Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 402172 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #570 dnia: Kwiecień 26, 2013, 11:17:24 am »
Jeżeli nie wierzysz to przykład "Batman Zabójczy Żart" (z tego co pamiętam to minął rok i trochę od premiery) cena 45 złotych (przy premierze okładkowa, a niektórzy za 35 kupowali), a teraz na Allegro schodzi za 100-120 złotych. Nie było cię wówczas na forum, lecz niektórzy forumowicze na pewno na tym sporo zarobili, bo zamawiali po kilkanaście egzemplarzy. I tak jest z każdym Batmanem, nawet te z premiery filmu schodzą teraz powyżej okładkowej.


To mówie przecież żebyście kupowali :) Mało na czym tak można zarobić (o ile to prawda).
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #571 dnia: Kwiecień 26, 2013, 11:23:42 am »
Spróbuj teraz dorwać po dobrej cenie KINGDOM COME albo AZYL ARKHAM. Jak się ma szczęście, można je dorwać za ok. 300 zł. Ale raz widziałem jakiegoś mistrza na Allegro, który AZYL sprzedawał na Kup Teraz za 2500 zł :)

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #572 dnia: Kwiecień 26, 2013, 11:24:45 am »

To mówie przecież żebyście kupowali :smile: Mało na czym tak można zarobić (o ile to prawda).
To jakiś nakaz?
Chyba z zazdrości to piszesz, bo sam tak byś zrobił ale chyba kasy nie masz na taką "inwestycję".
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #573 dnia: Kwiecień 26, 2013, 11:35:27 am »
To jakiś nakaz?
Chyba z zazdrości to piszesz, bo sam tak byś zrobił ale chyba kasy nie masz na taką "inwestycję".


Przewrażliwiony jesteś.
Masz racje, nie mam kasy na taka inwestycje - zresztą bym jej nie zrobił bo to moim zdaniem niemożliwe. Ja mam wśród znajomych (nielicznych :badgrin: ) opinie prawdziwego, hardkorowego nerda a nawet dla mnie jest nienormalne płacić za coś w dzisiejszych czasach 3krotnośc ceny okładkowej. Gdy sa reprinty, angielskie wersje językowe, cbr/cbz  itd. Zakładałem watek, w którym pytałem o to ile ludzie wydali najwięcej na pojedynczy komiks i 300zł to już były "życiowe rekordy". Ale też nie chce was zniechęcać, znacie się bardziej niż ja - jeżeli naprawde na tym można tak zarobić to grzech nie skorzystać.


(Jezeli ktoś odnosi moje posty do siebie to chciałbym powiedzieć, że cos co ja uwazam za nienormalne niekoniecznie jest aberracją w innym punkcie odniesienia. Wynika to z sytuacji społeczno-ekonomicznej i innych uwarunkowań.)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2013, 11:42:36 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #574 dnia: Kwiecień 26, 2013, 11:45:10 am »
Jeżeli nie wierzysz to przykład "Batman Zabójczy Żart" (z tego co pamiętam to minął rok i trochę od premiery) cena 45 złotych (przy premierze okładkowa, a niektórzy za 35 kupowali), a teraz na Allegro schodzi za 100-120 złotych. Nie było cię wówczas na forum, lecz niektórzy forumowicze na pewno na tym sporo zarobili, bo zamawiali po kilkanaście egzemplarzy. I tak jest z każdym Batmanem, nawet te z premiery filmu schodzą teraz powyżej okładkowej.
Zabójczy Żart z komiksów wydanych ostatnio jest wyjatkiem, zapewne jego nakład był dużo niższy, ale każdy z 3 Batmanów wydanych w lecie (Powrót i te 2 inne z długimi nazwami ;)) chodzi obecnie na allegro poniżej ceny okładkowej (tzn. jest wystawiony też powyżej, ale raczej nikt tego nie kupuje). Wiele innych, dobrych komiksów tez chodzi poniżej okładówki (Potwór z Bagien, Eisner, Liga...)
...choć z drugiej strony BiR zszedł ostatnio za 300 (sam moge go sprzedać poniżej 200 jakbyh ktoś chciał  :biggrin: )
Myślę, że wszystko zależy od nakładu, a ze tych nowych Batków był duży to raczej się na nich nie zarobi...

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #575 dnia: Kwiecień 26, 2013, 12:42:41 pm »
Jeżeli nie wierzysz to przykład "Batman Zabójczy Żart" (z tego co pamiętam to minął rok i trochę od premiery) cena 45 złotych (przy premierze okładkowa, a niektórzy za 35 kupowali), a teraz na Allegro schodzi za 100-120 złotych. Nie było cię wówczas na forum, lecz niektórzy forumowicze na pewno na tym sporo zarobili, bo zamawiali po kilkanaście egzemplarzy. I tak jest z każdym Batmanem, nawet te z premiery filmu schodzą teraz powyżej okładkowej.


