trawa

Autor Wątek: Thorgal od Hachette  (Przeczytany 226533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #540 dnia: Styczeń 29, 2014, 09:28:14 pm »
Moim zdaniem pierwsza, wstępna weryfikacja będzie możliwa w przedziale tomów 3-5.

Offline marceli

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #541 dnia: Styczeń 29, 2014, 09:30:11 pm »
Poczekajmy jak kolejne numery będą za 29 zł.
Wtedy większość osób, które kupiły ze względu na te 9,99 zł się wykruszy.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline adro

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #542 dnia: Styczeń 29, 2014, 09:34:17 pm »
E tam Graves jestem po prostu optymista. Ja wiem, ze dzisiejsze dzieciaki sa inne, ale przeciez na tym forum pojawil sie chocby uzytkownik Kickass,  ktory zbiera wkkm. Mysle, ze thorgal moze zainteresowac maloletnich. Nie wszystkie dzieciaki sa takie same :razz: :biggrin:
Zreszta czy thorgal moze nie zejsc? No way :biggrin:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Itachi

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #543 dnia: Styczeń 29, 2014, 09:37:14 pm »
Pewnie, że może nie zejść. Zwłaszcza po takiej cenie. Komuś może wystarczyć sam komiks,bez zbędnych dodatków i woli zaoszczędzić te kilkanaście złotych na jednym tomie.

Offline marceli

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #544 dnia: Styczeń 29, 2014, 09:43:46 pm »
Jestem tego samego zdania. Zwłaszcza jak się komuś 1 tom rozklei  :biggrin:
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline adro

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #545 dnia: Styczeń 29, 2014, 09:49:12 pm »
no tak, a potem fani thorgala na aukcjach beda pisac" mam jedyny rozklejajacy sie egzemplarz thorgala-UNIKAT!!!!" :lol:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Valhaar

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #546 dnia: Styczeń 30, 2014, 11:07:39 am »
Właśnie trzymam przed nosem wydanie "Zdradzonej czarodziejki" od Hachette kupione kilka dni temu oraz ten sam komiks w wersji HC z Egmontu kupiony dziś. Stwierdzam, że wydanie od Hachette ma lepszą gramaturę papieru i bardziej soczyste kolory. Co więcej, chociaż wydanie od Hachette ma mniejszy format to jednak za względu na zmniejszone marginesy, plansze są mniejsze zaledwie o 1cm wysokości, na szerokości ta różnica jest jeszcze mniejsza. Na koniec tłumaczenie: zawartość dymków w obydwu komiksach jest identyczna, to samo tłumaczenie, ta sama czcionka, tak samo zedytowany tekst. Bez wątpienia Hachette kupuje gotowca od Egmontu.

Gdzie zakupiłeś Zdradzoną Czarodziejkę HC z Egmontu, jeśli można wiedzieć?
Chyba skończy się na tym, że na półce będą się zbierały dwa wydania...

Offline Shinue

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #547 dnia: Styczeń 30, 2014, 12:49:42 pm »
Proszę o niehejtowanie. W Empiku, bo na necie rzeczywiście jest ciężko dostępny i obawiam się, że w zawiąku z serią od Hachette z dodrukami od Egmontu mogą być problemy.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #548 dnia: Styczeń 30, 2014, 01:05:49 pm »
Proszę o niehejtowanie. W Empiku, bo na necie rzeczywiście jest ciężko dostępny i obawiam się, że w zawiąku z serią od Hachette z dodrukami od Egmontu mogą być problemy.
W Empiku niestety też już nie ma: http://www.empik.com/szukaj/produkt?q=zdradzona+czarodziejka&qtype=basicForm
Ja na szczęście kupiłem jak jeszcze była. Może pora żeby Egmont zrobił jakiś dodruk? Na kolekcję Hachette się nie piszę, ale jej start zmotywował mnie do szybszego ukończenia wymiany starych albumów z Orbity na HC Egmontu, bo do tej pory się z tym ociągałem.


Mimo wszystko życzę Hachette dobrej sprzedaży. Tak czy siak to tylko kolejna okazji do dalszej popularyzacji tej serii. Nawet na fanpage'u WKKM pod przykrywką "wspierania innej kolekcji Hachette" zaczęliśmy ją promować i poszerzać horyzonty ludzi siedzących tylko w superhero Marvela i DC: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.222715824581196.1073741856.100901473429299&type=1


Zastanawia mnie dlaczego zdecydowano się na zamknięcie kolekcji w połowie wydawania serii pobocznych, przed zbiegnięciem się ich z serią główną. Przecież to jest bez sensu. We francuskiej edycji zrobiono tak samo. Lepiej byłoby ograniczyć się np. tylko do albumów, które napisał Van Hamme.

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #549 dnia: Styczeń 30, 2014, 01:11:44 pm »
W Empiku niestety też już nie ma: http://www.empik.com/szukaj/produkt?q=zdradzona+czarodziejka&qtype=basicForm
Ja na szczęście kupiłem jak jeszcze była. Może pora żeby Egmont zrobił jakiś dodruk?


A może będziemy mieli do czynienia z casusem Muchy?

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #550 dnia: Styczeń 30, 2014, 01:30:13 pm »
Gdzie zakupiłeś Zdradzoną Czarodziejkę HC z Egmontu, jeśli można wiedzieć?
Chyba skończy się na tym, że na półce będą się zbierały dwa wydania...

Widzę, że Incal ma jeszcze "Zdradzoną Czarodziejkę". Cena bez rabatu, wiec zostało kilka ostatnich sztuk. http://www.incal.com.pl/zdradzona-czarodziejka.html
Wcześniej bywało, że jakiś tom był przez pewien czas niedostępny. Egmont systematycznie robił dodruki. Ciekawe jak przy obecnej kolekcji Hachette będzie wyglądać sprawa dodruków?
Być może kolekcja zmotywowała część osób do wymiany serii na HC.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2014, 01:37:54 pm wysłana przez Archelon »
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline vivaadeal

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #551 dnia: Styczeń 30, 2014, 01:45:43 pm »
Nie podniecałbym się za bardzo brakiem jakiegokolwiek tomu Thorgala w HC. Sam widziałem niedawno (ok kwietnia 2013) jak ktoś za Trzech starców z kraju Aran dał 160 zł, podczas gdy w maju zrobili dodruk

Offline Death

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #552 dnia: Styczeń 30, 2014, 01:54:59 pm »
Ale na teraz co chyba nie ma żadnego Thorgala w HC, który schodzi za większą kasę nie?

Offline Shinue

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #553 dnia: Styczeń 30, 2014, 07:52:25 pm »
Oprócz "Wyspy lododowych mórz" wszystkie chodzą po taniości.
Kiedyś "Strażnicza kluczy" z Korony trzymała cenę.
Swoją "Zdradzoną czarodziejkę" kupiłem w stacjonarnym Empiku.

Offline marceli

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #554 dnia: Styczeń 30, 2014, 10:44:23 pm »
Proszę nie panikować :biggrin:
 Egmont robi dodruki i nie ma siły, żeby któregoś tomu dłużej brakowało.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.