Autor Wątek: "Must Have" - polecane lektury DC  (Przeczytany 186974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nayroth

Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 07, 2013, 06:45:57 pm »
Myślałem , że podzielimy się tytułami , które powinny się znaleźć w takiej kolekcji a wyszła dyskusja nad wyższością DC nad Marvelem i odwrotnie  :smile:

To ja sie podzielę:

Dark Knight Returns, Na wszystkie pory roku,Infinite crisis,
Azyl Arkham, Secret Identity, Final crisis 1,
Rok Pierwszy, For Tomorrow 1,Final crisis 2.
Long Halloween 1,For Tomorrow 2, Flashpoint,
Long Halloween 2,Lex Luthor: Man of steel, Szmaragdowy Swit 1,
Hush 1Batman/Superman: Supergirl,Szmaragdowy Swit 2,
Hush 2, Death od Superman.Szmaragdowy Zmierzch,
The Cult, Kingdom Come, Blackest night,
Year100, Justice 1, Green Lantern:Rebirth,
Alan Moore Stories(Killing Joke),Justice 2, Teen Titans: Judas Cobntract,
The Man Who Laughs, New Frontier 1,Longbow hunters,
Black Mirror, New Frontier 2,Green Arrow: Year One
Death in the Family, JLA vol1, Wonder Woman: Gods and monsters,
Batwoman Elegy, JLA: Earth2, WW: Odyssey 1,
Nightwing Year One,JLA: Year One 1, WW: Odyssey 2,
Birth of the Demon.JLA: Year One 2.WW: Second Genezis,
The Man of Steel, Crisis on infinite earhts 1, Flash: Rebirth,
Red Son, Crisis on infinite earhts 2, Hawkman: Endless Flight,
All Star Superman 1,Zero hour, Aquaman: Sword of Atlantis,
All Star Superman 2, Identity crisis, LOBO: Portrait of a Bastich.

Offline andrewk

Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 07, 2013, 07:02:49 pm »
Bardzo ciekawy zestaw, dziękuje za wyczerpującą listę.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 18, 2013, 10:42:33 am »
To ja sie podzielę:
byłbyś w stanie podzielić tę listę na bohaterów?

Offline zielone_biurko

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 18, 2013, 02:12:33 pm »
Jakoś mi DC nie podchodzi, sry, może dlatego, że jako szkrab łykałem całe pasmo Fox Kids które de facto było podzielone na 3 kategorie:
- Marvel (FF, Spider-Man, X-Meni, Silver Surfer, Iron Man, Hulk)
- Saban  (Masked Rider, VR Troopers, Beetleborgi, Power Rangers)
- cała reszta (z Ludwiczkiem na przedzie)

Siedząc już po szyję w Marvelu, dopiero zacząłem poznawać Supermana, Batmana i resztę bohaterów z CN czy innych kanałów. I porównując obie stajnie mamy szaleńczą dysproporcję treści, pozwolę to sobie zaprezentować na 2 przykładach:
- Superman - dziecko spada w meteorycie na ziemię, jest nad człowiekiem, łamie prawa fizyki, strzela laserem z oczu, cofa czas oblatując ziemię dookoła (motyw z filmu), nic sobie nie robi z próżni etc.
- Spider-Man - zamordowali mu wujka, chłopak mógł temu zapobiec, ma wyrzuty sumienia, w ramach własnych możliwości stara się zwalczać zło, chodzi po ścianach na wskutek ugryzienia radioaktywnego pająka.
Będąc dzieciakiem to właśnie Marvel był dla mnie logiczniejszy, ciekawszy, bardziej emocjonujący, no i cały czas akcja. DC było zbyt trywialne. Teraz śmiem twierdzić, (jak przedmówca) Marvel ma bardziej epickie zaplecze, ale w DC odkryłem potęgę młodzieżowego kina noir (Batman TAS), historie dedykowane dorosłemu odbiorcy (Lobo), bardziej złożone portrety psychologiczne postaci (Roarshach, Joker).


Z Marvela nie wyrosłem, czy wyrosnę? Nie wiem, ale dojrzałem do świata DC i taka kolekcja WKKDCC.




