Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 407107 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 11, 2013, 04:50:26 pm »
Nie czytam Spider-Mana od czasu "One More Day".  :wink:
To może coś starszego. Np. ,,Maximum Carnage" :smile: Bardzo dobra historia, a przydałoby się mieć w HC.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 04:53:54 pm wysłana przez maximumcarnage »

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #331 dnia: Kwiecień 11, 2013, 04:55:34 pm »
Nie czytam Spider-Mana od czasu "One More Day".  :wink:


Ja skończyłem na Brand New Day. Rzucić spojlerem? :D


Cytuj
To może coś starszego. Np. ,,Maximum carnage"  Bardzo dobra historia, a przydałoby się mieć w HC.
Za mało świata Ultimate. Z ciekawości bym chętnie zobaczył porównanie wydarzeń ze świata ultimate i U-616, np wspomniane Maximum Carnage czy Clone Saga. 5 HC na Ultimatum i śmierć Parkera też bym nie pożałował :D

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 11, 2013, 04:56:51 pm »
Dobra. To teraz ja zadam pytanie. Co to jest ten świat Ultimate?

Offline Incanto

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #333 dnia: Kwiecień 11, 2013, 05:06:00 pm »
To może coś starszego. Np. ,,Maximum Carnage" :smile: Bardzo dobra historia, a przydałoby się mieć w HC.
Już większego gniota ciężko by było znaleźć :???: :mad:

Ja też już nie czytam Spider-Mana regularnie od czasu One More Day, ale słyszałem że w ostatnich kilku latach było sporo całkiem niezłych historii. Szczególnie zachwalany jest arc Big Time. Chętnie bym to zobaczył w kolekcji i się przekonał.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #334 dnia: Kwiecień 11, 2013, 05:07:35 pm »
Wszystkie historie najsłynniejsze historie z WKKM toczą się albo w świecie podstawowym Universe 616 albo są to one-shoty oderwane od rzeczywistości (np. Silver Surfer Requiem, Wolverine: Koniec). U616 to świat, gdzie Green Goblin zabija Gwen Stacy (
Spoiler: pokaż
w sumie Parker
:biggrin: ) Venom to kosmita, mr Fantastic i Sue mają dzieci, a Iron Man, Thor, Kapitan i Hank Pym tworzą Avengers.


Klikanaście lat temu wystartował nowy świat, Ultimate, (to był prawdziwy restart! a nie jakieś Marvel NOW... :/ ) gdzie każdą historię masz opowiedzianą od nowa, w inny sposób, inne wydarzenia inne fakty. Tutaj Green Goblin powstaje w podobny sposób, ale przypomina bardziej połączenie Hulka z trollem górskim, Hulk nie jest półgłówkiem, Venom to projekt medyczny mający dać ludziom chorym na raka/sparaliżowanym (stworzonym przez naukowców, rodziców Eddiego Brocka i Parkera), a grupę Avengers tworzą War Machine, Fury, Hawkeye, później Blade czy Punisher. Natomiast skład Iron Mana, Kapitana, Thora i Wasp zwie się Ultimates. Składy grup i spowinowacenia są prawie toćka w toćkę przekalkowane, ale fabuła jest całkowicie inna i dla fanów klasyki... nawet zaskakująca :smile:

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #335 dnia: Kwiecień 11, 2013, 05:12:57 pm »
Już większego gniota ciężko by było znaleźć :???: ??: :mad:



Nie uważam żeby był to gniot. Mam z TM-Semic i zawsze świetnie mi się czytało. Poza tym lubię Carnagea.



Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #336 dnia: Kwiecień 11, 2013, 05:13:41 pm »
Wszystkie historie najsłynniejsze historie z WKKM toczą się albo w świecie podstawowym Universe 616.
A nie Earth-616?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #337 dnia: Kwiecień 11, 2013, 05:14:02 pm »
Wszystkie historie najsłynniejsze historie z WKKM toczą się albo w świecie podstawowym Universe 616 albo są to one-shoty oderwane od rzeczywistości (np. Silver Surfer Requiem, Wolverine: Koniec). U616 to świat, gdzie Green Goblin zabija Gwen Stacy (
Spoiler: pokaż
w sumie Parker
:biggrin: ) Venom to kosmita, mr Fantastic i Sue mają dzieci, a Iron Man, Thor, Kapitan i Hank Pym tworzą Avengers.


Klikanaście lat temu wystartował nowy świat, Ultimate, (to był prawdziwy restart! a nie jakieś Marvel NOW... :/ ) gdzie każdą historię masz opowiedzianą od nowa, w inny sposób, inne wydarzenia inne fakty. Tutaj Green Goblin powstaje w podobny sposób, ale przypomina bardziej połączenie Hulka z trollem górskim, Hulk nie jest półgłówkiem, Venom to projekt medyczny mający dać ludziom chorym na raka/sparaliżowanym (stworzonym przez naukowców, rodziców Eddiego Brocka i Parkera), a grupę Avengers tworzą War Machine, Fury, Hawkeye, później Blade czy Punisher. Natomiast skład Iron Mana, Kapitana, Thora i Wasp zwie się Ultimates. Składy grup i spowinowacenia są prawie toćka w toćkę przekalkowane, ale fabuła jest całkowicie inna i dla fanów klasyki... nawet zaskakująca :smile:

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ultimate to jednak nie dla mnie. Jestem za bardzo przyzwyczajony do klasyki. 

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #338 dnia: Kwiecień 11, 2013, 05:18:38 pm »
Nie uważam żeby był to gniot. Mam z TM-Semic i zawsze świetnie mi się czytało. Poza tym lubię Carnagea.
Twojej opinii na temat MC trudno się nie domyslić.  :biggrin: Ja też nie uważam MC za gniota. Perełka to może nie jest, ale da się czytać.

Jeśli chodzi o uniwersum Ultimate to w WKKM będę trzy tomy z niego:
Ultimates: Super-Human
Ultimates: Homeland Security
Ultimate Spider-Man: Power and Responsibility.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 05:24:22 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #339 dnia: Kwiecień 11, 2013, 05:31:15 pm »
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Ultimate to jednak nie dla mnie. Jestem za bardzo przyzwyczajony do klasyki.

No właśnie mam wrażenie, że to jest świat stworzony od podstaw, by zainteresować nastolatków, którym komiksy z lat 60-80 nie podchodzą :wink:  Mi bardzo podchodzi, póki co przyjemnie mi się czytało wszystkie tytuły.

Cytuj
A nie Earth-616?

http://en.wikipedia.org/wiki/Marvel_Universe#Universes.2FEarths.2Fcontinuities
http://en.wikipedia.org/wiki/Multiverse_(Marvel_Comics)

A może.

Parę bonusów z serii Ultimate









Dodatkową ciekawostką jest przenikanie się światów, raz stary, dobry Peter Parker ze świata 616 trafia do świata Ultimate, innym razem Ultimate Fantastic Four spotykają FF z Marvel Zombies... ;-)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 05:37:47 pm wysłana przez zielone_biurko »

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #340 dnia: Kwiecień 11, 2013, 05:38:31 pm »
No właśnie mam wrażenie, że to jest świat stworzony od podstaw, by zainteresować nastolatków, którym komiksy z lat 60-80 nie podchodzą :wink:  Mi bardzo podchodzi, póki co przyjemnie mi się czytało wszystkie tytuły.


Mi właśnie podchodzą te starsze tytuły (szczególnie z lat 80tych i 90tych).

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #341 dnia: Kwiecień 11, 2013, 05:46:14 pm »
Mi właśnie podchodzą te starsze tytuły (szczególnie z lat 80tych i 90tych).


Jak i mnie, jednak jestem też otwarty na dobre, nowe historie, ale np. wspomniane Avengers vs X-Men, czy to co się dzieje w trakcie Marvel NOW bardziej mi przypomina skok na kasę... Niczym Justin Bieber śpiewający Michaela Jacksona. Kapitan Ameryka w trzech miejscach na raz, Dock Ock w ciele Spider-Mana i Parker jako duszek... To nie dla mnie.

Jeszcze jako ciekawostkę wrzucam informacje o wydarzeniu Ultimatum. Jedna wielka przewaga świata Ultimate na 616 to to, że jest bardzo konsekwentny :biggrin: 


http://en.wikipedia.org/wiki/Ultimatum_(Ultimate_Marvel)




Wizerunki Nicka Fury'ego i Hawkeye z Avengersów, których mieliśmy przyjemność oglądać na ekranach kin są stylizowane na postaciach z Ultimates, a nawet...


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 05:49:47 pm wysłana przez zielone_biurko »

Offline pioma10

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #342 dnia: Kwiecień 11, 2013, 06:31:15 pm »
Wizerunki Nicka Fury'ego i Hawkeye z Avengersów, których mieliśmy przyjemność oglądać na ekranach kin są stylizowane na postaciach z Ultimates, a nawet...

W przypadku Fury'ego z Ultimate to akurat było odwrotnie. To on był wzorowany na Samuelu L. Jacksonie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #343 dnia: Kwiecień 11, 2013, 07:45:07 pm »
A dałbym:

Spider-Man: Death of Stacys
Spider-Man: Death of Jean DeWolff
X-Men: Days of Future Past
X-Men: From the Ashes
Elektra Assassin
X-Men: God Loves, Man Kills + X-Men: Heroes for Hope + New Mutants: We Were Only Foolin'
The Punisher: War Zone
The Punisher: Year One
Daredevil: The Man Without Fear
Silver Surfer Graphic Novel by Lee & Kirby + Silver Surfer: Parable

Bardzo fajne tytuły! Do tego dorzuciłbym Punisher: Circle of Blood, oraz Daredevil: Yellow i z Marvela nic więcej do szczęścia nie potrzebowałbym już.
Poza tym, w tej chwili najbardziej czekam na Daredevil: Born Again, Weapon X, Spider-man: Blue, Iron Man: Demon in Bottle, oraz Secret Wars.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2013, 07:55:58 pm wysłana przez ramirez82 »

Offline miki2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #344 dnia: Kwiecień 11, 2013, 07:50:13 pm »
Dobra, dobra. W przyszłości założymy wydawnictwo i będziemy wydawać te tytuły :D