trawa

Autor Wątek: LARP Karlenas  (Przeczytany 7122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lirajka

LARP Karlenas
« dnia: Marzec 14, 2013, 11:17:38 pm »

Zapraszam do świata Karlenas gdzie pradawne dusze stworzyły ziemie po której stąpamy.Zawody w Blanit!
Blanit, miasto na bagnach. Jedyne w swoim rodzaju pod wieloma względami. Specyficzny jest już sam obecny tu aromat nadający powietrzu zapach bagien. Drugim silnie przebijającym się zapachem jest unosząca się z dymem woń bagiennego ziela palonego w fajkach. To właśnie tu wychował się młody Lord Vaterie, który po stracie rodziców odziedziczył cały majątek. Był bogaty, mógł mieć wszystko i najprawdopodobniej te nieskończone możliwości wzbudziły w nim pragnienie dostarczenia sobie jakiejkolwiek rozrywki. Bowiem postanowił on zorganizować w mieście Blanit turniej dla poszukiwaczy przygód. Wieść rozesłał po wszystkich znaczących miastach znanego świata licząc na to, że tym sposobem uda mu się zakłócić nudę życia codziennego.
Wiadomość rozeszła się szybko, turniej miał odbyć się na dwa tygodnie po jej rozesłaniu. Młody lord pisał w swoim liście, że będzie to turniej dla poszukiwaczy przygód. Nie zdradził szczegółów. No wspomniał oczywiście jeszcze o sowitej nagrodzie, która miała wynosić cały kufer złota dla tych co wygrają. Podejrzewam, że właśnie to zachęciło ludzi do przybycia na ‘koniec świata’, do Blanit.
Jak to zdarzenie wpłynęło na samo miasto? Na początku było o tym cicho. W sumie nikt się nie przejął, myśląc że nie będzie ludzi na tyle głupich aby tu przybyć. Jednak wraz z pierwszymi przybyłymi poszukiwaczami przygód miasto ożyło, każdy chciał sprzedać jak najwięcej towaru. Każdy chciał jak najbardziej skorzystać z ‘turystów’. W karczmie było aż głośno od przyjmowanych zakładów, każdy obstawiał inną drużynę. Co prawda, rozkwitał także pomniejszy hazard, popularna w Blanit szybka kościana gra zwana „Trzynastką”, czy inne kościano-karciane gierki. Stary szaman jak zwykle czuwał nad całym miastem, alchemik wraz z miejscowym medykiem w spokoju zajmował się swoimi sprawami, a kapłanka Boga Ciemności prawiła swe kazania. W mieście zabrakło jedynie sławnych Treserów Wywiern, bowiem akurat w tym czasie trwa doroczny wylęg i wszyscy, oprócz jednej wylecieli z miasta.
LARP odbędzie się w Lubieszynku koło Nowej Karczmy (okolice Gdańska). Po więcej informacji zapraszam na facebook'a, prywatne wiadomości do organizatorów, bądź numer gg: 8951295. :)