Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 405051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #300 dnia: Kwiecień 11, 2013, 12:56:57 pm »

 A sklepy komiksowe (stacjonarne) podobno mają kłopoty nawet w USA.


True. Przykładu szukać daleko nie muszę. Mieliśmy w Katowicach spory stacjonarny sklep Imago. Uwielbiałem to miejsce, jednak niedawno się zwinęli do formatu mikro. Szkoda.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #301 dnia: Kwiecień 11, 2013, 01:13:44 pm »
@Knypcia - piszesz jakbyś miała jakiś kompleks. Ja zjadam 2 hot dogi na raz, Bartek nawet 4. Obaj jesteśmy zjadaczami hot dogów tylko w innym wymiarze.


@Imago - przenieśli się do antykwariatu obok ale przetrwali. Jest jeszcze sklep komiksiarnia za placem Andrzeja.



Part man, part machine - all cybercommando.

Offline poppyman

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #302 dnia: Kwiecień 11, 2013, 01:16:51 pm »
a ja mam pytanie do wszyskich fanow, prawdziwych fanow i fanatykow :biggrin: WKKM to moj piwrwszy kontakt z komiksami z uniwersum Marvela, poza filmami to uniwersum bylo dla mnie obce. Kolekcja bardzo mi sie podoba jednak czytajac niketore komiksy mam wrazenie ze sa wyrwane z szerszego kontekstu. Czy jest moze dostepna jakas lista z tym co ukazalo sie w Polsce ewentulanie timeline. chcialbym ogarnac ten swiat :smile: pozdrawiam nowicjusz

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #303 dnia: Kwiecień 11, 2013, 01:18:29 pm »


@Imago - przenieśli się do antykwariatu obok ale przetrwali. Jest jeszcze sklep komiksiarnia za placem Andrzeja.


Tak, wiem, jednak tamto miejsce miało swój klimat. Był to prawdziwy sklep z komiksami, a nie przyklejka do antykwariatu. Część książkowa też była świetna, bo ukierunkowana w strone sf i fantasy. No, ale reguły rynku są nieubłagane. Cóż, ja rozumiem realia.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #304 dnia: Kwiecień 11, 2013, 01:19:08 pm »
a ja mam pytanie do wszyskich fanow, prawdziwych fanow i fanatykow :biggrin: WKKM to moj piwrwszy kontakt z komiksami z uniwersum Marvela, poza filmami to uniwersum bylo dla mnie obce. Kolekcja bardzo mi sie podoba jednak czytajac niketore komiksy mam wrazenie ze sa wyrwane z szerszego kontekstu. Czy jest moze dostepna jakas lista z tym co ukazalo sie w Polsce ewentulanie timeline. chcialbym ogarnac ten swiat :smile: pozdrawiam nowicjusz

Tu masz listę pozycji wydanych przez TM-Semic http://www.kazet.bial.pl/2003_07/tmsemic_tabela.htm

knypcio

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #305 dnia: Kwiecień 11, 2013, 01:22:32 pm »
@Knypcia - piszesz jakbyś miała jakiś kompleks. Ja zjadam 2 hot dogi na raz, Bartek nawet 4. Obaj jesteśmy zjadaczami hot dogów tylko w innym wymiarze.


Nie mam kompleksów, próbuje Ci wytłumaczyc, dlaczego to comówisz jest bez sensu, tak jak to prównanie. Ty zjadasz 2 hot dogi, Bartek 2 hamburgery. Który z Was jest prawdziwym smakoszem?

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #306 dnia: Kwiecień 11, 2013, 01:23:50 pm »

Ty zjadasz 2 hot dogi, Bartek 2 hamburgery. Który z Was jest prawdziwym smakoszem?


Żaden z powyższych;)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #307 dnia: Kwiecień 11, 2013, 01:26:13 pm »
a ja mam pytanie do wszyskich fanow, prawdziwych fanow i fanatykow :biggrin: WKKM to moj piwrwszy kontakt z komiksami z uniwersum Marvela, poza filmami to uniwersum bylo dla mnie obce. Kolekcja bardzo mi sie podoba jednak czytajac niketore komiksy mam wrazenie ze sa wyrwane z szerszego kontekstu. Czy jest moze dostepna jakas lista z tym co ukazalo sie w Polsce ewentulanie timeline. chcialbym ogarnac ten swiat :smile: pozdrawiam nowicjusz

Witamy następnego. Universum Marvela jest tak rozległe, miejscami pogmatwane, że jest w sumie mało osób, które ogarniają całość - ale tutaj na forum mamy paru, którzy odnajdują się całkiem nieźle, więc możesz do nich walić z pytaniami, jeżeli trafisz na coś niejasnego.
 
W Marvelu jest tak, że praktycznie każdy komiks jest wyjęty z większej całości - swoista serialowatość tych komiksów doskwiera niejednemu. WKKM nie jest tu wyjątkiem, ponieważ po prostu nie da się inaczej - tak już jest zbudowane to Universum. Najważniejsze wydarzenia poprzedzające przybliżają Ci Echa z Przeszłości w każdym albumie. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej, musisz poszukać już sam, niestety w 99% wśród zagranicznych wydań - w Polsce mamy niewielki ułamek całości, WKKM jest zaledwie płomyczkiem zapałki w gigantycznej jaskini. Nie wiem, czy istnieje lista, która opisuje wszystkie wydawnictwa Marvela w Polsce - na pewno to, co podał Carnage odnośnie TM-Semic, swego czasu mocno działający na tym polu. Poza tym możesz po prostu sprawdzić inne wydawnictwa wydające Marvela - ze starszych Mandragorę, Egmont, a z nowszych Muchę, która to wydawała Marvele jeszcze do stycznia tego roku.
 
Zerknij na stronkę, którą ma fragsel w podpisie - tam jest zestawienie kolejności, w jakiej najlepiej czytać Marvele. Ale nie zniechęć się, jak ją zobaczysz :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 01:29:50 pm wysłana przez Jaxx »

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #308 dnia: Kwiecień 11, 2013, 01:28:26 pm »

Tak, wiem, jednak tamto miejsce miało swój klimat. Był to prawdziwy sklep z komiksami, a nie przyklejka do antykwariatu. Część książkowa też była świetna, bo ukierunkowana w strone sf i fantasy. No, ale reguły rynku są nieubłagane. Cóż, ja rozumiem realia.


Ja nie do końca właśnie rozumiem te realia - na taką dużą aglomeracje śląsko-zagłebiowską (2mln ludzi) jeden spory (nie był jakiś bardzo duży) sklep z komiksami nie był w stanie się utrzymać.


@poppyman - nie da(sz) rady nadrobić raczej przerw jakie są między częściami WKKM. Powiem Ci tyle, że w porównaniu do czytania zeszytów to albumy WKKM i tak stanowią spójną całość. To co wydawało Tm-semic w X-men  było o wiele gorzej poszatkowane.


@Knypcio stopnie wtajemniczenia/zagłębienia się są we wszystkim na świecie. Niekoniecznie (a nawet częściej nie niż tak) jednak przejście do poziomu dla zaawansowanych jest dla nas korzystne (heroina... ). Chad'z Comic Book Collection (2013)  no niech mi np. ktoś powie, że jest  większym fanem DC od niego. Co wcale nie oznacza, że chciałbym być aż tak dużym fanem jak on. Każdy sam wybiera jak mocno się chce w coś zaangażować, więcej nie dla wszystkich znaczy lepiej.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 01:40:14 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline koranski

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #309 dnia: Kwiecień 11, 2013, 01:41:55 pm »
witam
jestem nowy i zielony
wczoraj zakupilem WKKM  tom 10 - wczesniej  kupilem  1  i 5  jako ze  uwielbiam  spidera
mam pytanie  -  dlaczego   od  poczatku spider man ma  stroj  venoma  i dlaczego nie jest on  taki  "zywy"  jak  w tomie  5?  co sie  stalo  z tradycyjnym strojem pajaka?
pytam powaznie :smile:
dziekuje za odp

Pozdrawiam wszystkich

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #310 dnia: Kwiecień 11, 2013, 01:45:02 pm »
witam
jestem nowy i zielony
wczoraj zakupilem WKKM  tom 10 - wczesniej  kupilem  1  i 5  jako ze  uwielbiam  spidera
mam pytanie  -  dlaczego   od  poczatku spider man ma  stroj  venoma  i dlaczego nie jest on  taki  "zywy"  jak  w tomie  5?  co sie  stalo  z tradycyjnym strojem pajaka?
pytam powaznie :smile:
dziekuje za odp

Pozdrawiam wszystkich

Ten jest po prostu z materiału, bo tamten wzór podobał się jego ówczesnej dziewczynie, to zrobił kopię

a ja mam pytanie do wszyskich fanow, prawdziwych fanow i fanatykow :biggrin: WKKM to moj piwrwszy kontakt z komiksami z uniwersum Marvela, poza filmami to uniwersum bylo dla mnie obce. Kolekcja bardzo mi sie podoba jednak czytajac niketore komiksy mam wrazenie ze sa wyrwane z szerszego kontekstu. Czy jest moze dostepna jakas lista z tym co ukazalo sie w Polsce ewentulanie timeline. chcialbym ogarnac ten swiat :smile: pozdrawiam nowicjusz

zapraszam do nas, do cmro (link w podpisie)
A co do wydanych w Polsce po 2000 roku to tu zrobiłem już raz taką listę na podstawie listy z pewnego bloga z USA (wydanych przez innych wydawców, szczególnie muchę i planowanych w WKKM - ale to już nieaktualne, bo lista WKKM ma być jednak inna niz w UK) to przypomnę:
1999:
Mega  Marvel (TM Semic): Heroes Reborn Fantastic Four + Iron Man
Heroes  Return
Thor: In Search of the Gods
Daredevil: Guardian Devil
Inhumans #1-3
2000:
Avengers Forever
2001:
Punisher: Welcome Back Frank
New X-men: E for Extinction
Amazing Spider-Man: Coming Home
2002:
Fantastyczna  Czwórka: 1,2,3,4
Amazing Spider-Man: Revelations
Wolverine:  Origin
New X-men: Imperial
Captain America: The New Deal
2003:
Fantastic Four: Unthinkable
2004:
Thor: Wikingowie
Fantastic Four: Authoritative  Action
She Hulk:  Single Green Female
Astonishing X-Men #1: Obdarowani
Avengers  Disassembled
2005:
New Avengers #01: Ucieczka
Tajna  Wojna
Astonishing  X-Men #2: Niebezpieczni
Black Panther: Who is Black Panther
Wolverine:  Wróg Publiczny #1-2
New Avengers #02: Sentry
Ród M
2006:
New  Avengers #03: Kłamstwa i tajemnice
Captain America: Winter Soldier
Ghost Rider: Road to Damnation
Iron Man: Extremis
Son  of M
New Avengers #04: Kolektyw
Astonishing X-Men #3: Rozdarci
Wojna  Domowa
New  Avengers #05: Wojna Domowa
Eternals
Doctor Strange: The Oath
Planet  Hulk
Fallen Son: The Death of Captain  America
Thunderbolts:  Faith in Monsters
World  War Hulk
Astonishing  X-Men #4: Niepowstrzymani
2008:   
Thor: Reborn

Tu strona się kończy (na 2008) ale później trzeba jeszcze dopasować:
2009:
Iron  Man: Pięć koszmarów
Secret  Invasion
Captain Britain and MI13: Vampire  State
2010: 
Siege

Offline poppyman

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #311 dnia: Kwiecień 11, 2013, 01:55:59 pm »
@maximumcarnage dziękuje za link posprawdzam jeszce Muche (chociaz pewnie bedzie sie dublowac z WKKM)

@Jaxx dzieki za odpowedz, i pocieszenie ze jednak to nie tylko ja mam z ty problem. chyab musze sobie zaczac zapisywac wydarzenia i uczestnicy i potem jakos to ulozyc na lini czasu :smile:

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #312 dnia: Kwiecień 11, 2013, 02:01:49 pm »
witam
jestem nowy i zielony
wczoraj zakupilem WKKM  tom 10 - wczesniej  kupilem  1  i 5  jako ze  uwielbiam  spidera
mam pytanie  -  dlaczego   od  poczatku spider man ma  stroj  venoma  i dlaczego nie jest on  taki  "zywy"  jak  w tomie  5?  co sie  stalo  z tradycyjnym strojem pajaka?
pytam powaznie :smile:
dziekuje za odp

Pozdrawiam wszystkich

Może po kolei:
 
1) Oryginalny niebiesko-czerwony strój Spidera został zniszczony podczas walk na planecie Beyondera - patrz Secret Wars (ma być w WKKM). Na tej też planecie został stworzony symbiot, który imitował kostium spidera - czarny z białym pająkiem. Kostium był taki niezwykły, że Peter zabrał go ze sobą na Ziemię.
 
2) Dalej jest historia opisana w WKKM nr 5 - Spider powoli odkrywa, że kostium to tak naprawdę obcy obdarzony własną inteligencją. Puma, FF, dzwonnica itd.
 
3) Spider hula po mieście w tradycyjnym kostiumie, ale jego ówczesnej dziewczynie - Black Cat - bardziej podobał się kostium czarny i po prostu uszyła mu taki sam. Tak więc Peter od teraz ma tekstylną wersję symbiota - zwykły kostium. 
 
W rzeczywistości chodziło o to, że fanom czarny kostium przypadł do gustu, ale że kosmita został zniszczony (domyślnie, wtedy jeszcze nie było planów na Venoma), to twórcy wymyślili takie rozwiązanie.
 
4) Gdzieś tu się dzieje Kraven, później zaś znowu następują wydarzenia z WKKM nr 5 - atak Venoma na MJ i pierwsze starcie.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #313 dnia: Kwiecień 11, 2013, 02:11:38 pm »
Cytuj
Oż, do diaska, a taka technika mnie drażni w komiksach. Rosiński   ostatnimi Thorgalami obrzydził mi taki styl... Nie mówcie, że Marvels   też tak mają
W Marvels też są takie ilustracje, ale akurat w tym przypadku taki styl pasuje do tego komiksu. Historia ta jest hołdem złożonym twórcom uniwersum Marvela i gloryfikacją jego historii więc taki podniosły styl jest jak najbardziej na miejscu.

Secret War (Gabriele Dell'Otto):
 

Marvels (Alex Ross):
 

Cytuj
5)   Wśród postaci, jakie zjawiły się w siedzibie Avengers są dwie, które   później wydają się być bardziej związane z grupą, ale w sumie mało o   nich tu się mówi. Chodzi mi o Carol Danvers i kolesia, do którego   zwracają się Simon (ten z czerwonymi oczym
W tych 2 filmikach jest krótko i ciekawie opisana Ms. Marvel i związane z nią kontrowersje:

The Big Picture: Favourite Ms. Take - Part 1
The Big Picture: Favourite Ms. Take - Part 2

Cytuj
6)   We wspomnieniach pod koniec Avengersi przywołują bitwę Skrulli i Kree,   Michaela Korvaca i atak Mistrzów Zła na siedzibę - te historie są w   jakichś osobnych albumach, zeszytach? To osobne runy, eventy? Będzie coś   z tego w WKKM?
Te historie zostały zebrane w wydaniach zbiorczych "Avengers: The Kree-Skrull War", "Avengers: The Korvac Saga" i "Avengers: Under Siege". Niestety żadna z tych historii nie pojawi się w WKKM. Postawiono wyłącznie na nowości z Mścicielami, a klasyki olano.
Cytuj
Wg mnie nie "niektóre strony", a wszystkie strony z komiksem takie są.   Dodatki i okładki są ok. Czy możemy mówić o bublu od Hachette? No   własnie chciałbym wiedzieć, czy wszyscy mają taki komiks? A może   oryginał też tak wygląda? Nie znam się na tym, więc nie będe mądrował w   czym rzecz, ale dla mnie wygląda to troche jakby druk z jakichś skanów   był :roll:
To jest błąd Marvela, nie Hachette. Okładki zeszytów są w porządku, bo zostały pomalowane w Photoshopie tak, żeby kolory wyglądały identycznie jak w oryginalnych zeszytach. Pozostałe strony to skany z ręcznie pomalowanych stron i niektóre skany najwyraźniej nie były idealnej jakości, bo ten brak ostrości pojawia się także w cyfrowych wydaniach zeszytów "Kraven's Last Hunt", które służą obecnie za matryce do wydań papierowych.

Poniżej zamieszczam 4 strony z wydań cyfrowych, które wydawały mi się najbardziej nieostre, także w wydaniu WKKM. Czy to są te same nieostre strony co u was? W WKKM spadek ostrości jest jeszcze bardziej widoczny niż tutaj - zapewne efekt psucia jakości plików w wyniku dalszej obróbki/wykorzystania.

      

Spoiler: pokaż
W temacie wskrzeszania bohaterów... Kravena także wskrzesili i nawet zaspoilerowano to w dodatkach do tego tomu.
  :roll:

Cytuj
1. skąd się wzięło u Kravena pragnienie bycia pająkiem?
2. co udowodnił Parkerowi?
3. motyw zwątpienia Parkera "Pająk czy człowiek" - że co?
4. MJ u Robiego...

Zbyt wiele chaosu jak na moje. Przerost... treści nad formą.
1.
Spoiler: pokaż
Kraven chciał stać się Pająkiem, bo chciał udowodnić Parkerowi, że pod każdym względem jest lepszy od niego, także w roli Spider-Mana.

2.
Spoiler: pokaż
Patrz wyżej. Kraven w końcu udowodnił Spider-Manowi, że jest od niego lepszy. Nie tylko zdołał go pokonać, ale także przejął jego tożsamość i pokonał Vermina, czego Spider-Man nie był wcześniej w stanie dokonać. To największe zwycięstwo Kravena. Całkowicie górował nad jego najtrudniejszą "zwierzyną" - Spider-Manem. Kraven popełnił samobójstwo bo wypełnił swój życiowy cel i chciał odejść z tego świata w chwili swojego największego tryumfu. Jednocześnie nie było dla niego innego powodu dla, które chciałby dalej żyć. Sam na początku przyznał, że jest już starym dziadkiem. "Ostatnie Łowy" to ostateczna historia z Kravenem.

3.
Spoiler: pokaż
To był tylko jego koszmar więc nie doszukiwałbym się tu jakiegoś głębszego sensu (choć niewykluczone, że jest tu takowy - mnie się to skojarzyło z tym co robił z Pająkiem Straczynski - pajęczy kult, pajęczy bóg i więź z pająkami).

4.
Spoiler: pokaż
Martwiła się o Petera i chciała z kimś porozmawiać, ale pewnie doszła do wniosku, że to się nie uda bez zdradzenia tajemnicy Petera.

Przerostem formy nad treścią jest raczej "Torment" McFaralane'a. Rysunki i narracja wizualna są niesamowite, ale fabuła jest płytka jak kałuża.

Cytuj
Jean Grey umiera jako Phoenix, Scott robi sobie dziecko z jej klonem.
A później Jean wraca do życia i Scott wraca do niej olewając swoją żonę i dziecko. I tym sposobem z porządnego faceta Scott stał się totalnym dupkiem.
Cytuj
Z tą różnicą, że Supek był martwy 4 numery a Cap 3 lata (30 numerów?) i nawet po wskrzeszeniu nie założył z powrotem rajtuz.
Jakie 4 numery? Przecież "Funeral for a Friend" i "Reign of the Supermen" w sumie trwały z pół roku i leciały przez cztery serie z Supermanem (Superman, The Adventures of Superman, Superman: The Man of Steel i Action Comics) czyli razem jakieś 20-30 zeszytów.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 08:47:17 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #314 dnia: Kwiecień 11, 2013, 02:19:06 pm »
Poniżej zamieszczam 4 strony z wydań cyfrowych, które wydawały mi się najbardziej nieostre, także w wydaniu WKKM. Czy to są te same nieostre strony co u was?
1 i 3 jest w druku slaba, 2 i 4 ujdzie, w WKKM jest jeszcze kilka gorszej jakosci m.in strona wczesniejsza do nr 3.

Widac ze rozdzielczosc bitmapy byla gorsza, stad te nieostrosci. Dziwi mnie fakt, ze tylko niektore strony sa gorsze (naciagana 3 w skali 2-5), a reszta to takie 4-.

W WKKM spadek ostrości jest jeszcze bardziej widoczny   niż tutaj - zapewne efekt psucia jakości plików w wyniku dalszej   obróbki/wykorzystania.
To juz wynika z technologii druku offsetowego (druk cyfrowy to juz inna bajka). Na monitorze obraz moze wygladac dobrze, jednakze w druku juz niekoniecznie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 02:23:28 pm wysłana przez peta18 »
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything