Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 405867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pedro83

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 02, 2013, 03:31:52 pm »
Witam, jest to mój pierwszy post na tym forum.

Chciałem poinformować że właśnie odebrałem z poczty tom nr 8 i 9 WKKM.
Data nadania 29.03.2013, termin płatności do 17.04.2013.
Komiksy tym razem bez foli zabezpieczającej, widać lekkie ryski na okładkach pod światłem, lecz ogólny stan komiksów dobry.

Dodam że zawsze gdy nawet jest ktoś w domu listonosz przynosi awizo i ukradkiem wkłada do skrzynki, chyba nie chce mu się dźwigać paczki która defakto jest listem poleconym :wink:

Offline Zenek K.

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 02, 2013, 03:38:01 pm »
Ja póki co nic nie dostałem, skrzynka pusta. :P
Ciekawe czy ci, którzy dostali dziś tomy 8-9, mieli w nich jeszcze gratis (film z Hulkiem), czy to były już ich czwarte paczki, czyli bez gratisu.
Hm, w sumie ja bardzo późno dostałem ostatnią paczkę, termin zapłaty za nią mija dopiero za parę dni, wprawdzie kaskę wysłałem dość szybko, ale pewnie paczkę do mnie wyślą w jakiejś drugiej turze..

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 02, 2013, 04:04:09 pm »
Ja tam jadę bez prenumeraty i moim zdaniem to zdecydowanie lepsze wyjście.  Z jakiej racji ludzie, którzy mają prenumeratę dostają paczki kilkanaście dni po dacie premiery, trochę to dla mnie dziwne. Thora i Avengers mam już dawno na półce, a te prezenty to też raczej nic specjalnego

Offline pedro83

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 02, 2013, 05:05:41 pm »
Przesyłka którą dostałem była czwartą czyli już bez prezentów.

Sens w moim przypadku prenumeraty jest taki że w mieścinie 30 tysięcznej, jest mały prolem z kupnem kolekcji, jeżeli już są to po 1 sztuce. Nie mam ochoty i czasu jeździć od kiosku do kiosku aby znaleźć tom którego szukam tak jak to robiłem z kolekcją książek StarWars, więc zdecydowałem się na prenumeratę.
jeżeli w ten sposób wydawnictwo zarabia więcej do swojej kieszeni to dla mnie na +. Czasu na czytanie coraz mniej tak więc czy dostanę tom +/- tydzień od kioskowego wydania to dla mnie nie problem.
Niecierpliwym owszem może to przeszkadzać.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 02, 2013, 05:29:36 pm »
więc zdecydowałem się na prenumeratę.
jeżeli w ten sposób wydawnictwo zarabia więcej do swojej kieszeni to dla mnie na +.


Nawet zdecydowanie więcej mają z prenumeratora niż kioskowicza więc podwójny + :)

Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 02, 2013, 06:37:24 pm »
spoko, rozumiem was. Tylko wystarczy poprosić ładnie panią w kiosku żeby odłożyła dany numer i już po problemie. Pozdro^^

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 02, 2013, 07:57:49 pm »
spoko, rozumiem was. Tylko wystarczy poprosić ładnie panią w kiosku żeby odłożyła dany numer i już po problemie. Pozdro^^
O ile ta pani ten numer dostaje. Wmojej okolicy miła pani przestała dostawać Kolekcję i już.

Offline andrewk

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 02, 2013, 08:30:15 pm »
Dlaczego przestała dostawać kolekcję? Może nie zamawia ponieważ nie schodzi?

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 02, 2013, 09:04:56 pm »
Dlaczego przestała dostawać kolekcję? Może nie zamawia ponieważ nie schodzi?
Nie mam pojęcia, czemu. Możesz iść ją zapytać, jak masz ochotę. Podałem przykład, który przeczył twojemu twierdzeniu, że "wystarczy poprosić". Miał on na celu wykazanie, że nie zawsze wystarczy poprosić. I tyle.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 02, 2013, 10:04:28 pm »
Często jest tak, że w danym kiosku nie ma danego tytułu, jednak jeśli się pogada ze sprzedawca to istnieje możliwość zamówienia, tak akurat było w moim przypadku.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 03, 2013, 12:18:44 pm »
Wczoraj przyszla paczuszka 8-9. Bez folii, ksiazki lataly w pudelku. Ale sa cale, near mint ;-)

Thor króciutki straszliwie i moim zdaniem ma potencjał, ale niewykorzystany. Motyw z Asgardem na jakieś pipidówie aż się prosi o głębsze rozwinięcie - niby mamy tego ciutkę (opowieści z zebrania mieszkanców itp.), ale dla mnie tego backgroundu jest zdecydowanie mało. Trochę to taki pocięty Mega Marvel dla mnie. Thor pojawia się w mieście CIACH Thor i IronMan CIACH Loki to kobieta CIACH.
Kruca, tak naprawdę to taki rozbudowany trailer, a nie pełnoprawny komiks. Do tego bez zakończenia.

