Autor Wątek: Thorgal od Hachette  (Przeczytany 227645 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 15, 2013, 11:03:40 am »
ja mam podzielone zdanie.

Z jednej strony - ten kto kupował Thorgale względnie na bieżąco, nie będzie zainteresowany kupowaniem od początku.

Z drugiej strony - to kolekcja kioskowa, dla "cassuali" - tych którzy nie wiedzą że coś takiego jak Thorgal jeszcze wychodzi, czytali jak byli smarkami, doszli do "Strażniczki Kluczy" (albo i nie) i na tym się ich przygoda skończyła. Może będą sobie chcieli to przypomnieć, ewentualnie odświeżyć te rozpadające się egzemplarze z piwnicy. Ale ile takich osób będzie? Nie wiem.

Tak jak wiedziałem, że pierwsza komiksowa kolekcja haczet nie wypali (Kloss), druga m szanse (Marvel) tak tutaj nie mam pojęcia po której stronie się opowiedzieć.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Czarny

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 15, 2013, 11:06:13 am »
I oto właśnie chodzi, że Egmont już puścił tyle wersji, że sam ze sobą konkuruje w pewnym sensie, a teraz jeszcze hach chce ukroić sobie swój kawałek tortu. owszem ukroi tylko czy na tyle duży by się najeść - pod tym względem jestem sceptyczny.
hach w polsce wydaje to co hach we francji, tyle że nie do końca. Tam do Thorgala dostanę jeszcze Szninkiela, Sioban, może później skarbka western itd. Nad taką wersją w Polsce bym się sam zastanowił choć część z tych rzeczy mam. Ale w wersji okrojonej hach nie proponuje za wiele czytelnikom a dużo drożej od egmontu - normalne albumy bez promocji będą w hach droższe niz egmontowe, więc po co dzieciakowi kupować drożej jak mogę taniej. Kolekcjoner, a nie dziecko w kiosku będzie gotów zapłacic więcej z innych powodów niż sama chęć przeczytania. A segment kolekcjonerski jest już nieco nasycony.
Stąd moja opinia, że to kiepsko będzie się sprzedawać. oczywiście może być całkowicie chybiona.

Offline Dreadnought

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 20, 2013, 02:32:07 pm »
http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=thorgal+hachette


Wejherowo, Giżycko, Radom
Radom to Mazowieckie także może w Warszawie też jest ? Chyba, że błądze i dystrybutorzy nie prowadzą działalności w ramach województw czy powiatów tylko jakichś swoich okręgów.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 20, 2013, 03:01:15 pm »
W tak zwanym międzyczasie, mając już dość gdybania, zadzwoniłem do Hachette. Jako prenumerator WKKM pytałem też o kolekcję związaną z facetami w trykotach. Oto czego się dowiedziałem:

1) Pod koniec tygodnia będzie więcej informacji o kolejnych tomach, na razie nic nie mają (albo nie mówią).
2) WKKM dobrze sobie radzi, zostałem z całą pewnością zapewniony, że wydane zostanie wszystkie 60 tomów.
3)   Thorgal już ruszył oficjalnie, a nie testowo. Prenumerata będzie   niedługo możliwa na stronie, bo na razie "strona jest w budowie"

Offline Koalar

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 20, 2013, 03:11:31 pm »
3)   Thorgal już ruszył oficjalnie, a nie testowo. Prenumerata będzie   niedługo możliwa na stronie, bo na razie "strona jest w budowie"

Chyba podobnie mówili w przypadku testu WKKM.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline peta18

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 20, 2013, 03:27:06 pm »
Chyba podobnie mówili w przypadku testu WKKM.
Dokladnie. Nie szukalem jakos bardzo tej kolekcji, ale bylem ostatnio w epmiku w Szczecinie i o kolekcji ani widu ani slychu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 20, 2013, 04:18:27 pm »

3)   Thorgal już ruszył oficjalnie, a nie testowo.

Jakoś nie chce mi się wierzyć. Mieszkam w Białymstoku i nie ma tu żadnego numeru ani w Kolporterze ani w Empiku, nie mówiąc już o kioskach.

Offline andrewk

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 20, 2013, 07:42:16 pm »
W śląskim też nie ma, chyba że się pojawi nw najbliższym czasie, ale to byłoby bez sensu. Więc jeżeli test się faktycznie przyjął to w całym kraju pojawi się jako restart gdzieś w sierpniu... ok 1/2 roku jak w przypadku WKKM

Offline peta18

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 20, 2013, 08:02:59 pm »
W śląskim też nie ma, chyba że się pojawi nw najbliższym czasie, ale to byłoby bez sensu. Więc jeżeli test się faktycznie przyjął to w całym kraju pojawi się jako restart gdzieś w sierpniu... ok 1/2 roku jak w przypadku WKKM
Wyniki obserwacji empikow nie daja popracia twierdzeniom Pani z infolinii o starcie kolekcji. Obalamy! :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline marceli

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 20, 2013, 08:50:19 pm »
Znowu testują jaki zejdzie im nakład i później się zastanowią nad restartem na cały kraj.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline vision2001

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 20, 2013, 08:51:41 pm »
Jakby było w sprzedaży w całym kraju to już pewnie Sklep Gildii miałby go w swojej ofercie.
Spokojna głowa - test, test, test.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 21, 2013, 09:31:40 am »
Nie wydaję mi się. No i nie bardzo mają czas na restarty, bo Egmont właśnie ogłosił, że startują z reedycją Thorgala w hardcoverze w maju ;)

Offline Jaxx

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 21, 2013, 09:41:09 am »
Nie wydaję mi się. No i nie bardzo mają czas na restarty, bo Egmont właśnie ogłosił, że startują z reedycją Thorgala w hardcoverze w maju :wink:

Powariowali. Tyle komiksów wartych wydania, a oni się dublują z Thorgalem, który i tak jest jeszcze dostępny w starych wydaniach...

Offline Dreadnought

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 21, 2013, 10:24:56 am »
Nie wydaję mi się. No i nie bardzo mają czas na restarty, bo Egmont właśnie ogłosił, że startują z reedycją Thorgala w hardcoverze w maju :wink:


Świetna wiadomość ! Wreszcie zaczną rywalizować ceną !
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Ajron

Odp: Thorgal od Hachette
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 21, 2013, 10:55:33 am »
Nie wydaję mi się. No i nie bardzo mają czas na restarty, bo Egmont właśnie ogłosił, że startują z reedycją Thorgala w hardcoverze w maju ;)

To nie reedycja tylko dodruki tomów z wyczerpanymi nakładami.

 

anything