trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 405880 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline miki2001

Kupno
« Odpowiedź #420 dnia: Kwiecień 16, 2013, 06:15:15 pm »
Ekhem... My tu o komiksach czy ubraniach?

Offline maximumcarnage

Odp: Kupno
« Odpowiedź #421 dnia: Kwiecień 16, 2013, 06:26:55 pm »
Ekhem... My tu o komiksach czy ubraniach?

O ubraniach. [wycięte] I czemu masz w nagłówku Kupno, skoro to temat o WKKM? Chcesz kupić koszulkę?

Maxie, ja do Ciebie grzecznie w PMce, piszę co i jak, tłumaczę, sugeruję jak się poprawić, a Ty dalej swoje... Prowokujesz, sam nie będąc sprowokowanym. Niepotrzebnie.
Papa Emeryt
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2013, 08:52:35 pm wysłana przez Emeryt »

Offline miki2001

Wkkm
« Odpowiedź #422 dnia: Kwiecień 16, 2013, 07:08:21 pm »
Piszę to z telefonu i na chwilę przerwało połączenie, a nagłówek pozostał automatyczny

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #423 dnia: Kwiecień 16, 2013, 08:26:10 pm »
To ja krótko o "Mrocznej Phoenix". Czytało mi się bardzo dobrze. Opowieść jest oldschoolowa, ale napisana i narysowana z nerwem. I to jest w tym wszystkim najważniejsze. Jako miłośnika sztuki komiksowej obcowanie z tak świetnie zrobioną klasyką zwyczajnie mnie uszlachetniło. Finał najpierw wydał mi się zadziwiający - bo narracyjnie coś nagle tąpnęło - ale uzasadniony ze względu na piorunujący efekt. Dopiero po przeczytaniu informacji na końcu albumu okazało się, że to nie tyle zasługa Claremonta i Byrne'a, co redaktora naczelnego Jima Shootera. Absolutny strzał w dziesiątkę! :)
Jestem zbudowany jakością polskiego wydania, w tym warstwą językową. Panowie Tomasz Sidorkiewicz, Patryk Cybulski i Wojciech Abram wykonali kawał dobrej roboty. Znalazłem tylko dwie niezręczności językowe: "trzęsłem" i "Earthquake'iem". Co do tej ostatniej nie mam zresztą pewności...   

Offline spence

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #424 dnia: Kwiecień 16, 2013, 08:44:46 pm »
Dzień dobry

Ja przyniosłem link do tekstu o Avengers Disassembled.

Hitch­cock powie­dział, że dobry film powi­nien zaczy­nać się od   trzę­sie­nia ziemi, po któ­rym napię­cie powinno nie­ustan­nie   wzra­stać. Brian Michael Ben­dis chyba tro­chę za mocno wziął sobie jego   słowa do serca. Pierw­szy zeszyt Aven­gers, który   dostał do napi­sa­nia, roz­po­czął bowiem od znisz­cze­nia   wie­lo­let­niej sie­dziby boha­te­rów, zabi­ja­jąc w sumie na jego   łamach troje z nich. Oh, well… It’s just one of those days...

ciąg dalszy jakby co to jest tutaj: klik.

I od razu się zapytać chciałem - czy Ostatnie Łowy Kravena to dobry komiks jest? Ktoś może coś napisać?
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #425 dnia: Kwiecień 16, 2013, 09:18:12 pm »
Ostatnie Łowy Kravena to jedna z najlepszych historii o Spider-Manie, świetny mroczny klimat, rozbudowana psychologia, znakomicie zilustrowana historia, jeden z nielicznych komiksów, który pozostaje w pamięci przez dłuższy czas. 10/10

Offline spence

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #426 dnia: Kwiecień 16, 2013, 10:06:14 pm »
Ostatnie Łowy Kravena to jedna z najlepszych historii o Spider-Manie, świetny mroczny klimat, rozbudowana psychologia, znakomicie zilustrowana historia, jeden z nielicznych komiksów, który pozostaje w pamięci przez dłuższy czas. 10/10

dobra, sprawdze 1 numer na próbę sobie.
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #427 dnia: Kwiecień 17, 2013, 12:36:46 am »
Dla mnie najlepszy był na razie Niemy Krzyk, na drugim miejscu, pewnie będę zlinczowany :D upadek Avengers (lubię rozwałkę  :badgrin: ). Na łowach się trochę zawiodłem, może ten nadmuchany balon oczekiwań zrobił swoje, dobry komiks, ale bez rewelacji tj x-men obdarowani. Na razie dla mnie na duży minus Thor i Iron man Extremis. Wolverine'a i Dark Phoenix nie kupiłem, bo rezygnuje z kupowania dubli. Trzeba się ograniczać, tym bardziej jak odkryłem, z jaką łatwością można kupować wydania w oryginale :)

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #428 dnia: Kwiecień 17, 2013, 01:16:30 pm »
Okładka House of M. Wcześniej nie pokazywana



Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #429 dnia: Kwiecień 17, 2013, 01:18:03 pm »
Okładka House of M. Wcześniej nie pokazywana


Jak nie pokazywana, skoro wydanie Muchy ma taką okładkę?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #430 dnia: Kwiecień 17, 2013, 01:23:56 pm »
Cytuj
Jak nie pokazywana, skoro wydanie Muchy ma taką okładkę?

Nie udawaj, że nie wiesz, że chodzi o naszą kolekcje. Okładka do 35 numeru The Official Marvel Graphic Novel Collection nie była jeszcze pokazywana. Oczywiście można było się domyślać, że będzie taka jak u muchy. Dziś ten numer wyszedł w UK i pojawił się na ebayu

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #431 dnia: Kwiecień 17, 2013, 01:54:05 pm »
Carnage po prostu lubi prowokować kłótnie :)
 
Ale tej okładki chyba nie rysował Coipel, tylko zawartość? Coś tak nie wygląda ona na rysowana jego stylem.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #432 dnia: Kwiecień 17, 2013, 02:06:18 pm »
Ale tej okładki chyba nie rysował Coipel, tylko zawartość? Coś tak nie wygląda ona na rysowana jego stylem.

To rysował Chorwat, Esad Ribic

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #433 dnia: Kwiecień 17, 2013, 02:09:18 pm »
To rysował Chorwat, Esad Ribic

Dzięki, tak czułem, że to nie pasuje do niego. Czy Wam tez ten rysunek wydaje się paskudny, czy to tylko ja tak mam?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #434 dnia: Kwiecień 17, 2013, 02:18:13 pm »

Dzięki, tak czułem, że to nie pasuje do niego. Czy Wam tez ten rysunek wydaje się paskudny, czy to tylko ja tak mam?
Trudno mi się wypowiadać o tej konkretnej okładce (ale jestem Polakiem, wiec wypada coś powiedzieć) bo ja tam generalnie nie przepadam za "malarskimi" rysunkami. A jak jeszcze są w stylu Billa Sienkiewicza to już w ogóle. Wtedy taki komiks mi zajmuje dwa razy więcej czasu i daje 7 razy mniej przyjemności. Czyli jest czternaście razy gorzej.
W każdym razie mnie ta okładka też się nie podoba.