trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 407774 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline L_Balcerowitz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #900 dnia: Maj 29, 2013, 10:41:06 am »
Paczka przyszła wczoraj. Marvels w stanie idealnym, za to tylna okładka Standoff jest porysowana, tak jakby ktoś szorował tym po podłodze Jakoś to przeżyję i ograniczę się do reklamowania egzemplarzy z obitą okładką albo błędami w druku. Tak czy siak uważam, że powinni mieć jakąś kontrolę stanu wysyłanych egzemplarzy, tak żeby każdy egzemplarz w każdej przesyłce był dziewiczy jak otrzymany przeze mnie Marvels. Nie spotkałem się za to do tej pory z egzemplarzem używanym (niektórzy się na to skarżyli). Każdy komiks, nawet ten porysowany, przy otwieraniu skrzypi no i po prostu w środku wygląda jak nieużywany.

Zacząłem czytać Impas i o ile historia z zeszytu Avengers jest interesująca i "rozwojowa", to wątek Thora wojującego w jakimś Europejskim kraju jest okropny. Pisany, jakby odbiorcą był amerykański nastolatek z zerową świadomością społeczno-historyczną. Naiwny, powielający wytarte do bólu schematy, źle napisany (- Aż szkoda niszczyć tak urocze miejsce - Szkoda, ale przynajmniej zagrabiliśmy wino i żarcie). Do tego rysunki - o ile w 61 zeszycie Avengers trzymają poziom (chociaż mnie nie powalają) to w Thorze i Iron Manie bardzo mi się nie podobają. Sprawiają wrażenie niechlujnych, raczej "odbębnionych" niż dopracowanych.


Kończę Impas i zabieram się za Marvels. Coś czuję, że ten komiks mnie zetnie z nóg:) W tej kolekcji powinno być więcej właśnie takich zamkniętych miniserii, niż wyrwanych z kontekstu skrawków jakiejś większej całości (najbardziej boli mnie Thor: Odrodzenie. Komiks trzyma poziom, ale przez urwanie wątku i w zasadzie nieopowiedzenie historii oraz brak zamiaru kontynuowania historii w ramach kolekcji traktuję go jako wybrakowany i wcale nie mam ochoty do niego wracać).


PS. Po zapoznaniu się z przedstawieniem Tonego Stark w zbroi Iron Mana w Extremis, każda inna interpretacja jego zbroi jest wręcz nie do zniesienia. O ile ludzie rysowani przez Granova wyglądają dziwnie, to herosi w zbrojach/lateksach są fantastyczni.

