trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 405812 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #660 dnia: Maj 04, 2013, 12:49:19 pm »
ja też bardzo lubię tę (tą?) historię

Cytuj
W bierniku jest dopuszczalne tylko potocznie. Językoznawcy różnie tę opinię uściślają. Jedni mówią, że biernikowe    można tolerować tylko w swobodnym języku mówionym, inni – że także w   nieoficjalnych tekstach pisanych, np. w prywatnej korespondencji. Ci,   którzy bardzo dbają o poprawność wypowiedzi, starają się nie używać   biernikowego w ogóle.           — Mirosław Bańko, PWN

 :wink:
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

knypcio

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #661 dnia: Maj 04, 2013, 12:57:59 pm »
Właśnie kupiłem i przeczytałem Zimowego Żołnierza, jak do tej pory najlepszy komiks, ciekawa akcja, mocno wciągnąłem się w fabułę i czekam z niecierpliwością na drugą część. Mam tylko jedno pytanie, dlaczego 6 zeszytów jest narysowane świetnie, genialnie z klimatem, a ostatni 7 zeszyt psuje cały efekt. Czu kur** jedna para odpowiadająca za scenariusz i rysunki nie może stworzyć komiksu od A do Z? Za takie zagrania mocno wkur**** się na Marvela. Ocena ogólna 7,5/10, za pierwsze 6 zeszytów 9,5/10, za ostatni 2/10. Czy wie ktoś może jak będą wyglądały rysunki w części 2?


Przede wszystkim nie jeden rysownik odpowiada w tym przypadku, tylko dwóch, Epting i Lark, naprawdę nie wiem, jak można tego nie zauwazyć, skoro ich style rysowania choć realistyczne, naprawde się mocno różnią między sobą. Jakość jaką prezentuje, kosztuje czas i jeśli zwrócisz uwagę, to nie ma serii obecnie z DC lub Marvela, która by nie wprowadzała dodatkowych rysowników, tzw. backupów, w ten czy inny sposób.


"Śmierć Jacka Monroe" to interludium, związane, ale tak naprawde niezależne od głónej historii, i tak jest wykonane. Bardzo częsty zabieg w komiksach przy tak ciężkim cyklu wydawniczym jakim jest cykl miesięczny (lub wręcz 3 tygodniowy). Jest to bardzo trudne dla rysownika, zwłascza takiego jak Epting, który sam rysuje tuszem. Dlatego od początku miał przydzielonego Larka, bo nie wyrabiał. Nie muszę chyba mówić, co się dzieje, jak kolejne zeszyty sa opóźnione ze względu na zbyt dobrego rysownika, który potrzebuje czasu, żeby je skonczyć na odpowiednim poziomie. Nie muszę też chyba wspominać tutaj casusu Romity Juniora, który dostaje cięgi cały czas za kiepską jakość rysunków- a z czego to wynika? Bo on akurat jest zawsze na czas i potrafi ciągnąć 3 serie miesięcznie. Coś za coś.





W drugiej części będą tylko rysunki Eptinga i Larka.



Epting, Lark i Perkins.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #662 dnia: Maj 04, 2013, 02:01:22 pm »
Nie mam nic przeciwko zatrudnianiu dodatkowych rysowników, ale słowo dodatkowy nie oznacza beztalencie.
Czytam sobie znakomite 6 zeszytów, a tu nagle zmiana kreski, stylu postaci, wszystko spada drastycznie łeb na szyję. Takie rysunki przypominają mi styl 10-latka. TRAGEDIA.

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #663 dnia: Maj 04, 2013, 02:35:31 pm »
Nie mam nic przeciwko zatrudnianiu dodatkowych rysowników, ale słowo dodatkowy nie oznacza beztalencie.
Czytam sobie znakomite 6 zeszytów, a tu nagle zmiana kreski, stylu postaci, wszystko spada drastycznie łeb na szyję. Takie rysunki przypominają mi styl 10-latka. TRAGEDIA.

Masz jakieś poważne zarzuty względem tych rysunków, czy też próbujesz - w patetyczny i z tego powodu budzący rozbawienie sposób - nam po prostu powiedzieć, że ci się nie podobają?

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #664 dnia: Maj 04, 2013, 02:48:22 pm »
Masz jakieś poważne zarzuty względem tych rysunków, czy też próbujesz - w patetyczny i z tego powodu budzący rozbawienie sposób - nam po prostu powiedzieć, że ci się nie podobają?

zapewne to drugie ;)
jestem ciekaw jak zareaguje, kiedy odkryje, ze prawie taki sam wplyw na rysunki ma np. inker (albo, ze jest ich czesto kilku)

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #665 dnia: Maj 04, 2013, 03:33:04 pm »
1. Prostota kształtów postaci np. Doktor Foster wygląda jak z painta
2. Ogólność, bohaterowie nie odzwierciedlają żadnych emocji, drewniany styl rysownika
3. Skupienia się na pierwszym planie, drugi kompletnie rozmazany,bezużyteczny, widać brak chęci tworzenia i tylko nie mówcie mi, że tak miało być :cool:
4. Postać
Spoiler: pokaż
Buckiego Barnesa
, w zeszytach 1-6 wygląda poważnie, cała historia trzyma rangę poważnej, w końcu giną ludzie, natomiast w zeszycie 7 wygląda jak chłopczyk, któremu mama nie kupiła lizaka. Styl prawie jak z Kaczora Donalda.

