trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 405063 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #45 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:04:24 pm »
Cytuj
To Ty pisałeś, że nie będzie w WKKM Captain Britain? Można wiedzieć skąd masz te informacje?

Opierałem się na tym co jest u Czechów. U nich nie będzie Captain Britain z tego co ktoś tu pisał. Za to będzie Winter Soldier Cz.1. Więc jak u nas ukaże się także Zimowy Żołnierzyk można domniemywać, że wypadną te same tytuły. Oczywiście są to moje dywagacje ale prawdopodobne bo równie dobrze jakby wypadło coś innego to moglibyśmy dostać za to coś innego niż Czesi a dostajemy to samo więc na chłopski rozum wypada też to samo co u naszych sąsiadów.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #46 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:17:04 pm »
Opierałem się na tym co jest u Czechów. U nich nie będzie Captain Britain z tego co ktoś tu pisał. Za to będzie Winter Soldier Cz.1. Więc jak u nas ukaże się także Zimowy Żołnierzyk można domniemywać, że wypadną te same tytuły. Oczywiście są to moje dywagacje ale prawdopodobne bo równie dobrze jakby wypadło coś innego to moglibyśmy dostać za to coś innego niż Czesi a dostajemy to samo więc na chłopski rozum wypada też to samo co u naszych sąsiadów.

To trzeba było napisać, że są to twoje domniemania, nie mające żadnego potwierdzenia w rzeczywistości, a nie kreować się na guru i stwierdzać z całą pewnością, że cytuję ,,u nas nie zobaczymy... ale w zamian za nie dostaniemy". No można pomyśleć, że pracujesz w Hachette.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #47 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:19:37 pm »
Cytuj
To trzeba było napisać, że są to twoje domniemania, nie mające żadnego   potwierdzenia w rzeczywistości, a nie kreować się na guru i stwierdzać z   całą pewnością, że cytuję ,,u nas nie zobaczymy... ale w zamian za nie   dostaniemy". No można pomyśleć, że pracujesz w Hachette.

Na szczęście nie napisałem tego na tym forum  :lol:

Offline wilk_stepowy

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #48 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:20:09 pm »
No a teraz przeproś ładnie  :lol:

edit: to miało się znaleźć pod postem masakry
 

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #49 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:25:03 pm »
Na szczęście nie napisałem tego na tym forum  :lol:

Tym gorzej dla Ciebie, bo tu przeczytało by to parę osób. I żeby nie było, że się czepiam. Gdybyś zastosował sformułowanie ,,I suppose", to nie byłoby całej sprawy. A tak, to szkoda, że jeszcze nie opublikowałeś planów wydawniczych na cały rok.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 01:28:34 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #50 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:29:06 pm »
Cytuj
A tak, to szkoda, że jeszcze nie opublikowałeś planów wydawniczych na cały rok.

Spoko nadrobi się

Tak naprawdę nie wiem w czym masz problem. Co wyjdzie to wyjdzie dla mnie to bez różnicy bo zaczynam zbierać komiksy a wy kolekcjonerzy możecie opuścić to co wam nie odpowiada

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #51 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:33:58 pm »
Tak naprawdę nie wiem w czym masz problem.
Problem w szerzeniu plotek czy wręcz dezinformowaniu innych.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #52 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:35:12 pm »
Spoko nadrobi się

Tak naprawdę nie wiem w czym masz problem. Co wyjdzie to wyjdzie dla mnie to bez różnicy bo zaczynam zbierać komiksy a wy kolekcjonerzy możecie opuścić to co wam nie odpowiada

Tu się wszyscy jeżą na jakiekolwiek wzmianki o zawartości dalszych albumów i potencjalnych zmianach, tak więc takie informacje trzeba podawać z rozwagą :smile: Ale winić trzeba Hachette, które nie podaje informacji o dalszych numerach i tym samym zagęszcza napięcie.
 
To, że Czesi mają takie a nie inne zmiany absolutnie niczego nie przesądza w naszym przypadku -nawet "na chłopski rozum" jak piszesz. "Na chłopski rozum" kolekcja powinna być wszędzie ta sama - a nie jest. Więc pod tą definicję nie da się podpiąć toku myślenia Hachette.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #53 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:43:23 pm »
Myślę, że hachette nie potraktuje Polski wyjątkowo i wyda kolekcje taką jak w UK albo tak jak w Czechach. Jakby w innych krajach różniły się poszczególne numery to byłbym skłonny przyznać wam racje. Jak na razie tylko Czechy wybiły się z rytmu. Kolekcja Polska i Czeska są chyba najnowsze więc może hachette będzie stosowało w kolejnych krajach nową listę tomów taką jak zapoczątkowali Czesi ? Wszystko jest możliwe. Jakoś nikt na tamtym forum się moim postem nie przejął. Może napisałem to zbyt pochopnie ale tak jak napisałem w pierwszym zdaniu hachette nie potraktuje Polski wyjątkowo. Zresztą chyba rynki Polski i Czeski w sprawach komiksów jakoś kolosalnie się nie różnią

