Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 405640 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Deg

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #60 dnia: Kwiecień 05, 2013, 02:14:05 pm »
Ja nie dostałem, ale pamiętam, że tomy 6-7 były wysyłane jakoś w dwóch rzutach, także jeszcze nie panikuję :smile:

Offline L_Balcerowitz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 05, 2013, 02:32:35 pm »
Ja dostałem w środę (8, 9 oraz DVD; Warszawa). Jeżeli avizo się nie pojawia warto przejść się na pocztę i sprawdzić, czy nic tam na nas nie czeka. Czasem avizo po prostu nie jest umieszczane.


Co do ujawnienia zawartości całej kolekcji. Uważam, że jest to zwykła zagrywka marketingowa mająca na celu m. in. spotęgowanie zainteresowania samą kolekcją - telefony na infolinię, rozważania na forum, przeszukiwanie internetu krajowego i stron zagranicznych itp. Tego wszystkiego by nie było, gdyby podano na starcie wszystkie tytuły. Poza tym ta niewiedza ma swój urok. Każda kolejna zapowiedź stanowi swego rodzaju "ekscytujące wydarzenie".

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #62 dnia: Kwiecień 05, 2013, 02:41:26 pm »
Ja dostałem w środę (8, 9 oraz DVD; Warszawa). Jeżeli avizo się nie pojawia warto przejść się na pocztę i sprawdzić, czy nic tam na nas nie czeka. Czasem avizo po prostu nie jest umieszczane.


Co do ujawnienia zawartości całej kolekcji. Uważam, że jest to zwykła zagrywka marketingowa mająca na celu m. in. spotęgowanie zainteresowania samą kolekcją - telefony na infolinię, rozważania na forum, przeszukiwanie internetu krajowego i stron zagranicznych itp. Tego wszystkiego by nie było, gdyby podano na starcie wszystkie tytuły. Poza tym ta niewiedza ma swój urok. Każda kolejna zapowiedź stanowi swego rodzaju "ekscytujące wydarzenie".

Nawet premier czyta WKKM :smile:

Deg

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 05, 2013, 02:42:43 pm »
Co do ujawnienia zawartości całej kolekcji. Uważam, że jest to zwykła zagrywka marketingowa mająca na celu m. in. spotęgowanie zainteresowania samą kolekcją - telefony na infolinię, rozważania na forum, przeszukiwanie internetu krajowego i stron zagranicznych itp. Tego wszystkiego by nie było, gdyby podano na starcie wszystkie tytuły. Poza tym ta niewiedza ma swój urok. Każda kolejna zapowiedź stanowi swego rodzaju "ekscytujące wydarzenie".
Wynikałoby z tego, że dla Hachette Polska to najważniejszy rynek, bo chyba tylko u nas tak się starają? Ja stawiałbym raczej na politykę polskiego oddziału firmy.

Offline Black Bolt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 05, 2013, 04:20:25 pm »
Co do ujawnienia zawartości całej kolekcji. Uważam, że jest to zwykła zagrywka marketingowa mająca na celu m. in. spotęgowanie zainteresowania samą kolekcją - telefony na infolinię, rozważania na forum, przeszukiwanie internetu krajowego i stron zagranicznych itp. Tego wszystkiego by nie było, gdyby podano na starcie wszystkie tytuły. Poza tym ta niewiedza ma swój urok. Każda kolejna zapowiedź stanowi swego rodzaju "ekscytujące wydarzenie".
No ja to raczej zauważyłem, że ludzie są zwyczajnie wkurzeni i zirytowani, a nie jakoś bardziej zainteresowani.

Puścili by całą listę raz, to by całe narzekanie na jej skład wystrzelało się w ciągu jednego dnia i później byłby spokój. A tak, właściwie co dwa tygodnie, przy każdej kolejnej zapowiedzi, skazują siebie na różne wyzwiska. Rzeczywiście na pewno przysparza to Hachette popularności...
Jak dla mnie to żadne przemyślane działania marketingowe, tylko zwykły burdel. Zmienili kolejność, skład, obrazki na grzbiecie inaczej się układają i teraz zwyczajnie nie wiedzą co i jak i robią na bieżąco bez żadnych dłuższych planów.

