Autor Wątek: Wiktor Suworow  (Przeczytany 29934 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirAlexander

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 12, 2004, 01:30:16 pm »
czytałem Specnaz, GRU, Żołnierze wolności, Akwarium, Kontrolę, Wybór i Samobójstwo .

fisha - twój przykład z Żydem pochodzi z akwarium, prawda?

powiem tak, gość jest na prawdę niezły. Niektóre jego analizy rzucają na kolana, ale też czasami porywa go jego talent literacki więc jego książek jako źródeł do pracy magisterskiej nie można używać ;-). Niemniej jednak, pokażcie mi innego pisarza, który swoją twórczością mógłby "pokryć" ten fragment poletka? Nie ma nikogo takiego. Suworow i Sołżenicyn to dwa filary na których opiera się nasza wiedza o Rosji, nawet jeśli przekazywana nam za pomocą fikcji, którą ja odczytuję po prostu jako literacką hiperbolę...
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

Offline fisha

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 09, 2004, 03:29:38 pm »
Tak, SirAlexander historyjka pochodzi z akwariumu :)
Szory że tak poźno ale długo tu nie byłem.

Tak pozatym własnie skończyłem czytac Wybór.
Co myślicie o motywie z przestawianiem godziny dla zaoszczędzenia forsy z prądu ? Masowe ogłupianie czy może sensowna sprawa.

Dla mnie jest to przydatne dlatego bo jak rano idę do szkoły to przynajmniej jest w miarę jasno :)
Ale przy oszczędzaniu prądu to nie byłbym taki pewny czy to się opłaca.

Offline SirAlexander

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 10, 2004, 09:43:53 am »
heh... jeśli chodzi o sowiecką pomysłowość to granic nie stwierdzono. Suworow przytacza czasami na prawdę niezwykłe przykłady...
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

Offline Gollum

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 10, 2004, 11:16:42 am »
Cytat: "fisha"
Co myślicie o motywie z przestawianiem godziny dla zaoszczędzenia forsy z prądu ? Masowe ogłupianie czy może sensowna sprawa.

To samo jest przy przestawianiu czasu na letni i zwykły. Tylko nie wiem dlaczego przestawia się go tak, aby zużycie prądu był większe. Wietrzę w tym lobbing energetyków.

Offline Shinedredd

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 15, 2004, 01:26:59 pm »
Do mnie przemawia logika z książek Suworowa (przeczytałem wszystkie). Ale najbardziej podobały mi się książki nie-historyczne lecz beletrystyka (Kontrol, Wybór, Złoty Eszelon).
łonął front wiecznym ogniem,
ranił Ojczyzny zew.
Ja zginąłem i wciąż nie wiem,
czy już wzięty Rżew?

Kiedy ty mówisz do Boga - to jest modlitwa,
Kiedy Bóg mówi do ciebie - to jest schizofrenia.

Offline fisha

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 05, 2005, 08:33:23 pm »
Złoty Eszelon.
 hmmm w sumie ciekawe książka, nie nudziła. Trochę jak na mnie krótka bo  zajęła mi tylko jeden dzień :lol:

Było trochę śmiesznych tekstów np. "Sałymon! Wal!"; "Potrzebuję kilka zwykłych kolczug,takich do noszenia. Ostatnio coraz częściej latają Saperki". Aż wyszedłem na dwór porzucać sobie łopatką  :badgrin:

Ale zaciekawił mnie jeden fragment mianowicie wyglądał on  tak:
"Za niewykonanie jakiegokolwiek rozkazu przegonię pod wyciorami. Za świadome niewykonanie po stu wyciorach Sałymon jeszcze anteną przyłoży. Za niewykonanie rozkazu plutonowego - jedno uderzenie anteną. Za niewykonanie rozkazu chorążego - dziesięć uderzeń anteną. Za niewykonanie rozkazu oficera - sto anten. No, a jeśli ktoś nie wykona mojeo rozkazu... - Zubrow zamyślił się sekundę. - Temu, kto nie wykona mojego rozkazu... wybaczę. Ale radzę moje rozkazy wypełniać. "

Jak to wybaczę, co on miał na myśli to mówiąc ?

Offline Shinedredd

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 06, 2005, 06:53:36 am »
he he.
Do mnie najabrdziej przemówił fragment opisujący łóżko Sałymona z tabliczką: "Nie obijać. W razie pożaru wynosić w pierwszej kolejności".
łonął front wiecznym ogniem,
ranił Ojczyzny zew.
Ja zginąłem i wciąż nie wiem,
czy już wzięty Rżew?

Kiedy ty mówisz do Boga - to jest modlitwa,
Kiedy Bóg mówi do ciebie - to jest schizofrenia.

Offline zaan

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 06, 2005, 07:44:34 am »
Nie miałem jeszcze przyjemności poznać tego autora. Jednak nabyłem już jego książkę - Lodołamacz, która czeka w kolejce do czytania. Tu mała ciekawostka. Zapłaciłem za nią 14.99 (w real'u, twarda okładka), a cena rynkowa wynosi 30 zl. Więc jeżeli ktoś chciałby ją nabyć, proponuje poszukać w markecie. I jeszcze jedno pytanko. Z tego co się orientuje, to jeszcze nie ukazała się dalsza część trylogii, tak?
img]http://img210.imageshack.us/img210/9839/vgbar30jq.gif[/img]

Offline Shinedredd

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 06, 2005, 08:20:48 am »
Jakiej trylogii? Czyżby na Lodołamaczu było napisane, że to część trylogii?
Bo książki historyczne są w zasadzie pojedynczym cyklem.

Kontrola i Wybór to beletrystyka, i biorąc zakończenie Wyboru, to trzeciej części raczej nie będzie.

Żołnierze wolności i Akwarium to autobiografia, tutaj też do opowiedzenia chyba nie ma nic więcej.
Specnaz i GRU to książki opisujące te organizacje, wątpię w kontuację.
łonął front wiecznym ogniem,
ranił Ojczyzny zew.
Ja zginąłem i wciąż nie wiem,
czy już wzięty Rżew?

Kiedy ty mówisz do Boga - to jest modlitwa,
Kiedy Bóg mówi do ciebie - to jest schizofrenia.

Offline zaan

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 06, 2005, 08:31:31 am »
Cytat: "Shinedredd"
Jakiej trylogii? Czyżby na Lodołamaczu było napisane, że to część trylogii?

Nie mam teraz książki przy sobie, więc nie przytocze odpowiedniego cytatu, ale poszukałem coś w internecie: Lodołamacz Tom I.

Cytat ze sklepu internetowego:
Cytuj
Pierwsza część trylogii historycznej o tym, jak doszło do wybuchu II wojny światowej. Choć radzieckie archiwa zostały gruntownie wyczyszczone, to nawet oficjalne publikacje zawierają wystarczająco dużo materiałów, aby posadzić przywódców komunistycznych na ławie oskarżonych obok nazistów. Ta książka opowiada o tym jak przyczynili się do rozpętania wojny, jak szykowali się do uderzenia na Rzeszę, jak planowali zawładnąć wyniszczoną przez Hitlera Europą. Hitler miał być lodołamaczem sowieckiego podboju.
img]http://img210.imageshack.us/img210/9839/vgbar30jq.gif[/img]

Offline Shinedredd

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 06, 2005, 09:36:31 am »
Ciekawe. Czytając nie zauważyłem, że to są części ...  :D  :D
łonął front wiecznym ogniem,
ranił Ojczyzny zew.
Ja zginąłem i wciąż nie wiem,
czy już wzięty Rżew?

Kiedy ty mówisz do Boga - to jest modlitwa,
Kiedy Bóg mówi do ciebie - to jest schizofrenia.

Offline SirAlexander

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 06, 2005, 09:59:43 am »
Cytat: "Shinedredd"
he he.
Do mnie najabrdziej przemówił fragment opisujący łóżko Sałymona z tabliczką: "Nie obijać. W razie pożaru wynosić w pierwszej kolejności".


tekst miesiąca :-)

ale jazda. Ja właśnie parę dni temu też skończyłem Złoty eszelon :-) Końcówka debeściacka ;-)
SirAlexander
SZARA STRONA MOCY

Offline fisha

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 06, 2005, 08:07:16 pm »
Cytat: "SirAlexander"

ale jazda. Ja właśnie parę dni temu też skończyłem Złoty eszelon :-)


No popatrz :D

Cytat: "Shinedredd"
he he.
Do mnie najabrdziej przemówił fragment opisujący łóżko Sałymona z tabliczką: "Nie obijać. W razie pożaru wynosić w pierwszej kolejności".


Ten tekst wymiata  :lol:


Trylogia. Tak Suworow pisze książki powiązane ze sobą. Przykładem jest np. Kontrola i Wybór. Z Lodłamaczem też tak jest ale nie kojażę teraz co jest po niej i w jakiej kolejności, więc nie wprowadzam Was w błąd

Offline Towarzysz

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 14, 2005, 09:44:17 pm »
Suworow pisze naprawdę świetne ksiązki, zawsze z nosem w książce po same uszy czytałem jedną z jego książek od rana do wieczora. Kontrola, Wybór, Akwarium, Specnaz, Złoty Eszelon to chyba najlepsze utwory.

Troche są to tylko poniewierane książki bo piszą o Rosji a to ostatnio niemodny temat w niektórych kregach. Nie zaprzeczam że są osoby dla których ten nasz sąsiad, tak mocno związany z nami historią nie jest obojętny.

Pozdrowienia dla wszystkich którzy lubią pana Wladka Bogusia Rezuna. I przedewszystkim - Sałymon! Wal!  :lol:
ttp://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5563493

Offline krytyk

Wiktor Suworow
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 15, 2005, 08:47:48 pm »
Trylogia:
1) Lodołamacz
2) Dzień M
3) ?

 

anything