Autor Wątek: 24. MFKiG 2013  (Przeczytany 80030 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaszcząb

Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #210 dnia: Październik 08, 2013, 08:28:04 am »
Cytuj
Ale jak mówię - zakładam, że to frustracje tych co stypendium nie dostali a temat wrócił po tym jak ten sam komiks w dziwny sposób wygrał nagrodę publiczności...

Dlaczego "w dziwny sposób"? To jest wybór publiczności głosującej za pomocą kart wrzucanych do urny. "Rozmówki..." dostały tych głosów najwięcej i stąd nagroda. Nie ma w tym nic dziwnego.
 
Ja mam trochę inny zarzut do tego plebiscytu. Wydaje mi się, że bardzo mało osób bierze w nim udział, bo organizatorzy słabo go promują i na samym festiwalu i przed nim. Tym bardziej, że w tym roku nie kupowało się biletów i o urnę można się było potknąć jedynie, jeśli w jakimś celu podeszło się do stoiska obsługiwanego przez wolontariuszy. A oni też nie poinformowali mnie o możliwości oddania głosu, kiedy do nich podszedłem. Zrobiłem to, bo znam plebiscyt z lat poprzednich.

Offline Julek_

Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #211 dnia: Październik 08, 2013, 08:41:39 am »
Thiago nie pierwszy raz sieje jakieś dziwne ploty :/

N.N.

  • Gość
Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #212 dnia: Październik 08, 2013, 08:59:03 am »
Chyba nie śledzisz tego, co się dzieje w komiksowie dokładnie Krzyśku :/ Szef WK podkreślał, że konkurs dla debiutantów traci rację bytu, bo brakuje po prostu tych debiutantów. Czemu więc nie wesprzeć innych fajnych projektów, które niekoniecznie wychodzą spod ręki debiutantów?
Na ostatnią edycję konkursu wpłynęły 22 prace. Nie wydaje mi się, żeby liczba ta upoważniała do mówienia o braku debiutantów (w znaczeniu zdefiniowanym przez regulamin konkursu).

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #213 dnia: Październik 08, 2013, 09:28:28 am »
Ja słyszałem plotkę, ale podkreślam że to tylko plotka z pomiędzy stoisk wydawców i ludzi, którzy znają tego czy tamtego - że z pierwszym i ostatnim stypendium Gildii to w ogóle był przekręt - zwykła ustawka. Ale jak mówię - zakładam, że to frustracje tych co stypendium nie dostali a temat wrócił po tym jak ten sam komiks w dziwny sposób wygrał nagrodę publiczności...
skoro sam zaznaczasz, że to plotki to po co je dalej rozpowszechniasz? jeżeli nie masz nawet krzty dowodu, że plotka jest prawdziwa to po co siejesz ferment?

A niestety, jeśli to jest The Best Polski Komiks - to raczej jest z tym rodzimym komiksem bardzo słabo.   
de gustibus....
poza tym jak zapewne wiesz, jest to wybór głosujących uczestników MFK. Więc zbiór subiektywnych głosów.
a mogę wiedzieć na jaki polski komiks Ty głosowałeś ?
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....

Offline Mefisto76

Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #214 dnia: Październik 08, 2013, 09:50:21 am »
Skrobol ładnie narysował bardzo zły scenariusz.

Skrobol to powinien zacząć płacić czynsz za okupowanie sceny podczas rozdawania nagród na gali.

Można   też jak mój przyjaciel z Ukrainy: przyjechać do Łodzi. Wstać rano,   rozpracować rozkład autobusów, dojechać tuż przed otwarciem na miejsce,   biegnąć jak szalony za tłumem, dostać wysoki numer i skończyć z niczym.   Dla niego jako obcokrajowca było to do samego początku do końca bardzo   niezrozumiałe...

Dla nas jako tubylców jest również niezrozumiałe dlaczego Twój przyjaciel nic nie dostał skoro miał wysoki numer i powinien był dostać wszystko.
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline Cheshire Cat

Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #215 dnia: Październik 08, 2013, 11:10:33 am »
Dla nas jako tubylców jest również niezrozumiałe dlaczego Twój przyjaciel nic nie dostał skoro miał wysoki numer i powinien był dostać wszystko.

