie znam i nie mam pojęcia co dostanę do czytania w danym miesiącu jest cholernie irytujące. Ostatnie Łowy Kravena to tomik z ładną 10 na grzbiecie, który powinien zarysować całkiem prawego cyca Hulka. Być może pora na owym prawym cycu i okrągłej 10 zakończyć. Nie zdziwię się, jeżeli wiele osób tak pomyśli, widząc kolejny tom rozbity na 2 woluminy, jednocześnie nie wiedząc kiedy spodziewać się drugiego.
Powiem Tobie, że coś w tym jest... Mam podobne, mieszane uczucia. Fajnie, że rzucają dla polskiego odbiorcy tytuły nowsze (Astonishing X-Men), całkowicie nowe (Thor, Iron Man, Captain America) i wznowienia (S-M: Kraven czy Dark Pheonix Saga), ale ja porównując z (nieoficjalną) listą z wiki widzę, że 1/3 mam w oryginale i niejednokrotnie w wydaniu pozwalającym na zapoznanie się z całością historii (np. Thor vol. 1-3). Jakby pacnęli taką listę to wiedziałbym czy brać całość (co na razie czynię) czy jednak wybiórczo... A jednak wiadomo o co chodzi Hachette!
No i poza tym nadal nie mam paczki z #6-7  :evil:  Podobno mają mi wysłać "reklamacyjnie"...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1430 dnia: Marzec 29, 2013, 12:59:10 pm »
My dla odmiany dostaniemy pierwszą część. Jak dla mnie to Kapitana mogłoby w ogóle nie być w kolekcji. Nie przepadam za tą postacią. Teraz oczekuję tylko na ,,Captain Britain A Crooked World".
A co mnie interesuje, że się Tobie Captain America nie podoba. Może większości kupujących się podoba! Daruj sobie i może po prostu omiń ten tom.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1431 dnia: Marzec 29, 2013, 01:00:23 pm »
Też mi się wydaje, że to zbyt duży przypadek jak na zbieg okoliczności i że również u nas będą te same zmiany co u Czechów. Wielka szkoda jeśli miałoby tak być :/ Jedyny plus, że zostanie trochę więcej kasy w portfelu - nie wydaje mi się żebym kupił jakikolwiek z tytułów, które w Czechach zastąpiły te brytyjskie

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1432 dnia: Marzec 29, 2013, 01:04:15 pm »
A co mnie interesuje, że się Tobie Captain America nie podoba. Może większości kupujących się podoba! Daruj sobie i może po prostu omiń ten tom.
Po co cytujesz mój post, skoro cię to nie interesuje? Każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania. I nie bądź adwokatem innych, pisz w swoim imieniu. Jeśli komuś się podoba i to zaakcentuje, to na pewno  uszanuję jego zdanie. 

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1433 dnia: Marzec 29, 2013, 01:37:49 pm »
(...) porównując z (nieoficjalną) listą z wiki (...)

Lista   z Wiki jest oficjalna, bo potwierdzona przez Hachette w ich sklepie   internetowym. Po prostu jest to lista tylko na UK, nieobowiązująca u   nas.


Offline cinus

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1434 dnia: Marzec 29, 2013, 02:35:52 pm »
Po co cytujesz mój post, skoro cię to nie interesuje? Każdy ma prawo do wyrażenia własnego zdania. I nie bądź adwokatem innych, pisz w swoim imieniu. Jeśli komuś się podoba i to zaakcentuje, to na pewno  uszanuję jego zdanie.


Zgadzam sie z vision2001. Strasznie smęcisz maximumcarnage. Wiecej optymizmu. W ogole czytales te tomy? Skad wiesz czy Ci sie spodoba czy nie? Ja rowniez podchodzilem z rezerwa do tych tomow Capa (czytalem w oryginale), ale mile bylem zaskoczony zawartoscia, bo to calkiem dobry komiks jest! I ciesze sie, ze beda 2 tomy, bo sa one naturalnie polaczone (przeciez to wychodzilo jako on-going series w US). [size=78%]Howgh![/size]

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1435 dnia: Marzec 29, 2013, 02:44:08 pm »

Zgadzam sie z vision2001. Strasznie smęcisz maximumcarnage. Wiecej optymizmu. W ogole czytales te tomy? Skad wiesz czy Ci sie spodoba czy nie? Ja rowniez podchodzilem z rezerwa do tych tomow Capa (czytalem w oryginale), ale mile bylem zaskoczony zawartoscia, bo to calkiem dobry komiks jest! I ciesze sie, ze beda 2 tomy, bo sa one naturalnie polaczone (przeciez to wychodzilo jako on-going series w US). [size=78%]Howgh![/size]
Nie wiem kompletnie w czym się zgadzasz. Poza tym nie umiesz chyba czytać ze zrozumieniem. Nie odniosłem się do historii, a do postaci Kapitana, za którą po prostu nie przepadam.  Chyba mi wolno, prawda? A co do historii, to właśnie sęk w tym że nie wiadomo czy będą wydane 2 tomy, także nie masz z czego się cieszyć.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1436 dnia: Marzec 29, 2013, 03:00:07 pm »
A co do historii, to właśnie sęk w tym że nie wiadomo czy będą wydane 2 tomy, także nie masz z czego się cieszyć.

Na blogu Geeka wyraźnie jest napisane:

Cytuj
No macie w końcu, macie (i dziękować pani z infolinii, że zrobiła taki prezent na święta):
 
  Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz.1
 
Szczęśliwi? :) 
  Komiks zawiera numery: Captain America vol. 5 #1-7.
 
  Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
  Stron: 176 wraz z dodatkami

Gdyby miała wyjść tylko jeden tom to chyba nie podawałby, że jest to "cz. 1"? Przynajmniej ja tak to rozumiem.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1437 dnia: Marzec 29, 2013, 03:02:07 pm »
Panowie (i Panie) naprawde czytajcie ze zrozumienem, maximumcarnage napisal tylko, ze mogloby dla niego nie byc Capa i tyle.

Skoro są takie zamknięte i niezależne to dlaczego postanowiono uzupełnić historię o wcześniejsze zeszyty? Historia jest jak mniemam tak "zamknięta" jak w Powrocie do domu.
Napisalem "ponoc", wiec wiem tyle, co i Ty skoro mniemasz :smile: 
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1438 dnia: Marzec 29, 2013, 03:02:38 pm »

Gdyby miała wyjść tylko jeden tom to chyba nie podawałby, że jest to "cz. 1"? Przynajmniej ja tak to rozumiem.

A ja już niekoniecznie, tym bardziej że w UK wydano tylko jeden tom.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1439 dnia: Marzec 29, 2013, 03:04:23 pm »
A ja już niekoniecznie, tym bardziej że w UK wydano tylko jeden tom.
Tyle ze w UK nie dawali tego magicznego numerku. Skoro w polskim maja dac cz.1 to mozna przypuszczac, ze wydadza cz.2, jak dotrwaja :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything