trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 402116 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #360 dnia: Kwiecień 12, 2013, 12:01:17 pm »
Aha, wie ktoś może skąd te niewyraźne strony? Zauważyłem, że była już o tym tu dyskusja.
Ze slabej jakosci materialow :) Gorsza rozdzielczosc bitmap = rozmyte strony w druku.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #361 dnia: Kwiecień 12, 2013, 04:30:08 pm »
jakie są wasze wrażenia dot. ujawnionych tytułów?
imho:

nr 12 - Avengers Impas - no niechętnie mi się to widzi, komputerowa kreska bardzo odpycha, historia też niskich lotów...
nr 13 - Marvels - biorę z miejsca!
nr 14 - Kapitan Ameryka: Zimowy Zolnierz t.2 - początkowo byłem niechętnie nastawiony na Kapitana, ale biorąc pod uwagę opublikowane numery jednak się skuszę na oba tomy, chyba jedyna porządna historia z Kapitanem w kolekcji wg spisu UK
nr 15 - Witaj ponownie Frank - eee... nie.
nr 16 - X-Men: Z jak Zaglada - podobnie jak Avengers Impas. Pomimo, iż lubię - odpuszczę sobie.
nr 17 - Tajna Wojna - jak już było wspominane przez kogoś - grafiki pozostawiają wiele do życzenia, a wydarzenie niewiele wprowadza do świata Marvela.




I tak z ciekawości... Ktoś byłby zainteresowany tytułami z serii Marvel Noir, gdyby się ukazały w kolekcji? ;)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 04:34:27 pm wysłana przez zielone_biurko »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #362 dnia: Kwiecień 12, 2013, 06:27:55 pm »
Tom 12 - Avengers: Impas - zielone_biurko, gdzie ty masz w tym komiksie komputerową kreskę? Ja chyba sobie odpuszczę. Są lepsze historie z Mścicielami (głównie poza WKKM) i na nie wolę przeznaczyć fundusze.

Tom 13 - Marvels - Pozycja obowiązkowa dla każdego marvelmaniaka. Za jedyne 40 zł. YES!

Tom 14 - Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz. 1 - Raczej nie przepadem za postacią Capa, ale run Brubakera był dla mnie rewelacyjny. Na pewno kupię ten tom.

Tom 15 - The Punisher: Witaj ponownie, Frank cz. 1 - Fuj! Rysunki Dillona! Tak to i ja potrafię rysować. Nie należę do wyznawców zasady, że jak Punisher to tylko Ennis. Wręcz przeciwnie. Dla mnie jego historie nie są jakieś wyjątkowe. Jest wiele innych dobrych komiksów z Punisherem. TM-Semic wydał kilka z nich. Zdecydowanie odpuszczam.

Tom 16 - New X-Men: Z jak Zagłada - Run Morrisona był bardzo innowacyjny w stosunku do tego co wyszło tuż przed nim. I choć pojawiają się w nim pomysły, które mi się nie spodobały to więcej jest tych, które mi się podobały. Rysunki Quitely'ego ujdą. W X-Men mi pasowały. Co innego w Supermanie...

Tom 17 - Tajna Wojna - Nie lubię rysunków Dell'Otto. I nie kręci mi fabuła tego komiksu. Tyle. Odpuszczam.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #363 dnia: Kwiecień 12, 2013, 06:45:22 pm »
Tom 12 - Avengers: Impas - zielone_biurko, gdzie ty masz w tym komiksie komputerową kreskę? Ja chyba sobie odpuszczę. Są lepsze historie z Mścicielami (głównie poza WKKM) i na nie wolę przeznaczyć fundusze.


Album [Avengers Impas] zawiera materiały opublikowane pierwotnie w Avengers vol. 3 #61–63, 76, Thor vol. 2 #58 oraz Iron Man vol. 3 #64.
[/size]
[/size]I przykładowy kadr z Avengers vol. 3 #61:
[/size]



Nie przekonuje mnie ta gradientowa twarz Kapitana Ameryki :D






Cytuj

Tom 16 - New X-Men: Z jak Zagłada - Run Morrisona był bardzo innowacyjny w stosunku do tego co wyszło tuż przed nim. I choć pojawiają się w nim pomysły, które mi się nie spodobały to więcej jest tych, które mi się podobały. Rysunki Quitely'ego ujdą. W X-Men mi pasowały. Co innego w Supermanie...


Możesz powiedzieć coś więcej na temat tych pomysłów? ;)

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #364 dnia: Kwiecień 12, 2013, 07:07:39 pm »
jakie są wasze wrażenia dot. ujawnionych tytułów?
Mnie z tych ujawnionych ostatnio tytułów chyba nic specjalnie nie rajcuje. Może z wyjątkiem Zimowego żołnierza Brubakera. Marvels mam z wydania Muchy, gdybym nie miał, to na pewno bardzo bym się cieszył na ten tytuł. Punisher, New X-men, oraz Tajną wojnę czytałem w poprzednich wydaniach, ale nie mam ich, więc kupię do kolekcji. Avengers Impas to raczej w ogóle mi nie podejdzie, choć pewnie zaryzykuję. Mam nadzieję, że w kilku kolejnych ujawnionych tytułach, znajdzie się coś naprawdę mocnego. No ale to dopiero w sierpniu...

Offline amsterdream

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #365 dnia: Kwiecień 12, 2013, 07:12:33 pm »
@zielone_biurko
Gdzie ty tu widzisz komputerową kreskę? Obecnie 99% komiksów tak się koloruje.

Ja jak już wspominałem biorę wszystko jak leci i nie wybrzydzam. Trochę nie rozumiem też tej niechęci do Avengers: Impas - może nie jest to jakieś wybitne dzieło, ale na pewno solidny średniak i dużo ciekawsza wizja mścicieli od tej Bendisa, tak usilnie serwowanej nam wcześniej przez Muchę.

btw. do mnie dzisiaj w końcu dotarła paczka z tomami 8/9. Data nadania 27   marca. Znowu nie było folii bąbelkowej i jeden tom się porysował  :doubt:

Offline Zenek K.

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #366 dnia: Kwiecień 12, 2013, 08:45:36 pm »
A do mnie wczoraj dotarło awizo, a dziś paczka z numerami 8-9, data nadania 5 kwietnia. Czyli znów byłem w drugiej turze, dobrze że nie w tej czekającej na uzupełnienie magazynów.
No i HA!  U mnie folia bąbelkowa na miejscu :D

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #367 dnia: Kwiecień 12, 2013, 08:57:17 pm »
@zielone_biurko
Gdzie ty tu widzisz komputerową kreskę? Obecnie 99% komiksów tak się koloruje.


Spójrz na gradientowaną twarz Kapitana Ameryki, mówię o skórze. A teraz pokaż mi twarz tą samą techniką wykonaną w którymś z poprzednich numerów WKKM. :D Nie chodzi mi o to w jaki sposób, ale o technikę ;)

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #368 dnia: Kwiecień 12, 2013, 09:40:55 pm »
No i HA!  U mnie folia bąbelkowa na miejscu :biggrin:
Ciekawa polityka, raz folię bąbelkową dają, raz nie...

Edit.
Po 9 własnoręcznie kupowanych pozycjach, siła wyższa zmusiła mnie do prenumeraty i ciekawi mnie stan w jakim przyjdą do mnie egzemplarze  :wink:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 12, 2013, 09:44:10 pm wysłana przez AvengerGT »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #369 dnia: Kwiecień 12, 2013, 10:19:05 pm »
Anionorodnik, a ja myślałem, że jako współprowadzący fanpage bierzesz całość WKKM jak leci :)

Jak dla mnie ujawnione tytuły są w porządku - Winter Soldier, na którego czekałem, X-Meni, których zawsze przyjmę z otwartymi ramionami, osławione Marvels - chociaż tu obawiam się strony graficznej. Do tej pory ciekawiła mnie Tajna Wojna, ale teraz entuzjazm opadł po zobaczeniu kreski - nie cierpię malarskich komiksów, jak dla mnie taki styl pasowania do komiksów pasuje jak kwiatek do kożucha. Owszem, raz jako eksperyment można zdzierżyć, ale byle nie za dużo. Po ostatnich Thorgalach Rosińskiego nie mogę patrzeć już na taki styl. Ale jakoś spróbuję przetrawić te dwa tomy - WKKM łykam w całości bez wyjątków.




Offline Macias

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #370 dnia: Kwiecień 12, 2013, 10:55:48 pm »

Spójrz na gradientowaną twarz Kapitana Ameryki, mówię o skórze. A teraz pokaż mi twarz tą samą techniką wykonaną w którymś z poprzednich numerów WKKM. :D Nie chodzi mi o to w jaki sposób, ale o technikę ;)
Ciężko o gradienty i komputerowe kolory w poprzednich tomach, skoro gros z nich to były stare tytuły. Ale chociażby w "Obdarowanych" będziesz miał gradientów sporo.
Zresztą co jest złego w przejściu tonalnym? Dobrze użyte daje niezły efekt.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #371 dnia: Kwiecień 12, 2013, 11:04:57 pm »
Takie zarzucanie komputerowej technice nakładania kolorów, że jest gorsza niż tradycyjne kolorowanie sprzed 20-30 lat przypomina mi nieco dawny spór, że winyle są lepsze niż CD. Technika idzie do przodu i wiadomo, że w dobie komputerów kolory nakładane Photoshopie są tańsze i szybsze do wykonania i dużo wygodniejsze w przypadku ewentualnych poprawek. Grunt, żeby zrobić to umiejętnie i z głową, wówczas efekt będzie udany, często lepszy od tego, jaki uzyskałoby się ręcznie. Też nie bardzo rozumiem, co jest złego w kolorowaniu w Photoshopie - i jedno i drugie można spartolić robiąc to nieumiejętnie, jak również i jedno i drugie można doprowadzić do perfekcji, uzyskując niesamowite efekty, jeżeli się tylko zna na rzeczy.

A ludzie przyzwyczajeni do tradycji zawsze będą psioczyć na nowe techniki.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #372 dnia: Kwiecień 12, 2013, 11:43:57 pm »
No nie wiem chłopaki. Może tak jak wy się obawiacie Marvels ze względu na traumę po Secret War, tak ja mam traumę po "Bannerze" do takich grafik ;) po prostu mi nie podchodzi taki styl, niestety. ASM o dziwo bardzo mi się podoba. Jest różnica.

Offline marceli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #373 dnia: Kwiecień 13, 2013, 01:59:12 am »
Ja z zapowiedzianych numerów 12-17 wezmę tylko Marvels - których nie czytałem a słyszałem same zachwyty - choć nie do końca odpowiada mi grafika w tym komiksie.
Punisher - dobrze się czyta, ciekawa historia. Jakby wydali całość w jednym tomie to bym się skusił a tak odpuszczam.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline pioma10

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #374 dnia: Kwiecień 13, 2013, 07:33:07 am »
Punisher - dobrze się czyta, ciekawa historia. Jakby wydali całość w jednym tomie to bym się skusił a tak odpuszczam.

12 zeszytów w jednym albumie za 40 zł?
Hachette chyba nie jest organizacją charytatywną.

 

anything