Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 407045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline turucorp

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #675 dnia: Maj 04, 2013, 04:06:47 pm »
Jeśli dla ciebie przekazywanie poważnych treści wygląda w ten sposób, to chyba nie mamy o czym dyskutować. Właśnie przejrzałem jeszcze raz ostatni rozdział i nie widzę w nim nic co mogłoby przynajmniej w kilku % pasować do twojej teorii.

to nie moja teoria, po prostu, sa w komiksach rzeczy, o ktorych jeszcze ci sie nie snilo.
a reszte wyjasni ci np. @N.N.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #676 dnia: Maj 04, 2013, 04:08:24 pm »
Proszę bardzo masz ukryte. Zadowolony? Nie kumam ludzi takich jak ty. Postać, którą wymieniłem mogła pojawić się w dziesiątkach okoliczności, a ty
Spoiler: pokaż
***
sam napisałeś kim jest w tej historii. Masz może jeszcze jakiś sztuczny problem?
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 08:29:09 pm wysłana przez graves »

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #677 dnia: Maj 04, 2013, 04:12:39 pm »
różnica jest taka, że jak mi zwróciłeś na to uwagę, to zaraz zmodyfikowałem i rozszerzyłem spoiler na cały post
jak ja tobie zwrócić uwagę, to zacząłeś pyszczyć
wnioski sobie każdy sam może wyciągnąć

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #678 dnia: Maj 04, 2013, 04:18:26 pm »
N.N
Na PW masz odpowiedź.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #679 dnia: Maj 04, 2013, 04:23:11 pm »
Ja tam już sobie wnioski ułożyłem i dalej nie widzę tego jak mój wpis mógł popsuć przyjemność z przeczytania komiksu, skoro te same informacje pojawiły się w dziale ECHA Z PRZESZŁOŚCI.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #680 dnia: Maj 04, 2013, 04:29:13 pm »
Ja tam już sobie wnioski ułożyłem i dalej nie widzę tego jak mój wpis mógł popsuć przyjemność z przeczytania komiksu, skoro te same informacje pojawiły się w dziale ECHA Z PRZESZŁOŚCI.

Nie każdy zapoznaje się z danymi historiami tylko za pośrednictwem WKKM. Ktoś może np. sobie po kolei czytać daną serie i podając jakieś fakty, psujesz temu komuś przyjemność czytania.
To taka pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy.

EDIT: np. fragsel tak robi, bo nie czyta WKKM  :wink:
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 04:41:46 pm wysłana przez Jaroslaw_D »
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #681 dnia: Maj 04, 2013, 04:37:54 pm »
Nie każdy zapoznaje się z danymi historiami tylko za pośrednictwem WKKM. Ktoś może np. sobie po kolei czytać daną serie i podając jakieś fakty, psujesz temu komuś przyjemność czytania.
To taka pierwsza myśl, która przyszła mi do głowy.

Wybierz mnie. Ja tak robię. Wybierz mnie!!
Ja nie czytam ech, bo nie czytam WKKM. Weź mnie za przykład. ja tak robię. Wybierz mnie!!

EDIT: Dzięki, J :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 04:45:29 pm wysłana przez fragsel »

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #682 dnia: Maj 04, 2013, 04:43:50 pm »
N.N
Na PW masz odpowiedź.

Moja wypowiedź była jak najbardziej na temat (dotyczyła "Zimowego żołnierza" wydanego w WKKM) i dotyczyła kwestii merytorycznych: sposobu rysowania, konstruowania opowieści, kompozycji kadrów itp. Nie rozumiem zatem, czemu odpowiedź na nią wysyłasz mi na priv, podczas gdy publicznie piszesz rzeczy będące nie tylko kompletnym offtopem, ale i zasługujące na ostrzeżenie.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #683 dnia: Maj 04, 2013, 05:22:14 pm »
Ja tam już sobie wnioski ułożyłem i dalej nie widzę tego jak mój wpis mógł popsuć przyjemność z przeczytania komiksu, skoro te same informacje pojawiły się w dziale ECHA Z PRZESZŁOŚCI.
We wstępniaku Marco Lupoi i w Echach z Przeszłości nie ma żadnych spoilerów odnośnie tej historii.
Spoiler: pokaż
Nie ma słowa o tym, że Winter Soldier to Bucky Barnes. Fakt, w Echach jest o nim mowa, ale tylko w kontekście przeszłości Kapitana, bo Bucky (i jego tragiczna śmierć w 1945 roku) był ważnym elementem jego biografii.

Nieprzypadkowo Winter Soldier, aż do szóstego zeszytu pokazywany był tylko w cieniu. Wyjawienie jego tożsamości to szokujący zwrot akcji ("OMG! Po kilkudziesięciu latach w końcu wskrzesili postać tak samo nietykalną jak wujek Ben!"). Swoją drogą to świetne rozwiązanie, że czytelnicy dowiadują się kim jest tajemniczy zamachowiec w tym samym momencie co Steve Rogers.
Świetna scena. Mimo, że dla mnie nie było niespodzianki, bo znałem wynik tej historii z innych późniejszych komiksów Marvela, to ten moment i tak zrobił na mnie wrażenie.