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #901 dnia: Maj 29, 2013, 11:01:08 am »
@peta18
Pobieżnie, to jednak nie - poświęcono im cały rozdział. I nie powiedziałbym, że są ciemną stroną cudownych. Raczej stosunek do nich jest ciemną stroną Ameryki.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #902 dnia: Maj 29, 2013, 11:18:58 am »
@peta18
Pobieżnie, to jednak nie - poświęcono im cały rozdział. I nie powiedziałbym, że są ciemną stroną cudownych. Raczej stosunek do nich jest ciemną stroną Ameryki.
Hmm, ale ta "ciemna strona cudownych" to doslowny cytat z komiksu. Fakt, ze caly rozdzial jest o tym, ale pokazane sa juz tylko skutki takiego a nie innego myslenia i zgodze sie, ze stosunek do nich to ciemna strona Ameryki.
Spoiler: pokaż
Jednakze moim zdaniem nie ma rozsadnego (moze lepiej zabrzmi - dobitnego, bo racjonalnego uzasadnienia takiego zachowania nie szukam) uzasadnienia dlaczego oni sa "inni" niz "Inni", a racje ewolucyjno-genetyczne sa dosc plytkie w zestawieniu z faktem, ze mamy "dobrych innych-cudownych". Zachodzi tu swoiste wartosciowanie dobrzy "cudowni" i zle mutanty, ktorzy rowniez sa zaliczani do "cudownych". Ok. na poczatku mutanci sa postrzegani jako zloczyncy stad ta nienawisc, ale w komiksie probuje sie ciagle odroznic "cudownych-mutantow", "cudownych-bohaterow, ktorzy czasem sa po przeciwnej stronie barykady" i "cudownych-zloczyncow".
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #903 dnia: Maj 29, 2013, 12:54:16 pm »
Mogę tylko dodać, że mentalność tłumu jest zawsze tylko w mniejszej części racjonalna (zresztą wspomniałem o tym), a główną rolę zwykle przejmują emocje i brak refleksji (na zasadzie "skoro inni czują podobnie, to postępuję słusznie"). Wisienką na torcie media, które podsycają agresję (
Spoiler: pokaż
scena w barze
).
Ale szczerze mówiąc piszę to dla sportu, bo to co wcześniej pisałem Cię nie przekonuje, to już Cię chyba nie   przekonam, bo jak dla mnie to jest dobre wyjaśnienie. Piszesz, że jest   ono zbyt płytkie - nie wiem, mi wystarcza. Ale z drugiej strony nie   oczekujmy po tym komiksie specjalnej głębi.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #904 dnia: Maj 29, 2013, 01:40:49 pm »
Mogę tylko dodać, że mentalność tłumu jest zawsze tylko w mniejszej części racjonalna (zresztą wspomniałem o tym), a główną rolę zwykle przejmują emocje i brak refleksji (na zasadzie "skoro inni czują podobnie, to postępuję słusznie"). Wisienką na torcie media, które podsycają agresję (
Spoiler: pokaż
scena w barze
).
Ale szczerze mówiąc piszę to dla sportu, bo to co wcześniej pisałem Cię nie przekonuje, to już Cię chyba nie   przekonam, bo jak dla mnie to jest dobre wyjaśnienie. Piszesz, że jest   ono zbyt płytkie - nie wiem, mi wystarcza. Ale z drugiej strony nie   oczekujmy po tym komiksie specjalnej głębi.
Spoko dzieki :) Mi sie po prostu wydaje ze Busiek za slabo nakreslil ow problem. Wiem ze to Marvel i nie ma co sie glebi spodziewac, ale "Marvels" jest w gruncie rzeczy komiksem obyczajowym z superbohaterami w tle i glebszy rys psychologiczno-spoleczny az sie prosi. Juz kiedys czytalem Marvels i pod wzgledem fabuly zrobil na mnie duzego wrazenia, teraz niestety sie tylko utwierdzilem w tym przekonaniu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #905 dnia: Maj 29, 2013, 01:47:41 pm »
Czytał ktoś może sequel tej historii czyli ,,Marvels: Eye of the camera"?
http://multiversum.pl/p/1039/5961/marvels-eye-of-camera-premiere-hc-marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #906 dnia: Maj 29, 2013, 01:51:03 pm »
@peta18
Mimo, że już nie mam nic do dodania, to i tak muszę zaprotestować i napisać, że akurat drugi rozdział wyjątkowo się Busiekowi udał. Chociaż przyznam, że ja nie miałem dużych oczekiwań wobec tego komiksu.
Dobra, wracam do pracy :smile:

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #907 dnia: Maj 29, 2013, 02:41:45 pm »
Czytał ktoś może sequel tej historii czyli ,,Marvels: Eye of the camera"?
http://multiversum.pl/p/1039/5961/marvels-eye-of-camera-premiere-hc-marvel-comics-tomy-sc-tpb-i-gn-oraz-hc.html
Jeszcze nie, przejrzalem tylko, pierwsze wrazenie dobre. Jak przeczytam dam znac.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline lomeb

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #908 dnia: Maj 29, 2013, 04:52:59 pm »
I do mnie doszła paczka z 12 i 13, IMO jakość pakowania poprawiła się
pozdr