TL;DR: Rozpierducha w świecie Marvela > kryminalny świat DC.

Offline mack3

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 19, 2013, 09:18:31 pm »
A co sądzicie o tej liście:
http://www.complex.com/pop-culture/2011/08/the-25-best-dc-comics-of-all-time/
Abstrahując od kolejności wydaje się OK

Offline Miły90

Odp: A gdyby była kolekcja DC?
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 21, 2013, 06:32:28 am »

Pozwole sobie odnieść się do postu z przed paru miesięcy- może troche po czasie, bo przez ten okres moze zdążyłeś się bardziej zapoznać z uniwersum DC, ale nie ma pewności, więc i tak napisze  :biggrin:

Cytuj
ok jest korpus GL jako "część kosmiczna" uniwersum - ale to chyba mniej rozbudowane niż "kosmiczne" wątki w Marvelu, poza tym to jakby bohaterowie posiadające te same moce więc mniej urozmaiceni niz Marvelowski kosmos (no niby pojawiły się zdaje się róznokolorwe latarnie, ale tu tez koncepcja wychodzi generalnie z tego samego co GL), oprócz korpusu GL kogo mamy jeszcze znaczacego od kosmosu w DC - Spectre? ...i to chyba koniec.

Skoro piszesz o Spectre to rozumiem, że zmierzasz, do tematu abstraktów, nadprzyrodzonych istot rządzących całym uniwersum.  Wiem, że w  Marvelu trochę tego towarzystwa jest- wcześniej wspominany przez Ciebie Galacstus,czy też Celetials, Beyonder, Living Tribunal i cała masa innych postaci, których juz nie kojarze.

DC ma ich wcale nie mniej-  the endlless- personifikacje siedmiu  elementów rzeczywistości , lucifer, the precence(wszechmogący  Bóg DC, odpowiednik One Above All'a) cała armia demonów zamieszukujących piekło i dla przeciwwagi anioły i nieco pogańskich bożków z mitologii Greckiej, Nordyckiej i Egipskiej.

Co prawda  wyżej wymienione przez ze mnie istoty raczej pojawiają się w typowych super-bohaterskich tytułach od święta-  personifikacja śmierci DC pojawia sie w action comics 894, personfiikacja snu pojawia się  w JLA 22 Perachance to Dream i JLA 23 Conquerors i nie pojawiaja się one posród super-herosów tak często jak cześć kosmicznej śmietanki Marvela np Galactus-nie znaczy to jednak, że są one totalnie niestotnymi, "papierowymi" postaciami od święta, największą rolę, pole do popisu i miejsce na przedstawienie ich charakterów dano im w 10 tomowej  serii Sandman i kliku jego spin-offach- który swoją drogą jest jednym z najciekawszych komiksów DC.

Także, uniwersum DC nie jest wcale gorsze pod tym względem od Marvela- zresztą podobnie na innych płaszczyznach, ale nie będę już tutaj pisał rozprawki  :wink:

Pozwolę jeszcze tylko króciutko odnieść się do paru fragmentów Twojej wypowiedzi

Cytuj
Magia ze swoimi wątkami niby też jest w DC(dr fate?) ale też chyba nie odgrywa tak dużej roli jak Strang w Marvelu


W DC z postaci magicznych masz też Zatanne, która miała swoje przygody z JLA, Phantom Strangera czy Constatine'a.

Cytuj
Ma osobny wymiar- Asgard ze swoimi postaciami i uniwersum

A DC ma min takie wymiary jak  królestwo snu, ogród losu, piekło i srebrne miasto -miejsce przebywania aniołów.

Cytuj
Marvel Universe  jest bardziej "epickie" ma większy rozmach

DC jest równie epickie  co Marvel :smile: Argumentów na jego epickość jest równie sporo jak tych , że DC jest równie rozbudowane na różnych płaszczyznach co Marvel-które to argumenty  pokrótce ci przedstawiłem.

Obdywa uniwersa są nieco inne, ale równie warte poznania.  :wink:



« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2013, 02:45:36 am wysłana przez Miły90 »

Offline Miły90

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 21, 2013, 06:42:32 am »
A co sądzicie o tej liście:
http://www.complex.com/pop-culture/2011/08/the-25-best-dc-comics-of-all-time/
Abstrahując od kolejności wydaje się OK

 Brakuje mi tu chociażby Watchmen, Preachera i Sandmana.