Niestety szkoda, że widać tak ogromną różnicę pomiędzy Eptingiem a Larkiem. Kompletnie nie pasują do siebie w tej serii.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 04:04:12 pm wysłana przez Itachi »

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #666 dnia: Maj 04, 2013, 03:39:11 pm »
itachi nie spoileruj na milość boską.
kurna ja pierniczę!!!!

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #667 dnia: Maj 04, 2013, 03:46:45 pm »
Jakie spoilerowanie? Napisałem tylko o stylu rysownika, wymieniłem dwa nazwiska i wskazałem, że giną ludzie jak w  prawie każdym komiksie. Może powiesz mi, że te nazwiska uświadomiły Tobie całą historię komiksu?

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #668 dnia: Maj 04, 2013, 03:49:39 pm »
Spoiler: pokaż
Bucky Barnes?

jak to nie jest kuna spoiler to ja nie wiem co

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #669 dnia: Maj 04, 2013, 03:52:10 pm »
No i powiedz mi czego się dowiedziałeś z tego imienia i nazwiska? Jest ono nawet umieszczone w wprowadzeniu...więc jaki problem?

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #670 dnia: Maj 04, 2013, 03:52:17 pm »
Niestety szkoda, że widać tak ogromną różnicę pomiędzy Eptingiem a Larkiem. Kompletnie nie pasują do siebie w tej serii.

ach, czyli chodzi ci o "dopasowanie"?
no tak...
z drugiej strony, jest jakas minimalna szansa, ze kiedys odkryjesz komiksy, w ktorych zarowno "rysunki jak painta" jak i cartoonowy styl grafiki sa jak najbardziej "na powaznie", i przekazuja duzo powazniejsze tresci niz to, nad czym natrzepano tutaj 45 stron (+dwa poprzednie tematy)

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #671 dnia: Maj 04, 2013, 03:57:54 pm »
Jeśli dla ciebie przekazywanie poważnych treści wygląda w ten sposób, to chyba nie mamy o czym dyskutować. Właśnie przejrzałem jeszcze raz ostatni rozdział i nie widzę w nim nic co mogłoby przynajmniej w kilku % pasować do twojej teorii.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #672 dnia: Maj 04, 2013, 03:58:17 pm »
No i powiedz mi czego się dowiedziałeś z tego imienia i nazwiska? Jest ono nawet umieszczone w wprowadzeniu...więc jaki problem?

Spoiler: pokaż
Taki, że według mojej wiedzy on nie żyje.
A skoro pojawia się nawet w części 7 a od jakiegoś miesiąca wszyscy tylko o tym mówią, że szkoda że znali tajemnicę to kurna głupi by się nie domyślił

A skoro nie stać cie na tyle przyzwoitości by na moją prośbę zakryć ten ewidentny dla mnie spoiler to chyba wynika z tego że jesteś ***(ukryłem ten ostatni fakt jakby ktoś nie wiedział jeszcze. tak to działa)
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 08:28:22 pm wysłana przez graves »

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #673 dnia: Maj 04, 2013, 03:59:20 pm »
1. Prostota kształtów postaci np. Doktor Foster wygląda jak z painta
To po prostu nieprawda.
Cytuj
2. Ogólność, bohaterowie nie odzwierciedlają żadnych emocji, drewniany styl rysownika
Trudno mówić  bohaterach, skoro w całym epizodzie jest tylko jeden bohater. A na twarzy tego jednego ja dostrzegam malujące się emocje. Podobnie, zauważam je w jego pozach i gestach.
Cytuj
3. Skupienia się na pierwszym planie, drugi kompletnie rozmazany,bezużyteczny, widać brak chęci tworzenia i tylko nie mówcie mi, że tak miało być :cool:
Rysownik rzeczywiście potrafi rezygnować z drugiego planu, jednak nigdy nie robi tego bezsensownie: tła pojawiają się zwykle na poczatku i na końcu scen, by zasygnalizować, gdzie toczy się akcja, kto w niej uczestniczy itp. Nie widzę błędu w fakcie, że nie na każdym obrazku widzimy barmana stojącego za barem, wyposażenie gabinetu lekarskiego czy obrazki wiszace na ścianie. Widzimy je dostatecznie często, żeby wiedzieć, że tam są.
Cytuj
4. Postać
Spoiler: pokaż
Buckiego Barnesa
, w zeszytach 1-6 wygląda poważnie, cała historia trzyma rangę poważnej, w końcu giną ludzie, natomiast w zeszycie 7 wygląda jak chłopczyk, któremu mama nie kupiła lizaka. Styl prawie jak z Kaczora Donalda.
Tu zupełnie nie rozumiem, o co ci chodzi. Historia opowiadania w 1-6 jest równie poważna jak historia w 7, bo to jest ta sama historia. Jeśli chodzi o rysunki (bo o to też może ci chodzić), to mogę p[owtórzyć to samo, co poprzednio: braku merytoryki nie nadrobisz barwnymi porównaniami, które mają się nijak do tego, co opisujesz.

Cytuj
Niestety szkoda, że widać tak ogromną różnicę pomiędzy Eptingiem a Larkiem. Kompletnie nie pasują do siebie w tej serii.

Nie wiem, czy zauważyłeś, że Epting i Lark rysowali RAZEM zeszyty 1-6, ktore wcześniej chwaliłeś. Jeśli teraz masz zastrzeżenia do tego, co robi jeden z nich, to już nie wiem, do czego właściwie masz zastrzeżenia.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #674 dnia: Maj 04, 2013, 03:59:39 pm »
@Moderator: czy mogę prosić o edycję posta Itachi i ukrycie wskazanego przeze mnie powyżej nazwiska?

EDIT. Dzięki N.N.

 

anything