Przecież nie o to chodzi. Biegajta se nawet z dzidami w łapach jak lubita. Jednak, jak już pisałem, informacja mogłaby być lepiej przekazana nieświadomym barbarzyńskich zasad panujących kulturalnym mieście na kulturalnej imprezie.
Mogłoby to być nawet w formie piktogramów w tej książeczce rozdawanej przy wejściu.
Nie mam pretensji do surowych zasad sportu (jakże mógłbym mieć) jednak sport to równe szanse i do dawania takich właśnie szans powinni organizatorzy dążyć.

Mnie udało się zdobyć piękny rysunek od Anny Heleny Szymborskiej i jestem ogromnie zadowolony :)       
"Oh, you can't help that, we're all mad here. I'm mad. You're mad."

Offline koziorozec1979

Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #216 dnia: Październik 08, 2013, 01:10:11 pm »
Co do tematu najlepszego polskiego komiksu roku - Maczużnik przegrał dwoma głosami a ja miałem okazję być świadkiem ciekawej rozmowy na stanowisku Centrali (wydali Maczużnika) - ktoś z jury przyszedł i przekazał info o tym jak znikoma była porażka. Ludziom z Centrali opadły szczęki gdyż...zajęci obsługą stoiska, Oni (2 czy 3 osoby) spóźnili się na głosowanie! Za nim doszli z głosami do urn, wybiła 17 i urny zabrano.

Offline Mefisto76

Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #217 dnia: Październik 08, 2013, 02:43:47 pm »
Ludziom z Centrali opadły szczęki gdyż...zajęci obsługą stoiska, Oni (2 czy 3 osoby) spóźnili się na głosowanie! Za nim doszli z głosami do urn, wybiła 17 i urny zabrano.

Komiks nie dostał nagrody za najlepszy album przez swojego własnego wydawcę? Kto by wymyślił podobny scenariusz?
I'm wreck, I'm sleaze, I'm ROCK N'ROLL DISEASE!

Offline koziorozec1979

Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #218 dnia: Październik 08, 2013, 04:10:15 pm »
Komiks nie dostał nagrody za najlepszy album przez swojego własnego wydawcę? Kto by wymyślił podobny scenariusz?
jest taka piosenka, sądząc po ilości odtworzeń musi to być STRASZNY hit: życie, życie jest nowelą...
Przez pracę można dużo rzeczy zawalić. Trzeba z pracą bardzo uważać.

Offline Julek_

Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #219 dnia: Październik 08, 2013, 08:04:02 pm »
Na ostatnią edycję konkursu wpłynęły 22 prace. Nie wydaje mi się, żeby liczba ta upoważniała do mówienia o braku debiutantów (w znaczeniu zdefiniowanym przez regulamin konkursu).

Kurcze NN ja tylko powtarza to, o czym mówiło WK w internetach. A mówiło o tym, że debiutantów brakuje i że prezentują niski poziom :/

Offline Thiago

Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #220 dnia: Październik 08, 2013, 08:32:28 pm »
skoro sam zaznaczasz, że to plotki to po co je dalej rozpowszechniasz? jeżeli nie masz nawet krzty dowodu, że plotka jest prawdziwa to po co siejesz ferment?
de gustibus....
poza tym jak zapewne wiesz, jest to wybór głosujących uczestników MFK. Więc zbiór subiektywnych głosów.
a mogę wiedzieć na jaki polski komiks Ty głosowałeś ?


To jest już plotka a.d. 2012, z poprzedniego MFK, i zaznaczam że to plotka. Ale że środowisko jest bardzo małe i wiadomo kto z kim gdzie chodzi i kogo zna - skoro temat wrócił w tym roku i skoro Maczużnik przegrał kilkoma głosami - to może w tym coś jest? I może dlatego koniec ze stypendium Gildii? Bo może ktoś miał dość babrania się w bagienku wzajemnych adoracji i nadąsania. Nie wiem. Ale pytania nasuwają się same. I nawet jeśli to by była ustawka, w sumie co z tego? Tylko tyle że trochę nie fajnie dla innych z poza piaskownicy - być może naprawdę utalentowanych ludzi.


A ja głosowałem na Moją Terapię i Ciemną stronę księżyca dwa ciekawe polskie komiksy.   

Offline Julek_

Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #221 dnia: Październik 08, 2013, 08:59:55 pm »
OMG

Ja naprawdę nie mam siły czegoś takiego komentować :/

A jak to napiszę to i tak wyjdzie, że należę do sitwy...

