Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 407713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #915 dnia: Maj 30, 2013, 01:01:10 am »


Poza tym, jeżeli taka miała by być cena za posiadanie tych tytułów w kolekcji, to moim zdaniem niezbyt wygórowana :smile:

Czytałeś chociaż? Moim zdaniem nic specjalnego. Takie typowe zapychacze. Jeśli już bym się miał na jeden z nich zdecydować to wolę ,,Ród M". Chociaż też przychylam się do zdania, że prawdopodobnie ich nie będzie, jeśli licencja nie jest dzielona.
A tak w ogóle to ja najbardziej oczekuję na Captain Britain. Mam nadzieję, że się doczekam.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #916 dnia: Maj 30, 2013, 01:07:38 am »
Czytałeś chociaż?

Nie czytałem, a właśnie chciałbym przeczytać, bo z tego, co się o nich mówi, to ważne i znaczące historie. Czy dobre, czy złe, to kwestia gustu - jak przeczytam, to ocenię czy warte były swojej renomy. A jeżeli zaburzenie chronologii miało by być ceną za ich wydanie w ramach kolekcji - to dla mnie jest to do przełknięcia.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #917 dnia: Maj 30, 2013, 01:22:00 am »
Z tego co czytałem to nie będzie wznowień MK. Licencja jest zwykle wykupiona na określony okres (najczęściej 5 lat).
Też czytałem, że nie będzie wznowień, więc zakładam, że jak im się skończy czas licencji to raczej nie wykupią jej ponownie tylko po to żeby ich (MK) dalej nie wznawiać  :badgrin:  . Zakładam, że po upływie licencji Egmontu ktoś (np. Mucha?) skusi się na ponowny jej zakup i wydanie choćby AA. Dlatego też zastanawiałem się czy ktoś z Egmontu się kiedyś nie wygadał na ile lat wykupują licencję...

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #918 dnia: Maj 30, 2013, 01:27:25 am »
Zakładam, że po upływie licencji Egmontu ktoś (np. Mucha?) skusi się na ponowny jej zakup i wydanie choćby AA.

Szczerze to wątpię, nawet ze względu na koszty żeby było stać na to kogoś poza Egmontem. Poza tym MK to w założeniu chyba miała być taka ekskluzywna seria z niskimi nakładami i moim zdaniem nie ma w tym nic złego.

BTW Zerknij na to http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=7160231
Nieźle się komuś w głowie przewróciło.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2013, 01:32:55 am wysłana przez maximumcarnage »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #919 dnia: Maj 30, 2013, 07:04:45 am »
I po lekturze.

Impas - ot, czytadełko. Ale na pewno lepiej mi się czytało niż np. Thora. Motyw z wojną i Iron-Manem - te same odczucia jak Kolega stronę temu. No i jednak czuć wyrwanie z kontekstu - chciałoby się poznać Jacka lepiej.

Marvels - może ja już za dużo w życiu różnych rzeczy czytałem, bo komiks nie zrobił na mnie aż takiego wrażenia. Może to też z powodu nadmiernie podsyconych oczekiwań przez brać forumową. Tzn. jest bardzo dobry, fakt, ale stawiam go niżej niż Ostatnie Łowy czy Extremis. Pewnie jak bardziej zgłębię kontekst i poznam smaczki (których ponoć jest w Marvels dużo), bardziej go docenię.
Btw. profilaktycznie nie czytałem tekstów między tomami w obawie przed spoilerami - i słusznie. Nie wkurza Was to, że często przedmowy są nimi naszpikowane?

Btw2. w Marvels jest dużo "autentycznych" postaci na drugim planie - dojrzałem m.in. Lennona i państwo Kennedy. Pytanie: czy na początkowych stronach, wśród reporterów, są Clark i Lois czy to już moja duża nadinterpretacja?


Btw3. Jeszcze głos w dyskusji "co WKKM zrobiła dla rynku komiksowego w PL": od czasu pojawienia się WKKM wydałem na komiksy jakieś 3k PLN*. A do tej pory kupowałem raczej sporadycznie i tylko Batmana. I pewnie takich jak ja, "powracających" do komiksów, jest trochę więcej.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #920 dnia: Maj 30, 2013, 07:59:57 am »

BTW Zerknij na to http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=7160231
Nieźle się komuś w głowie przewróciło.

Uważam, że to dobra cena. Sam brałem KC za 200 i AA za 290, a było to już ze dwa lata temu.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #921 dnia: Maj 30, 2013, 08:58:52 am »
Uważam, że to dobra cena. Sam brałem KC za 200 i AA za 290, a było to już ze dwa lata temu.

Nie, to nie jest dobra cena. Mogę kupić w każdej chwili nówki (w sensie nieczytane) o wiele taniej. Poza tym ostatni AA na allegro poszedł za 270. Nie sądzę żeby znalazł się jeleń, który kupi to za 400.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #922 dnia: Maj 30, 2013, 09:02:07 am »
Mogę kupić w każdej chwili nówki (w sensie nieczytane) o wiele taniej.
Po polsku czy angielsku?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #923 dnia: Maj 30, 2013, 09:04:53 am »
Po polsku czy angielsku?

Po polsku rzecz jasna, wydane w serii Mistrzowie Komiksu.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #924 dnia: Maj 30, 2013, 09:44:21 am »
"House of M" i "Civil War" może nie są wybitnymi dziełami literackimi, ale prezentują one dwie z najważniejszych historii Marvela z minionej dekady, które miały ogromny wpływ na kształt uniwersum i wyznaczały kierunek w jakim rozwijały się historie Domu Pomysłów przez następne kilka lat. Co to za "Wielka Kolekcja Komiksów Marvela" jeśli nie ma w niej tych dwóch pozycji?

Podpisuję się pod spekulacją, że Mucha chce, żeby wszyscy myśleli, że tych dwóch historii nie będzie w Kolekcji, bo chcą sprzedać własne wydania ("Ród M" wydali zaledwie w zeszłym roku, a "Wojnę Domową" na początku tego, już po starcie WKKM).

Zresztą Mucha jest tylko od tłumaczenia i nie ma wpływu na dobór tytułów. Hachette Polska pewnie też nie, bo raczej nie mają zielonego pojęcia o komiksach. Zabrali się za tę kolekcję, bo dobrze sprzedawała się w UK i akurat jest koniunktura na herosów Marvela, i po prostu wydają w przypadkowej kolejności to co Panini im kazało w umowie licencyjnej.

Btw. profilaktycznie nie czytałem tekstów między tomami w obawie przed spoilerami - i słusznie. Nie wkurza Was to, że często przedmowy są nimi naszpikowane?
Jeśli chodzi o "Marvels", to wydaje mi się, że ten komiks stworzony został pod szyldem "od fanów dla fanów", i autorzy pewnie nie przypuszczali, że ten tytuł zainteresuje kogoś poza komiksowymi nerdami obcykanymi w historii uniwersum. Te wszystkie smaczki i nawiązania do klasycznych historii chyba to potwierdzają, bo tylko tzw. "continuity nerds" potrafią docenić ogrom pracy jaki Busiek włożył w scenariusz tego tytułu. Te "spoilery" w przedmowach/komentarzach przepisanych z oryginalnego amerykańskiego wydania zbiorczego, to dla fanów Marvela wiedza powszechna.

Btw2. w Marvels jest dużo "autentycznych" postaci na drugim planie - dojrzałem m.in. Lennona i państwo Kennedy. Pytanie: czy na początkowych stronach, wśród reporterów, są Clark i Lois czy to już moja duża nadinterpretacja?

Istotnie to Clark i Lois.

Z facebookowego fanpage'u WKKM:
Cytuj
(kliknij, aby powiększyć)



Pierwsza garść smaczków z MARVELS.
 
W MARVELS #0 i #1, wśród dziennikarzy obecnych na prezentacji Ludzkiej Pochodni pojawiają się postacie z uniwersum DC - Lois Lane i Clark Kent.   
 
W tej samej scenie Alex Ross umieścił też swoich rodziców gdy byli młodzi. Pod koniec MARVELS #1 pojawiają się ponownie na ślubie Phila i Doris, tym razem bardziej posunięci w latach. Ojciec Rossa znalazł się także w MARVELS #3.
 
Chłopak sprzedający gazetę z wiadomością o Ludzkiej Pochodni w oryginalnej historii przedstawionej w MARVEL COMICS #1 z 1939 roku, nie był nikim szczególnym. Jednak w MARVELS Alex Ross w jego roli obsadził kolejnego bohatera DC Comics, nastoletniego Billy'ego Batsona, który wypowiadając magiczne słowo "Shazam" zmienia się w Captaina Marvela.
 
Wśród osób pytanych o opinię na temat Kapitana Ameryki, na pewno rozpoznaliście marynarza Popeye'a, stworzonego w 1929 roku bohatera kreskówek, który nabywał nadludzkiej siły po zjedzeniu puszki szpinaku.
 
Bill Lumpkin, z którym w MARVELS #1 Doris Jacquet poszła do kina to oczywiście młody Willy Lumpkin, który wiele lat później został listonoszem dostarczającym listy do kwatery Fantastycznej Czwórki. Lumpkin początkowo był bohaterem humorystycznego komiksu o listonoszu, autorstwa Stana Lee i Dana DeCarlo, publikowanego w gazetach w 1960 roku. Lee wykorzystał to imię ponownie dając je listonoszowi, który miał   swój debiut w FANTASTIC FOUR (vol. 1) #11 (Luty 1963). Ten Willy Lumpkin pojawił się w filmie FANTASTYCZNA CZWÓRKA z 2005 roku, grany przez samego Stana Lee.

Na fanpage'u, w formie graficzno-tekstowej wyjaśniamy także wszystkie klasyczne historie, które zostały przywołane w "Marvels".
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2013, 10:19:11 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #925 dnia: Maj 30, 2013, 11:42:00 am »
Wypatrzyłem jeszcze scenę z jakiegośtam słynnego obrazu (elokwencja FTW!) - widok z ulicy na wnętrze knajpy, gdzie ludzie siedzą przy barze.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #926 dnia: Maj 30, 2013, 11:46:31 am »
Nocni włóczędzy Hoppera. Też mi to się spodobało jak pierwszy raz czytałem wydanie z Muchy.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #927 dnia: Maj 30, 2013, 12:26:59 pm »
Btw3. Jeszcze głos w dyskusji "co WKKM zrobiła dla rynku komiksowego w PL": od czasu pojawienia się WKKM wydałem na komiksy jakieś 3k PLN*. A do tej pory kupowałem raczej sporadycznie i tylko Batmana. I pewnie takich jak ja, "powracających" do komiksów, jest trochę więcej.
Nie wiem co WKKM zrobiła dla rynku, ale wiem co zrobiła i robi z moim portfelem :wink: Dali ceny które jestem w stanie przyjąć bez szemrania i kupić rocznie powiedzmy 10 numerów wydając na to 400zł. Podobnej kwoty nigdy nie wydałem i nie wydałbym na te same komiksy np. od Muchy. Hatchette znalazło sposób na stałe drenowanie mojego portfela, co pozostałym graczom na rynku jakoś do tej pory się nie udawało.

Offline dagobert

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #928 dnia: Maj 30, 2013, 02:13:52 pm »
Btw3. Jeszcze głos w dyskusji "co WKKM zrobiła dla rynku komiksowego w PL": od czasu pojawienia się WKKM wydałem na komiksy jakieś 3k PLN*. A do tej pory kupowałem raczej sporadycznie i tylko Batmana. I pewnie takich jak ja, "powracających" do komiksów, jest trochę więcej.
Witamy w klubie:). Kolekcji nie zbieram w całości, ale gdyby nie jej start, na pewno nie wciągnąłbym się w komiksy tak bardzo jak teraz. Ile kasy poszło wolę profilaktycznie nie liczyć. Najważniejsze, że nie żałuję i póki co udało mi uniknąć większych wpadek w doborze tytułów.


@Anionorodnik - Wasz fanpage to genialna sprawa. Świetne uzupełnienie wiedzy o świecie Marvela i jego smaczkach, szczególnie dla mniej zorientowanych.

Offline cro_no

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #929 dnia: Maj 30, 2013, 06:59:41 pm »
U mnie kolekcja zmieniła tylko tyle, że zacząłem kupować oryginalne zeszyty Marvela, zamiast HC od Muchy. Niestety, ale 1/3 kolekcji mnie nie interesuje, 1/3 już mam w innych wydaniach a na pozostałą 1/3 przyjdzie mi jeszcze poczekać.