Chyba, że lista była urządzana wedle zasady-komiksy z najbardziej znanymi herosami DC- to co innego, ponieważ Watchmen i Preacher to wizje atuorskie w których w ogóle nie ma postaci z DC universe, a Sandman odsuwa super-herosów i heroiny na bok, żeby przedstawić uniwersum na nieco innej płaszczynie.

Offline nayroth

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 21, 2013, 08:23:29 pm »
Nie ma co mieszać corowego DC z seriami Vertigo i około-vertigowymi jak Watchmen, czy Ronin.

http://uk.ign.com/articles/2005/12/20/the-25-best-vertigo-books

Offline bowman007

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 28, 2013, 08:15:54 pm »
Zamawiam komiksy, mam wybór all star superman ( z rysunkami morrisona na którymi nie przepadam, albo for tomorrow (jima lee) którego ubóstwiam. Który komiks jest lepszy pod względem historii, scenariusza? który polecacie?

Offline mack3

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 28, 2013, 11:40:39 pm »
All-Star dla mnie był świetny. Pod pewnymi względami to ostateczna historia o (komiksowym) super-bohaterstwie. Trudno będzię wymyslić historię, która zaprezentuje coś więcej w tym temacie, która wbije się tak głęboko w rdzeń tego pojęcia. A jednocześnie nie jest nazbyt patetyczna, a to niełatwo osiągnąć.  Dla mnie pod względem graficznym i kolorystycznym ten komiks był jeszcze lepszy niż scenariuszowym, ale jeśli nie lubisz Quitely'ego to oczywiście może Ci się nie spodobać. Naturalnie nie obyło sie bez potknięć - dla mnie największymi były niejasności w dialogach Morrisona, takie że z danej sceny czy wątku wychodziła nielogiczna, niespójna, bezsensowna, bądź przecząca sobie całość. Nie wierzę np. by ktokolwiek mnie przekonał, że scena
Spoiler: pokaż
na Kryptonie, w której Jor-El opowiada o świadomości, potem możliwości powrotu Supermana do świata żywych oraz cała, wspólna ich podróż 
trzyma się kupy - spędziłem sporo czasu czytając te kilka stron co najmniej kilka razy, potem ich interpretacje, szukając na necie oryginału wypowiedzi (mam polska wersję All-Stara)..., ale to jest po prostu bez sensu


Acidos - drugi raz przesuwam już Twoje pytanie do pytań. Nie wiem dlaczego tutaj je wstawiasz z uporem maniaka. Po przesunięciu drugi raz - poprzednie skasowałem.
Sprawdź sobie jeszcze raz w słowniku - co to znaczy "must have". Pytania o tytuły - wrzucamy do pytań.
graves
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2013, 01:31:04 pm wysłana przez graves »

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 04, 2014, 09:42:27 pm »
Chetnie bym zobaczyl kolekcje DC typu WKKM jednak troche lepiej wydana. Oczy mnie bola jak widze te okladki z ramkami.


Mucha moglaby sie za to zabrac.

Offline kelen

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 04, 2014, 09:52:18 pm »
Tylko że takich kolekcji nie ma, więc nie ma na czym się wzorować.

A Muchę i każdego innego wydawnictwa na pewno nie stać na to, aby móc zrobić to na taką skalę, jak WKKM.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline adro

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 04, 2014, 09:59:20 pm »
No niestety, ale tez z checia zobaczylbym na polskim rynku WKKD :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline zielone_biurko

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 05, 2014, 12:52:46 pm »
Tak się spytam. Gdybyśmy mieli listę "Must Have" z nowego DC? Co by się na niej znalazło? Po pierwszym tomie Ligi Sprawiedliwych i recenzjach drugiego widzę, że można sobie odpuścić. Co z tomami typu "All-Star Western", "Wonder Woman" czy "Szpon"? Ktoś zdążył się z tym zaznajomić niekoniecznie w wydaniu egmontowskim?

Offline isteklistek

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 05, 2014, 01:17:47 pm »