Wzajemne adoracje? Dąsanie się? Chłopie, to masz świadomość, że komiksowo to kolesie okołotrzydziestki, którzy lubią się ze sobą napić o pogadać o komiksach? I to, a nie kolejne machinacje i machloje robią na afterkach i biforkach?

Ale co ja tłumaczę :/

N.N.

  • Gość
Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #222 dnia: Październik 08, 2013, 09:11:42 pm »
Kurcze NN ja tylko powtarza to, o czym mówiło WK w internetach. A mówiło o tym, że debiutantów brakuje i że prezentują niski poziom :/
Kurczę, a ja tylko podałem liczby.

Offline Death

Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #223 dnia: Październik 08, 2013, 10:13:41 pm »
Spisku żadnego nie ma. Ale jak ktoś ma dużo znajomych, to często jest tak, że głosują na tego swojego kumpla nie? To w sumie normalne. Jeśli np. jakaś moja koleżanka startuje w konkursie miss wiosny, czy tam czegoś i oddaje się głosy przez net, to choć widzę tam ze 3 ładniejsze, to głosuje na koleżankę (podałem ten osobliwy przekład, bo tak się składa, że to prawda i głosowałem na koleżankę w miss wiosny, choć ze trzy dziewczyny mi się bardziej podobały  :wink:  ). Ja akurat bym pewnie raczej się tym nie kierował w głosowaniu na komiks roku, ale jestem w stanie uwierzyć, że jakaś część osób tak głosuje. Dlatego idąc tym tropem jestem w stanie uwierzyć, że kiedyś w przyszłości wygra jakiś naprawdę słaby komiks, bo twórca będzie miał sporo znajomych. Tym bardziej, że faktycznie niewiele osób głosuje. Takie jest życie. Miłość, kumpelostwo, kolesiostwo.  :wink:  Jak masz mało znajomych w komiksowie i jedziesz na festiwal z komiksem, który jest nieco lepszy od jakiegoś tam albumu, to kumple tego drugiego mogą tę różnicę nadrobić na twoją niekorzyść.


Jeśli chodzi o ten rok, to może akurat wydawca Rozmówek nie głosował i gdyby wydawca Maczuźnika wrzucił te trzy głosy, to Maczuźnik wygrałby czymś w rodzaju kolesiostwa, bo głosami wydawcy. I wtedy byłoby dziwnie, bo wydawca przepchnąłby swój komiks.


Także wiecie, spisków nie ma. Ale są przyjaciele, którzy wyciągną pomocną dłoń, to znaczy głos w potrzebie.  :smile:
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2013, 10:19:00 pm wysłana przez Death »

Offline Ystad

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 509
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jacek Jastrzębski
    • Biceps Zin (ATY)
Odp: 24. MFKiG 2013
« Odpowiedź #224 dnia: Październik 08, 2013, 10:38:14 pm »
A ja głosowałem na Moją Terapię i Ciemną stronę księżyca dwa ciekawe polskie komiksy.

Jeżeli chciałbym sie bawić w domniemywanie i teorie spisku, to w tym momencie nazwałbym Cię lobbystą i podstawionym człowiekiem Centrali. Bo wspominasz o Maczużniku, potem o Mojej Terapii i Ciemnej Stronie. WSZYSTKIE komiksy wydane przez Centrale. PRZYPADEK? NIE SĄDZĘ!!

Śmieszne oskarżenie, prawda? Do wszystkiego można dorobić ideologię czy teorię spisku.


a oskarżenia o głosowanie na znajomych? Kurde - pozostając przy wymienionych ostatnich polskich komiksach: znam Agatę Wawryniuk, Olgę Wróbel, Szawła Płóciennika, Michała Rzecznika i na tej MFK poznałem Gutowskiego. Pierwsza czwórka robiła coś do magazynu, którego jestem redaktorem. Na czyj komiks z wymienionych autorów każe mi głosować ta wszechobecna SITWA?
To jest tak małe środowisko, że każdy każdego zna. I zawsze głosując na POLSKI komiks głosuje się na komiks jakiegoś znajomego bo nie ma innego wyjścia.
världen, du kan kyssa mitt arsle

Jedną z podstawowych różnic pomiędzy Tobą a mną jest fakt, że ja mam odwagę powtórzyć Ci prosto w oczy każde słowo które napisałem do Ciebie na forum....