Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 406049 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #390 dnia: Kwiecień 14, 2013, 04:21:42 pm »
Oj. Pycha przez Ciebie przemawia.Jeśli rzeczywiście potrafisz rysować jak Dillon, to ja chętnie mogę być Ennisem. Rysować nie potrafię ale parę pomysłów mam.
Rysunki Dillona są świetne, szczególnie w ,,Kaznodziei". Nie rozumiem tej krytyki.
No dobra. Może trochę przesadziłem. W "Kaznodziei" jego rysunki były niezłe, w Punisherze trochę gorsze, a to co w ostatnich miesiącach pokazał w Thunderbolts (vol. 2) to porażka. I to właśnie pod wpływem lektury tej ostatniej serii zrodził się mój wcześniejszy komentarz.

Po pierwsze czy może ktoś w skrócie opisać fabułę Zimowego Żołnierza, warto zakupić te tomy?

Tom 11 - Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz. 1
Zeszyty: Captain America (vol. 5) #1-7
Spoiler: pokaż
Captain America i SHIELD usiłują pokrzyżować plan Red Skulla, który rozmieścił bomby w Nowym Jorku, Londynie i Paryżu. śmierć ofiar bomb ma uwolnić energię potrzebną do zasilenia Cosmic Cube będącą w posiadaniu Skulla. Jest też wątek koszmarów Capa z czasów wojny. Trochę czasu poświęcono na relacje Rogersa z jego byłą miłością, należacą do SHIELD Sharon Carter. W kilku scenach, pogrążony w cieniu pojawia się tytułowy Winter Soldier, który z rozkazu rosyjskiego generała zabija dwie ważne postaci i kradnie coś cennego jednej z nich. Ostatni zeszyt poświęcony jest Jackowi Monroe, który w latach 50-tych działał jako sobowtór Bucky'ego (pomocnika Capa). Później zwariował i go zahibernowano, po odmrożeniu stał się superbohaterem znanym jako Nomad i przyjacielem Captain America. W tym tomie pojawiają się także terroryści z A.I.D (odłam A.I.M., Advanced Idea Mechanics) i Crossbones.


Tom 14 - Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz cz. 2
Zeszyty: Captain America (vol. 5) #8-9, 11-4
Spoiler: pokaż
W tym tomie Cap, SHIELD i Falcon próbują odzyskać Cosmic Cube i zająć się Winter Soldierem, który okazuje się być kimś kto kiedyś był bliski Capowi.


Myślę, że warto zakupić oba tomy. Moim zdaniem ta historia spodoba się nawet osobom, które raczej nie przepadają za postacią Captaina America. Sam się do takich osób zaliczam. Komiks utrzymany jest w poważnym tomie podobnie jak było to "Extremisie". Nie jest to typowa superbohaterska rozwałka. Raczej thriller polityczny z elementami szpiegowskimi. Rysunki są doś realistyczne. Odpowiada za nie Steve Epting, ten sam facet który narysował wydane przez TM-Semic "Avengers: Ex Post Facto (w dwóch numerach Mega Marvela).

Przykładowe plansze możecie zobaczyć tutaj:
http://www.comixology.com/Captain-America-4/digital-comic/MAY021503
Wystarczy kliknąć na okładkę u góry z lewej, a następnie na jedną z udostępnionych stron. Ewentualnie wybrać inny zeszyt z paska poniżej.

I teraz moje drugie pytanie, dlaczego wszyscy uważają Marvels za perełkę w całej kolekcji?
Bo ta historia to fabularna i graficzna laurka złożona twórcom pierwszych marvelowskich historii.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #391 dnia: Kwiecień 14, 2013, 04:31:17 pm »
Wie ktoś, czy Weapon X z wydania TM-Semic był okrojony względem wydania oryginalnego? Wg amazon.com ten komiks ma 152 strony, więc sporo więcej niż u nas. Chyba że to dodatki.

A Daredevil: Born Again, sam komiks ile ma stron?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #392 dnia: Kwiecień 14, 2013, 04:59:14 pm »
Wie ktoś, czy Weapon X z wydania TM-Semic był okrojony względem wydania oryginalnego? Wg amazon.com ten komiks ma 152 strony, więc sporo więcej niż u nas. Chyba że to dodatki.
TM-Semic wydał bez cięć. Pominął tylko kilka okładek oryginalnych zeszytów. Ta historia ma 120 stron + 14 stron okładek. Pozostałe 18 stron to pewnie dodatki, ale nie mam wydania Premiere więc nie mam pewności.

A Daredevil: Born Again, sam komiks ile ma stron?
Siedem oryginalnych zeszytów (Daredevil #227-233) po ok. 22 strony. Czyli coś koło 160, plus dodatki.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #393 dnia: Kwiecień 14, 2013, 05:46:32 pm »
Dzięki. Nie mogę doczekać się tych staroci.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #394 dnia: Kwiecień 14, 2013, 05:50:28 pm »
Dzięki za opinię, na pewno kupię.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #395 dnia: Kwiecień 14, 2013, 06:00:59 pm »
Wie ktoś, czy Weapon X z wydania TM-Semic był okrojony względem wydania oryginalnego? Wg amazon.com ten komiks ma 152 strony, więc sporo więcej niż u nas. Chyba że to dodatki.

Jest tam m.in. wstępniak (1 strona), okładki (zajmują one 20 stron) + 5 stron komiksu, którego w wydaniu Mega Marvel nie było (flashback stworzony w 2001 roku), który był wydrukowany w Wolverine #166.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline marceli

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #396 dnia: Kwiecień 14, 2013, 06:19:05 pm »
Daredevil: Born Again - nie czytałem, a słyszałem same pozytywne opinie o tej historii.
Mam w planach zakupić ten komiks. Mam nadzieję, że historia się nie zestarzała bo parę ładnych latek już ma.
Bardzo chętnie wyjaśniłbym Ci to wszystko w cztery oczy frajerze.

Offline grandaaaa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #397 dnia: Kwiecień 14, 2013, 07:10:38 pm »
mam pytanko 1 tom WKKM spider powrót do domu , przeczytałem gdzieś na tym forum że były kolejne części kontynuację ( cliffanglel na końcu ) jakie są tytuły kolejnych części ? np wiem że obdarowanych x-men były 4 części

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #398 dnia: Kwiecień 14, 2013, 07:17:48 pm »
Możesz spojrzeć sobie tutaj (autor scenariusza: Straczynski).
Najpierw wydano jego rzeczy w 10 TPB, potem zebrano to w 5 komiksach Ultimate Collection Straczynski. Czy trzeba czytać całość? Niekoniecznie, ale na pewno warto. Ezekiel powraca dopiero w vol. 7 a do tego czasu dzieją się zupełnie inne rzeczy powiązane z Powrót do domu (wiadomo co się na końcu komiksu stało).
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2013, 07:21:25 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #399 dnia: Kwiecień 14, 2013, 07:29:18 pm »
mam pytanko 1 tom WKKM spider powrót do domu , przeczytałem gdzieś na tym forum że były kolejne części kontynuację ( cliffanglel na końcu ) jakie są tytuły kolejnych części ? np wiem że obdarowanych x-men były 4 części

Kontynuacja będzie chyba w ,,Spider - Man Revelations".

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #400 dnia: Kwiecień 14, 2013, 08:26:44 pm »
Wg Amazona "Spider-Man vol2 Revelations" ma tylko 96 stron... Gdyby dołożyć do tego również vol3, wyszłaby całkiem przyzwoita objętość na miarę Dark Phoenix czyli ok 240 stron. A tak, samo "Revelations" sobie odpuszczę, nawet jako ciekawostka (Dr.Doom płaczący na gruzach WTC) ten komiks raczej się nie sprawdza.     

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #401 dnia: Kwiecień 14, 2013, 08:30:37 pm »
nayroth, ukrywaj spojlery

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #402 dnia: Kwiecień 14, 2013, 09:36:58 pm »
tak wkoło WKKM:

w Cropp Town można nabyć T-Shirty z bohaterami Marvela:
Wolverine (2 wzory, jeden na czerwonej koszulce, drugi to bodaj grafa z miniserii Millera z WKKM)
Iron Man (bodaj żółta koszulka)
Hulk (2 wzory)
tyle dojrzałem. tylko jeden z Wolviem wygląda sensownie, patrząc z perspektywy 30latka :D

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #403 dnia: Kwiecień 14, 2013, 09:37:02 pm »
Niezamierzone, ale jednak ostrzeżenie - ten numer o 9/11 traktuje czytelnika jak idiotę.

Żeby nie spojlerowac bardziej, zostane przy tym nieszczęsnym Doomie, który np. w takim Secret War zdaje sie że wysyłał swoich własnych terrorystów żeby atakowali amerykańskie miasta (że już o regularnym podboju świata czy zniewoleniu ludzkości w FF nie wspominając) i co? Ten rzekomy bad-ass roztkliwia się widząc zgliszcza wież WTC?  Co to miało być? Żart? To może jeszcze niech Galactus przyleci złozyć kwiaty a Celestianie uczczą minutą ciszy?

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #404 dnia: Kwiecień 14, 2013, 09:45:56 pm »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---