Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 406013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #525 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:08:33 pm »
Skoro ja potrafie zacytowac bez zdradzania spoilera to chyba nawet malpa potrafi...
Poza tym nie trzeba bylo podgladac.

Wcześniej nie było schowane :roll:

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #526 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:09:32 pm »
Chyba mamy inne okladki bo ja tego spoilera nie widzę :sad:


Tekst z tylnej okładki:
Cytuj
Spoiler: pokaż
Najstarszy wróg Kapitana Ameryki, Red Skull, został zamordowany
. Steve Rogers nie wie jednak, że
Spoiler: pokaż
jego zabójstwo
jest tylko częścią znacznie większego i mroczniejszego planu. Kapitan, nawiedzany przez wizje nieistniejącej przeszłości, musi rozbroić bomby rozmieszczone na całym globie i odzyskać Kosmiczną Kostkę - urządzenie mające moc zmieniania rzeczywistości!

Napisali to czarno na białym. Duży spoiler pierwszego rozdziału. Jak przed wydaniem tego tomu pisałem o jego fabule to tego wątku nie spoilerowałem. ;-)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 05:13:48 pm wysłana przez Anionorodnik »

knypcio

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #527 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:12:54 pm »
Właśnie skończyłem czytać Winter Soldiera #1. Z klasyków w WKKM według mnie najlepszym tomem była  Mroczna Phoenix. Z kolei numerem jeden wśród dotychczasowych nowości jest dla mnie bezdyskusyjnie Zimowy Żołnierz.  :biggrin:

Hachette na tylej okładce zaspoilerowało śmierć
Spoiler: pokaż
Red Skulla
. Na szczęści Marco M. Lupoi w wyjątkowo długim wstępniaku powstrzymał się od wyjawienia tożsamości Winter Soldiera.


Nie jestem pewna, czy coś, co zostało wydane w 2004 może być uważane za spoiler. Ponadto dzieje się na pierwszych 30 stronach historii, to jak streszczenie pierwszego rozdziału. Poza tym, moim zdaniem w tym opisie zaspoilerowano coś znacznie ważniejszego, co się układa w spójna całość dużo, dużo później, a nikt nie zwrócił na to uwagi :wink:

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #528 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:15:43 pm »
Wcześniej nie było schowane :roll:
To sorry... nie wi(e)dzialem.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #529 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:18:19 pm »
Tekst z tylnej okładki:
I wyszlo, ze nie umiem czytac i ogladam tylko obrazki... damn  :sad: .


I dodatkowo, ze nie potrafie wstawic drugiego cytatu do wczesniejszego wpisu... sorry Panie Administratorze, to przez pomrocznosc jasna...
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #530 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:46:38 pm »

Spolszczenia:
Life Model Decoy - android  :shock:
Hellicarrier - Transkopter
Captain America/Cap - tradycyjnie Kapitan Ameryka, Kapitan (nawet na okładce, mimo że jest trademark)
Human Torch - tradycyjnie Ludzka Pochodnia
Aleksander Lukin - Aleksander Łukin (to Rosjanin)
Red Guardian - Czerwony Strażnik
Winter Soldier - Zimowy Żołnierz
Mother Night - Matka Noc
Cosmic Cube - Kosmiczna Kostka



Rany boskie... Transkopter... dobrze, że nie Powietrzna Przewoźnik...

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #531 dnia: Kwiecień 24, 2013, 05:55:17 pm »
Czy Wasz Captain America też ma jakby tylną okładkę odstającą od reszty? Trochę jakby grzbiet był ciut za mały względem ilości stron w środku?

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #532 dnia: Kwiecień 24, 2013, 06:00:15 pm »
Czy Wasz Captain America też ma jakby tylną okładkę odstającą od reszty? Trochę jakby grzbiet był ciut za mały względem ilości stron w środku?

U mnie też tak jest. Z wcześniejszych egzemplarzy jeszcze ,,Thor" miał podobną wadę.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #533 dnia: Kwiecień 24, 2013, 06:02:33 pm »
W Mrocznej Feniks tak mam.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #534 dnia: Kwiecień 24, 2013, 07:16:44 pm »
U mnie w kiosku były dwa egzemplarze. Moja sztuka ma lekko odstającą, ale drugi egzemplarz miał obie okładki mocno odstające i pofalowane wnętrze;/
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #535 dnia: Kwiecień 24, 2013, 08:33:03 pm »
Nie tylko Hachette i Egmont mają problemy z przygotowaniem i wydaniem produktu jakim jest komiks.
Zachęcony pojawieniem się Kapitana Ameryki w sprzedaży w Polsce powiedziałem sobie: "No to i pora na mnie by przeczytać "Winter Soldier", który posiadam w swojej kolekcji." Czytam zeszyt #1, zeszyt #2 (...) przeczytałem #9, chwilę temu kończę czytać ostatnią stronę z zeszytu #11. Patrzę! "Hmmmm. Co te dymki tak dziwnie na stronie rozłożone?" Czytam... "Eeeeee... Zaraz, zaraz! Czy to nie?... No właśnie..." Ktoś z Marvela schrzanił sprawę i na ostatniej stronie zeszytu #11 zduplikowali teksty (całe dymki) z ostatniej strony #9. Erraty brak... No to chyba pogmeram w sieci i niestety sam taką erratę będę musiał sobie zrobić, bo po raz drugi nie mam zamiaru wydawać kasy na ten komiks... [komiks kupiłem na rynku wtórnym (ebay) z rok temu, więc rękojmia/gwarancja w żaden sposób nie mają tutaj racji bytu]
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #536 dnia: Kwiecień 25, 2013, 08:13:15 am »
Próbował ktoś się dowiadywać w BOK o kolejne numery, od #18 wzwyż?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #537 dnia: Kwiecień 25, 2013, 08:47:38 am »
Próbował ktoś się dowiadywać w BOK o kolejne numery, od #18 wzwyż?

10/10
Czekałem na ten post od dnia jak podaliście tomy do 17. I tak zajęło to 2 tygodnie dłużej niż myślałem.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #538 dnia: Kwiecień 25, 2013, 09:02:53 am »
10/10
Czekałem na ten post od dnia jak podaliście tomy do 17. I tak zajęło to 2 tygodnie dłużej niż myślałem.

A czy myśmy już sobie czasem nie wyjaśnili, dlaczego chcemy wiedzieć, co będzie dalej? Nawet prowadziłem z Tobą dyskusję na ten temat. Więc po co ten sarkazm?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #539 dnia: Kwiecień 25, 2013, 09:18:14 am »
Wyjaśnijmy sobie jedno: nie śmieję się z tego, że chcesz wiedzieć. To jest zrozumiałe. Śmieję się z tego, że:

Primo: po pół roku jeszcze nie zauważyłeś, że Hatchette do przodu nie planuje

Po drugie Primo: pytasz na forum czy ktoś nie zadzwonił zamiast zrobić to samemu - nie mówię, ze popieram takie telefony, ale mechanizm zależności od innych użytkowników w tej kwestii graniczy niemal z bezradnością.
"Hej, napiszMY list" znaczy "Hej, niech ktoś napisze, Ale nie ja. Ja nie mam czas"
"Hej, dzwonił ktoś" znaczy "hej, niech ktoś zadzwoni, bo mi się darmowe minuty skończyły"
"hej, czy ktoś wreszcie uciszy tego trolla" znaczy "nie radzę sobie z dyskusją, wypieram ze świadomości możliwość śmieszności, nie mam poczucia humoru, moderatorze pomocy!!"

 

anything