Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 402163 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #585 dnia: Kwiecień 27, 2013, 01:30:24 pm »
Mam takie pytanie. Kiedy umiejscowiona jest akcja Winter Soldier'a? Na początku jest mowa o
Spoiler: pokaż
śmierci hawkeye i rozpadzie Avengers
rozumiem, że chodzi o wydarzenia z upadku Avengers ?
Tak, ta historia rozgrywa się zaraz po Upadku Avengers z końca 2004 roku. Run Brubakera zainicjowany historią z WKKM #11 wystartował równocześnie z New Avengers Bendisa na początku 2005 roku.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2013, 05:14:19 pm wysłana przez Anionorodnik »

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #586 dnia: Kwiecień 28, 2013, 08:55:30 am »
W temacie o Batmanie wytworzył się offtop związany z WKKM. Dreadnought wysunął hipotezę, że Hachette tą kolekcją bardzo przysłuża się popularyzacji komiksów w Polsce. Bez konkretnych danych takie spekulacje można rozbić sobie o kant tyłka. Ponieważ nie mamy wyników sprzedaży WKKM, ani informacji o wysokości nakładu, postanowiłem podzielić się z wami statystykami z naszego fanpage'u. Mamy już blisko 1000 polubień więc prawie w sam raz na próbę statystyczną.

Zakładając, że naszą stronę odwiedzają głównie osoby kupujące przynajmniej niektóre tomy lub nie kupujące ich wcale, ale interesujące się losami Kolekcji to... wychodzi na to, że WKKM trafia przede wszystkim do ludzi z pokolenia TM-Semicowców i jest prawie całkowicie ignorowana przez młodzież szkolną, co niestety wcale mnie nie dziwi, ale za to trochę smuci.  :sad:

Dane zebrane prze 9 i pół tygodnia czyli od początku działalności strony (wystartowaliśmy 20 lutego).







Oczywiście posługiwanie się statystykami fanpage'u WKKM także nie daje rzeczywistego obrazu popularności WKKM, ale na bezrybiu i rak ryba...

Do statystyk możesz dodac jeszcze mnie (nie mam fejsika ale zaglądam) mężczyzna do 34 lat.


Na konwentach jest podobnie, komiksy nie są tak interesujące dla współczesnych młodych jak były dla nas. Popularność komiksu w Polsce do tego stopnia jaka była w latach 80tych czy na początku 90tych jest już zapewne niemożliwa.  Jeszcze gorzej niż z komiksami jest  z filatelistyką. Tam to dopiero można narzekac na brak zainteresowania młodziezy. Niestety wszystko ma swój kres.
Co do (re)popularyzacji  to ja widze niezbite dowody na jej zaistnienie po dostepności kolekcji oraz moich znajomych. Ludzie, ktorzy nie kupowali nic od wielu lat (albo prawie nic jak ja) teraz kupuja komiks co 2 tygodnie !

Co z 1 numerem szachów (ze spiderem) ? Nigdzie tego nie widziałem a chciałem kupić.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2013, 09:02:02 am wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #587 dnia: Kwiecień 28, 2013, 09:18:58 am »
@Anionorodnik dzięki :smile:
@Dreadnought też nigdzie nie potrafię dorwać szachów :/
odnośnie zainteresowania kolekcją i tym, że "już nie będzie tak jak w latach 90", według mnie to dlatego, że wtedy nie wiem jak wam, ale mi rodzice kupowali od czasu do czasu tm-semic, dziś wiem, że jeżeli to byłoby 40 zł co dwa tygodnie na pewno dziś o marvelu dowiedziałbym się dopiero z filmów. HC jest dla kolekcjonerów, a tych jest dużo mniej niż mogłoby być zwykłych czytelników, dzieciaków, ale skoro najpierw tm-semic, potem DK, a na końcu mandragora upadła z zeszytami po max 5 zł, to może faktycznie konieczne jest wydawanie już tylko rzeczy dla "kolekcjonerów". Temat już był tyle razy wałkowany, że chyba nie ma sensu do tego wracać :smile: WKKM spowodowała w moim przypadku, to, że faktycznie wróciłem i odgrzebałem z szafy, piwnicy tm-semic, teraz w ramach możliwości staram się uzupełnić nie które historie. Pamiętam jak widziałem kiedyś w jakimś empiku czy matrasie, x-men muchy po 70 zł to mnie tak wtedy zasmuciło. Niby kto to kupował oprócz kompletnych zapaleńców, pewnie tylko niektórzy z forumowiczów gildii :smile: Ja w sumie dopiero teraz mogę sobie pozwolić na wydatek rzędu ok. 100zł miesięcznie na komiksy i to też czynie mam nadzieje dość rozważnie. Wątpię, by ktoś zupełnie nowy, nie obyty w świecie marvela/dc/ czy po prostu komiksów był w stanie wejść w tak dość kosztowne hobby.
Kto kupuje WKKM? pokolenie tm-semic. Kto będzie po nas? Może nasze dzieci, ale czy ktoś jeszcze? Wątpie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2013, 09:22:34 am wysłana przez bowman007 »

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #588 dnia: Kwiecień 28, 2013, 11:46:41 am »
Swego czasu tylko gazetówki (Cartoon Network, Kaczor Donald), jak wyszła testowa fala WKKM to się wciągnąłem na dobre i nim oficjalnie seria weszła do kiosków już zakupiłem 6 essentiali i kilka mniejszych wydawnictw. Nie chcę przesadzać z zakupem WKKM, ale jak na razie mam 8 numerów z 11. Kolekcja wciąż się powiększa, dotyczy to nie tylko tytułów spod znaku Marvela.

