Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2  (Przeczytany 386440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1440 dnia: Marzec 29, 2013, 03:06:41 pm »
Tyle ze w UK nie dawali tego magicznego numerku. Skoro w polskim maja dac cz.1 to mozna przypuszczac, ze wydadza cz.2, jak dotrwaja :smile:

Fakt. Tylko, że to oznacza ,,śmierć" dla któregoś komiksu z listy. Wciąż mam nadzieję, że nie będzie to Captain Britain.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1441 dnia: Marzec 29, 2013, 03:08:07 pm »
Fakt. Tylko, że to oznacza ,,śmierć" dla któregoś komiksu z listy. Wciąż mam nadzieję, że nie będzie to Captain Britain.
No tak, ja dalej obstawiam, ze z duzym prawdopodobienstwem wypadna "ostatnie" komiksy Muchy czyli Civil War i House of M.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1442 dnia: Marzec 29, 2013, 03:09:40 pm »
No tak, ja dalej obstawiam, ze z duzym prawdopodobienstwem wypadna "ostatnie" komiksy Muchy czyli Civil War i House of M.
Dla mnie najlepsze rozwiązanie, bo oba posiadam i na kolana raczej nie rzucają.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1443 dnia: Marzec 29, 2013, 03:52:08 pm »
Dla mnie najlepsze rozwiązanie, bo oba posiadam i na kolana raczej nie rzucają.
A dla mnie już niekoniecznie, bo ja od Muchy nie kupiłem i liczę, że w WKKM dostanę te dwa komiksy o połowę taniej.  :biggrin:

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1444 dnia: Marzec 29, 2013, 04:30:24 pm »
A widzieliscie jakie Czesi wydaja komiksy? Znalazlem takie stronki:
http://www.totalmag.cz/komiks
http://www.seqoy.cz/v-cestine/0/?ref=moto&path=137|3

Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1445 dnia: Marzec 29, 2013, 04:39:30 pm »
A widzieliscie jakie Czesi wydaja komiksy? Znalazlem takie stronki:
http://www.totalmag.cz/komiks
http://www.seqoy.cz/v-cestine/0/?ref=moto&path=137|3

Zdecydowanie więcej superhero niż u nas. Ale dużo mniej mang. No i nieźle są do tyłu z niektórymi seriami.
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2013, 04:47:52 pm wysłana przez amsterdream »

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1446 dnia: Marzec 29, 2013, 04:44:23 pm »
A widzieliscie jakie Czesi wydaja komiksy? Znalazlem takie stronki:
http://www.totalmag.cz/komiks
http://www.seqoy.cz/v-cestine/0/?ref=moto&path=137|3
Fajnie mają, bo można kupić sporo serii, które u nas zawieszono.
A z tytułów rozwaliła mnie "Smrt"... :)

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1447 dnia: Marzec 29, 2013, 04:50:08 pm »
A z tytułów rozwaliła mnie "Smrt"... :smile:
Maja sporo fajnych tytulow na ktorych jezyk sie lamie :) ale Bažináč jest piekny, choc fajniejszy bylby Monstrum z bažiny :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Black Bolt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1448 dnia: Marzec 29, 2013, 05:15:33 pm »
Mówcie sobie co chcecie, ale dla mnie wydawanie 80 zł miesięcznie na kolekcję, której finalnej zawartości nie znam i nie mam pojęcia co dostanę do czytania w danym miesiącu jest cholernie irytujące. Ostatnie Łowy Kravena to tomik z ładną 10 na grzbiecie, który powinien zarysować całkiem prawego cyca Hulka. Być może pora na owym prawym cycu i okrągłej 10 zakończyć. Nie zdziwię się, jeżeli wiele osób tak pomyśli, widząc kolejny tom rozbity na 2 woluminy, jednocześnie nie wiedząc kiedy spodziewać się drugiego.
Ja byłem gotów zerwać prenumeratę jeśli do 10. kwietnia by nie powiedzieli co będzie w tomie jedenastym. Bym poszedł kupił Kravena w kiosku, zamiast czekać na paczkę, w której nie wiadomo co będzie.

Ale Kapitan Brubakera bardzo mi pasuje, więc prenumerata przedłużona o kolejny miesiąc  :smile:

I jeszcze jedna fajna rzecz. Pomimo że WKKM próbuje nas nakłonić różnymi metodami do kupna jak największej ilości albumów, to KOMPLETNIE zrypali sprawę dając obrazki na brzegu po kolei. Przez to decyzje o ewentualnym przerwaniu kupna pewnie będą łatwiej ludziom przychodzić, bo zamiast rozgardiaszu jest już całkiem fajny obrazek Hulka.

