trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 405601 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #495 dnia: Kwiecień 23, 2013, 06:55:13 am »

Myślę, że jak przecietnemu forumowiczowi się mówi Nick Fury to mysli o Nicku Fury Jima Lee z X-men.
Myslę, że nie istnieje ktoś taki jak "przeciętny forumowicz". Forumowicz z definicji jest nieprzeciętny.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #496 dnia: Kwiecień 23, 2013, 07:20:28 am »
No love for "Sgt. Fury and his Howling Commandos"? I'll fix it!  :biggrin:






Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #497 dnia: Kwiecień 23, 2013, 07:56:15 am »
Hehe - widzę, że muszę się wytłumaczyć, bo rzeczywiście wcześniejsza moja wypowiedź poszła w niezamierzonym kierunku. To, że Fury jest białasem, a nie czarnym człowiekiem to wiedziałem już dawno temu. Tylko, że ostatnio czytałem mnóstwo komiksów ze świata Ultimate no i w głowię ciągle widzę Samuela L. J., więc ponowny, prawie natychmiastowy przeskok do białoskórego Fury to dla mnie był szok! :wink:



Myślę, że jak przecietnemu forumowiczowi się mówi Nick Fury to mysli o Nicku Fury Jima Lee z X-men.


???
To ja chyba nie jestem przeciętnym forumowiczem, bo właśnie takiego obrazu przed oczyma nie mam...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2013, 08:00:38 am wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #498 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:03:53 am »

???
To ja chyba nie jestem przeciętnym forumowiczem, bo właśnie takiego obrazu przed oczyma nie mam...
Też chyba jestem nieprzeciętny.  Ja tam go w głowie zawsze widzę jak się obściskuje z Contessą.

Chociaż jak tak sobie teraz myślę to chyba mało tam Nicka widzę, raczej więcej Contessy...

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #499 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:10:57 am »
Też chyba jestem nieprzeciętny.  Ja tam go w głowie zawsze widzę jak się obściskuje z Contessą.

Chociaż jak tak sobie teraz myślę to chyba mało tam Nicka widzę, raczej więcej Contessy...
Ciągle mam dużo do nadrobienia...
Nick Fury nigdy nie był dla mnie postacią, której przygody bym miał chęć czytać. Pewnie nie załapałem "bakcyla", bo jednak za mało czytałem komiksów, na kartach których pojawiła się właśnie ta postać.
fragsel - jak możesz to poleć mi jakieś tytuły z tą postacią do poczytania to sobie je kiedyś nabędę.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #500 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:16:03 am »
Part man, part machine - all cybercommando.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #501 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:20:17 am »
Tak do lat 80-tych mogę się tylko wypowiadać, więc polecam Nick Fury, Agent of S.H.I.E.L.D. vol.1 ze sporym udziałem artystycznym Boga Lat 60-tych w Marvela, Jima Steranko. Niestety, seria ta jest dostępna jedynie w Marvel Masterworks  a to dość droga impreza. Oczywiście to rok 68-69 a te klimaty nie każdemu podchodzą.

Na temat nowszych rzeczy to się nie wypowiadam, bo po zakończeniu tej serii do 1980 (gdzie teraz czytam) Nick się tylko przewija w tle. Może ktoś inny zna coś dobrego. Mnie się podobał Fury z Mandragory, ale poza tym nie wiem nic. Choć czekam aż tam dotrę, choć jeszcze trochę czasu minie

To jest mój Nick Fury.

A to mój


« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2013, 08:26:19 am wysłana przez fragsel »

knypcio

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #502 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:28:10 am »
Tylko w Świecie Ultimate. Normalne ciągle jest biały.


Och, zatem musisz poznać [Marcusa Johnsona], poza tym że fajny lasek, to jest to zwykły żołnierz gdzieś tam. Czy na pewno zwykły, skoro śledzą go agensi SHIELD? Okazuje się, że wcale nie taki zwykły, bo jego imię na akcie urodzenia brzmi... Nicolas Fury jr. Jest synem [Hasselhoffa Fury'ego], traci to samo oko w walce, żeby nosi gustowną przepaskę i z jakiegoś powodu wygląda jak Sam Jackson, zapewne po to, żeby łatwiej było mu [przejąć kontrolę nad SHIELD], bo mu uwierzą na gębę - w końcu kto nie lubi Samuela Jacksona? Nick Fury sr. dalej knuje poza kulisami, obecnie chyba w Ultimatach albo w przyszłości rządzonej przez Ultrona.

Jeden z gorszych retconów jakie Marvel zrobił przy okazji NOW.


On przecież tylko w filmie Avengers (może też jakiś innych filmach co nie ogladałem) był Afroamerykaninem. Musieli zmienić jego rase bo Avengers byli projektowani w szowinistycznych latach 60tych i było za mało mniejszości wśród superbohaterów.
Myślę, że jak przecietnemu forumowiczowi się mówi Nick Fury to mysli o Nicku Fury Jima Lee z X-men.


Mój drogi, mylisz pojęcia-  w tym przypadku chodzi Ci o rasistowskie lata 60, szowinizm przejawia się tutaj ilością i jakością kobiet w komiksach.
I zgadzam się z N.N., że nie ma instytucji przeciętnego forumowicza, więc przestan proszę wysnuwać statystyczne teorie na jego temat.


Mój Nick Fury to zdecydowanie Hitchowsko - Millarowski Ultimat.


fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #504 dnia: Kwiecień 23, 2013, 09:24:24 am »
oj, przesadzacie z tym hasselhoffem. ja tam uważam, że jakby się Marvel nie sparzył na tych swoich miernych adaptacyjkach z lat 70-90, to by potem nie miał się na czym uczyć do tego, co "wyrabia" teraz.

Ja tam jestem fanem kiczu w filmach. Kicz jest dla mnie wartością samą w sobie. Teraz piłuję serial Republic "Captain America" z lat 40-tych (nareszcie po tylu latach rozumiem dokładnie o co chodziło Ozymadiasowi i czemu Misery była tak wkuta na Rocket Mana) ale potem idę dalej i kiedyś sobie tego Nicka tez obejrzę. Z PRZYJEMNOŚCIĄ!!!!!!!!!!!

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #505 dnia: Kwiecień 23, 2013, 09:26:07 am »


Mój drogi, mylisz pojęcia-  w tym przypadku chodzi Ci o rasistowskie lata 60, szowinizm przejawia się tutaj ilością i jakością kobiet w komiksach.
I zgadzam się z N.N., że nie ma instytucji przeciętnego forumowicza, więc przestan proszę wysnuwać statystyczne teorie na jego temat.




Ty piszesz o seksizmie. Szowinizm jest pojeciem szerokim i dotyczy również ras. Szowinizm w ogóle może odnosić się do wszystkich mniejszości.


Wiem, wiem - wy wszyscy ziemianie jesteście wyjątkowi,niepowtarzalni i macie silną potrzebe akcentowania swojej odrębności.

 
Jedyny i słuszny:
http://cdn101.iofferphoto.com/img3/item/139/911/989/nick-fury-david-hasselhoff-lisa-rinna-dvd-marvel-comics-2913.jpg
 



Perełka  :!:  Wreszcie marvelowski film z aktorem, którego naprawde lubie.
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #506 dnia: Kwiecień 23, 2013, 12:56:31 pm »
anyway, dziś przyjdzie do mnie paczka z prenumeratą. czuję to i wiem. a wtedy wyjdę z pracy z Kravenem pod pachą, uwalę się na jakiejś ławeczce, przeczytam i wrócę dalej do roboty :smile:

Offline graves

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #507 dnia: Kwiecień 23, 2013, 07:45:33 pm »
heh ja dopiero w tym tygodniu, dzięki temu forum, dowiedziałem się, że Fury w komiksach jest teraz czarny :D
Ta, tak samo jak Kingpin - bez żadnej różnicy. Tak pewnie myślą Ci, którzy widzieli Kingpina tylko w filmowej wersji Daredevila z Affleckem.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #508 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:08:20 pm »
Czy kolorom w Kravenie coś się podziało (były "poprawiane") w porównaniu z oryginalnym (TM-Semicowym :D ) wydaniem? bo mam wrażenie, że są dużo intensywniejsze i jakby ciemniejsze. trochę mnie to razi, i nie wiem, czy to moja pamięć płata figle, czy w Semicu te kolory nie były tak żywe? wiem, kwestia papieru itp., ale jakoś stonowane odcienie bardziej mi pasują do tej historii...

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #509 dnia: Kwiecień 23, 2013, 08:23:09 pm »
Czy kolorom w Kravenie coś się podziało (były "poprawiane") w porównaniu z oryginalnym (TM-Semicowym :biggrin: ) wydaniem? bo mam wrażenie, że są dużo intensywniejsze i jakby ciemniejsze. trochę mnie to razi, i nie wiem, czy to moja pamięć płata figle, czy w Semicu te kolory nie były tak żywe? wiem, kwestia papieru itp., ale jakoś stonowane odcienie bardziej mi pasują do tej historii...

W TM-Semicu były kolory takie jak w amerykańskich zeszytach, a w WKKM takie jak w amerykańskich wydaniach zbiorczych.

Tu masz porównanie kolorów z wyczerpującym wyjaśnieniem.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 23, 2013, 08:26:26 pm wysłana przez Anionorodnik »