Spoko, ale czy Zabójczy Żart leżał wszędzie przez 2 miesiące jak Trybunał Sów?
Może Egmont zwiększył jednak nakład, kupisz te kilka sztuk na deal i zostaniesz w tzw. czarnej dupie :)

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #576 dnia: Kwiecień 26, 2013, 12:51:17 pm »
Spoko, ale czy Zabójczy Żart leżał wszędzie przez 2 miesiące jak Trybunał Sów?
Tak, u mnie w Empiku kilka egzemplarzy było przez kilka miesięcy. A tak na serio - "Zabójczy Żart" był wyjątkiem, lecz "Trybunał sów" za 2-3 lata będzie sprzedawany za (przynajmniej) 1,5-krotność ceny okładkowej (czyli 110 złotych).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline bld

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #577 dnia: Kwiecień 26, 2013, 02:20:19 pm »
opcja promo, ale szczególnie dla tych którzy nie kupili jeszcze najnowszego WKKM:
https://www.facebook.com/empikcom/app_224782477617533


20% rabatu na książki w Empiku. Kupiłem wczoraj Zimowego Żołnierza, faaaak :)

Offline pjotroos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #578 dnia: Kwiecień 26, 2013, 02:36:52 pm »
A wracając na chwilę do komiksów Hachette - muszę powiedzieć, że jestem zadowolony z decyzji dorzucenia pierwszej części Zimowego Żołnierza do kolekcji. Nie była to może lektura najwyższych lotów, ale bardzo fajnie przedstawiła i postać, i jej historię, i jej obecne otoczenie. Mimo, że tajemnicę Zimowego Żołnierza znałem, czytało się całość bardzo dobrze i ze sporym zainteresowaniem. Sama postać Kapitana też nie była tak płytka i jednowymiarowa, jak można się było obawiać. To idealista, ale wiarygodnie pisany. Zbędny z punktu widzenia całości wydawał się jedynie zeszyt siódmy, no ale - lepiej było mieć coś ekstra w albumie, niż nie mieć nic. Czekam na część drugą, bo o wydarzeniach, które się w niej rozgrywają, nie wiem już niczego.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #579 dnia: Kwiecień 26, 2013, 02:59:53 pm »
Zbędny z punktu widzenia całości wydawał się jedynie zeszyt siódmy, no ale - lepiej było mieć coś ekstra w albumie, niż nie mieć nic.
Dlaczego zbędny? Jackowi Monroe należał się zeszyt
Spoiler: pokaż
pożegnalny po tym jak został zamordowany.
To dość istotna postać w historii Capa. W tym zeszycie szczególnie podobało mi się jak na końcu
Spoiler: pokaż
ujawniono jego halucynacje i jak je wykorzystano do pokazania prawdziwej tożsamości Winter Soldiera
.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #580 dnia: Kwiecień 26, 2013, 03:01:29 pm »
opcja promo, ale szczególnie dla tych którzy nie kupili jeszcze najnowszego WKKM:
https://www.facebook.com/empikcom/app_224782477617533


20% rabatu na książki w Empiku. Kupiłem wczoraj Zimowego Żołnierza, faaaak :smile:

Tak jak pisałem w innym wpisie. Jeśli nic się nie zmieniło, to na 99.9% nie kupicie na ten kupon WKKM. Inne komiksy tak, ale kolekcja jest traktowana jako prasa.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #581 dnia: Kwiecień 26, 2013, 04:32:56 pm »
Dokładnie tak. Rabat dotyczy komiksów, które nie ukazują się regularnym nakładem, więc WKKM nie kwalifikuje się do rabatu.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline pjotroos

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #582 dnia: Kwiecień 26, 2013, 05:21:26 pm »
Dlaczego zbędny?
Zbędny dla tej konkretnej opowieści, no i z mojego punktu widzenia, gdzie WS jest jedną z pierwszych okazji do poznania solowych przygód Kapitana. Nie neguję znaczenia tej postaci, po prostu patrzę na Zimowego Żołnierza jak na samodzielną całość.
Spoiler: pokaż
 A prawdziwa tożsamość została już wskazana zeszyt wcześniej.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #583 dnia: Kwiecień 27, 2013, 12:38:56 pm »
W temacie o Batmanie wytworzył się offtop związany z WKKM. Dreadnought wysunął hipotezę, że Hachette tą kolekcją bardzo przysłuża się popularyzacji komiksów w Polsce. Bez konkretnych danych takie spekulacje można rozbić sobie o kant tyłka. Ponieważ nie mamy wyników sprzedaży WKKM, ani informacji o wysokości nakładu, postanowiłem podzielić się z wami statystykami z naszego fanpage'u. Mamy już blisko 1000 polubień więc prawie w sam raz na próbę statystyczną.

Zakładając, że naszą stronę odwiedzają głównie osoby kupujące przynajmniej niektóre tomy lub nie kupujące ich wcale, ale interesujące się losami Kolekcji to... wychodzi na to, że WKKM trafia przede wszystkim do ludzi z pokolenia TM-Semicowców i jest prawie całkowicie ignorowana przez młodzież szkolną, co niestety wcale mnie nie dziwi, ale za to trochę smuci.  :sad:

Dane zebrane prze 9 i pół tygodnia czyli od początku działalności strony (wystartowaliśmy 20 lutego).







Oczywiście posługiwanie się statystykami fanpage'u WKKM także nie daje rzeczywistego obrazu popularności WKKM, ale na bezrybiu i rak ryba...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2013, 01:54:21 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #584 dnia: Kwiecień 27, 2013, 01:19:32 pm »
Mam takie pytanie. Kiedy umiejscowiona jest akcja Winter Soldier'a? Na początku jest mowa o
Spoiler: pokaż
śmierci hawkeye i rozpadzie Avengers
rozumiem, że chodzi o wydarzenia z upadku Avengers ?

 

anything