trawa

Autor Wątek: Fairy Tail  (Przeczytany 4642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Fairy Tail
« dnia: Luty 08, 2013, 12:44:36 pm »
Aż dziwne, że jeszcze nie ma tematu o tym anime. W końcu już wyszło 318 rozdziałów (i 35 tomów) mangi, ponad 168 odcinków anime (plus 4 oavki) , w lutym film kinowy wychodzi na DVD, a dodatkowo na Facebooku wydawnictwo JPF ogłosiło, że zacznie wydawać tą mangę po Polsku.


Offline Góral

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 305
  • Total likes: 0
  • Firefly/Serenity fanatic
Odp: Fairy Tail
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 08, 2013, 01:15:19 pm »
Niczym niewyróżniający się shounen (powiedziałbym że wręcz gniotowaty, szczególnie później). Dziękuję, postoję.
9 na 10 otaku zaleca oglądanie Space Brothers.

Offline Hollow

Odp: Fairy Tail
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 08, 2013, 01:36:50 pm »
Nie jest takie złe. Znam wiele gorszych.

Offline Jackal

Odp: Fairy Tail
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 08, 2013, 11:16:38 pm »
Oglądam anime cały czas, oprócz filerów i mogę powiedzieć tyle, że rzeczy składające się na minus to zmarnowany potencjał serii, nie ma czegoś takiego jak ostrość tzn machnięcie mieczem daje skutek jak uderzenie sosnowym kijem. Do tego w decydujących walkach na najwyższym szczeblu walczy mięso armatnie, a główne siły urządzają sobie piknik itd, Jedna z średnich postaci pod względem siły, krzykiem i siłą więzi nadrabia niedostatki wszystkiego [w tym anime jest to dobitne].
Z plusów bym powiedział, że miejscami dosyć dobry humor, muzyka
   https://www.youtube.com/watch?v=Feazzptg0ms
i inne utwory, Erza, ciekawa historia.

Offline Hunter Killer

Odp: Fairy Tail
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 09, 2013, 11:33:22 am »
Dla mnie FT jest dużo ciekawsze niż One Piece, a na dobrą sprawę OP kompletnie do mnie nie przemówiło, pomimo że kreska jest niemal identyczna. Za to FT śledzę od początku w wersji mangowej. Anime ma za dużo fillerów i jakiś dodatków. :razz:

Sama historia nie bije na kolana bo czego się spodziewać po shounenie...jest sobie gildia "magów" leje jakiegoś złego, znowu sielanka, pojawia się kolejny zły, zwątpienie w wygraną i na koniec znów leją się po mor...buziach i znów wygrana. Fabuła prosta jak najtańsze dildo.
Jednak jest coś co mnie wciągnęło, może to że to gildia magów i niby powinni walczyć magią. Jednak przez większość czasu oklepują sobie gęby jak zawodowi kickbokserzy, czasami zarzucając jakimś czarem. Może to w niczym nie przypominające pojedynki magów bardziej podobne do ringu mnie pochwyciły. Bo zazwyczaj pojedynki magów wyglądały (przynajmniej te z książek) w taki sposób, że jeden rzucał drugiemu czar, a tamten starał się go zneutralizować i podrzucić jednocześnie swoje zaklęcie tamtemu co by się nie nudził. Zwykle pojedynek kończył się kiedy któryś oberwał jakimś zaklęciem a wystarczał z reguły jeden czar.
Więc pojedynki wyglądały statycznie i trwały długo a w FT mamy dynamikę zakrapianą jakąś tam magią.

Niewątpliwie na korzyść przemawia też, że to komedia/parodia magów nie zaś sztywna "ekranizacja" magii zachodniej (wszak w Japonii inaczej postrzega się magię). Oraz to że w anime jest naprawdę fajna i klimatyczna oprawa muzyczna, która idealnie pasuje nawet do mangi. Warto sobie puścić w tle FT Main Theme i posłuchać lekko irlandzkiego klimatu.
Ponadto autor nawet nieźle poradził sobie z bohaterami, chociaż jest is spooro to nie olał ich historii zupełnie, tylko stara się dopisać każdemu coś innego. Owszem wychodzi lepiej lub gorzej, lecz w większości przypadków jest na plus. Zwłaszcza Erza która jak na tę chwilę ma najbardziej chyba rozbudowaną i opisaną przeszłość.

