Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 402130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #240 dnia: Kwiecień 10, 2013, 06:02:35 pm »
A ja też mam pytanie związane z kadrami - czy w Waszych wydaniach niektóre strony (u mnie tylko te drukowane po lewej stronie) są rozmazane? Wygląda to tak, jakby całą stronę - oprócz tekstu - potraktować rozmyciem Gaussa;/

Mam podobne wrażenie. Coś jakby niezbyt ostre to było...

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #241 dnia: Kwiecień 10, 2013, 06:27:05 pm »
Co do sprzedaży.
W moim Empiku pojawiają się każdego tomu 4 do 6 egzemplarzy (Kraven pojawił się aż w 6, nie pamiętam dokładniej, ale chyba więcej niż Thor czy Avengers, większy nakład?) i z tego w ciągu dwóch tygodni sprzedaje się wszystko, czasami zostaje jeden tom. Więc sprzedaż jest dobra i teraz mogę powiedzieć, że WKKM na pewno dotrwa do końca, i sądzę, że w Empikach też.
Co do zapowiedzi.
Bardzo cieszy "Marvels" (224 strony za 40 złotych!), reszta zapowiedzi już nie aż tak rewelacyjna, lecz mam pytanie - jak oceniacie "Tajną wojnę" - warto kupić?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #242 dnia: Kwiecień 10, 2013, 06:43:01 pm »
Mam podobne wrażenie. Coś jakby niezbyt ostre to było...
Cos w tym jest. Moze bitmapy uzyte w skladzie ciut za mala rozdzielczosc mialy.

"Tajną wojnę" - warto kupić?
Warto :) Mam ja od Muchy czytalem dawno ale mi sie podobala, musialbym wrocic do tego tytulu zeby cos wiecej naskrobac.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 06:53:40 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #243 dnia: Kwiecień 10, 2013, 06:51:19 pm »
Nie, matmy :lol:
Ale polonistkę w liceum miałem najlepszą w Kaliszu (a dla mnie i moich 33 kolegów i koleżanek na świecie)


Matematyk, ja inż. automatyki, brakuje jeszcze informatyka :biggrin: Widzę, że teoria wielkiego podrywu i motyw z komiksami bardzo trafny :biggrin:

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #244 dnia: Kwiecień 10, 2013, 06:59:59 pm »

Matematyk, ja inż. automatyki, brakuje jeszcze informatyka :biggrin:

A nie, nie brakuje. Jestem magistrem matematyki i informatyki nauczycielskiej. mogę występować za dwóch...

Offline miki2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #245 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:20:54 pm »
Czy rysunki secret war przypominają obrazy olejne? Kiedy paczę na nazwisko autora a potem na grzbiety wkkm to właśnie tak myślę...

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #246 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:22:38 pm »
A nie, nie brakuje. Jestem magistrem matematyki i informatyki nauczycielskiej. mogę występować za dwóch...
Dorzuccie magistra filozofii i bedzie mieszanka teoretycznie wielko-wybuchowa :biggrin:

Czy rysunki secret war przypominają obrazy olejne? Kiedy paczę na nazwisko autora a potem na grzbiety wkkm to właśnie tak myślę...
Dokladnie.
 
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 07:28:10 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #247 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:28:24 pm »
Czy rysunki secret war przypominają obrazy olejne? Kiedy paczę na nazwisko autora a potem na grzbiety wkkm to właśnie tak myślę...
Trzeba paczeć pod odpowiednim kątem wtedy efekt olejistości zanika.

Jest na sali magister polonistyki?

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #248 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:30:26 pm »
Trzeba paczeć pod odpowiednim kątem wtedy efekt olejistości zanika.

Jest na sali magister polonistyki?
Pewnie kilku sie znajdzie :) Magister sztuki itp. O doktorach i profesorach nie wspominajac.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #249 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:34:28 pm »
A ja też mam pytanie związane z kadrami - czy w Waszych wydaniach niektóre strony (u mnie tylko te drukowane po lewej stronie) są rozmazane? Wygląda to tak, jakby całą stronę - oprócz tekstu - potraktować rozmyciem Gaussa;/
Mam podobne wrażenie. Coś jakby niezbyt ostre to było...
Ale co to znaczy "niektóre strony"? Dwie? Trzy? Czy znacznie więcej i w tym momencie możemy już mówić o bublu od Hachette?

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #250 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:41:19 pm »
Ale co to znaczy "niektóre strony"? Dwie? Trzy? Czy znacznie więcej i w tym momencie możemy już mówić o bublu od Hachette?
Mi sie wydaje, ze material z ktorego hachette korzystalo podczas skladu byl ciut gorszej jakosci. Przynajmniej ze dwie strony wygladaja gorzej niz reszta, choc reszta tez daleka jest od idealu. Byc moze tak samo jest w wydaniu angielskim i takimi materialami dysponuje Marvel.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #251 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:42:46 pm »
Pewnie kilku sie znajdzie :smile: Magister sztuki itp. O doktorach i profesorach nie wspominajac.
Na pewno jest jeden magister biologii.  :wink:

Wracając do Kravena, brak ostrości rzeczywiście pojawia się na części stron, ale trzeba się przyjrzeć, aby to dostrzec. Jednak na jednej stronie w przedostatnim zeszycie widać obramowanie obrazka. Zapewne niedopatrzenie edytora.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #252 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:50:55 pm »
Jednak na jednej stronie w przedostatnim zeszycie widać obramowanie obrazka. Zapewne niedopatrzenie edytora.
W Hulku bylo podobnie, tzn. na kilku stronach obrazek powinien byc dociagniety do spadu (czyli poza brzeg czesci widocznej, a pozniej w drukarni dociety) a tak mamy biale obramowania w miejsu gdzie grafika powinna byc calostronicowa. Albo przynajmniej powinni pociagnac na czarno obramowania do spadu i efekt bylby lepszy, a tak wyglada to tak sobie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2013, 07:56:18 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #253 dnia: Kwiecień 10, 2013, 07:58:40 pm »
Czy rysunki secret war przypominają obrazy olejne? Kiedy paczę na nazwisko autora a potem na grzbiety wkkm to właśnie tak myślę...

Dokladnie.

Oż, do diaska, a taka technika mnie drażni w komiksach. Rosiński ostatnimi Thorgalami obrzydził mi taki styl... Nie mówcie, że Marvels też tak mają?

Ale chciałbym na moment wrócić do Upadku Avengers. Dziś go skończyłem i jestem pozytywnie zaskoczony - nie było tak źle z odnalezieniem się, jak się spodziewałem. Mało wiem o świecie Marvela, więc myślałem, że będzie tu totalny mętlik, ale jednak nie, dość przejrzyście to się wszystko toczyło.

Niemniej mam jednak parę pytań o rzeczy, których nie załapałem i jeśli to nie problem, prosiłbym bardziej obeznanych w świecie Marvela o naświetlenie tych zagadnień. Ponieważ tak naprawdę wszystkie poniższe pytania będą nosiły znamiona spoileru, ukryję je dla tych, którzy jeszcze się nie zabrali za ten album.

Spoiler: pokaż


1) Tony na wystąpieniu w ONZ zachowywał się nietypowo - rozumiem, że sterowała nim Scarlet Witch, ale czy jest jakiś szczególny powód, dla którego naskoczył akurat na przedstawiciela Latverii? Zaleźli mu wcześniej za skórę? I dlaczego ten ich przedstawiciel obserwuje Tonego z wymownym uśmieszkiem? Wie, co się dzieje?

2) She-Hulk często "potworowacieje", czy to był jakiś szczególny przypadek?

3) Hawkeye zginął na amen, czy tylko "dla efektu"? Zauważyłem, że Marvel lubi potem wskrzeszać w najróżniejszy sposób zabite postacie, czy to magią, czy klonowaniem, czy po prostu wtłoczeniem nowej postaci w ciuszki poległego bohatera.

4) Wśród postaci, jakie zjawiły się w siedzibie Avengers są dwie, które później wydają się być bardziej związane z grupą, ale w sumie mało o nich tu się mówi. Chodzi mi o Carol Danvers i kolesia, do którego zwracają się Simon (ten z czerwonymi oczyma).

5) W Avengers Finale Tony mówi coś takiego "udało mi się zażegnać kłopoty z moją tajną tożsamością, wszyscy myślą, że Iron Man i Tony Stark to dwie osoby, podtrzymujcie moją wersję". Tego nie łapię. Przecież stał w siedzibie ONZ w zbroi i odsłoniętą twarzą. Wcześniej chyba też niespecjalnie się krył, że jest Iron Manem (przynajmniej takie miałem wrażenie). Więc o co tu chodzi?

6) We wspomnieniach pod koniec Avengersi przywołują bitwę Skrulli i Kree, Michaela Korvaca i atak Mistrzów Zła na siedzibę - te historie są w jakichś osobnych albumach, zeszytach? To osobne runy, eventy? Będzie coś z tego w WKKM?

7) Toasty za poległych - pada tam toast za Yellowjacketa. A Yellowjacket podany jest na początku albumu jako postać z obecnego składu i to jest chyba Hank Pym/Giant-Man. To też jakieś roszady z kostiumami/mocami?

Z góry dzięki za odpowiedzi.



Generalnie komiks dość udany, chociaż faktycznie jeżeli próbować ocenić go w oderwaniu od kontekstu, to mógłby się wydawać zwykłym łubudu. Tak naprawdę nie ma tu prawie fabuły, tylko kolejne eksplozje i potyczki. Ale jeżeli spojrzeć na to jako na zakończenie historii starych Avengersów i wyrównanie gruntu pod nowych, wówczas faktycznie może się to podobać. Osobiście dla mnie w pewnym momencie zrobiło się trochę za dużo chaosu i postaci, ale że objętość jest dobrze wyważona, to nie odczuwa się przesytu całością. Za to bardzo drażniło mnie napchanie do jednej historii aż tylu rysowników - co parę stron to ktoś inny, rysujący nieco inaczej tą samą postać, kadrujący na swój sposób, przez co całość wypadała trochę niespójnie. Szczególnie widać to w Avengers Finale, gdzie chyba co dwie strony jest inny rysownik.

Mimo wszystko warto przeczytać, chociaż komiks to mocny średniak.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #254 dnia: Kwiecień 10, 2013, 08:59:26 pm »
kilka odp:
1) i 2)
Spoiler: pokaż
to wszystko Scarlet Witch, jej szaleństwo. She Hulk nie ma takich incydentów ani krotko przed ani zaraz po tej historii

3)
Spoiler: pokaż
zostaje później wskrzeszony (jak zresztą ogromna większość martwych postaci Marvela
)

4)
Spoiler: pokaż
 Carol Danvers to jedna z moich ulubionych postaci Marvela. Najpierw jako szefowa ochrony Cape canaveral pojawiała się w serii "Captain Marvel". Potem była bohaterka własnej serii jako oryginalna "Ms Marvel". Później dołączyłą do Avengers, była bohaterką skandalu związanego z Avengers 200 (do którego nikt sienie chce przyznać jako główny pomysłodawca), przywrócona przez Claremonta W Avengers Annual 10 (mój ulubiony komiks Marvela EVER!!!!) wspomagała X-men. Potem można ją było zobaczyć w Polskich X-men Semica jako członkini Starjammers o pseudonimie Binary. Co było z nią dalej już nie wiem, ale nie mogę się doczekać by się dowiedzieć kiedyś jak tak daleko dotrę.
Simon to po porostu Wonder Man, jedna ze sztandarowych postaci Avengers. najpierw wróg który poświęcił życie by ich nie zabijać. Wskrzeszony jako już nie człowiek ale istota Ion-owa był przez wiele lat pierwszoplanową postacią.


5)
Spoiler: pokaż
Wydaje mi się, że Stark udał, że rezygnuje z bycia Iron manem, że ktoś inny go zastąpi. A tak naprawdę to nadal był on, tylko inni mieli myśleć, że ktoś nowy.


6) The Avengers: Kree-Skrull War
Avengers Korvac Saga
Avengers Under Siege (mistrzowie zła) ale nie wiem jak z dostępnością tych albumów. Na pewno nie ma po polsku

7)
Spoiler: pokaż
a czy na pewno Pym jest w toaście za poległych? a nie za tych co odeszli? to niby to samo, ale on nie zginał, tylko zrezygnował. wziął urlop i pojechał gdzieś z żoną


 

anything