trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 404971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #645 dnia: Kwiecień 30, 2013, 12:05:01 pm »
http://kolekcjakomiksow.pl/opis.php
Tak jeszcze a propos aktualizacji strony - nad tą animacją z komiksami jest tekst, w którym wymieniony jest "Kapitan Britain". może to tylko tłumaczenie z angielskiej wersji strony, a może cień nadziei? :)

Offline miki2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #646 dnia: Kwiecień 30, 2013, 02:03:59 pm »
W ogóle tego nie zauważyłem  :shock: , a na ten komiks liczę jak najbardziej. Jak myślicie? Jaki będzie 18 tom kolekcji? Ja stawiam na The Ultimates lub drugą część Punishera.

Offline marceli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #647 dnia: Kwiecień 30, 2013, 09:52:05 pm »
Ja chciałbym Demon in a Bottle lub Weapon X - czekam na te komiksy.

Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #648 dnia: Kwiecień 30, 2013, 10:01:32 pm »
Jak myślicie? Jaki będzie 18 tom kolekcji? Ja stawiam na The Ultimates lub drugą część Punishera.

Patrząc na pierwszą 20-stkę kolekcji z UK, na to czego z niej jeszcze u nas nie było i na to co z niej chciałbym najbardziej, obstawiam Daredevil: Born Again.

Offline Macias

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #649 dnia: Kwiecień 30, 2013, 10:26:03 pm »
Patrząc na pierwszą 20-stkę kolekcji z UK, na to czego z niej jeszcze u nas nie było i na to co z niej chciałbym najbardziej, obstawiam Daredevil: Born Again.
Oby, jedyna ramota/klasyk na jaką z tej kolekcji czekam.
Ten "Kapitan Brytania" naprawdę taki dobry, czy zakładacie tylko z góry, bo na okładce stoi "Alan Moore"?

Offline lomeb

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #650 dnia: Maj 01, 2013, 09:41:57 am »

W jakiejś mierze jednak chyba spełnia, widzę to po sobie i po moich kilku kolegach.
Wszyscy mamy około 30 lat, każdy z nas jarał się mocno komiksami i je zbierał w latach powiedzmy 90-99.
Później okazało się że wolimy przeznaczać pieniądze na inne atrakcje. Do tego trochę nas TM-Semic znudził.
Od tego '99 do teraz mieliśmy świadomość mniej więcej tego co się dzieje na rynku. Widzieliśmy te wspaniale wydane komiksy w Empiku m.in. Batmany, Hellboy, wysyp mang. Jednakże ceny skutecznie odstraszały nas. Ich poziom wskazywał że to dobra luksusowe, a nas będących w tym czasie w liceum i później na studiach nie było na to stać.
Nastał czas gdy każdy z nas zaczął zarabiać i mógł sobie wreszcie pozwolić na komiksy, jednak nadal byliśmy od nich odzwyczajeni i nie myśleliśmy o tym. Były ważniejsze wydatki.
I nagle w końcu 2012 roku, booom - wychodzi WKKM ze Spiderem za 15zł, zaciekawiło to nas, jeden powiedział o tym drugiemu i poszło dalej.
W międzyczasie trafiłem na to forum i poczytałem o Batmanie który zdecydowanie jest moim ulubionym bohaterem. Okazało się że można kupić te komiksy w cenie zbliżonej obecnie do WKKM. Kupiłem więc Trybunał Sów, Jokera z Obrazów Grozy i Detective Comics.
I szczerze przyznam że trochę się wciągnąłem.

Reasumując - uważam że WKKM znacznie przyczyniło się do popularyzacji komiksu, głównie przez cenę (świetny wabik z pierwszym numerem) i dostępność. Na pewno również nie bez znaczenia jest fakt wejścia starych Tm-Semicowców w wiek pozwalający na swobodne kupowanie kilku pozycji w miesiącu.
Normalnie jakbyś mówił o mnie :)
Cześć wszystkim, to mój pierwszy post
WKKM przypomniała mi o pasji jaką miałem 20 lat temu, dzieki niej w przeciagu statnich 3 miesięcy zakupiłem cała kolekcje x-menów, green lantern i spidermanów z tm-semic, całego marvela z muchy i wszystkie jak do tej pory WKKM
Teraz wzbogacam kolekcje o punishery i mega marvele :)
pozdr
 
 

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #651 dnia: Maj 01, 2013, 09:50:05 am »
Normalnie jakbyś mówił o mnie :smile:
Cześć wszystkim, to mój pierwszy post
WKKM przypomniała mi o pasji jaką miałem 20 lat temu, dzieki niej w przeciagu statnich 3 miesięcy zakupiłem cała kolekcje x-menów, green lantern i spidermanów z tm-semic, całego marvela z muchy i wszystkie jak do tej pory WKKM
Teraz wzbogacam kolekcje o punishery i mega marvele :smile:
pozdr


Wielu nas takich tu jest  :!:  Szacuje, że 2/3 użytkowników (gildia komiks) zarejestrowanych od grudnia 2012 (Nr1 WKKM) do teraz ma podobna historie :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2013, 10:47:25 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #652 dnia: Maj 01, 2013, 12:01:29 pm »

Wielu nas takich tu jest  :!:  Szacuje, że 2/3 użytkowników (gildia komiks) zarejestrowanych od grudnia 2012 (Nr1 WKKM) do teraz ma podobna historie :smile:

Ja akurat odwrotnie - zebrałem wszystkie Spidery, Spawny, Punishery, Turtlesy, Garfieldy, Barmany od TM-S i Egmontu, Marvela od Muchy, a potem dostałem w łeb kolekcją :) Ale słuchajcie, kiedy kumpel wrzucił mi na FB pierwszy internetowy wpis o WKKM akurat byłem na wakacjach nad morzem i mało nie zsikałem się ze szczęścia ;) Obleciałem pół Gdańska za pierwszym Spiderem ;)

Offline miki2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #653 dnia: Maj 03, 2013, 07:34:33 pm »
Czy Punisher jest warty uwagi? Jak jest z rysunkami?

