trawa

Autor Wątek: Saga  (Przeczytany 38373 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotruposz

Saga
« dnia: Marzec 24, 2013, 01:57:54 am »
Nowa, bardzo ciekawa seria autorstwa Briana K. Vaughana, rysowana przez Fionę Staples. Sięgnąłem po tę Image'ową serię nie tylko ze względu na okładkę sygnowaną znanym nazwiskiem, ale tez powszechne, bardzo pozytywne opinie o tym komiksie. Równie przekonująca jest "friendly price" pierwszego tpb - 9,99$.

Bohaterami jest para przedstawicieli dwóch ras (zamieszkujących planetę i jej księżyc), które toczą wojnę. Z owego związku rodzi się dziecko i cała rodzina jest ścigana przez obie strony konfliktu. Ich śladami podąża Książę Robot IV oraz najemnicy. Wszystkie postacie nakreślone w ciekawy, zabawny sposób. Para głównych bohaterów wydaje się być ciekawym połączeniem i widać, że sami siebie dobrze nie znają. Dialogi również uważam za ciekawe i wręcz ujmujące.
Za naprawdę świetne uważam rysunki. Emocje postaci ukazywane są bardzo wyraziście, a tła mimo iż nieco ubogie to bardzo fajnie się komponują przez lekkie rozmycie i monochromatyczne barwy.
Historia w pierwszym tomie dopiero się rozwija, jednak w takim tempie, że czyta się go bardzo przyjemnie. Naprzemiennie ukazywane są losy świeżo upieczonych rodziców oraz innych bohaterów.
Czytał ktoś z Was?

Jeśli nie, to zachęcam do sprawdzenia pierwszego darmowego zeszytu tutaj:
https://comics.imagecomics.com/#/issue/22207/Saga-1
lub tutaj:
http://www.comixology.com/Saga-1/digital-comic/JAN120485
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2013, 02:01:35 am wysłana przez Piotruposz »

Offline misio141

Odp: Saga
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 24, 2013, 11:03:45 am »
Również słyszałem dużo bardzo pozytywnych opinii o tej serii, ale mnie pierwszy zeszyt nie przekonał. Niby wszystko ok, ale czegoś mi brakowało, mimo wszystko dam serii jeszcze jedną szansę i pierwszego trejda mimo wszystko zaliczę :)
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline vision2001

Odp: Saga
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 27, 2014, 05:24:45 pm »
Jeśli nie, to zachęcam do sprawdzenia pierwszego darmowego zeszytu tutaj:
https://comics.imagecomics.com/#/issue/22207/Saga-1
lub tutaj:
http://www.comixology.com/Saga-1/digital-comic/JAN120485
Warto odświeżyć temat w związku z planami Muchy na wydanie tego tytułu :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Tiall

  • Redakcja KZ
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 836
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Saga
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 27, 2014, 07:13:25 pm »
jestem po lekturze obu trejdów -- solidna rzecz!

Offline marceli

Odp: Saga
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 27, 2014, 11:04:40 pm »
Gdzie nie spojrzę, same pozytywne komentarze. Może i ja się skuszę na wydanie Muchy.
A w kolejnych zeszytach  też trzyma poziom?
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline Piotruposz

Odp: Saga
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 28, 2014, 12:46:28 am »
Patrząc po średnich z recenzji, wygląda na to, że trzyma poziom.
http://comicbookroundup.com/comic-books/reviews/image-comics/saga

Ja również mam 2 tomy za sobą i czekam na trzeci. Byle do marca :-}

ramirez82

  • Gość
Odp: Saga
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 06, 2014, 10:43:28 am »
Przeczytałem wydany przez Muchę pierwszy tom "Sagi". Świetna rzecz! Niby s-f to nie moje klimaty, ale ostatnio trafiam na same godne uwagi tytuły: "Pluto", "Strażnicy Galaktyki" i teraz "Saga". Pierwszy tom, a już dużo się dzieje, na świat przychodzi narratorka "Sagi",  szybko zostajemy wprowadzeni w realia w których toczy się akcja, na scenę po kolei zostaje wprowadzonych kilka, jak na razie czołowych postaci - wzorcowo rozpoczęty serial. Nie czytałem dużo Vaughana, tylko to co w u nas wydano, po "Lwach z Bagdadu" i trzech tomach "Y" mam o nim bardzo dobre zdanie, "Saga" to potwierdza. Miałem wątpliwości co do rysunków Fiony Staples, niby wszyscy je chwalą, ale jednocześnie podkreśla się, że autorka nie przykłada się do drugiego planu, przykładowe plansze też mogą nie zachęcać, ale rzeczywiście w trakcie lektury te oszczędne, ale łatwo czytelne rysunki bardzo dobrze się sprawdzają. Porównałbym to trochę do rysunków w "Amerykańskim Wampirze", czy "Wonder Woman" - może charakteryzuje je jakiś pośpiech wynikający z goniących terminów, ale są bardzo praktyczne.

Jeśli macie jakieś wątpliwości, olejcie je i kupcie "Sagę"!


Online wilk

Odp: Saga
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 06, 2014, 02:35:37 pm »
Również przeczytałem pierwszy tom i również polecam. Bardzo fajnie napisane. Dużo w tym komiksie humoru co, łącznie z postaciami typu książę robot z telewizorem zamiast głowy, spowodowało, że komiks skojarzył mi się z "Top 10" Moore'a. Rysunki Staples nie są jakieś porywające i do tego denerwować może minimalistyczny drugi plan czy tła, ale nie dla rysunków warto ten komiks przeczytać. Generalnie lektura powinna przynieść sporo uśmiechu. Czekam na tom drugi.

ramirez82

  • Gość
Odp: Saga
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 06, 2014, 03:31:13 pm »
Generalnie lektura powinna przynieść sporo uśmiechu.

Ja się śmiałem jak głupi z pierwszej planszy piątego rozdziału. Wiem, nie powinienem tego pisać, ale... zdarza Wam się czytać w kiblu?  :roll:
No więc mi zdarzyło się czytać "Sagę" w kiblu, otwieram lekturę akurat (poważnie!) na początku piątego rozdziału i cholera, poczułem się jak w jakiejś ukrytej kamerze.  :lol:

Offline Shinue

Odp: Saga
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 06, 2014, 07:59:51 pm »
Wiadomo czy Saga dostępna będziedzie w Literackiej?

Offline peta18

Odp: Saga
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 06, 2014, 08:25:11 pm »
Wiadomo czy Saga dostępna będziedzie w Literackiej?
Na 99% nie bedzie. Mucha wycofala sie z dyskontow i hurtowni, a z tego ostatniego literacka brala najprawdopodobniej towar. Mucha podobno rozmawia z bonito o sprzedazy ich nowych komiksow u nich.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Shinue

Odp: Saga
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 06, 2014, 08:28:26 pm »
Wielkie dzięki za info. Nie będę się czaił i zrobię zamówienie na Gildii. (Nawiasem mówiąc Locke & Key również nie ma jeszcze na Literackiej.)

Offline peta18

Odp: Saga
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 06, 2014, 08:35:31 pm »
Wielkie dzięki za info. Nie będę się czaił i zrobię zamówienie na Gildii. (Nawiasem mówiąc Locke & Key również nie ma jeszcze na Literackiej.)
Predzej czy pozniej Locke & Key na literackiej powinien sie pojawic, skoro jest na bonito/aros.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Saga
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 06, 2014, 09:06:45 pm »
Wychodzi mi, że najlepszą opcją zakupu Sagi jest Gildia. Jeszcze Incal ma -25% pewnie, ale u nich te komiksy nie wliczają się do darmowej wysyłki.
Czyli komiksy z Muchy teraz najtaniej na Gildii?

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Saga
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 06, 2014, 09:12:44 pm »
Czyli komiksy z Muchy teraz najtaniej na Gildii?
Teoretycznie taniej jest przez sklep Muchy. Tyle, że darmowa przesyłka jest od 150 zł, więc musiałbyś uzbierać tyle samymi komiksami Muchy.

 

anything