Autor Wątek: "Must Have" - polecane lektury DC  (Przeczytany 186982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julek_

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 08, 2014, 11:54:41 am »
A ja uważam wręcz przeciwnie. Czy warto kupować? To zależy ile człowiek może wydać. Jak rozpoczyna swoją przygodę z komiksem to może nie warto jeszcze inwestować w inne tomy (prócz serii oryginalnej), ale na pewno warto się z nią zapoznać. Ja sam zastanawiałem się czy warto wydać moje $$$, ale cieszę się, że powiedziałem tak! warto i posiadam u siebie te komiksy.

Na rynku polski ukazuje się tyle ciekawych pozycji, bogactwo wydań oryginalnych wręcz poraża i moim zdaniem przed wydaniem każdej złotówki na komiksy warto ją obejrzeć z każdej strony. Według mnie aż żal inwestować w coś tak niedobrego, jak "Strażnicy: Początek".

Blaskowitz

  • Gość
Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 08, 2014, 03:51:58 pm »
Warto przeczytac Strażników? Wiem ze to klasyk gatunku ale po filmie nie do końca jestem do nich przekonany?

Przepraszam za Double Post.

Rozumiem ze Strażnicy: Początek to historia z przed Strażników?


Sorki za moje czasem prymitywne pytania ale zaczynam i dopiero powoli sie wkręcam.
Rok temu zaczynałem tak samo. Zakup Strażników (dzięki poleceniu jednego z moderatorów, którego z tego miejsca pozdrawiam  :D) okazał się jednym z najlepszych zakupów ever. To jest rzecz którą po przeczytaniu ma się ochotę zacząć od początku. Polecam!

Offline Koalar

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 08, 2014, 04:01:21 pm »
Warto przeczytac Strażników? Wiem ze to klasyk gatunku ale po filmie nie do końca jestem do nich przekonany?

Odpuść, film jest b. podobny do komiksu.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Danio237

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 08, 2014, 05:08:07 pm »
I dlatego ten film jest dobry. ;)

Offline misiokles

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 08, 2014, 05:37:47 pm »
Strażnicy: Początek jest nierówny. O ile o tomie Komediant/Rorschach nie mogę wiele powiedzieć dobrego, to już tom Nocny Puchacz/Dr Manhattan będę bronił do upadłego. Świetne historie rozwijające owe postaci, pozwalające głębiej wniknąć w tragiczne psychiki bohaterów.

Offline Koalar

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #80 dnia: Sierpień 08, 2014, 05:53:18 pm »
I dlatego ten film jest dobry. :wink:

Staram się doradzać zgodnie z tym, co lubi pytający (jeśli wiem, co lubi). A skoro średnio lubi film, to komiks powinien sobie moim zdaniem (na razie) odpuścić. Niektórzy (nie mówię, że Ty) bardziej się skupiają na tym, co im albo większości się podoba. A jak ktoś nie lubi nektarynek, to ja im nie będę polecał brzoskwiń. Niech jedzą jabłka - i się lepiej poczują, i zdrowsi będą, i może zrobią na złość jakiemuś łobuzowi.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

fragsel

  • Gość
Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #81 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:40:35 pm »
Odpuść, film jest b. podobny do komiksu.

albo widzieliśmy różne wersje filmu, albo czytaliśmy różne komiksy...
Z całym szacunkiem dla autorów filmu, bo naprawdę zrobili co mogli i moim zdaniem lepiej się ekranizacji Strażników zrobić nie dało komiks ten jest dużo dużo lepszy od filmu i naprawdę warto przeczytać.

Wielu ludzi nie lubi tego komiksu (nie pierwszy raz i nie tylko tutaj się z tym spotykam) ale wydaje mi się, że to dlatego, że naczytali się komiksów współczesnych demitologizujacych super hero i wydaje im się, ze to nic odkrywczego.
 
Dla osób zaś, które czytając pamiętają, że Watchmen było pierwsze oraz dla tych, dla których to naprawdę był jeden z pierwszych tego typu komiksów w takiej skali w życiu ( a ja miałem przyjemność tego właśnie doznać) jest to niezapomniana lektura.

Nie mogę nikomu zagwarantować, że akurat jemu się tak spodoba jak mi (mnie?) ale ja osobiście w swoim imieniu i z cała odpowiedzialnością mówię: nie można/nie powinno się czytać komiksów, zwłaszcza super hero, i nie zapoznać się z tym dziełem. Już to tu gdzieś pisałem: U mnie w pierwszej trójce najlepszych komiksów jakie czytałem EVER!!!!!

N.N.

  • Gość
Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #82 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:43:36 pm »
U mnie w pierwszej trójce najlepszych komiksów jakie czytałem EVER!!!!!
U mnie też.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #83 dnia: Sierpień 08, 2014, 09:54:04 pm »
Odpuść, film jest b. podobny do komiksu.

Z tego co pamiętam to wyszły dwie wersję Strażników:
1. Normalna kinowa i...
2. Reżyserska dość mocno rozszeżona w stosunku do tej pierwszej.

Oczywiście u nas w polandii uświadczysz tylko wersję normalną na dvd/blu-rey, directors-cut musiałbyś sprowadzić sobie sam przez jakiegoś Amazona albo zassać z torrenta :evil: :doubt:.

Offline Koalar

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #84 dnia: Sierpień 08, 2014, 10:26:55 pm »
albo widzieliśmy różne wersje filmu, albo czytaliśmy różne komiksy...

Możliwe, ja chyba widziałem wersję rozszerzoną.
A co, nie są b. podobne?
Reszta Twojego posta wpisuje się w trend, o którym pisałem wcześniej (nieważne, że nie lubisz podobnego, ja lubię, oni lubią, ty polubisz, a przynajmniej warto, powinno się).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

fragsel

  • Gość
Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #85 dnia: Sierpień 09, 2014, 12:20:53 am »
Reszta Twojego posta wpisuje się w trend, o którym pisałem wcześniej (nieważne, że nie lubisz podobnego, ja lubię, oni lubią, ty polubisz, a przynajmniej warto, powinno się).

Rozumiem czemu oburza Cię taka retoryka. Ale wiedz jedno: jest góra 5 komiksów na świecie o których w ten sposób mógłbym się wypowiedzieć.
A na tym forum coś podobnego o komiksie napisałem PIERWSZY RAZ! Bo naprawdę uważam, że znajomość TEGO JEDNEGO JEDYNEGO komiksu superhero to obowiązek każdego komiksiarza takim zakresem komiksów się pasjonującego..
Nidy wcześniej i nigdy już później nie zobaczysz mnie mówiącego "nieważne, że nie lubisz podobnego, ja lubię, oni lubią, ty polubisz, a przynajmniej warto, powinno się".

zresztą dla mnie nie ma podobnego. Podobne znaczy porównywalne. A według mnie porównania nie ma. NIC!

endriu84

  • Gość
Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #86 dnia: Sierpień 09, 2014, 03:47:24 am »
Z tego co pamiętam to wyszły dwie wersję Strażników:

Trzy wersje. Kinowa, reżyserka i The Ultimate Cut.
Gorąco polecam tę ostatnią (ponad 3,5 godziny): wplecenie filmu animowanego (Czarny Frachtowiec) doprowadziło całość do perfekcji.

Offline Julek_

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #87 dnia: Sierpień 09, 2014, 07:11:42 am »
Odpuść, film jest b. podobny do komiksu.

Nie do końca mogę się z Toba zgodzić. Paradoksalnie Snyder przenosząc niektore sceny w skali 1:1, kurczoow trzymajac sie pewnych rozwiazan i niektorych linii fabularnych zupełnie zatracił ducha oryginału. Ta dokladnosc odwzorowania jest tylko pozorna. Wedlug mnie film to tylko imitacja marna kopia, w ktorej zgubiono całe bogactwo tresci pierwowzoru.

Komiks, wiadomo, jest wielki. Warto go przeczytac.

Offline Gawin

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 363
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • F**K sleep trance is all I need....
Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #88 dnia: Sierpień 09, 2014, 10:53:00 am »
Dzieki za wyczerpujace odpowiedzi, zainwestuje napewno w wydanie zbiorcze Strażnikow z 2013 roku, a Poczatek przygarne moze przy okazji.

Offline Garf

Odp: "Must Have" - polecane lektury DC
« Odpowiedź #89 dnia: Sierpień 09, 2014, 02:29:21 pm »
Przyczynek do dyskusji: sklep comixology.com chyba śledzi nasze forum, bo oto pierwszy rozdział "Strażników" można pobrać za darmo! Wystarczy tylko być zarejestrowanym na stronie. Świetny sposób na sprawdzenie, czy historia nam podchodzi.

Radzę się spieszyć: oferta ograniczona czasowo!
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!