Autor Wątek: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem  (Przeczytany 49303 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline clandestino

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #135 dnia: Kwiecień 09, 2018, 09:19:09 am »
Nie wiem, na ile można polegać na internetowych kalkulatorach, ale 3000 USD w 2003 r. ma taką siłę nabywczą jak ok. 4000 USD dzisiaj (https://data.bls.gov/cgi-bin/cpicalc.pl). Więc wspomniany szkic nieźle zyskał na wartości.

Offline mibartek

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #136 dnia: Kwiecień 10, 2018, 04:42:16 pm »
ciekawe że oprócz "sold" zdarza się też status "stolen"
akurat chciałem sobie zobaczyć na coś od McFarlane'a a tutaj:
http://albertmoy.com/GalleryPiece.asp?Piece=4059&ArtistId=621&Details=1&From=Room

Offline sgor

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #137 dnia: Kwiecień 10, 2018, 05:49:06 pm »
ciekawe że oprócz "sold" zdarza się też status "stolen"
akurat chciałem sobie zobaczyć na coś od McFarlane'a a tutaj:
http://albertmoy.com/GalleryPiece.asp?Piece=4059&ArtistId=621&Details=1&From=Room


Tutaj jest opisana cała sytuacja:
http://albertmoy.com/announcement.asp

Offline sgor

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 06, 2018, 07:42:56 am »
Temat sprzed miesiąca, ale chyba nie był tu poruszany:

http://www.dzienniklodzki.pl/kultura/sztuka/a/ec1-lodz-miasto-kultury-dostanie-155-tysiecy-zlotych-na-komiksowa-kolekcje,13145347/

"155 tysięcy złotych wynosi grant, który otrzyma EC1 Łódź - Miasto Kultury z programu dotacyjnego ministra kultury i dziedzictwa narodowego "Regionalne kolekcje sztuki współczesnej". Dotacja ma być przeznaczona na rozbudowę pierwszej w Polsce instytucjonalnej kolekcji rodzimej sztuki komiksowej, gromadzonej przez Wydział Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1 Łódź. Jak informuje Katarzyna Tośta z EC1 Łódź, za dotację zostanie zakupionych ponad 50 oryginalnych plansz komiksowych autorstwa osiemnastu polskich artystów - zarówno klasyków, jak i wyróżniających się twórców młodszych pokoleń.
(...)
– To ważny moment w historii polskiego komiksu, ale i historii muzealnictwa. W naszych planach, co oczywiste, jest zdobycie przykładów wszystkich ważnych prac w całej historii rodzimego komiksu, co nie tylko wzbogaci kolekcję, ale da obraz rozwoju tej dziedziny. "


Offline sgor

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #139 dnia: Listopad 22, 2018, 12:57:20 pm »
Jako, że wątek umarł wrzucam dwie ciekawostki związane z rynkiem oryginalnych prac.

Na ostatniej aukcji Heritage rekordową cenę osiągnął 8-stronnicowy komiks "Master Race". Cena końcowa 600 tys. USD. Aukcję wygrała belgijska fundacja Boon Foundation (http://www.fondationboon.com/en/).
Ciekawe czy w przyszłości Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej z Łodzi będzie miało takie budżety :smile:


A z polskiego podwórka - czy na najbliższej aukcji w Desie padnie polski rekord? Plansza Rosińskiego:

https://desa.pl/pl/auctions/506/object/49851/grzegorz-rosinski-thorgal-szkarlatny-ogien-plansza-komiksowa-nr-14-tom-35-2016-r

ma estymację 80000-100000 PLN.

Offline gobender

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #140 dnia: Listopad 22, 2018, 06:49:23 pm »
Jakość tej planszy w stosunku do estymacji to jakaś abstrakcja. Sorry, ale oddałbym takie 2 za Twoją planszę Hellboya.

Offline pokia

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #141 dnia: Listopad 22, 2018, 08:03:53 pm »
Liczy się nazwisko. Może ktoś to łyknie. Ale faktycznie nie wygląda to oszałamiająco.Taki concept art do jakiejś gierki. Tyle, że za taką kasiorę, to bym sobie mieszkanie conceptami wytapetował. :)

Offline sgor

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #142 dnia: Listopad 22, 2018, 08:24:39 pm »
W pełni się zgadzam z Wami oboma. Podejrzewam, że sprzedający też ma świadomość, że nie jest to najlepsza z prac Rosińskiego. Gdyby tak było sprzedawana byłaby nie w Desie, a jakimś zachodnioeuropejskim domu aukcyjnym. A tak magia nazwiska może zrobić swoje, ale naprawdę będę zdziwiony jak pójdzie za minimum 80 tys.
Chociaż, że okładka Tytusa osięgnie 75 tys. też się nikt raczej nie spodziewał.

