Autor Wątek: "Must Have" - polecane lektury DC  (Przeczytany 187012 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 06, 2013, 06:37:07 pm »
Trochę tego by się znalazło: Superman - Red Son, Birds of Prey i Wonder Woman (Simone), Wonder Woman - Hiketeia, Gotham Central, Hawkworld...

Ja chętnie przeczytałbym Green Lantern-Green Arrow Danny'ego O'Neila i Neala Adamsa, The New Teen Titans: The Judas Contract i oczywiście Crisis on Infinite Earths.  :biggrin:

Zaraz, czy to jest temat o Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela, czy coś mi się pomyliło?  :lol:

Offline postie

Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 06, 2013, 09:38:23 pm »
Mucha chyba ostro atakuje uniwersum DC. Więc jakąś kolekcję można zacząć budować. Jak jeszcze mocno nie przegną z cenami to myślę, że na fali popularności wkkm mogą sprzedać  parę komiksów.Ja w każdym razie już zacieram rączki :cool:

Offline mack3

Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 06, 2013, 10:09:02 pm »
Wychowałem się na DC - na Batmanie, Supermanie i GL od Semica. Marvela czytam trochę z doskoku, Spidera ani Punishera nigdy nie zbierałem, tylko X-Men (i to też nie od początku)... no i Mega Marvel w sumie też :smile: , tak więc gdyby była kolekcja DC to.... cóż od razu biorę prenumeratę :smile: .
Ach jak dobrze byłoby przeczytać te wszystkie Kryzysy o których się tyle rozpisywał Arek i które były tak niedostępne jak lot do Ameryki, jak obraz jakiegos lepszego świata... :smile: (no dobra, większość kryzysów wyszła już po zamknięciu TM-Semic więc trochę nagiałem tu rzeczywistość :smile: , Arek rozpisywał się tylko o 1. Kryzysie).
...niezależnie od powyższego, jak tak teraz wgłębiam się dzięki WKKM i internetowi w Marvela to wydaje mi się, że ich universum jest, cóż... obszerniejsze, ma większy rozmach od tego z DC
Szkoda, że taka kolekcja nie wyjdzie w najbliższej przyszłości. Swoją drogą to ciekawe - skoro WKKM osiągnęła (chyba) jako-taki sukces (w koncu wychodzi w kilku krajach a w UK, już zaczęli druga serię) - dlaczego DC nie zdecydowała sie na skopiowanie pomysłu... może za mało filmów kinowych z ich bohaterami :smile: ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2013, 10:17:19 pm wysłana przez mack3 »

Offline maximumcarnage

Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 06, 2013, 10:13:13 pm »

...niezależnie od powyższego, jak tak teraz wgłębiam się dzięki WKKM i internetowi w Marvela to wydaje mi się, że ich universum jest, cóż obszerniejsze, ma większy rozmach od tego z DC

Ja jednak jestem odmiennego zdania.

N.N.

  • Gość
Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 06, 2013, 10:20:32 pm »
Swoją drogą to ciekawe - skoro WKKM osiągnęła (chyba) jako-taki sukces (w koncu wychodzi w kilku krajach a w UK, już zaczęli druga serię) - dlaczego DC nie zdecydowała sie na skopiowanie pomysłu... może za mało filmów kinowych z ich bohaterami :smile: ?
To nie Marvel wydaje kolekcję ale Hachette. Moim zdaniem Hachette wydaje kolekcję, bo mogła tanio odkupić prawa od Marvela. A DC najprawdopodobniej się drozy, bo ma lepszy towar.

Offline mack3

Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 06, 2013, 11:10:00 pm »
Cytuj
To nie Marvel wydaje kolekcję ale Hachette. Moim zdaniem Hachette wydaje kolekcję, bo mogła tanio odkupić prawa od Marvela. A DC najprawdopodobniej się drozy, bo ma lepszy towar.
To prawda, że kolekcja jest Hachette, ale niewykluczone, że inicjatywa była obustronna... nieważne zresztą, zbyt wiele tu "gdybania". W każdym razie, jeśli DC widzi jak dobrze (?) schodzi taka kolekcja Hachette to dziwi mnie, że sami nie chcą się pod to podłączyć... ja bym tak zrobił, w końcu tyle sie mówi, że sprzedaz komiksów ciągle spada, więc każda okazja byłaby dobra dla wydawnictwa żeby zarobić... Niewykluczone, że masz rację - były jakies negocjacje, DC dało jakaś cenę (/udział z zysków) nie do zaakceptowania dla Hachette, nikt nie chciał ustapić i panowie się rozeszli... ale wg mnie b-j prw. jest to, ze WKKM powstała na fali filmów Marvela i ich wielkiej popularności (Iron Man, Avengers, X-Men, Wolverine, Spider, żeby wymienić tylko te bardziej kasowe tytuły) próbując to zdyskontować, a ponieważ DC z filmami jest głęboko w d... (oprócz Batka był tylko słaby GL nie równający się z żadnym z wyżej wymienionych filmów Marvela) to i na razie kolekcji nie ma. Może się to zmieni po Supermanie i JLA (jeżeli będzie).
Tak z innej beczki - dostałem odpowiedź od Egmontu; pytałem o Strażników, ale przy okazji dowiedziałem się też, że wydadzą Ligę Sprawiedliwości! (a nie Ligę Sprawiedliwych  :biggrin: )! very nice (chyba ze jeszcze im się odwidzi)!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 12:40:44 am wysłana przez mack3 »

N.N.

  • Gość
Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:15:01 am »
To prawda, że kolekcja jest Hachette, ale niewykluczone, że inicjatywa była obustronna... nieważne zresztą, zbyt wiele tu "gdybania". W każdym razie, jeśli DC widzi jak dobrze (?) schodzi taka kolekcja Hachette to dziwi mnie, że sami nie chcą się pod to podłączyć... ja bym tak zrobił, w końcu tyle sie mówi, że sprzedaz komiksów ciągle spada, więc każda okazja byłaby dobra dla wydawnictwa żeby zarobić... Niewykluczone, że masz rację - były jakies negocjacje, DC dało jakaś cenę (udział z zysków) nie do zaakceptowania dla Hachette, nikt nie chciał ustapić i panowie się rozeszli... ale wg mnie b-j prw. jest to, ze WKKM powstała na fali filmów Marvela i ich wielkiej popularności (Iron Man, Avengers, X-Men, Wolverine, Spider, żeby wymienić tylko te bardziej kasowe tytuły) próbując to zdyskontować, a ponieważ DC z filmami jest głęboko w d... (oprócz Batka był tylko słaby GL nie równający się z żadnym z wyżej wymienionych filmów Marvela) to i na razie kolekcji nie ma. Może się to zmieni po Supermanie i JLA (jeżeli będzie).
Jeśli chcesz w to wierzyć, nie będę się z Tobą spierał.

Offline mack3

Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:39:13 am »
Cytuj
Jeśli chcesz w to wierzyć (...)
Nie stosujmy sofizmatów  :smile:

N.N.

  • Gość
Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:56:06 am »
Nie stosujmy sofizmatów  :smile:
Nie, nie, nie, nie. Moja wypowiedź nie jest sofizmatem.
Po pierwsze, niczego nie staram się dowodzić.
Po drugie, niczego nie twierdzę (najwyżej powątpiewam w to, że masz rację, ale nie na tyle, by upierać się, że ja ją mam)
Po trzecie:w ogóle nie widzę powodu, by się spierać o "gdybanie"

Offline mack3

Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 07, 2013, 01:26:26 am »
ależ jest,
w mojej wypowiedzi nigdzie nie napisałem ze w cos wierzę ani nawet, że coś uważam - ani zrobiłem tego ani otwarcie, ani między wierszami. Moja wypowiedz nie była też skonstruowana tak by zachęcała do spierania się o cokolwiek, poddałem po prostu prawdopodobną mozliwość wytłumaczenia tego że nie ma kolekcji DC. No nieważne  :smile:

N.N.

  • Gość
Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 07, 2013, 01:39:17 am »

Offline mack3

Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 07, 2013, 01:57:50 am »
Cytuj
Cytat: mack3 w Kwiecień 06, 2013, 10:09:02

...niezależnie od powyższego, jak tak teraz wgłębiam się dzięki WKKM i internetowi w Marvela to wydaje mi się, że ich universum jest, cóż obszerniejsze, ma większy rozmach od tego z DC

Ja jednak jestem odmiennego zdania.