Jeśli chodzi o rysunki w zeszycie #7 to uważam wybór tego artysty jest w porządku. Normalnie też nie przepadam za takimi rysunkami. Wolę kreskę bardziej staranną ze sporą ilością detali. Tutaj jednak taki nieco groteskowy styl pasuje do tematu historii i lepiej oddaje jej klimat. Na tym właśnie polega magia komiksu i (moim zdaniem) jego wyższość na filmem. Rysownik za pomocą swojego stylu może manipulować percepcją czytelnika. Można np. stworzyć opowieść w której mamy dwóch różnych bohaterów: jednego normalnego i jednego z jakąś chorobą psychiczną i sceny widziane z perspektywy tego normalnego rysować bardzo realistyczną kreską i w stonowanych barwach, a sceny widziane z perspektywy chorego kreską uproszczoną jakby rysowało je dziecko i z pstrokatą kolorystyką. Ostatni rozdział tego tomu jest opowiedziany z perspektywy wspomnień
Spoiler: pokaż
Jacka Monroe, który stopniowo traci rozum
więc nieco mniej realistyczna kreska jest tu na miejscu.

Offline Itachi

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #684 dnia: Maj 04, 2013, 05:48:02 pm »
N.N
Ostrzeżenie? Ciekawe za co? Za wyrażanie własnego zdania? Sam nie możesz przeboleć tego, że ktoś ma inne zdanie niż ty. Ja wyraziłem swoją opinię, mam do tego prawo.

Offline freshmaker

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #685 dnia: Maj 04, 2013, 05:54:11 pm »
pytanie z innej beczki - czy zimowy zolnierz to historia ktorą mam w runie omnibusów z capem brubakera?
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

N.N.

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #686 dnia: Maj 04, 2013, 06:03:10 pm »
N.N
Ostrzeżenie? Ciekawe za co?
Tak, jak ci napisałem na priv, Twoje zdanie jest Twoje i nic mi do niego. Fatalna jakość Twoich argumentów to inna sprawa. Skoro jednak nie chcesz podjąć merytorycznej dyskusji, to nie będe napierał. Ty wyraziłeś swoje zdanie o komiksie. Ja wyraziłem moje zdanie na jego temat. I koniec. No, chyba, że zechcesz podać kolejne "argumenty" na obronę Twojego stanowiska, co usprawiedliwi fakt, iż ja podam kolejne kontragumenty.
A ostrzeżenie należy Ci się za nazwanie innego uczestnika dyskusji palantem.


Ostrzeżenie otrzymał Fragsel, który zasłużył i poza tym - to już recydywa.
Itachi ma upomnienie.
graves
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 08:36:01 pm wysłana przez graves »

knypcio

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #687 dnia: Maj 04, 2013, 06:07:38 pm »
pytanie z innej beczki - czy zimowy zolnierz to historia ktorą mam w runie omnibusów z capem brubakera?


 Były zebrane w tym omnibusie http://www.amazon.co.uk/Captain-America-Ed-Brubaker-Omnibus/dp/0785128662/ i w tym zbiorku http://www.amazon.co.uk/Captain-America-Soldier-Ultimate-Collection/dp/0785143416/ Jeśli masz jakieś inne wydanie to sprawdź po numerach: Winter Soldier (plus Man out of Time) to Captain America vol. 5, zeszyty 1-9, 11-14 z 2004.

fragsel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #688 dnia: Maj 04, 2013, 11:04:38 pm »
Usunięto mi (już po raz chyba zresztą drugi czy trzeci) post z przeprosinami (napisany jeszcze przed "ostrzeżeniem", więc chyba i tak nie ma sensu tu takich postów pisać, bo nie spełniają widocznie regulaminu czy co - na szczęście nie robiłem tego z musu, tylko z potrzeby serca) więc JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM Itachi'ego za to, jak go nazwałem. Było to całkowicie nie na miejscu (i żałuję, że ciągle można tę obelgę znaleźć w niewyedytowanym przez moderatora poście N.N.)


Przeprosiny proszę załatwiać na pw z bezpośrednio zainteresowanym. Skoro nie ma już (został wymoderowany) powodu przeprosiny - zamieszczanie informacji na jego temat to spam, który nie powinien interesować większości czytających forum.
graves
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2013, 01:05:54 pm wysłana przez graves »

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #689 dnia: Maj 05, 2013, 03:31:53 pm »
Proszę bardzo masz ukryte. Zadowolony? Nie kumam ludzi takich jak ty. Postać, którą wymieniłem mogła pojawić się w dziesiątkach okoliczności, a ty
Spoiler: pokaż
***
sam napisałeś kim jest w tej historii. Masz może jeszcze jakiś sztuczny problem?


Od  2 lat to obserwuje. Najpierw zetknąłem się z tym w grach video, gdzie gracze zaczeli miec fobie zeby przypadkiem nie dowiedziec sie co bedzie dalej. Jest to tym dziwniejsze, że tyle dóbr kultury popularnej jest obecnie produkowane, że wszystko się zlewa w jedną papke (przynajmniej dla mnie). Mi z reguły niewiele przeszkadza jak się dowiem co bedzie dalej.


Sprawdzałem recenzje nowego albumu (ta środa) Avengers Standoff i po 2 ostatnich bdb tomach kolekcji (Kraven i CapA) ten może wypaść blado. Także przygotujcie sie psychicznie, że poziom nie będzie najwyższy to sie nie zawiedziecie a może nawet w takim wypadku przyjemnie zaskoczycie :)
Part man, part machine - all cybercommando.