---

zacząłem Avengers i po paru stronach przyznaje, że nie nadążam. Wstęp był zbyt skrótowy - mogę prosić o jakieś rozwinięcie wydarzeń prowadzących do A#500?

Offline strz1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 03, 2013, 01:15:50 pm »
Ale wiesz ze ten Thor to TYLKO pierwsze 6 numerow? Pierwszy trejd. Z 3 badz wiecej zalezy jak Ktos chce liczyc. Na pewno 1/3 omnibusa wiec mozesz uznac, ze i historii chociaz ja bym ciagnal zdarzenia az do Siege.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 03, 2013, 01:39:08 pm »
zacząłem Avengers i po paru stronach przyznaje, że nie nadążam. Wstęp był zbyt skrótowy - mogę prosić o jakieś rozwinięcie wydarzeń prowadzących do A#500?

Rozwinięcie wydarzeń prowadzących do A#500? W sumie nic zapowiadało tego co się stało w Disassembled. Historia ta z założenia była zaskakującym obrotem wydarzeń. Napisz konkretnie, które sceny w "Upadku Avengers" sprawiły, że pomyślałeś "Nie kumam o co chodzi.", to spróbujemy przybliżyć ci ich kontekst.  :wink:

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 03, 2013, 02:12:41 pm »
Yyy... Pierwsze 10stron :-D
np. co sie stalo z Jackiem, czemu Britain to babka, co to jest ta Hydra... Niby takie pierdy, ale lubię znać kontekst. Merci :-*

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 03, 2013, 04:59:53 pm »
co się stało  z Jackiem:
Spoiler: pokaż
jego moc wynika z wypadku z wynalezioną przez jego ojca substancją. spowodowana przez gangsterów kąpiel w tej substancji nadała mu super moc, ale jednocześnie skazała na życie w specjalnym kombinezonie. zdołowany tym faktem Jack doprowadzony do skraju wyczerpania psychicznego postanawia popełnić samobójstwo. "okazją" jest porwanie Cassie Lang, córki Scott'a Lang'a (Ant-Man, ten sam Ant-Man, który pojawia się na początku Avengers Disassembled, "witający" przybysza). Jack zabiera ze sobą porywacza gdy eksploduje (Akcja dzieje się w kosmosie), jego kostium ulega uszkodzeniu, ciało Jacka odpływa w kosmiczną otchłań, więc wizyta na początku Avengers Disassembled jest ogromnym dla wszystkich szokiem


Dlaczego Captain Britain to babka:
to akurat częsty motyw w Marvelu. Wielu bohaterów ma różne wersje. Ja sam do 1979 roku widziałem 7 czy 8 różnych Kapitanów Ameryka i 3 Zielonych Goblinów, więc ta babka Captain Britain to tak naprawdę nie ma znaczenia dla akcji kto to dokładnie jest. po prostu kolejna wersja tej samej postaci stworzona po to, by Marvel nie stracił praw do tego pseudonimu

Hydra?
To taka organizacja, która miesza w Marvelu od lat już 60-tych. Głownie przeszkadzali Nickowi Fury z SHIELD, ale walczyli też z innymi (nawet przeszkadzali na ślubie Reed'a Richards'a i Sue Storm z FF). Noszą kaptury, mają fajną przysięgę i jak się do nich zgłaszasz to pewnie musisz mieć świadomość, ze w każdej sytuacji twoi przywódcy mogą cie potraktować jak mięso armatnie, by tylko samemu móc uciec. Głównym twórcą Hydry jużpodczas II wojny światowej był gość o nazwisku
Spoiler: pokaż
Wolfgang von Strucker
ojciec
Spoiler: pokaż
bliźniaków Fenris z X-men 5/93
. Ich ideologią jest panowanie nad światem. reszta tak naprawdę dla historii z disassembled znaczenia raczej nie ma (a gdzie oni się tam w ogóle pojawiają?)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 03, 2013, 05:04:26 pm wysłana przez fragsel »

 

anything