Autor Wątek: Komiksowe recenzje - dyskusje, podpowiedzi, rady.  (Przeczytany 7120 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daniel Gizicki

Odp: Komiksowe recenzje - dyskusje, podpowiedzi, rady.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 13, 2014, 10:11:39 am »
Wy i ta Wasza szorstka męska miłość  :lol:

N.N.

  • Gość
Odp: Komiksowe recenzje - dyskusje, podpowiedzi, rady.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 13, 2014, 10:54:36 am »
Przepraszam, ale nie rozumiem, czemu zostałem wezwany do odpowiedzi. W rzeczonym temacie odezwał się Motyl, który podał link do czegoś, co - tak przynajmniej zrozumiałem - mialo być recenzją drugiego tomu "Za imperium". Ledwie zacząłem czytać pierwsze zdanie, kiedy niepohamowany atak śmiechu uniemożliwił mi dalszą lekturę. W związku z tym poprosiłem Motyla, by podsuwając innym lekturę tekstów niepoważnych, sygnalizował to z góry.
W mojej wypowiedzi nie ma żadnej krytyki tekstu Nawimara (jedynie spostrzeżenie, że jest zabawny/niepoważny, ale to przecież żadna krytyka). Jeśli już to skrytykowałem "Paradoks" za to, że zamieszcza podobne teksty, chociaż ma redakcję, która ma za zadanie czytanie tekstów przed publikacją, korygowanie błędów, redagowanie pod względem stylistycznym i wreszcie akceptowanie do publikacji. Moim zdaniem redakcja "Paradoksu" niczego takiego nie robi, najprawdopodobniej nawet tych tekstów prze umieszczeniem na stronie nie czyta, bo jakby czytała, to by nie umieściła (jest jeszcze możliwość, że czyta te teksty, ale ich nie rozumie, wolałbym jej jednak nie rozważać).
Kilkakrotnie już tutaj zwracałem uwagę na niską jakość tekstów z "Paradoksu". Zawsze bez rezultatu. Z dyskutowania z Nawimarem na temat jakości jego tekstów zrezygnowałem już dawno, bo jest to człowiek, ktory bardzo szybko porzuca merytoryczne argumenty na rzecz uwag typu "a ty jesteś gruby, niski i nikt cię tu nie lubi", ponadto zapomina o tym, co sam wczesniej twierdził lub wypiera się tego, że ma jakieś ambicje, a jego teksty są recenzjami. Tak czy inaczej, z Nawimarem dyskutować się nie da,
dyskutowanie zaś o tym, co napisał Nawimar, bez jego udziału uważam za nietaktowne.



Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowe recenzje - dyskusje, podpowiedzi, rady.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2014, 11:01:54 am »
N.N. nie zrozumiałeś mnie, albo się źle wyraziłem.
 
Wspomniałem o Tobie, bo w jakiś sposób skrytykowałeś ten tekst. W żaden sposób nie chcę wnikać w historię "konfliktu" z Paradoksem czy Nawimarem. Po prostu ciekawi mnie ten jeden przykład, tej jednej recenzji.
 
Probuje dociec co jest powodem Twojego śmiechu po pierwszym zdaniu i krytyki pozostałych. Czysto teoretycznie i tylko po, aby wyciągać wnioski (aczkolwiek nie przyjmować wszystkich za obowiązek ;) )
 
Rozumiem, że błędem jest nadmierne "bogactwo" językowe tak jak wspomniał maximumcarnage?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

N.N.

  • Gość
Odp: Komiksowe recenzje - dyskusje, podpowiedzi, rady.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 13, 2014, 11:12:58 am »
N.N. nie zrozumiałeś mnie, albo się źle wyraziłem.
 
Wspomniałem o Tobie, bo w jakiś sposób skrytykowałeś ten tekst. W żaden sposób nie chcę wnikać w historię "konfliktu" z Paradoksem czy Nawimarem. Po prostu ciekawi mnie ten jeden przykład, tej jednej recenzji.
Jarosławie. Zwróć uwagę, że napisałem, iż nie o recenzję tu chodzi, ale o brak redakcji tego tekstu, czy też brak odpowiedzialności redakcji "Paradoksu" z tego, co publikuje. To nie z Nawimara się śmiałem, ale z nich.
Jak zajrzysz na stronie "Paradoksu" w zakładkę o nazwie "Redakcja" znajdziesz tam spis ludzi, którzy odpowiadają za jakość tego, co na tej stronie jesat publikowane:
Na pierwszym miejscu wymieniony jest:
Cytuj
Marcin "Motyl" Andrys - redaktor naczelny szef działów Film i Komiks, Fandom, Star Wars, Manga i Anime, newsy, recenzje, korekta
Po nim wymienione jest jeszcze sporo innych osób, przy części z nich napisane jest, że zajmują się korektą.
Naprawdę śmieszne jest dopiero zestawienie tej listy z tym tekstem.