Tak, WKKM poszerza grono komiksiarzy w Polsce ;)

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #589 dnia: Kwiecień 28, 2013, 12:18:48 pm »
Pamiętam jak widziałem kiedyś w jakimś empiku czy matrasie, x-men muchy po 70 zł to mnie tak wtedy zasmuciło. Niby kto to kupował oprócz kompletnych zapaleńców, pewnie tylko niektórzy z forumowiczów gildii :smile:

No popatrz. To tych zapaleńców musi być sporo bo nakład został wyprzedany.

Co do WKKM, to jest to tylko działanie doraźne i moim zdaniem nie przyczynia się do wzrostu popularności komiksów w dłuższej perspektywie czasowej. Ciekawi mnie jak ,,sieroty po WKKM" poradzą sobie po zakończeniu kolekcji. Wtedy okaże się czy są to tylko sezonowcy czy też prawdziwi miłośnicy komiksu.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #590 dnia: Kwiecień 28, 2013, 01:40:19 pm »
Ciekawi mnie jak ,,sieroty po WKKM" poradzą sobie po zakończeniu kolekcji. Wtedy okaże się czy są to tylko sezonowcy czy też prawdziwi miłośnicy komiksu.
Wydaje mi się, że ci, którzy będą czekać z "radzeniem sobie" do czasu zakończenia kolekcji, są tymi, na których nie mozna liczyć. Mamy teraz na forum ludzi, ktorzy mówią: obudziłem się z zimowego snu, bo pojawiła się Kolekcja. Skoro przez szereg lat nic nie przyciągało ich uwagi, to czemu teraz miałoby się to zmienić? Kolekcja się skończy, a oni zapadną z powrotem w sen zimowy do chwili, gdy pojawi się jakaś nowa kolekcja.
Nadzieję budzą jedynie ci, którzy już teraz rozglądają się po rynku i pytają, co jeszcze jest godne mojej uwagi.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #591 dnia: Kwiecień 28, 2013, 02:02:32 pm »
Tak pół -żartem można powiedzieć, że jest też trzecia droga, którą obrałem ja :) przez wiele lat zamknąłem się na komiks jako taki, czytając tylko mange. Przy okazji wkkm, kupiłem pierwszy tom ze Spiderem i...to byłoby na tyle jeśli chodzi o kolekcję. Zamiast wydawać pieniądze na nią to wole kupować starsze rzeczy z lat 80tych, wydane w Polsce czy zapoznawać się z innymi rzeczami czy to polskimi (np. Bler) czy zagranicznymi (choćby Sandoval). Dla mnie ta kolekcja jest już całkowicie zbędna :-)
Przygody Pajeczaka można przecież kupić w oryginale.
Co do kolekcji to kupuję ewentualnie tylko Spidera.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #592 dnia: Kwiecień 28, 2013, 02:17:20 pm »


Co do WKKM, to jest to tylko działanie doraźne i moim zdaniem nie przyczynia się do wzrostu popularności komiksów w dłuższej perspektywie czasowej. Ciekawi mnie jak ,,sieroty po WKKM" poradzą sobie po zakończeniu kolekcji. Wtedy okaże się czy są to tylko sezonowcy czy też prawdziwi miłośnicy komiksu.




Jaka jest forumowa definicja "sezonowca" ?
Ktoś kto kupuje serie z egmontu (takiego batmana np.) wychodząca raz na pół roku (to się dopiero nazywa działanie dorażne) jest sezonowcem czy prawdziwym miłośnikiem komiksu :biggrin: ? Trzeba uważać z takimi łatkami bo każdą jest nieprecyzyjna, zwłaszcza jeżeli są wartościujące negatywnie.
Jeżeli wszystko bedzie szło jak nalezy to WKKM bedzie wychodzic jeszcze 2 lata, szmat czasu. Może sie stać wiele rzeczy : włącznie z wydaniem nowych kolekcji, promocjami komiksów zagranicznych, pojawianiem się czy znikaniem wydawnictw.  To za długo żeby coś konkretnego prognozować oprócz tego, że nawet paru "starych użytkowników forum" przez ten czas odpadnie z hobby komiksiarskiego :smile:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2013, 02:27:25 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

Offline zielone_biurko

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #593 dnia: Kwiecień 28, 2013, 02:25:47 pm »
No popatrz. To tych zapaleńców musi być sporo bo nakład został wyprzedany.

Co do WKKM, to jest to tylko działanie doraźne i moim zdaniem nie przyczynia się do wzrostu popularności komiksów w dłuższej perspektywie czasowej. Ciekawi mnie jak ,,sieroty po WKKM" poradzą sobie po zakończeniu kolekcji. Wtedy okaże się czy są to tylko sezonowcy czy też prawdziwi miłośnicy komiksu.


po zakupie 2 numeru i przesyłce z 3,4,5 WKKM chciałem zrobić zamówienie na wszystkich X-Menów z muchy, Silver Surfera, Wolverine'a i Iron Mana: 5 Koszmarów ;) niestety, część się wyczerpało, część tytułów olałem i zostałem z samym Surferem

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #594 dnia: Kwiecień 28, 2013, 02:31:16 pm »



Jaka jest forumowa definicja "sezonowca" ?
Ktoś kto kupuje serie z egmontu (takiego batmana np.) wychodząca raz na pół roku jest sezonowcem czy prawdziwym miłośnikiem komiksu :biggrin: ? Trzeba uważać z takimi łatkami bo każdą jest nieprecyzyjna, zwłaszcza jeżeli są wartościujące negatywnie.


I to mówi ktoś, kto formułuje definicję ,,kolekcjonera" czy robi różne śmieszne rankingi oparte o własne widzimisię?
Za ,,sezonowca" uważam kogoś, kto kupuje jedynie WKKM, nie interesując się innymi wydaniami a jedynie samą kolekcją, kogoś kto po jej zakończeniu zaprzestanie kupowania komiksów, kogoś dla kogo nie istnieje świat poza Hachette, kogoś kto twierdzi że WKKM spopularyzowała komiksy w Polsce. Ktoś kto kupuje regularnie wydania Egmontu przez wiele lat nie jest dla mnie sezonowcem.

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #595 dnia: Kwiecień 28, 2013, 03:31:52 pm »
Ktoś kto kupuje regularnie wydania Egmontu przez wiele lat nie jest dla mnie sezonowcem.


Z tego wynika, że ja jestem prawdziwym kulturystą. Mianowicie od 1995 roku (poważnie)  2-3 razy w roku pojawiam się na siłowni. Natomiast ludzie, którzy chodzą na siłke 3 razy w tygodniu od roku 2012 (wyglądają tym samym dużo lepiej ode mnie) są sezonowcami :D

Part man, part machine - all cybercommando.

Offline maximumcarnage

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #596 dnia: Kwiecień 28, 2013, 03:42:02 pm »

Z tego wynika, że ja jestem prawdziwym kulturystą. Mianowicie od 1995 roku (poważnie)  2-3 razy w roku pojawiam się na siłowni. Natomiast ludzie, którzy chodzą na siłke 3 razy w tygodniu od roku 2012 (wyglądają tym samym dużo lepiej ode mnie) są sezonowcami :biggrin:

Widać, że masz podobne pojęcie o ćwiczeniach, co o rynku komiksowym. Twoje chodzenie na siłownię sprowadza się pewnie do ćwiczeń na jednym przyrządzie. Reszta cię nie obchodzi, bo pracujesz nad jedną partią, a gdy przyrząd się zepsuje to przestaniesz ćwiczyć.

BTW Przeczytaj jeszcze raz swój przykład i zrozum jaką popełniłeś głupotę. 

Offline bowman007

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #597 dnia: Kwiecień 28, 2013, 04:10:30 pm »
Uważam, że to był bardzo dobry przykład. Nic nie jest czarne ani białe jednoznacznie, a łatwo kogoś skrzywdzić przyklejając mu odpowiednią łatkę. Wróciłem do komiksów po ponad 10 latach, a moja kolekcja dzięki WKKM się już prawie podwoiła (kurde ile ja już wydałem forsy na komiksy z MV i Atom :lol: ), ale nie wiem co będzie za rok może dwa, albo za pięć. Nie uważam się za jakiegoś świrusa (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), ani sezonowca, od dzieciństwa interesowałem się marvelem, raz się to objawiało komiksami, raz kreskówkami, potem kino, teraz powrót do komiksów. Wiem tylko to, że szykuje fajną kolekcję dla bratanka, do której z chęcią będę wracał za jakiś czas tak jak teraz do tm-semic :)

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #598 dnia: Kwiecień 28, 2013, 04:26:05 pm »
Niestety (albo stety - nie tylko) jakość i tradycja się liczy ale także ilość i częstotliwość.


Interesowanie się różnymi dziedzinami hobby też nie wystarczy żeby być jego prawdziwym miłośnikiem. Na takie miano trzeba sobie zasłużyć naprawde  poświęcając dużo hobby:
My Star Trek Collection
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2013, 04:39:13 pm wysłana przez Dreadnought »
Part man, part machine - all cybercommando.

ramirez82

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #599 dnia: Kwiecień 28, 2013, 04:27:50 pm »

po zakupie 2 numeru i przesyłce z 3,4,5 WKKM chciałem zrobić zamówienie na wszystkich X-Menów z muchy, Silver Surfera, Wolverine'a i Iron Mana: 5 Koszmarów

Iron Man 5 Koszmarów najprawdopodobniej też będzie w WKKM. Czesi mają go w swojej.

 

anything