Offline freshmaker

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #143 dnia: Listopad 26, 2018, 06:04:23 pm »
podczas nżk w strefie autografów widziałem osoby z notatnikami / albumami do wpisów. czy możecie mi polecić coś konkretnego? ewentualnie podzielić się opinią jaki rozmiar albumu sprawdza się najlepiej?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline LordDisneyland

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 27, 2018, 04:59:23 pm »
Może coś takiego?

https://www.sklepdlaplastykow.pl/wyszukiwarka-produktow?func=productPage&wid=46&pid=5811&cid=0&prid=

Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że niektórzy nie dadzą się przekonać do choćby autografu w takim notesie. Bisleya namawiałem na Comiconie najpierw na podpisanie rzadkiego i stareńkiego "MonsterMassacre", potem na czystej kartce....choćby sam autograf.
Nie- bo miał umowę z włodarzami imprezy i podpisywał się tylko na sprzedawanych obok plakacikach.
Mówi się trudno. Aha- wtedy włąśnie widziałem gościa z notatnikiem-szkicownikiem-albumiszczem, na oko format taki pod A3 podchodzący.

Offline turucorp

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 27, 2018, 05:21:22 pm »
Tylko trzeba wziąć pod uwagę, że niektórzy nie dadzą się przekonać do choćby autografu w takim notesie. Bisleya namawiałem na Comiconie najpierw na podpisanie rzadkiego i stareńkiego "MonsterMassacre", potem na czystej kartce....choćby sam autograf.
Nie- bo miał umowę z włodarzami imprezy i podpisywał się tylko na sprzedawanych obok plakacikach.

Przepraszam, ale jestem w szoku. Nie patrzyłem wprawdzie zbyt uważnie co i w czym Simon dłubał, ale pierwszy raz słyszę,  że istniały takie obostrzenia ze strony organizatorów :O Inna sprawa,  że podbijanie o darmowy autograf na czystej kartce to trochę żenua :/

Offline freshmaker

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 27, 2018, 05:37:32 pm »
ja zawsze podbijam z albumem, problem pojawia się gdy nie ma miejsca na wrys albo danego twórcy albumów po prestu nie ma w obiegu vide edward lutczyn
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline LordDisneyland

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 27, 2018, 05:59:20 pm »
"Inna sprawa,  że podbijanie o darmowy autograf na czystej kartce to trochę żenua :/"
Czystej kartce w notesie a5, papier o dużej gramaturze - niezły jest, wiem, bo to mój szkicownik ;) I fakt, może i żenada, ale byłem zdesperowany, jak mi tego Monster Massacre nie zechciał podpisać... Ciekawe, ilu mu jeszcze ludzi tamtego dnia przyniosło komiks zapomnianej Atomeki ;)

Offline turucorp

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 27, 2018, 06:02:08 pm »
ja zawsze podbijam z albumem, problem pojawia się gdy nie ma miejsca na wrys albo danego twórcy albumów po prestu nie ma w obiegu vide edward lutczyn
Akurat kilka książek z ilustracjami Lutczyna wznowiono jakiś czas temu, nie jest też problemem zakupienie jego rzeczy z obiegu antykwarycznego.
W kwestii rysowników zagranicznych panują trochę inne zasady, autografy w albumach są darmowe, rysunki bywają płatne,  często płaci się również za rysunki wykonywane w "szkicownikach".
Nie ogarniam sytuacji, którą opisał @Lord, autograf na grafice danego autora należy się czytelnikowi jak psu buda, rysunek to inna sprawa (Fabry wykonywał je odpłatnie),  z kartką po darmowy autograf czy grafikę po prostu nie wypada podchodzić, ani do zagranicznego, ani krajowego autora ("szkicownik" to inna sytuacja, ale, jak już wspomniałem,  to bywa odpłatne)
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2018, 06:06:15 pm wysłana przez turucorp »

Offline starcek

Odp: OA - Oryginalne Grafiki Związane z Komiksem
« Odpowiedź #149 dnia: Listopad 28, 2018, 09:47:03 am »
ja zawsze podbijam z albumem, problem pojawia się gdy nie ma miejsca na wrys albo danego twórcy albumów po prestu nie ma w obiegu vide edward lutczyn
Albumu nie ma, ale jest np. Kurcze Blade.  :cool:  Lutczyn z radością się na tym podpisze.
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

 

anything