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #654 dnia: Maj 03, 2013, 07:50:57 pm »
Punishera posiadam od wydawnictwa Mandragora, historia spoko, jednak rysunki mogą przeszkadzać pewnym osobom, które nie lubią pewnego stylu rysowania, musisz sam ocenić. Zdecydowanie najlepszy jest numer 3 gdzie pojawia się Deredevil, więcej nie zdradzam;)

Offline marceli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #655 dnia: Maj 03, 2013, 10:16:20 pm »
Punisher w tym komiksie jest spoko. Taki jak lubię. Twardy kawał drania, który nie cacka się z kolesiami. Dużo przemocy  :cool:
Jeżeli lubisz Punishera to ta historia powinna Ci się spodobać. Mi się rysunki podobają.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #656 dnia: Maj 03, 2013, 10:24:29 pm »
ja też bardzo lubię tę (tą?) historię

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #657 dnia: Maj 04, 2013, 12:09:31 pm »
Właśnie kupiłem i przeczytałem Zimowego Żołnierza, jak do tej pory najlepszy komiks, ciekawa akcja, mocno wciągnąłem się w fabułę i czekam z niecierpliwością na drugą część. Mam tylko jedno pytanie, dlaczego 6 zeszytów jest narysowane świetnie, genialnie z klimatem, a ostatni 7 zeszyt psuje cały efekt. Czemu jedna para odpowiadająca za scenariusz i rysunki nie może stworzyć komiksu od A do Z? Ocena ogólna 7,5/10, za pierwsze 6 zeszytów 9,5/10, za ostatni 2/10. Czy wie ktoś może jak będą wyglądały rysunki w części 2?
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 02:19:56 pm wysłana przez Itachi »

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #658 dnia: Maj 04, 2013, 12:41:48 pm »
Mam tylko jedno pytanie, dlaczego 6 zeszytów jest narysowane świetnie, genialnie z klimatem, a ostatni 7 zeszyt psuje cały efekt. Czu kur** jedna para odpowiadająca za scenariusz i rysunki nie może stworzyć komiksu od A do Z?
Przyznam, że ani nie widzę tej genialności i klimatu w pierwszych sześciu zeszytach, ani też psucia czegokolwiek w siódmym. Całość jest narysowana przyzwoicie - bez fajerwerków, ale i bez rażących potknięć. Jeśli masz jakieś zastrzeżenia, to może byś - z łaski swojej - napisał konkretnie, jakie. Bo bluzgiem to każdy głupi rzucić umie.
Nier rozumiem też, czemu od serii zeszytowej oczekujesz, że będzie ją rysować jedna para twórców. Chcesz mieć komiks stworzony przez określonych autorów od A do Z, to sobie kup jakąś graphic novel z prawdziwego zdarzenia, a nie rzecz tworzoną seryjnie w cyklu comiesięcznym. Tu za całość od A do Z odpowiada redaktor prowadzący serię.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #659 dnia: Maj 04, 2013, 12:43:04 pm »
Właśnie kupiłem i przeczytałem Zimowego Żołnierza, jak do tej pory najlepszy komiks, ciekawa akcja, mocno wciągnąłem się w fabułę i czekam z niecierpliwością na drugą część. Mam tylko jedno pytanie, dlaczego 6 zeszytów jest narysowane świetnie, genialnie z klimatem, a ostatni 7 zeszyt psuje cały efekt. Czu kur** jedna para odpowiadająca za scenariusz i rysunki nie może stworzyć komiksu od A do Z? Za takie zagrania mocno wkur**** się na Marvela. Ocena ogólna 7,5/10, za pierwsze 6 zeszytów 9,5/10, za ostatni 2/10. Czy wie ktoś może jak będą wyglądały rysunki w części 2?

Serię zaczęto rysować z opóźnieniem więc ściągnięto dodatkowych rysowników do pomocy, żeby wyrobić się w terminie. W dodatku Eptingowi w tym czasie zmarła córka.

Komentarz Steve'a Eptinga:
Cytuj
We started off behind the eight ball before I drew a single page. Ed was still under an exclusive at DC and couldn’t start on the Cap script until his contract was up. As a result, we started on the first issue with very little lead time. Tom Brevoort and Ed decided to add the World War II flashbacks in the next few issues to try and give us a little breathing room and Michael Lark drew them.
 
While I was working on issue #8, my wife went into labor prematurely and my second daughter, Erin, was born. It was immediately apparent that   Erin had some severe genetic problems in addition to being born   premature. I spent the next month trying to squeeze in time to work between visits to the NICU. That’s when Mike Perkins first came in to help with the inking on issue #8.
 
Unfortunately, there’s no happy ending here. Erin’s death was devastating to my family, and without going into details, the effects are still a matter of everyday life for us. I know that whenever there are fill-ins or a book ships late some fans demand an accounting for why these things happen and often make unfair assumptions, but the fact is that sometimes real life intervenes, and sometimes it hits you in the chest with a sledgehammer.

W drugiej części za ołówek będą odpowiadali tylko Epting i Lark.

Moim zdaniem rysunki Leona dobrze pasowały do majaków Jacka Monroe więc ja z siódmym zeszytem nie mam problemu.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 05:26:53 pm wysłana przez Anionorodnik »

 

anything