...no bo Marvel ma tych swoich Avengers + całe uniwersum X-Menów + jeszcze F4 - każda z tych grup tworzy jakby własne uniwersum z własnymi wrogami, dalej: Galactusów i jemu podobnych "nieskończonych" (te wszystkie rękawice, Trybunały imperia kosmiczne i pewnie inne rzeczy o których nie mam pojęcia) i "kosmicznych" (Skrulle i te inne); ma osobny wymiar - Asgard ze swoimi postaciami i universum; ma też dr. strange'a i płaszczyzny magiczne ze swoimi postaciami, które odgrywają często bardzo istotne role. A to wszystko oprócz rozbudowanego pola indywidualnych bohaterów (takich, którzy mają mocną pozycję w indywidualnych seriach: Spider, Hulk, Daredevil, Punisher (ok, tu może nie do końca), Iron Man, Cap) z których każdy ma swoich potężnych wrogów.
A DC: w DC wydaje mi się że wszystko bardzo mocno kręci się wokół wielkiej 3 + jeszcze może GL i Flash. Oczywiście jest JL, ale oprócz nich nie ma 2 czy 3 duzej ("ważnej") grupy ze swoim uniwersum (no są niby teen titans, ale ciężko chyba "ich uniwersum" porównać z uniwersum X-Men czy F4, zresztą w Marvelu też sa zdaje się takie "mniejsze" grupy); ok jest korpus GL jako "część kosmiczna" uniwersum - ale to chyba mniej rozbudowane niż "kosmiczne" wątki w Marvelu, poza tym to jakby bohaterowie posiadające te same moce więc mniej urozmaiceni niz Marvelowski kosmos (no niby pojawiły się zdaje się róznokolorwe latarnie, ale tu tez koncepcja wychodzi generalnie z tego samego co GL), oprócz korpusu GL kogo mamy jeszcze znaczacego od kosmosu w DC - Spectre? ...i to chyba koniec. Asgard jako inny wymiar w DC od biedy moze uznać odpowiedników w New Gods, ale znów - te wątki sa chyba mniej rozbudowane i rzadziej się pojawiają/wpływają na uniwersum niż Asgard (może się mylę). Magia ze swoimi wątkami niby też jest w DC (dr fate (?) ), ale tez chyba nie odgrywa tak dużej roli jak Strange w Marvelu. Natomiast wielka 3 też nie ma tak rozbudowanych ("kosmicznych" i mocarnych) wrogów jak postacie w Marvelu. Poza oczywiście Supermanem, ale Batman z natury rzeczy musi miec b-j przyziemnych wrogów (pamiętam jak dziś wątek na formu TM Semica - dlaczego superprzestępcy z supermocami przylatują do Metropolis zamiast sobie spokojnie w Gotham pohasać  :biggrin: ). No ok - nie wiem za dużo o Wonder Woman, ale nigdy nie obiło mi sie o uszy by miała jakichś arcy potężnych wrogów. A reszta boaterów (może jeszcze oprócz Flasha i Marsjanina) z DC to już trochę jak kwiatek do kożucha służy (z całym szacunkiem dla Aquamana :smile: )
Uwaga - ja nie spieram się które uniwersum produkuje lepsze komiksy, które uniwersum jest bardziej realne i nieprzerysowane. Poddałem tylko hipotezę, że zapoznając się ostatnio z Marvelem i mając jakąś tam wiedze z lat 90, to Marvel Universe jest bardziej "epickie", ma większy rozmach, bohaterowie co rusz walczą o uratowanie całego wszechświata bądź multiversum, każde pojawiające się zagrożenie jest straszniejsze i bardziej "ostateczne" od poprzedniego - co, podkreślę to jeszcze raz w żadnym razie nie oznacza, że uważam ze jest przez to "lepsze" (sam zresztą, jak napisałem kilka postów wyżej, mam zdecydowanie większy sentyment do DC)...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2013, 02:03:24 am wysłana przez mack3 »

Offline andrewk

Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 07, 2013, 11:33:21 am »
Myślałem , że podzielimy się tytułami , które powinny się znaleźć w takiej kolekcji a wyszła dyskusja nad wyższością DC nad Marvelem i odwrotnie  :smile:
 

Offline maximumcarnage

Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 07, 2013, 11:52:15 am »


 Poddałem tylko hipotezę, że zapoznając się ostatnio z Marvelem i mając jakąś tam wiedze z lat 90, to Marvel Universe jest bardziej "epickie", ma większy rozmach, bohaterowie co rusz walczą o uratowanie całego wszechświata bądź multiversum, każde pojawiające się zagrożenie jest straszniejsze i bardziej "ostateczne" od poprzedniego

A ja się z tą hipotezą nie zgadzam.  Wiedza pochodząca z lat 90tych to jednak za mało by wysnuć takie wnioski, jakie ty wysnuwasz.

Aha, i jeszcze jedna pozycja. Chodzi oczywiście o ,,Strażników" - tego na pewno Marvel nie ma :smile:

Offline Hollow

Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 07, 2013, 12:15:41 pm »
Chętnie przeczytałbym o innych, mniej znanych w Polsce bohaterach uniwersum DC. Na przykład Flash, Capitan Marvel albo chociaż Nightwing.

 

anything