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #909 dnia: Maj 29, 2013, 10:43:09 pm »
Co masz dokładnie na myśli? Jakie wpisy? Mucha przecież nie ma wpływu na zawartość WKKM, a jak już tu wielokrotnie padło - nie znamy umów licencyjnych, aby móc stwierdzić, że ich na pewno nie będzie.
Oczywiście że nie znamy i nic nie można na pewno stwierdzić. Ale, jeżeli Mucha stwierdziła że nie ma prawa do tytułów które wydała w latach 2008 - 2010, to można założyć (owszem, być może błędnie), że prawa do określonego tytułu mają wykupione na okres 2-3 lat. Z tego wynika z kolei, że Ród M i Wojna Domowa mogłyby się ukazać praktycznie na samym końcu kolekcji. Zakładam jednak, że do tego czasu lista tytułów w WKKM będzie już zamknięta (o ile już nie jest).
Być może nie mam racji, ale jeżeli coś u nas wypadnie z kolekcji względem tej z Wielkiej Brytanii (a wiemy że wypadnie), to obstawiam właśnie te dwa komiksy.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #910 dnia: Maj 29, 2013, 11:12:59 pm »
Oczywiście że nie znamy i nic nie można na pewno stwierdzić. Ale, jeżeli Mucha stwierdziła że nie ma prawa do tytułów które wydała w latach 2008 - 2010, to można założyć (owszem, być może błędnie), że prawa do określonego tytułu mają wykupione na okres 2-3 lat. Z tego wynika z kolei, że Ród M i Wojna Domowa mogłyby się ukazać praktycznie na samym końcu kolekcji. Zakładam jednak, że do tego czasu lista tytułów w WKKM będzie już zamknięta (o ile już nie jest).
Być może nie mam racji, ale jeżeli coś u nas wypadnie z kolekcji względem tej z Wielkiej Brytanii (a wiemy że wypadnie), to obstawiam właśnie te dwa komiksy.


A mnie się wydaje, że brak informacji ze strony Muchy o tym, że mają i będą mieli prawa do tych 2 komiksów jeszcze przez jakiś czas sugeruje, że ukażą się one w WKKM. Na chłopski rozum - gdybym był Muchą i wiedział (lub choćby nawet nie był pewien, ale tylko przypuszczał), że do tych komiksów będę mieć prawa jeszcze przez jakiś czas i to uniemożliwi ich wydanie w WKKM to trąbiłbym o tym na lewo i prawo... lub chociaż (jeśli nie wolno byłoby mi z jakichś prawnych powodów wypowiadać się o tym otwarcie) starał się to zasugerować. Przecież brak takich informacji sprawia, że sprzedaż (szczególnie wojny domowej) musiała im spaść (nie wiem o jak dużo, ale o trochę na pewno).
A tak trochę nie w temacie - czy Egmont się wypowiadał kiedyś jak długo mają prawa do Mistrzów Komiksu (bo np. taki Azyl Arkham czy Kingdom Come to wyszły już 10 lat temu, a Egmont chyba nie wykupuje do nich praw co np. 5 czy 10 lat tylko po to żeby ich nie wydawać/wznawiać  :lol: ...)?
EDIT: A, nie AA i KC wyszły 8 lat temu. To Rok Pierwszy (no i Mroczny Rycerz Kontratakuje) wyszły juz 10 lat temu. Anyway...
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2013, 11:26:11 pm wysłana przez mack3 »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #911 dnia: Maj 29, 2013, 11:43:19 pm »
Oczywiście że nie znamy i nic nie można na pewno stwierdzić. Ale, jeżeli Mucha stwierdziła że nie ma prawa do tytułów które wydała w latach 2008 - 2010, to można założyć (owszem, być może błędnie), że prawa do określonego tytułu mają wykupione na okres 2-3 lat. Z tego wynika z kolei, że Ród M i Wojna Domowa mogłyby się ukazać praktycznie na samym końcu kolekcji. Zakładam jednak, że do tego czasu lista tytułów w WKKM będzie już zamknięta (o ile już nie jest).
Być może nie mam racji, ale jeżeli coś u nas wypadnie z kolekcji względem tej z Wielkiej Brytanii (a wiemy że wypadnie), to obstawiam właśnie te dwa komiksy.

Ja też obstawiam, że właśnie te wypadną z takich samych powodów, o czym już pisałem wcześniej - jednak nie zmienia to faktu, że bardzo liczę, iż jednak się ukażą w kolekcji. Mimo to stwierdzenie Muchy, które przywołałeś raczej niczego nie przesądza ostatecznie. Na upartego można uznać, że skoro w kontekście WKKM sugerują, że na tytuły wydane po 2010 nadal mają prawa, to chcą sprzedać jak najwięcej egzemplarzy, bo po ukazaniu się ich w kolekcji raczej zostaną z nakładem w magazynie. Ale to teoria bardzo "na upartego" - tak naprawdę spekulujemy sobie tylko.

Tak jak pisze Mack3 - sprzedaż Wojny Domowej na pewno została zahamowana w jakimś stopniu przez WKKM. Na miejscu Muchy też starałbym się rozpuszczać sugestie, że tych tytułów nie będzie, aby wzmocnić ich sprzedaż.

A to, że Mucha ma prawa do jakichś tytułów np. do końca 2014, nie oznacza, że zaraz na początku 2015 Hachette nie będzie mogło tego wydać. Listę tytułów mogą mieć wówczas zamkniętą, ustawiając w niej te trzy komiksy po prostu z numerkami 58, 59 i 60.

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #912 dnia: Maj 30, 2013, 12:30:02 am »
A to, że Mucha ma prawa do jakichś tytułów np. do końca 2014, nie oznacza, że zaraz na początku 2015 Hachette nie będzie mogło tego wydać. Listę tytułów mogą mieć wówczas zamkniętą, ustawiając w niej te trzy komiksy po prostu z numerkami 58, 59 i 60.
W UK nie bez powodu komiksy wychodzą w takiej a nie innej kolejności - edytorzy starają się zachować ciągłość chronologiczną eventów (Disassembled - Secret War - New Avengers - House of M - Civil War - World War Hulk - Secret Invasion - Siege). Zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie byłoby kolejną bezsensową decyzją po zaniechaniu chronologicznej numeracji na grzbietach i wprowadziłoby jeszcze większy bałagan.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #913 dnia: Maj 30, 2013, 12:34:29 am »


A tak trochę nie w temacie - czy Egmont się wypowiadał kiedyś jak długo mają prawa do Mistrzów Komiksu (bo np. taki Azyl Arkham czy Kingdom Come to wyszły już 10 lat temu, a Egmont chyba nie wykupuje do nich praw co np. 5 czy 10 lat tylko po to żeby ich nie wydawać/wznawiać  :lol: ...)?
EDIT: A, nie AA i KC wyszły 8 lat temu. To Rok Pierwszy (no i Mroczny Rycerz Kontratakuje) wyszły juz 10 lat temu. Anyway...

Z tego co czytałem to nie będzie wznowień MK. Licencja jest zwykle wykupiona na określony okres (najczęściej 5 lat).   

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #914 dnia: Maj 30, 2013, 12:52:35 am »
W UK nie bez powodu komiksy wychodzą w takiej a nie innej kolejności - edytorzy starają się zachować ciągłość chronologiczną eventów (Disassembled - Secret War - New Avengers - House of M - Civil War - World War Hulk - Secret Invasion - Siege). Zaproponowane przez Ciebie rozwiązanie byłoby kolejną bezsensową decyzją po zaniechaniu chronologicznej numeracji na grzbietach i wprowadziłoby jeszcze większy bałagan.

Zapewne tak. Ale wcale nie byłbym pewien, czy właśnie takiej decyzji nasze Hachette nie popełni. Skoro zaniechali chronologię, to i na kolejność eventów raczej nie będą zwracać uwagi. Patrz przykład Disassembled - Standoff. Dla zachowania ciągłości powinny być wydane odwrotnie, a jest jak jest.

Poza tym, jeżeli taka miała by być cena za posiadanie tych tytułów w kolekcji, to moim zdaniem niezbyt wygórowana :)

 

 

anything