A wszystko co najgorsze, jeśli chodzi o narzekania, to pewnie i tak dopiero przed nami. Bo zauważcie, że jak na razie wszystkie zapowiedzi to właściwie oczekiwane i dobre perełki, a nie daj boże niech teraz pojawi się coś kiepskiego, na co nikt nie czeka, to dopiero się zacznie :O ;]

Offline Macias

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 05, 2013, 04:54:38 pm »
Jak widać hachette trochę olewa nasz rynek więc czemu miało by tworzyć numery specjalnie dla nas ? Oczywiście wypaść może wszystko. Ale myślę, że nasz rynek nie jest dla nich priorytetem i zbytnio nie patrzą na nasze wymagania.
Niby dorośli ludzie, a jak dzieci. Ktoś już wspominał w tym temacie - dla Hachette komiksy są takim samym produktem co szkielet dupozaura, czy kolekcja naleśników. Dlaczego więc mieliby traktować coś, co na ogół sprzedaje się w nakładzie ok. 1000 egzemplarzy inaczej? Ale nie, ale serio, dlaczego?

Offline L_Balcerowitz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 05, 2013, 05:02:25 pm »
Taki jest mój pogląd na politykę marketingową polskiego oddziału tej firmy. Wyraziłem się jasno i uważam, że nie ma sensu dyskutować na ten temat.

Zmieniam temat.


Jedno rozwiązanie scenariuszowe zniszczyło dla mnie całkowicie Dark P. Saga.
DP zniszczyła całą, zamieszkałą przez kosmiczną cywilizację planetę, straty w miliardach. Śmiertelne zagrożenie dla całego kosmosu. Lilandra ściąga X-Men plus DP na swoją planetę i całkiem słusznie, rozsądnie i odpowiedzialnie chce ją zgładzić. Na to Profesor (którego miałem zawsze za bardzo racjonalnego i mądrego gościaa) i reszta drużyny strasznie się oburza i postanawia wykorzystać myk z pojedynkiem żeby ocalić Jean. Uważam, że w obliczu tak OLBRZYMIEGO zagrożenia nic nie usprawiedliwia próby ratowania tej mutantki, tym bardziej, że nikt nie jest w stanie nad nią zapanować.
To była strasznie infantylna zagrywka, absolutnie tego nie kupiłem. Dziwię się, że nikt do tej pory nie zwrócił na to uwagi.
A może to ja czegoś nie wiem, czegoś co racjonalizuje te rozwiązania?

[size=78%]PS. Hulk chyba najlepszy jak na razie, a na pewno najlepszy z tych starych wydawnictw. Bardzo mi się podoba, że w tym komiksie większości sekwencji okładania się po gębach nadano jakiegoś metaforycznego sensu. Uważam, że zawsze powinno się do tego dążyć, wtedy historia wchodzi na wyższy poziom, a nie jest tylko efekciarstwem w stylu Michaela Beja.[/size]

[size=78%]PS2. Zaskakująco dobry okazał się Thor, tylko naganne jest wydanie przez WKKM zaledwie 6 zeszytów, które w żadnym stopniu nie tworzą całości. Powinni wydać w kolekcji ciąg dalszy, albo nie wydawać tego w ogóle. Czy w Polsce wydano kontynuację tej historii? [/size]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 05:07:33 pm wysłana przez L_Balcerowitz »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 05, 2013, 05:17:15 pm »
mamy jakieś pogłoski/domysły/sprawdzone informacje co po Kravenie?*


*na którego zresztą bardzo czekam. Wolverine'a znałem wcześniej i nie lubiłem. w WKKM mnie zachwycił. Kraven z TM-Semic był niezły, czytałem to x razy.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 05, 2013, 05:20:49 pm »
Na to Profesor (którego miałem zawsze za bardzo racjonalnego i mądrego gościaa) i reszta drużyny strasznie się oburza i postanawia wykorzystać myk z pojedynkiem żeby ocalić Jean. Uważam, że w obliczu tak OLBRZYMIEGO zagrożenia nic nie usprawiedliwia próby ratowania tej mutantki, tym bardziej, że nikt nie jest w stanie nad nią zapanować.
To była strasznie infantylna zagrywka, absolutnie tego nie kupiłem. Dziwię się, że nikt do tej pory nie zwrócił na to uwagi.
A może to ja czegoś nie wiem, czegoś co racjonalizuje te rozwiązania?
Po pierwsze: Jean wróciła świadomość.
Po drugie: w połączeniu z tym pierwszym dostaliśmy dodatkową dawkę sprzecznych emocji. Z jednej strony Phoenix zezłomowała planetę, ale z drugiej to przecież znowu "nasza Jean", która stała się ofiarą kosmicznej mocy.
Wydaje mi się, że mimo wszystko to było dobrze rozegrane - z jednej strony nadzieja, że jej przeszło, z drugiej strach, że ognisty ptaszek może wrócić. Wątpliwości w skali makro (cała galaktyka drży o swój los) i mikro (czyli dylemat każdego członka drużyny co robić: czy stanąć w obronie przyjaciółki, czy zaakceptować fakt, że musi ponieść konsekwencja swoich czynów).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 05, 2013, 05:31:40 pm »
Podobno capitan america - zimowy żołnierz

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 05, 2013, 05:52:36 pm »
Może była już mowa na ten temat, ale jak ktoś może i mu się chce napisać co wejdzie w skład Łowów Kravena i ile będzie miało mniej więcej stron?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 05, 2013, 05:59:02 pm »
Może była już mowa na ten temat, ale jak ktoś może i mu się chce napisać co wejdzie w skład Łowów Kravena i ile będzie miało mniej więcej stron?
Web of Spider-Man #31-32, The Amazing Spider-Man #293-294, Spectacular Spider-Man #131-132. Coś około 150 stron (3 zeszyty TM-Semic, nr 1-3/1994).

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 05, 2013, 06:06:15 pm »
mamy jakieś pogłoski/domysły/sprawdzone informacje co po Kravenie?*


*na którego zresztą bardzo czekam. Wolverine'a znałem wcześniej i nie lubiłem. w WKKM mnie zachwycił. Kraven z TM-Semic był niezły, czytałem to x razy.

Captain America: Zimowy Żołnierz cz. 1

Może była już mowa na ten temat, ale jak ktoś może i mu się chce napisać co wejdzie w skład Łowów Kravena i ile będzie miało mniej więcej stron?

Na "Ostatnie Łowy Kravena" składają się zeszyty:
Web of Spider-Man #31-32,
Amazing Spider-Man #293-294,
Peter Parker, The Spectacular Spider-Man #131-132
 
Scenariusz: J. M. DeMatteis
Rysunki: Mike Zeck, Bob McLeod

W dodatkach:
pin-up z Kravenem (1 strona),
info na temat Mike'a Zecka (1 strona),
drzewo rodowe Kravinoffów (2 strony),
galeria wyglądów Kravena wg różnych artystów (2 strony),
co nieco o tym jak DeMatteis wymyślił tą historię (2 strony).

Stron: około 150.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 06:12:22 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 05, 2013, 06:53:43 pm »
Na to Profesor (którego miałem zawsze za bardzo racjonalnego i mądrego gościaa) i reszta drużyny strasznie się oburza i postanawia wykorzystać myk z pojedynkiem żeby ocalić Jean. Uważam, że w obliczu tak OLBRZYMIEGO zagrożenia nic nie usprawiedliwia próby ratowania tej mutantki, tym bardziej, że nikt nie jest w stanie nad nią zapanować.

Dla mnie zagranie jak najbardziej poprawne - Xavier album wcześniej nałożył w umyśle Jean blokady tłumiące moce Phoenix (podczas starcia w ogrodzie jej rodziców) i był zupełnie pewien ich działania. Więc tym bardziej starałby się ocalić Jean - bo to już była ich przyjaciółka, nie Phoenix. I w takim kontekście próba wybronienia jej jest zupełnie zrozumiała.

Dopiero później przyznał, że się mylił co do tych blokad i "obudził" padłych X-ów, aby zaatakowali Jean, bo już nie było innego wyjścia.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:02:21 pm »
Dzięki Panowie bardzo za odpowiedź.
Takie nieco głupie pytanie. Pamiętacie serial animowany o przygodach Pajęczaka? W jednym z odcinków był Kraven. Czy ten epizod ma jakikolwiek związek z komiksem? Czy ta seria tv w ogóle była połączona z zeszytami?
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope