Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 402239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #270 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:05:30 pm »
tak, przeczytałem po tym jak ostatnio uciekłeś pierwszy numer Captain America Comics z 1941 roku. Wszyscy przedstawieni w nim naziści zostali pozbawieni przytomności przez uderzenie w głowę tarczą. Każda z historii kończy się sceną w której kupa nazistów leży na kupie i czeka aż ich zgarną żandarmi.
Jak już kupisz te Materworks to zobaczysz, że jeśli nawet ktoś zginał to najpewniej dostał rykoszetem z broni swojego kolegi nazisty.
Powodzenia w szukaniu. Każda powód dobry by sobie poczytać komiksy

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #271 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:09:50 pm »
tak, przeczytałem po tym jak ostatnio uciekłeś pierwszy numer Captain America Comics z 1941 roku. Wszyscy przedstawieni w nim naziści zostali pozbawieni przytomności przez uderzenie w głowę tarczą. Każda z historii kończy się sceną w której kupa nazistów leży na kupie i czeka aż ich zgarną żandarmi.
Jak już kupisz te Materworks to zobaczysz, że jeśli nawet ktoś zginał to najpewniej dostał rykoszetem z broni swojego kolegi nazisty.
Powodzenia w szukaniu. Każda powód dobry by sobie poczytać komiksy

Ja Ci już wyjaśniałem, że nigdy nie uciekam i zawsze osiągam swój cel. A komiks kupię i gdy tylko go dostanę, to wrócimy do dyskusji.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #272 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:10:25 pm »
jeszcze jedno: w tym numerze zginęły dwie osoby: jedna zastrzelona z ukrycia żeby sie nie wygadała Capowi, druga co poelnila samobójstwo rzucając się na strzykawke z trucizną.
Ta osoba co naliczyła 20 zabitych mówi właśnie o pierwszym numerze, tym, który czytałem. Ta osoba musi się nauczyć liczyć, ty musisz się nauczyć odsiewać plotki od faktów

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #273 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:13:20 pm »
jeszcze jedno: w tym numerze zginęły dwie osoby: jedna zastrzelona z ukrycia żeby sie nie wygadała Capowi, druga co poelnila samobójstwo rzucając się na strzykawke z trucizną.
Ta osoba co naliczyła 20 zabitych mówi właśnie o pierwszym numerze, tym, który czytałem. Ta osoba musi się nauczyć liczyć, ty musisz się nauczyć odsiewać plotki od faktów

 Zobaczymy jakie są fakty, gdy przeczytam wydania z lat czterdziestych.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #274 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:20:27 pm »
Mam szczerą nadzieję, że uda Ci się znaleźć to czego szukasz. Że udowodnisz, że Cap nie jest tak kryształowy jak na przykład Tony Stark. Bo lubisz Iron Man, prawda? To jest fajny gość, nie tak jak Cap, prawda?

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #275 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:23:24 pm »
Mam szczerą nadzieję, że uda Ci się znaleźć to czego szukasz. Że udowodnisz, że Cap nie jest tak kryształowy jak na przykład Tony Stark. Bo lubisz Iron Man, prawda? To jest fajny gość, nie tak jak Cap, prawda?

Właśnie trafiłeś jak kulą w płot. Nie znoszę Iron - Mana. Nie wiem skąd takie przypuszczenia. Myślisz, że moje sympatie wiążą się z tym, jakie aktualnie filmy są promowane?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #276 dnia: Kwiecień 10, 2013, 11:25:31 pm »
A to była pułapka. Nie wpadłeś, szkoda.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #277 dnia: Kwiecień 11, 2013, 07:10:06 am »
Co do jakości OŁK to prawda ma niską rozdzielczość. Drażniło mnie to wczoraj wieczorem, przykładałem do Venoma (te same lata mniej więcej) i Venom (jak i każdy inny Hachette) miażdżył Kravena jakością. Ilustracje rozmyte i niektóre wyblakłe, słabe nasycenie kolorem.


Czy jest to wpadka Hachette ? W 2006 miałem przerwe, od przerwy w komiksach :smile: Kupiłem wtedy z powrotem TM semicowego Kravena oraz Kravena TPB amerykańskiego. I wyglądało to chyba tak, że najpierw kupiłem album tpb HC a potem zeszyty TM-semic (kupowałem najlepiej zapamiętane TM-semic, Weapon-X itd.). Jakość ilustracji była lepsza w TM-semic, pamiętam swoje wyraźne rozczarowanie wydaniem albumowym Kravena. Raz, że cena chyba 60zł z wysyłką a jakość gorsza niż na papierze offsetowym - oddaliło mnie to od komiksów na pare następnych lat.
Przy czym - wydaje mi się, że amerykański TPB OŁK wyglądał lepiej jak polski WKKM. Nie było wyblaknięcia, dali lepsze nasycenie barw. Z mojej obecnej kolekcji (60 albumów Marvela uzbierane od grudnia!) OŁK ma zdecydowanie najniższą jakość i wyrazistość artów.
Wyliczenia Spocka : 69.18 % winy Marvela (reedycja na odwal się bo ziemianie i tak kupią) 30.82% winy Hachette (tańsza farba drukarska).


Przy czym to było prawie 7 lat temu - na pewno jesdnak sa w kraju prawdziwi fani, którzy mają i Spidery 1-3/94 z Tm-semic i wydanie amerykańskie HC oraz teraz kupuja WKKM. Chętnie przeczytam porównanie wydań takiego kolekcjonera.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 07:14:17 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline hans

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #278 dnia: Kwiecień 11, 2013, 07:19:51 am »
W opisywaniu wrażeń i przemyśleń nie jestem zbyt dobry (fizyk teoretyk z wykształcenia :lol: ).
Niemniej po mojemu ten album to absolutny numer jeden kolekcji jak do tej pory. I nie wiem czy coś jeszcze może go wyprzedzić.
Klimat dosłownie wylewa się z każdego kadru, można poczuć jak w pokoju robi się coraz ciemniej. Historia świetnie napisana, oryginalna i nie pozwala domyśleć się co będzie dalej (chyba że to ja jestem jakiś niedomyślny). Głębia portretów psychologicznych bohaterów urzeka. Dodatkowo pod względem artystycznym - bajka. Motyw symetrii wykorzystany w świetny sposób zarówno w narracji, jak i w części kadrów. Miód na moją duszę.

Skąd ta przesadna skromność? Świetnie opisałeś ten album - gdybym go nie miał, to już bym był zdecydowany :)
Ale mam i moim zdaniem to jest bez wątpliwości numer jeden wśród zakupionych WKKM.
Gorzej z jakością wydania - tu się nawet nie trzeba specjalnie przyglądać (jak to ktoś napisał), to rozmycie, ta gruba krecha, te ciemniejsze kolory na niektórych stronach rzucają się na pierwszy rzut oka. Szkoda, że właśnie w tym tomie spieprzyli wydanie.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #279 dnia: Kwiecień 11, 2013, 07:59:01 am »
na pewno jesdnak sa w kraju prawdziwi fani, którzy mają i Spidery 1-3/94 z Tm-semic i wydanie amerykańskie HC oraz teraz kupuja WKKM. Chętnie przeczytam porównanie wydań takiego kolekcjonera.


Mam przez to rozumieć, że ktoś, kto ma tylko jedno wydanie nie może się mianować prawdziwym fanem?

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #280 dnia: Kwiecień 11, 2013, 08:35:10 am »
Nie mnie oceniać kto nie jest prawdziwym fanem. Przy czym fan - fanowi jest nierówny. Są fani, prawdziwi fani i najwyższy stopień wtajemniczenia true believers :smile:
Na pewno żeby okreslić prawdziwego fana trzeba brac pod uwage
takie wskażniki :
1. Staż
2. Kolekcja
3. Zaangażowanie/ jakaś działalnośc komiksowa
4. Oczytanie


Kolekcjonerskie posiadanie 3 wydań tego samego komiksu jest myślę wystarczającym indykatorem do bycia prawdziwym fanem. Podobnie ludzie, którzy kupują 4 razy ten sam zeszyt żeby mieć wszystkie wersje okładek :)


Także pochwalcie się Panowie kto ma choćby 2 wydania i zróbcie porównanie OŁK.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 08:39:34 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #281 dnia: Kwiecień 11, 2013, 08:42:45 am »

Kolekcjonerskie posiadanie 3 wydań tego samego komiksu jest myślę wystarczającym indykatorem do bycia prawdziwym fanem. Podobnie ludzie, którzy kupują 4 razy ten sam zeszyt żeby mieć wszystkie wersje okładek :smile:

To raczej nie jest wyznacznik bycia fanem, raczej zbieraczem.
Jedynym kolekcjonerskim wydaniem na mojej półce jest "Kubuś Piekielny" Większość Marvela mam w (często pomiętych) essentialach. Czyli dupa ze mnie a nie fan? Głupie myślenie...

Ja sobie przyznaję True Believer a kilka moich komiksów nawet nie ma okładek, a co tu mówić o podwójnych. I co mi zrobisz?


Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #282 dnia: Kwiecień 11, 2013, 08:50:13 am »

Ja sobie przyznaję True Believer a kilka moich komiksów nawet nie ma okładek, a co tu mówić o podwójnych. I co mi zrobisz?


Wysokie mniemanie masz o sobie  :!: Choć rzeczywiście nadrabiasz tym czytaniem Marvela od początku. Ja bym sobie dał świezoupieczonego fana (duże przerwy w stażu, mała kolekcja).


Przy czym tak jak napisałem - nie jestem w stanie powiedzieć kto nie jest prawdziwym fanem. Umiem tylko określić jakie wskażniki trzeba brać pod uwage.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #283 dnia: Kwiecień 11, 2013, 09:03:33 am »
Są fani, prawdziwi fani i najwyższy stopień wtajemniczenia true believers :smile:
Na pewno żeby okreslić prawdziwego fana trzeba brac pod uwage
takie wskażniki :
1. Staż
2. Kolekcja
3. Zaangażowanie/ jakaś działalnośc komiksowa
4. Oczytanie
Ciekawe co kryje się pod pkt. 3... Czy udzielanie się na forum to też taka działalność?
Także pochwalcie się Panowie kto ma choćby 2 wydania i zróbcie porównanie OŁK.
Mam na razie wydanie semicowskie i amerykańskie w HC, które czytałem z rok temu. Z tego co pamiętam to jakość grafiki nie powalała (bo nie dali nowych kolorów, więc przygotowanie do druku zrobiono na podstawie starych materiałów). Dawno temu drukowano trochę inaczej niż obecnie (widziało się kolorowe piksele - pamiętacie początki semica?). A na wydanie tego komiksu z WKKM będę musiał sporo poczekać, bo ich "prenumerata" działa jak działa...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #284 dnia: Kwiecień 11, 2013, 09:21:21 am »
Oj, to ja w takim razie "prawdziwym fanem" mianować się nie mogę, gdyż zawsze staram się mieć wydanie "najfajniejsze" (najlepiej wydane, najbardziej kompletne, etc.), a kiedy już uda mi się je zdobyć, bez skrupułów pozbywam się mniej efektownych;)