Słowo na koniec.
Manga nie jest zła. Może nie wyróżnia się na tle innych shounenów i raczej nie odbiega od standardów, to jednak ma coś w sobie. Raczej nie poleciłbym osobą znudzonym/nie lubiącym shounenów, bo to niemal klasyka gatunku, tak samo jak tym którzy oczekują wielkich pojedynków magów rodem z książek zachodnich. Na pewno charakterystyczna kreska jak z One Piece którą to można albo akceptować albo odrzucić dodaje charakteru serii. Mam jednak wrażenie, że osoby które zaczytują się w One Piece już zimniej odnoszą się do FT, podobnie jak fani FT nie przepadają za piratami. Może to dlatego, że w jednym tytule mamy piratów, a w drugim magów, albo podobieństwo kreski (ale to podobieństwo jest nie bez przyczyny).
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Jackal

Odp: Fairy Tail
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 09, 2013, 12:38:42 pm »
U mnie znowu odwrotnie, bo one piece jest zdecydowanie lepsze niż Fairy pod każdym względem [może nie muzycznym]. Jedyny minus odpychający od one piece to rozwlekanie i przeciąganie. Jeśli ktoś by zrobił z mangi one piece to co z alchemików, to mieli byśmy genialną serie. Tam jest tyle wątków, ciekawie rozbudowana fabuła, przedni humor, postacie, że naprawdę jest rewelacyjne.

Offline Hollow

Odp: Fairy Tail
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 09, 2013, 01:27:43 pm »
A ja właśnie wolę Fairy Tail bardziej niż One Piece. Na początku O P jest bardzo monotonne: Luffy przypływa na wyspę, tam spotyka złych piratów, pokonuje ich, świętuje z mieszkańcami wyspy, płynie dalej. I tak w kółko. W F T jeśli chodzi o fabułę to jest ona bardzo różnorodna. Każdy arc różni się znacząco od poprzedniego.

D.Gray-men też wypada słabiej przy Fairy Tail. Zwłaszcza teraz kiedy rozdziały mangi pojawiają się raz w miesiącu...

Offline Jackal

Odp: Fairy Tail
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2013, 06:08:34 pm »
Hmmmmmmm dopóki w OP na początku nie wtargnie ocean tajemnic to zgadza się monotonne, no i do momentu dotarcia do do tego paska na kuli ziemskiej to zaczyna się zupełnie inna "bajka". Tam każda wyspa to zupełni inne uniwersum itd. 

Offline Hollow

Odp: Fairy Tail
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2013, 09:27:45 am »
Wygląda na to, że anime Fairy Tail podzieli los D.Gray-men i Bleach i zostanie przerwane, mimo, że manga dalej jest tworzona. Ostatni odcinek ma zostać wyemitowany 30 marca.

Offline Jackal

Odp: Fairy Tail
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 06, 2013, 04:56:40 pm »
Może to i lepiej niż pakować filery jak w naruto.

Offline Hunter Killer

Odp: Fairy Tail
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 06, 2013, 05:08:22 pm »
Od początku powinni robić te tytuły w seriach po powiedzmy 20 epków, bez żadnych tam filerów... Nigdy tego nie łapałem, po jaki dzwonek pakować w historię coś, czego oryginalnie nie było i w zdecydowanej większości psują klimat albo są z du... wymyślone.
A kasy to i tak niewiele przynosi, bo trzeba wymyślać, tworzyć i zazwyczaj ludzie średnio do tego podchodzą.
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hollow

Odp: Fairy Tail
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2013, 11:18:28 am »
Ciekawi mnie czy zakończą obecny arc czy zostawią anime w połowie akcji. A jeśli zakończą to czy będzie zgodny z mangą...

Offline Hunter Killer

Odp: Fairy Tail
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2013, 11:43:33 am »
Najfajniej jakby anime wychodziło w częściach jak arc'e wtedy wyglądałoby to nie najgorzej. Ale pewnie dadzą jakieś udziwnione zakończenie. 
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau