Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 405944 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #210 dnia: Kwiecień 10, 2013, 01:26:39 pm »

A kto szanowny adminie mówi komputer przenośny  ? Albo "w Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej było lepiej". Wszyscy mówią laptop i powtarzają, że za komuny (też słowo oznaczające co innego) było lepiej :wink:  Film animowany ponadto niesie dla mnie konotacje z długim czasem trwania (>1h) także nazwa bajka jest myślę adekwatna ponadto utarła się w mowie potocznej.
Ja mówię: laptop lub "za komuny".  :smile:
W obecnej pracy kilka dni temu zwróciłem uwagę współpracownikom, że Superman nie był najpierw w bajce lecz w komiksie. I dodatkowo nie omieszkałem zaznaczyć, że nie mówi się "bajka" lecz film animowany. I że mangowcy mówią "anime" na to co leci na ekranie, a nie "manga". Ignorancja ludzi nie zna granic, a potem to mówią: "Czytasz komisy? To przecież jest dla dzieci!" No i tacy mówią o filmach animowanych = bajka.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #211 dnia: Kwiecień 10, 2013, 01:41:27 pm »
William Blake (oryginalna wersja)
Cytuj
Tyger! Tyger! burning bright
  In the forests of the night,
  What immortal hand or eye
  Could frame thy fearful symmetry?

TM-Semic - Arek Wróblewski (tłumaczenie własne)
Cytuj
Pajak, pająk, płoniesz jasno
w leśnym mroku nocy
Jaka boska dłoń jest w mocy
odnaleźć twą przerażającą symetrię?

Hachette - Marek Starosta (za przekładem Stanisława Barańczaka)
Cytuj
Pająku! Błysku w gąszczach mroku
Jakiemuż nieziemskiemu oku
Przyśniło się, że noc rozświetli
Skupiona groza twej symetrii?

Która wersja wydaje się wam najlepsza?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 02:00:22 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #212 dnia: Kwiecień 10, 2013, 01:43:35 pm »
Oryginalna.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline acidos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #213 dnia: Kwiecień 10, 2013, 01:54:21 pm »
Jak tam Spider-man już zakupiony :)? Ja od razu po powrocie do domu wybrałem się go zakupić.Tylko zanim się za niego wezmę muszę nadrobić Avengersów bo jakoś na nich czasu nie miałem.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #214 dnia: Kwiecień 10, 2013, 01:55:25 pm »
Oryginalna.
I to jest poprawna odpowiedź.  :cool:

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #215 dnia: Kwiecień 10, 2013, 02:24:26 pm »
Najbardziej jednak boli to do Barańczaka. Wydaje mi się, że zamysłem Blake'a było aby czytelnik spodziewając się rymu a otrzymując nic poczuł jak boli ten tu brak symetrii. A Barańczak to zrymował? Masakra. Arek tez chyba nie odczuł intencji autora.
Dlatego zawsze powtarzam, że w oryginale najlepiej. Ale zawsze wtedy mi ktoś wygarnia, że nie wspieram polskiego rynku komiksowego. Masakra...

Offline marceli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #216 dnia: Kwiecień 10, 2013, 03:23:39 pm »
Poprzednie numery WKKM przychodziły po jednej sztuce a Ostatnie Łowy przyszły dwie sztuki.
Wiedzą co dobre  :wink:
Mam pytanko. Czy tylko mi się wydaje czy poszczególne kadry(czy jak tam zwał) komiksu w wydaniu TM-Semic były większe?
Nie mam wydania z Semica więc nie mogę sprawdzić.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #217 dnia: Kwiecień 10, 2013, 03:41:49 pm »
Poprzednie numery WKKM przychodziły po jednej sztuce a Ostatnie Łowy przyszły dwie sztuki.
Wiedzą co dobre  :wink:
Mam pytanko. Czy tylko mi się wydaje czy poszczególne kadry(czy jak tam zwał) komiksu w wydaniu TM-Semic były większe?
Nie mam wydania z Semica więc nie mogę sprawdzić.
Nie zauwazylem :) Jedynie kolory sa inne na plus dla WKKM :)

Najbardziej jednak boli to do Barańczaka. Wydaje mi się, że zamysłem Blake'a było aby czytelnik spodziewając się rymu a otrzymując nic poczuł jak boli ten tu brak symetrii. A Barańczak to zrymował? Masakra. Arek tez chyba nie odczuł intencji autora.
Dlatego zawsze powtarzam, że w oryginale najlepiej. Ale zawsze wtedy mi ktoś wygarnia, że nie wspieram polskiego rynku komiksowego. Masakra...
Do mnie w ogole nie przemawia poezja ani po polsku a tym bardziej po angielsku :) wiec nic nie mam do przekladu.

BTW: Fragsel kupuj co chcesz i w jakim jezyku chcesz i wspieraj kogo chcesz :) A ci, co maja z tym problem, niech go maja dalej i go zachowaja dla siebie. Ale pewnie tego nie ucznia... :)
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #218 dnia: Kwiecień 10, 2013, 03:46:17 pm »
Ja mówię: laptop lub "za komuny".  :smile:
W obecnej pracy kilka dni temu zwróciłem uwagę współpracownikom, że Superman nie był najpierw w bajce lecz w komiksie. I dodatkowo nie omieszkałem zaznaczyć, że nie mówi się "bajka" lecz film animowany. I że mangowcy mówią "anime" na to co leci na ekranie, a nie "manga". Ignorancja ludzi nie zna granic, a potem to mówią: "Czytasz komisy? To przecież jest dla dzieci!" No i tacy mówią o filmach animowanych = bajka.


Akurat słowo komiks jest bardziej zdeprecjonowane czy zdewoaluowane niż bajka. "Nie dość, że komiksy są infantylne to jeszcze archaiczne". Tym samym lepiej zmieńmy nazwe serwisu na gildia opowieści obrazkowych :biggrin:
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #219 dnia: Kwiecień 10, 2013, 03:48:42 pm »
Poprzednie numery WKKM przychodziły po jednej sztuce a Ostatnie Łowy przyszły dwie sztuki.
Wiedzą co dobre  :wink:
Mam pytanko. Czy tylko mi się wydaje czy poszczególne kadry(czy jak tam zwał) komiksu w wydaniu TM-Semic były większe?
Nie mam wydania z Semica więc nie mogę sprawdzić.
Oba wydania mają identyczny rozmiar stron i kadrów. Tylko... w wydaniu Hachette są nowe kolory, nie takie jak w starych zeszytach. W 1989 jak ta historia pierwszy raz wychodziła w TPB to Mike Zeck i niejaki Ian Tetrault pomalowali całość od nowa i momentami napakowali sporo gradientów, co najbardziej rzuca się w oczy na skórze Kravena w pierwszych 2-3 rozdziałach.

Od tej pory wszystkie wydania zbiorcze i także wydanie Hachette mają właśnie te nowe kolory. Oczywiście w stopce WKKM znowu jest błąd, bo podali autorów kolorów z wydań zeszytowych. A na okładce zamiast "J. M. DeMatteis, Mike Zeck & Bob McLeod" (tak jak w UK) jest "J. M. DeMatteis i Michael Zeck".

Najbardziej jednak boli to do Barańczaka. Wydaje mi się, że zamysłem Blake'a było aby czytelnik spodziewając się rymu a otrzymując nic poczuł jak boli ten tu brak symetrii. A Barańczak to zrymował? Masakra. Arek tez chyba nie odczuł intencji autora.
Dlatego zawsze powtarzam, że w oryginale najlepiej. Ale zawsze wtedy mi ktoś wygarnia, że nie wspieram polskiego rynku komiksowego. Masakra...
Przeciętnemu Kowalskiemu będzie wszystko jedno (vide peta18 :biggrin:). Mało kogo obchodzi poezja.
Fragsel, wspominałeś, że uczysz w szkole. Języka polskiego może?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 04:01:58 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline marceli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #220 dnia: Kwiecień 10, 2013, 03:55:48 pm »
Dzięki Anionorodnik za wyczerpująca odpowiedź. Widocznie nie pamiętam już tak dobrze wydania z Semica.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #221 dnia: Kwiecień 10, 2013, 04:05:57 pm »
Fragsel, wspominałeś, że uczysz w szkole. Języka polskiego może?

Nie, matmy :lol:
Ale polonistkę w liceum miałem najlepszą w Kaliszu (a dla mnie i moich 33 kolegów i koleżanek na świecie)

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #222 dnia: Kwiecień 10, 2013, 04:20:36 pm »
Przeciętnemu Kowalskiemu będzie wszystko jedno (vide peta18 :biggrin: ). Mało kogo obchodzi poezja.
Mi wszystko jedno wazne zeby sens byl w miare zachowany, ale plusy dla Baranczaka za zachowanie rytmu i rymu.
Swego czasu mialem do sporo do czynienia z poezja, poezja selekecjonowana przez znawcow itp. nie jakies tam wypociny emo-nastolatkow. I (nie)stety wrazliwosci nie nabylem :) od wrazliwosci mialem ludzi, ktorzy te poezje wybierali do publikacji :D
Buk, Hodor i Dziczyzna

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #223 dnia: Kwiecień 10, 2013, 04:24:31 pm »
ale plusy dla Baranczaka za zachowanie rytmu i rymu.

Ale tam właśnie nie ma rymu  :lol: Jest zaburzenie rytmu. W tym myk. Nie było co zachować. On właśnie tam dopisał coś, czego w oryginale nie było...

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #224 dnia: Kwiecień 10, 2013, 04:27:02 pm »
A ja też mam pytanie związane z kadrami - czy w Waszych wydaniach niektóre strony (u mnie tylko te drukowane po lewej stronie) są rozmazane? Wygląda to tak, jakby całą stronę - oprócz tekstu - potraktować rozmyciem Gaussa;/
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/