Offline peta18

Odp: Komiksowe recenzje - dyskusje, podpowiedzi, rady.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 13, 2014, 11:26:33 am »
Rozumiem, że błędem jest nadmierne "bogactwo" językowe tak jak wspomniał maximumcarnage?

Max to bardzo delikatnie ujal. A trzeba nazywac reczy po imieniu - to "bogactwo" to jakis belkot semantyczny. No sorry ale ow recenzent sili sie na "wyszukane" w swoim mniemaniu zwroty, zamiast pisac jasno i klarownie.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Death

Odp: Komiksowe recenzje - dyskusje, podpowiedzi, rady.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 13, 2014, 11:27:24 am »
Ja nie krytykuję tego tekstu. Jest super. Chcę więcej.

Offline maximumcarnage

Odp: Komiksowe recenzje - dyskusje, podpowiedzi, rady.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 13, 2014, 11:38:05 am »
Ja nie krytykuję tego tekstu. Jest super. Chcę więcej.

Jeśli w zamierzeniu autora miał spełniać inną rolę, niż mu Przypisujesz, to de facto krytykujesz ten tekst.


Offline Nawimar

Odp: Komiksowe recenzje - dyskusje, podpowiedzi, rady.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 14, 2014, 07:56:24 am »
Do pewnych uwag związanych z recenzją drugiego tomu "Za Imperium" chętnie bym się odniósł. Wydaje mi się jednak, że tak jak autorowi np. komiksu chyba nie do końca wypada kwestionować tezy recenzentów, tak mi wypada raczej wsłuchiwać się w "krzyk ludu" niż z owym "krzykiem" polemizować.
 
Reasumując ze swej strony: wszelkie refleksje na temat moich tekstów z "Paradoksu" (jak również z "Histmagu") będą mile widziane. 

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowe recenzje - dyskusje, podpowiedzi, rady.
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 24, 2014, 11:30:31 am »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowe recenzje - dyskusje, podpowiedzi, rady.
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwiec 17, 2014, 10:54:50 pm »
Nie wiem czy koledzy od nowego bloga, o którym była dyskusja w innym temacie tu zajrzą, ale jeśli mogę to chciałbym krótko odnieść się do tekstów i samego pomysłu.
Według mnie bardzo na plus patent z podwójną recenzją. Jeśli będą wykorzystane w niej konkretne argumenty to takie spojrzenie na tak i nie w jednym miejscu jest super sprawą.
Absolutnie natomiast nie przemawia do mnie wykorzystanie bluzgów w tekstach. To nie jest ani luzackie ani śmieszne. To po prostu słabe. Ja takie teksty po prostu pomijam. Zwróćcie uwagę, że na forum jest dużo starszych osób i tych raczej coś takiego nie bawi. Co innego luźny styl, a co innego prostactwo.
Aaa i przy jednej recenzji zwróciłem uwagę na jedno. pośród wymienionych plusów wpisaliście brak tekstu. Naprawdę dla Was jest to zaleta, jednoczę krytykując stosunek ceny do objętości?
To tak moim skromnym zdaniem i wytrwałości życzę :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline turucorp

Odp: Komiksowe recenzje - dyskusje, podpowiedzi, rady.
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwiec 17, 2014, 11:37:44 pm »
Zwróćcie uwagę, że na forum jest dużo starszych osób i tych raczej coś takiego nie bawi.

Mam cicha nadzieje, ze chciales w ten sposob podkreslic fakt, ze obecne tutaj "starsze osoby" potrafia splatac wyrafinowane i robudowane "wiazanki", przy ktorych prozaiczny "zakret" budzi jedynie politowanie?  :roll:

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Komiksowe recenzje - dyskusje, podpowiedzi, rady.
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwiec 17, 2014, 11:52:33 pm »
Chciałem tym podkreślić fakt, że starsi użytkownicy (czyli Ci co mają więcej niż 14 lat :wink: ) bawią się dobrze przy czymś innym niż rzucanie mięsem przy czytanych recenzjach. Chciałem powiedzieć to. Ni mniej ni więcej.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2014, 04:48:02 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope