Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 406079 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:06:46 pm »
Dzięki Panowie bardzo za odpowiedź.
Takie nieco głupie pytanie. Pamiętacie serial animowany o przygodach Pajęczaka? W jednym z odcinków był Kraven. Czy ten epizod ma jakikolwiek związek z komiksem? Czy ta seria tv w ogóle była połączona z zeszytami?
O ten serial Ci chodzi? http://www.filmweb.pl/serial/Spider-Man-1994-121831

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:14:35 pm »
dokładnie.
Swoją drogą mam całą pierwszą serię na dvd ;)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:17:39 pm »
Wydaje mi się, że obie serie były całkowicie oddzielne.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:19:21 pm »
Z tego co pamiętam to serial był sygnowany przez Marvela. Jako dzieciak obejrzałem wszystkie odcinki. Kraven pojawia się bodajże w trzech (dokładnie nie pamiętam) ale z tego co kojarzę to traktują one o powstaniu Kravena i próbie uratowania jego ukochanej. ,,Ostatnich łowów" na pewno tam nie było, trochę za ciężkie dla młodego widza.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 07:22:39 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:26:20 pm »
Dzięki Panowie bardzo za odpowiedź.
Takie nieco głupie pytanie. Pamiętacie serial animowany o przygodach Pajęczaka? W jednym z odcinków był Kraven. Czy ten epizod ma jakikolwiek związek z komiksem? Czy ta seria tv w ogóle była połączona z zeszytami?

Jak można nie pamiętać?

Serial miał z komiksem tyle wspólnego co filmy. Trochę ekranizacja, trochę reinterpretacja. Z tym, że serial był wierniejszy duchowi komiksu. W 65 odcinkach (bo zdaje mi się, że tyle ich było) przewinęła się cała masa klasycznych wątków z komiksu, od sześciorękiego Spider-Mana po Secret Wars.

Problemem tej produkcji była cenzura. Nie można było pokazać Spider-Mana uderzającego kogoś pięściami, dozwolone były tylko pistolety laserowe, a Morbius nie gryzł ofiar w szyję, jak przystało na wampira, lecz wysysał im osocze przyssawkami na dłoniach.

Na pewno warto odświeżyć sobie wszystkie odcinki. Seriale animowane Marvela z lat 90-tych były najwierniejszymi ekranizacjami komiksów. I sama animacja była też miła dla oka. Poszukajcie w internecie.  :wink:

Spider-Man odc7 Kraven Myśliwy
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2013, 07:46:03 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline isteklistek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:28:26 pm »
Z tego co pamiętam to serial był sygnowany przez Marvela. Jako dzieciak obejrzałem wszystkie odcinki. Kraven pojawia się bodajże w trzech (dokładnie nie pamiętam) ale z tego co kojarzę to traktują one o powstaniu Kravena i próbie uratowania jego ukochanej. ,,Ostatnich łowów" na pewno tam nie było, trochę za ciężkie dla młodego widza.
Trzeci występ, gdy Spider-man zmutował i zmienił się w pająka. Wtedy wystapili gościnie, żeby go upolować Punisher oraz Kraven, który miał go odnaleźć aby doktor Mariah Crawford podała mu serum, które miało go uratować, sukces był połowiczny bo się zmienił w człowieka, lecz mógł w każdej chwili wrócić do postaci pająka mutanta,

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:31:56 pm »
Z tego co pamiętam to serial był sygnowany przez Marvela.

tak, jest to zdecydowanie serial "podpisany" przez Marvela.

Dzięki za odpowiedź. Zapytałem o to, bo nie pamiętam już zeszytów z Kravenem w zeszytach TM Semic, a samą postać właśnie kojarzę z tego serialu. Zastanawiam się nad tymi zachwytami przed wydaniem albumu. Mi się kojarzy Kraven bardzo nijako. Nie była to moja specjalnie ulubiona postać, ba nie była przeze mnie zbyt lubiana i absolutnie nie pasuje mi do Waszych zachwytów, a tym bardziej do:

Cytuj
,,Ostatnich łowów" na pewno tam nie było, trochę za ciężkie dla młodego widza."

I tak myślę od kilku dni, czy ten album będzie dla mnie niewypałem czy mój obraz z dziecinnych lat jest nie taki ja powinien być i mocno się mylę co do Kravena

Cytuj
Jak można nie pamiętać?

Wiesz duuuużo lat minęło :)

@isteklistek - zaznaczaj spojlery!!!
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:35:51 pm »
Było tylko 65 odcinków? Wydawało mi się, że znacznie więcej. Faktycznie to już tyle lat, pamiętam kiedyś na Fox Kids Spider-Man leciał kilka razy dziennie, to były czasy...

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:38:32 pm »
Było tylko 65 odcinków? Wydawało mi się, że znacznie więcej. Faktycznie to już tyle lat, pamiętam kiedyś na Fox Kids Spider-Man leciał kilka razy dziennie, to były czasy...

Wcześniej leciał na tvp2 w poniedziałki, bodajże przed meczem NBA :) Coś koło 15 godziny.

65 odcinków podzielonych na pięć serii. Jakiś czas temu znalazłem na allegro 4 dvd (oryginalne) za...10zł Nie omieszkałem kupić, żeby kiedyś do tego wrócić. Niestety tylko połowa odcinków ukazała się w tej formie w Polsce.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 05, 2013, 07:42:16 pm »
Ja mam 7 dvd po 3 odcinki z magazynów dla kobiet. Kiedyś mama kupowała, a ja korzystałem. Fajnie wyszła historia z Venomem.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 06, 2013, 11:57:23 pm »
Dzięki Panowie bardzo za odpowiedź.
Takie nieco głupie pytanie. Pamiętacie serial animowany o przygodach Pajęczaka? W jednym z odcinków był Kraven. Czy ten epizod ma jakikolwiek związek z komiksem? Czy ta seria tv w ogóle była połączona z zeszytami?


Była nawet ściśle połączona z komiksami, które były wydawane w Polsce (dogorywający już wtedy Tm-semic?) na podstawie bajki i uczyło się z nich angielskiego. Pamietam, że kupiłem 1szy numer (5zł zdaje się i kolejnych już nie kupowałem) i nauczyłem się tylko, że surname to nazwisko :wink: , komiks był jeszcze bardziej infantylny jak bajka.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline graves

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 07, 2013, 09:41:29 am »
komiks był jeszcze bardziej infantylny jak bajka.
Dorośli ludzie (jak mniemam) a "bajka" i "bajka" - jak dzieci. :wink:
"Film animowany" lub "anime"(jeśli japoński i okolice).
Bajka jak każdy wie, kto skończył szkołę to "krótki utwór literacki zawierający morał (pouczenie), może być wierszowany, czasem żartobliwy."
Kiedyś już to był na tym forum wałkowane :smile: , ale nowe pokolenie przyszło to wyjaśniam raz jeszcze :smile:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 07, 2013, 09:46:42 am »
nowe pokolenie przyszło to wyjaśniam raz jeszcze :smile:

nowe, ale już niestety nie takie młode  :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 07, 2013, 11:26:01 am »
Wcześniej leciał na tvp2 w poniedziałki, bodajże przed meczem NBA :smile: Coś koło 15 godziny.


W poniedziałki o 15. Kończyłem wtedy lekcje 14.35 i zapierdzielałem szybko do domu na nowy odcinek  :biggrin: Serial był świetny, szkoda tylko że dostał cancela i zakończył się cliffhangerem.

Offline donLogan

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 07, 2013, 04:45:35 pm »
Nie wiem czy ktos informowal ale nastepne czesci to beda:
- 10. Spider-Man: Ostatnie Łowy Kravena
- 11. Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz.1