Autor Wątek: "Must Have" - polecane lektury DC  (Przeczytany 187086 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AvengerGT

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #90 dnia: Wrzesień 21, 2014, 11:30:35 pm »
Z okazji promocji na Multiversum chciałbym zrobić tam małe zakupy. Zastanawiam się czy brać 3 pierwsze tomy Catwoman czy może 2 tomy plus pierwszy z Batgirl. Na Catwoman jestem zdecydowany, zastanawiam się tylko czy Batgirl jest warta zakupu.

Edycja
Jest jeszcze Batwoman z nowego DC. Mam smak na komiks z żeńską postacią ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2014, 11:44:54 pm wysłana przez AvengerGT »

Offline kelen

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #91 dnia: Wrzesień 22, 2014, 12:29:29 am »
Catwoman tylko ta Brubakera. Z New 52 zdecydowanie lepiej wziąć Batgirl (Batwoman niestety nie czytałem).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline AvengerGT

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #92 dnia: Wrzesień 22, 2014, 12:36:17 am »
Dzięki za odpowiedź. Catwoman zredukowałem do jednego tomu. Uparłem się na nią, ale bezpieczniej będzie nie pakować się na razie w większą liczbę wydań zbiorczych bo rzeczywiście nie jest zaliczana do topu new 52. Najwyżej wezmę po jednym albumie z każdej.

Offline kelen

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #93 dnia: Wrzesień 22, 2014, 12:44:32 am »
Jak coś, to dwa pierwsze tomy Catwoman z New 52 tworzą jako taką całość, potem jest zmiana scenarzysty i robi się okropnie. Generalnie mnie Kotka z New 52 od Winnicka w miarę się podobała, ton komiksu był po prostu odpowiedni do pomysłu na tą postać. Ale mimo wszystko z kobiecych bohaterek pierwszym wyborem jest Batgirl.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline AvengerGT

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #94 dnia: Wrzesień 22, 2014, 12:57:18 am »
No tak, w takim razie, żeby to miało sens muszę jednak wziąć dwa tomy. Spodobała mi się kreacja postaci. Kreska również.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #95 dnia: Luty 22, 2015, 07:15:40 am »
Witam


poda mi ktos jakie zeszyty (numery) w Polsce skladaja sie na Knighfall?


Pzdr

ramirez82

  • Gość
Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 22, 2015, 07:20:12 am »
Knightfall to Batman 8-12/95 i 1-6/96, ale numery 6,7/95 stanowią wprowadzenie do Knightfallu, a 2/95 to historia Bane'a, więc te też trzeba przeczytać.

Offline vision2001

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 08, 2015, 10:17:16 pm »
Knightfall to Batman 8-12/95 i 1-6/96, ale numery 6,7/95 stanowią wprowadzenie do Knightfallu, a 2/95 to historia Bane'a, więc te też trzeba przeczytać.
I dorzucić sobie jeszcze Batman: Venom :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

ramirez82

  • Gość
Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 08, 2015, 10:52:39 pm »
I dorzucić sobie jeszcze Batman: Venom :)

Tym samym można dorzucić jeszcze Batman: Miecz Azraela.  8)

Offline strz1

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #99 dnia: Sierpień 09, 2016, 07:27:25 pm »
https://www.sklep.gildia.pl/literatura/312887-paul-pope-batman-rok-setny - Warto wydawac na to pieniadzie przy zalozeniu ze wydatek i tak bez tego bedzie duzy ;)?

Offline Wolf85

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #100 dnia: Sierpień 09, 2016, 08:11:59 pm »
https://www.sklep.gildia.pl/literatura/312887-paul-pope-batman-rok-setny - Warto wydawac na to pieniadzie przy zalozeniu ze wydatek i tak bez tego bedzie duzy :wink: ?

IMHO warto. Trochę zależy czy lubisz elseworldy (ja zwykle wole je od tego co się dzieje w normalnym kontinuum), ale ten i tak jest jednym z najlepszych. Fajna, zamknięta historia, może nie na miarę dzieła epokowego jak TDKR, ale i tak polecam. Zresztą dwa Eisnery z niczego się nie biorą.

Nie polecam natomiast użytkownikowi o petryfikującym spojrzeniu, rysunki ci nie przypadną, i w ogóle ble egmont, zły stosunek kartek do złotówek.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2016, 08:16:20 pm wysłana przez Wolf85 »
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline strz1

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #101 dnia: Sierpień 10, 2016, 11:27:56 am »
Dzieki. Pozerkam jakies screeny. Ewentualnie zobacze jakie beda ostateczne wydatki. :)

Offline Nafciarz

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #102 dnia: Sierpień 26, 2016, 06:48:46 pm »
Witam jestem poczatkujacy jezeli chodzi o komiksy. Na ta chwile kupilem sobie nastepujace ksiazek:

- Batman Mroczne Zwyciestwo
- Batman Rok Pierwszy
- Batman Trybunał Sów
- Batman Miasto Sów
- Batman - Detective Comics tomy 1-3
- Wieczny Batman

Mam tez zamowiona prenumeratę Kolekcji DC. I teraz moje pytanie. Co poza tymi seriami ktore zaczalem zbierac i napewno ukoncze powinienem kupic i poznac? Na ta chwile skupiam sie na postaci Batmana, gdy z kolekcji poznam innych bohaterow to wtedy zaczne cos wiecej kupowac od innych.

Z gory dzieki za odpowiedź.

Offline pucek_miszcz

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #103 dnia: Sierpień 26, 2016, 06:54:22 pm »
Jeśli chcesz skupić się na Batmanie to warto zapoznać się z Mrocznym Odbiciem i Ziemią Jeden z DC Deluxe. Jeśli jeszcze nie przeczytałeś Mrocznego Zwycięstwa, wstrzymaj się z tym aż dostaniesz Długie Halloween z WKKDC i przeczytaj je najpierw.

PS No i oczywiście Powrót Mroczego Rycerza i Zabójczy Żart :smile:
PS 2 Jest jeszcze Azyl Arkham, ale wiem z własnego doświadczenia, że na początek przygody z komiksami może to być zbyt ciężkostrawne danie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2016, 06:57:32 pm wysłana przez pucek_miszcz »
Ile by nie kupił komiksów, i tak znajdzie się jakiś do nadrobienia...

Offline Nafciarz

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #104 dnia: Sierpień 26, 2016, 06:58:20 pm »
Jeśli chcesz skupić się na Batmanie to warto zapoznać się z Mrocznym Odbiciem i Ziemią Jeden z DC Deluxe. Jeśli jeszcze nie przeczytałeś Mrocznego Zwycięstwa, wstrzymaj się z tym aż dostaniesz Długie Halloween z WKKDC i przeczytaj je najpierw.

PS No i oczywiście Powrót Mroczego Rycerza i Zabójczy Żart :)

Dzieki za rade dopiero dzis do mnie dotarlo Mroczne Zwyciestwo wiec poki co odkladam na półkę i spokojnie czekam. Dzieki za tytuly zaczynam przegladac oferty i napewbo zakupie cos co znajde  w rozsądnej cenie bo na ten miesiac budżet juz lekko wyzerowany  ;-)