Ale nic to. Żyj nam WKKM jak najdłużej i oby następne tytuły też były jak najlepsze  :biggrin:
(tak, wciąż jestem bardzo pozytywnie napalony na tą kolekcję)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1449 dnia: Marzec 29, 2013, 07:10:12 pm »
(tak, wciąż jestem bardzo pozytywnie napalony na tą kolekcję)

A czy jest ktoś, kto nie jest? :)

Ale tak serio - czy faktycznie ktoś tu jest niezadowolony z samego faktu wydawania WKKM na naszym rynku? Zawartość zawartością, wiadomo, nie wszystkim się dogodzi, jedni wolą barszczyk, inni frytki, ale nawet zmiany w stosunku do UK jakie są u Czechów, gdyby miały być i u nas, nie przekreślają nam tej kolekcji. Wciąż jest bardzo dużo dobrych, wartych uwagi tytułów i nie ma się co obrażać (pomarudzić można :D). Jakoś nie wierzę, że nagle kolekcja upadnie, bo zamienią nam cztery tytuły. Poza tym - nie ma absolutnie cienia pewności, że nasza kolekcja będzie odzwierciedleniem czeskiej, więc po co się denerwować na zapas. 

A nawet jeżeli mieliby podmienić Capa Brytanię i Avengersów na coś innego, Mucha widząc co się teraz dzieje, po zakończeniu kolekcji może zrobić własne podejście do tych tytułów. Grunt pod wydanie i reklamę już byłby wyrobione, więc mieliby z górki.

Osobiście bardzo się cieszę, że będziemy mieli 2 części Winter Soldiera. To jeden z tych komiksów, na które czekam najbardziej i nawet jeżeli wypadłby Crooked World, nie żałowałbym. Pytanie tylko kiedy wydadzą 2 część. Czesi po miesiącu, może i u nas nie trzeba będzie długo czekać.

 

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1450 dnia: Marzec 29, 2013, 07:53:50 pm »
Za 20 lat WKKM będziemy wspominać tak jak teraz TM-Semic:

"Ej, a pamiętacie jak kiedyś Hachette wydawało komiksy Marvela? Co dwa tygodnie w każdym kiosku."
"I to za jedyne 40 zł za tom! A teraz wszystko po trzy stówy."
"Kurde, ale wtedy byłem młody, a teraz jestem 50-letnim komiksiarzem."
"To były czasy! Kolekcjo, wróć do kiosków!"
"Co za głupi pomysł. Po pierwsze trzeba by postawić nowe kioski (w moim mieście ostatni zamknięto 7 lat temu). Po drugie kto teraz kupi papierowy komiks? To się nie opłaca.
...
"Cześć, to mój pierwszy post na tym forum. Jestem od was dużo młodszy i nie do końca ogarniam to o czym mówicie. Możecie mi wytłumaczyć czym były kioski? Mój dziadek ma kilka komiksów z WKKM, ale nie bardzo przypadły mi do gustu (i nie jestem przyzwyczajony do czytania papierowych publikacji). Właśnie skończyłem czytać "Extremis", ale to straszna ramotka. Dla mnie ten komiks bardzo się zestarzał."

 :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2013, 08:00:57 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1451 dnia: Marzec 29, 2013, 08:05:26 pm »
Za 20 lat WKKM będziemy wspominać tak jak teraz TM-Semic


Raczej wątpię. Już samo takie porównanie jest lekkim nietaktem dla TM-Semic.

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1452 dnia: Marzec 29, 2013, 08:19:28 pm »
Z innej beczki. Jeżeli u niemców asze też planuje wydanie zimnego wojaka, to zapowiada się im sporo przeróbek. Z tego co pamiętam w tym kraju istnieje zakaz publikacji swastyki i innych symboli związanych z III rzeszą, bo to wrażliwy naród jest. A może więc u nich ten nr wyleci.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1453 dnia: Marzec 29, 2013, 08:21:40 pm »
Z innej beczki. Jeżeli u niemców asze też planuje wydanie zimnego wojaka, to zapowiada się im sporo przeróbek. Z tego co pamiętam w tym kraju istnieje zakaz publikacji swastyki i innych symboli związanych z III rzeszą, bo to wrażliwy naród jest.
U nas też jest zakaz propagowania symboli faszystowskich, a nie raz widziałem w telewizji chłopców zamawiających pięć piw.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.2
« Odpowiedź #1454 dnia: Marzec 29, 2013, 08:33:37 pm »
Ja natomiast slyszalem o wykladowcy na jednym z niemieckich uniwerkow, ktory wylecial po tym jak studentom mowil, ze za Hitlera nie bylo zle. Wylecial w trybie natychmiastowym, po tym jak student Polak zglosil sprawe do rektora :)

U nas jest zakaz propagowania symboli faszystowskich i komunistycznych, ale z prezentowaniem tych symboli w komiksie raczej nie powinno byc problemow, z racji, ze symbole nie beda tam pokazywane w celu wychwalania systemu totalitarnego. Nie wiem jak w Niemczech, ale nie popadajmy w skrajnosci.
Buk, Hodor i Dziczyzna