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #54 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:50:28 pm »
Zresztą chyba rynki Polski i Czeski w sprawach komiksów jakoś kolosalnie się nie różnią

To zdanie właśnie świadczy o twojej niewiedzy. Poza tym jeśli Polska ma być twoim zdaniem potraktowana tak jak UK, to po co pisać że wypadną jakieś pozycje? Zero logiki.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #55 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:52:39 pm »
Hachette zarówno w UK, jak i w Czechach podało zawartość całości. U nas nie - już widać, że jest inne podejście na każdym rynku. Dodatkowo zawartość jest różna, co tym bardziej utwierdza w przekonaniu o indywidualnym traktowaniu każdego kraju.
 
Kiedyś zapytałem kobitkę na infolinii, czy Hachette planuje podać zawartość całości kolekcji i odpowiedziała krótko, że "nie, nie ma takiej szansy". Rzuciła paroma luźnymi argumentami - "wszystkie kolekcje wydawaliśmy bez zapowiedzi, więc i tą też będziemy", "kolekcje kształtujemy w porozumieniu z klientem (tu chyba chodziło o Panini)", "zawartość jest ustalana na podstawie ankiet" itp. Więc jeżeli u nas mają taką politykę, to widać dobitnie, że na każdym rynku Hachette działa po swojemu. 
 
Na koniec dodała, że do końca trwania kolekcji będa podawać do kilku tytułów naprzód, zatem raczej  w tej materii nic się nie zmieni. Czesi wiedzą już wszystko - my dalej nic, więc gdzie tu mowa o równym traktowaniu?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 01:55:58 pm wysłana przez Jaxx »

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #56 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:56:07 pm »
Myślę, że hachette nie potraktuje Polski wyjątkowo i wyda kolekcje taką jak w UK albo tak jak w Czechach. Jakby w innych krajach różniły się poszczególne numery to byłbym skłonny przyznać wam racje. Jak na razie tylko Czechy wybiły się z rytmu. Kolekcja Polska i Czeska są chyba najnowsze więc może hachette będzie stosowało w kolejnych krajach nową listę tomów taką jak zapoczątkowali Czesi ? Wszystko jest możliwe. Jakoś nikt na tamtym forum się moim postem nie przejął. Może napisałem to zbyt pochopnie ale tak jak napisałem w pierwszym zdaniu hachette nie potraktuje Polski wyjątkowo. Zresztą chyba rynki Polski i Czeski w sprawach komiksów jakoś kolosalnie się nie różnią
weź lepiej te swoje przypuszczenia w buty wsadź, chyba wszyscy wiedzą ze ta kolekcja ewoluuje więc nie wiadomo do końca jakie będą tomy

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #57 dnia: Kwiecień 05, 2013, 01:57:09 pm »
Jak widać hachette trochę olewa nasz rynek więc czemu miało by tworzyć numery specjalnie dla nas ? Oczywiście wypaść może wszystko. Ale myślę, że nasz rynek nie jest dla nich priorytetem i zbytnio nie patrzą na nasze wymagania. Dla panini Czechy i Polska leża koło siebie więc pewnie mają takie same wymagania

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 05, 2013, 02:03:07 pm »
Jak widać hachette trochę olewa nasz rynek więc czemu miało by tworzyć numery specjalnie dla nas ? Oczywiście wypaść może wszystko. Ale myślę, że nasz rynek nie jest dla nich priorytetem i zbytnio nie patrzą na nasze wymagania. Dla panini Czechy i Polska leża koło siebie więc pewnie mają takie same wymagania

Nie, bo jest jeszcze kwestia praw autorskich. Mucha zablokowała im kilka tytułów, więc choćby i totalnie ignorowali nasze rynki, umów wydawniczych nie przeskoczą. I to moim zdaniem jest decydujące, jeżeli chodzi o zawartość kolekcji. Na zasadzie "Nie możemy wydać Civil War w czasie trwania WKKM - ok, wrzucimy inny album". Oczywiście to tylko domysły, bardzo liczę na Civil War w WKKM, ale najpewniej tak to się skończy.

Offline Solmath

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 05, 2013, 02:07:35 pm »
Czy ktoś z was nie dostał jeszcze prenumeraty z numerami 8-9? Podobno ludzie dostawali we wtorek-środę.