trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 405705 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miki2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #375 dnia: Kwiecień 13, 2013, 07:41:06 am »
Ja biorę wszystko jak leci. Oby tylko nie wywalili Rodu M bo bym się załamał jak w przypadku (prawie) pewnego odpadnięcia CB.


P.S. Na Allegrocie pojawiła się amerykańska wersja WKKM http://allegro.pl/marvel-astonishing-x-men-gifted-nowy-w-folii-i3155213748.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 07:50:06 am wysłana przez miki2001 »

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #376 dnia: Kwiecień 13, 2013, 08:33:54 am »
12 zeszytów w jednym albumie za 40 zł?
Hachette chyba nie jest organizacją charytatywną.

Bullshit. Mandragora wydała w podobnym standardzie ten komiks za 69,90. Marvels kosztowało 99,90 i to im nie przeszkadza wydać tego w jednym tomie.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #377 dnia: Kwiecień 13, 2013, 08:48:57 am »
Bullshit. Mandragora wydała w podobnym standardzie ten komiks za 69,90. Marvels kosztowało 99,90 i to im nie przeszkadza wydać tego w jednym tomie.

W podobnym standardzie? A nie czasami TPB Mandragory był klejony z zwrotów wydań zeszytowych? To nie było najlepsze jakościowo. Poza tym te 12 numerów Punishera to ok 300 stron, to prawie 100 stron więcej niż Marvels.
Naprawde szkoda, że zamiast tego średniego Punishera nie dali nam War Zone, Year One, czy Circle of Blood - wszystkie u nasz wyszły w czerni i bieli.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2013, 08:52:06 am wysłana przez ramirez82 »

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #378 dnia: Kwiecień 13, 2013, 09:19:45 am »
W podobnym standardzie? A nie czasami TPB Mandragory był klejony z zwrotów wydań zeszytowych? To nie było najlepsze jakościowo. Poza tym te 12 numerów Punishera to ok 300 stron, to prawie 100 stron więcej niż Marvels.

Trudno powiedzieć, ja mam ten komiks, wyszedł w nakładzie 500 sztuk. Standard wydaje się ok, nie widzę żeby cokolwiek było zrobione inaczej niż w innych wydawnictwach. Na grubość wydaje się identyczny jak Marvels, może nawet trochę cieńszy.

Offline Damian xyz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #379 dnia: Kwiecień 13, 2013, 09:53:03 am »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #380 dnia: Kwiecień 13, 2013, 10:00:27 am »
Spójrz na gradientowaną twarz Kapitana Ameryki, mówię o skórze. A teraz pokaż mi twarz tą samą techniką wykonaną w którymś z poprzednich numerów WKKM. :biggrin: Nie chodzi mi o to w jaki sposób, ale o technikę :wink:
Akurat na na przedstawionym przez ciebie obrazku gradienty bardzo ładnie użyto. Subtelnie i nie bije po oczach. Prawie ich nie widać. Gradienty miałeś już w "The Amazing Spider-Man: Powrót do domu", "Astonishing X-Men: Obdarowani", "Thor: Odrodzenie" i "Avengers: Upadek Avengers". W tym ostatnim chyba najbardziej rzucały się one w oczy. Najgorsze przykłady użycia przejścia tonalnego można znaleźć w komiksach z lat 90-tych kiedy dopiero zaczynano używać Photoshopa do kolorowania zeszytów. W nowszych komiksach kolory zazwyczaj są nakładane z głową. Mimo że strony aż kipią od użycia Photoshopa to wygląda to nieźle.

Możesz powiedzieć coś więcej na temat tych pomysłów? :wink:
Nie chcę zbytnio spoilerować. Będzie jeszcze okazja o tym wspomnieć przy wydaniu "E is for Extinction" (New X-Men #114-117) i "Imperial" (New X-Men #118-126). U Morrisona podobał mi się m.in
-
Spoiler: pokaż
pojawienie się dużej ilości mutantów o bardzo osobliwych mocach np. Xorn, który zamiast głowy miał gwiazdę (ciało niebieskie, nie symbol gwiazdy  :wink: ), Beak, który wyglądał jak oskubany kurczak, Glob Herman, który był ludzkim szkieletem zawieszonym w ciele z galarety itd.

-
Spoiler: pokaż
pojawienie się mutanckiej subkultury i powrót tematyki uprzedzeń wobec mutantów

Nie podobało mi się np.:
-
Spoiler: pokaż
to że Morrison postanowił zrobić z Magneto totalnego badguya takim jakim był w latach 60-tych.

Jeśli chcesz dowiedzieć się coś więcej o runie Morisson to polecam zajrzeć tutaj i tutaj.

Anionorodnik, a ja myślałem, że jako współprowadzący fanpage bierzesz całość WKKM jak leci :smile:
Biednym jestem. Nie stać mnie żeby wszystko kupować jak leci. Będę musiał posiłkować się komiksami z nielegalnych źródeł.  :lol: Może kiedyś uzupełnię sobie brakujące tomy, tak jak teraz czasami uzupełniam zbiory Tm-Semiców.

Takie zarzucanie komputerowej technice nakładania kolorów, że jest gorsza niż tradycyjne kolorowanie sprzed 20-30 lat przypomina mi nieco dawny spór, że winyle są lepsze niż CD. Technika idzie do przodu i wiadomo, że w dobie komputerów kolory nakładane Photoshopie są tańsze i szybsze do wykonania i dużo wygodniejsze w przypadku ewentualnych poprawek. Grunt, żeby zrobić to umiejętnie i z głową, wówczas efekt będzie udany, często lepszy od tego, jaki uzyskałoby się ręcznie. Też nie bardzo rozumiem, co jest złego w kolorowaniu w Photoshopie - i jedno i drugie można spartolić robiąc to nieumiejętnie, jak również i jedno i drugie można doprowadzić do perfekcji, uzyskując niesamowite efekty, jeżeli się tylko zna na rzeczy.

A ludzie przyzwyczajeni do tradycji zawsze będą psioczyć na nowe techniki.
So true. Ja już się przyzwyczaiłem do bardziej ekstrawaganckich nowoczesnych kolorów.

Punishera nie dali nam War Zone, Year One, czy Circle of Blood - wszystkie u nasz wyszły w czerni i bieli.
Teź bym chciał, żeby te tytuły były w WKKM.


Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #381 dnia: Kwiecień 13, 2013, 10:24:24 am »
Z zapowiedzianych najmniej czekam na Punishera. Uwielbiam tę postać, uwielbiam duet twórców, ale kruca ten run czytałem już x razy, w obu obowiązujących językach. poza tym zdecydowanie wolałbym jakąś zamkniętą historię z Frankiem. coś ciężkiego, mocnego, brutalnego i z sensem :D

Offline SirBlackheart

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #382 dnia: Kwiecień 13, 2013, 01:56:28 pm »
Z zapowiedzianych najmniej czekam na Punishera. Uwielbiam tę postać, uwielbiam duet twórców, ale kruca ten run czytałem już x razy, w obu obowiązujących językach. poza tym zdecydowanie wolałbym jakąś zamkniętą historię z Frankiem. coś ciężkiego, mocnego, brutalnego i z sensem :biggrin:


Ja się na tego "Punishera" cieszę. Nie czytałem wcześniej tej historii, ale duet Ennis - Dillon bardzo mi odpowiada. Ci kolesie są odpowiedzialni za dwie doskonałe serie "Kaznodzieja" i "Crossed", zatem oczekuję mocnej i kontrowersyjnej zawartości. 

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #383 dnia: Kwiecień 13, 2013, 02:35:49 pm »
Ja z zapowiedzianych numerów 12-17 wezmę tylko Marvels - których nie czytałem a słyszałem same zachwyty - choć nie do końca odpowiada mi grafika w tym komiksie.


Silver Surfer Requiem bardzo sobie zachwalam, a kreska również obrazo-podobna ;)

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #384 dnia: Kwiecień 13, 2013, 02:42:01 pm »


Tom 15 - The Punisher: Witaj ponownie, Frank cz. 1 - Fuj! Rysunki Dillona! Tak to i ja potrafię rysować. Nie należę do wyznawców zasady, że jak Punisher to tylko Ennis. Wręcz przeciwnie. Dla mnie jego historie nie są jakieś wyjątkowe. Jest wiele innych dobrych komiksów z Punisherem. TM-Semic wydał kilka z nich. Zdecydowanie odpuszczam.

.

Oj. Pycha przez Ciebie przemawia.Jeśli rzeczywiście potrafisz rysować jak Dillon, to ja chętnie mogę być Ennisem. Rysować nie potrafię ale parę pomysłów mam.
Rysunki Dillona są świetne, szczególnie w ,,Kaznodziei". Nie rozumiem tej krytyki.

Offline marceli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #385 dnia: Kwiecień 13, 2013, 03:31:29 pm »
..... poza tym zdecydowanie wolałbym jakąś zamkniętą historię z Frankiem. coś ciężkiego, mocnego, brutalnego i z sensem :biggrin:
Na taką historię też bym się pisał. Może coś z MAX.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #386 dnia: Kwiecień 13, 2013, 05:22:42 pm »
Nie dadzą nic z MAX bo to jest kolekcja dla wszystkich
a szkoda...

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #387 dnia: Kwiecień 14, 2013, 01:48:30 pm »
Mam kilka pytań odnośnie zapowiedzianych tytułów. Na kilku ostatnich stronach pojawiło się sporo bałaganu więc mogłem przegapić daną odpowiedź. Po pierwsze czy może ktoś w skrócie opisać fabułę Zimowego Żołnierza, warto zakupić te tomy? I teraz moje drugie pytanie, dlaczego wszyscy uważają Marvels za perełkę w całej kolekcji?

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #388 dnia: Kwiecień 14, 2013, 02:13:00 pm »
I teraz moje drugie pytanie, dlaczego wszyscy uważają Marvels za perełkę w całej kolekcji?


Jedno nazwisko: Alex Ross. No i objętość.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #389 dnia: Kwiecień 14, 2013, 04:18:05 pm »
I teraz moje drugie pytanie, dlaczego wszyscy uważają Marvels za perełkę w całej kolekcji?

Poczytaj sobie w temacie Marvels.

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,23107.30.html

Z pewnością jeden z najciekawszych komiksów w całej kolekcji.

 

anything