Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 405590 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pawe3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #720 dnia: Maj 13, 2013, 09:14:54 am »
Anionorodnik: Byłoby super gdybyście na facebooku zamieścili jakiś spis w jakiej kolejności czytać kolekcję. Just sayin'.
[/size].

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #721 dnia: Maj 13, 2013, 09:17:21 am »
Przecież jest coś takiego - lista wg numeracji UK. Mają to gdzieś w Notatkach na stronie. Ew. można to rozszerzyć o te tomy, których w UK nie ma.

Offline Dembol_

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #722 dnia: Maj 13, 2013, 12:29:50 pm »
Byłoby super gdybyście na facebooku zamieścili jakiś spis w jakiej kolejności czytać kolekcję. Just sayin'.
Od tomu 1 do tomu 60. Just sayin'

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #723 dnia: Maj 13, 2013, 02:36:03 pm »
Chłopy, weźcie Wy dobrze poczytajcie, co Anionorodnik już ma na Facebooku, a potem "just sayin'".
 
https://www.facebook.com/notes/wielka-kolekcja-komiks%C3%B3w-marvela/lista-tytu%C5%82%C3%B3w-wkkm-wg-daty-powstania-komiksu/100910980095015
 
Oni to mają praktycznie od początku fanpage'a.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #724 dnia: Maj 13, 2013, 03:12:42 pm »
Do tego bodajże Fragsel kiedyś na moją prośbę uporządkował to chronologicznie jeszcze z innymi komiksami - tymi od Muchy. Jakieś 9473945732854 stron wątku temu.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #725 dnia: Maj 13, 2013, 04:27:34 pm »
Niedługo zamieścimy nową listę tomów wg kolejności czytania/chronologii wydarzeń uzupełnioną o ewentualne uwagi dlaczego taki, a taki tom znalazł się przed czy po takim, a takim tomem. Będzie też sekcja FAQ połączone ze słowniczkiem żargonu komiksiarzy. Ale przygotowanie tego chwilę zajmie, bo większość tekstów piszę sam.  :cool: Black Bolt pomaga mi tylko trochę, ale mnie to nie przeszkadza, bo jestem egoistą i wszystkim chcę się zająć osobiście.  :biggrin: Choć czasem dopada mnie niemoc pisarska nazywana czasem lenistwem  :lol: Postaram się dokończyć tą listę w ciągu najbliższych kilkunastu dni między opracowywaniem materiałów do "Impasu" i zaległości do "Upadku Avengers" oraz ciekawostek do "Marvels" (tych będzie sporo). A tak przy okazji ma ktoś z was może "Marvels 10th Anniversary Edition" z rozszerzonymi dodatkami?

Tymczasem myślę, że lista kolejności podlinkowana przez Jaxxa nie jest zła.  :wink:

mack3 podesłał nam taką propozycję ankiety do oceny poszczególnych tomów:
http://www.interankiety.pl/interankieta/e9958ef1615262dabb9f30428f946aa9.xml
ale myślę, że zawiera ona zbyt dużo wariantów odpowiedzi i chyba zostaniemy przy ankietach facebookowych. (Ale mimo wszystko dzięki, mack3). Właśnie ostatnio z BB kłóciliśmy się o ankiety. Ja uważam, że do każdego tomu powinna być osobna tak, żeby każdy (kto ma konto na fejsie) mógł sprawdzić jak dany tom jest ogólnie oceniany i być może samemu go ocenić. Czyli coś w stylu ocen przy filmach na filmwebie czy innych podobnych stronach. BB z kolei chce zrobić turniej. Najpierw wyłonić najlepszy tom z każdej dwunastki, a później z tych 6 tomów, które przejdą do następnego etapu, wyłonić ten najlepszy z całej WKKM. I nie możemy się dogadać, który wariant badania opinii zastosować.  :biggrin:

Anyway, ktoś jeszcze ma ochotę podyskutować na temat tomu "Avengers: Impas"?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #726 dnia: Maj 13, 2013, 04:47:27 pm »
Niedługo zamieścimy nową listę tomów wg kolejności czytania/chronologii wydarzeń uzupełnioną o ewentualne uwagi dlaczego taki, a taki tom znalazł się przed czy po takim, a takim tomem.
A dasz znać na forum Gildii, kiedy już zamieścicie tę listę na Facebooku?

Offline Dreadnought

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #727 dnia: Maj 13, 2013, 05:20:40 pm »

Anyway, ktoś jeszcze ma ochotę podyskutować na temat tomu "Avengers: Impas"?


A nie będzie Ci smutno, ze go nie masz ? :D
Dyskutować o tyle nie ma o czym, bo wszystko było z Impasem w porządku. Ani najlepszy ani najgorszy.





Part man, part machine - all cybercommando.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #728 dnia: Maj 13, 2013, 06:17:23 pm »
A dasz znać na forum Gildii, kiedy już zamieścicie tę listę na Facebooku?
Nie ma sprawy

A nie będzie Ci smutno, ze go nie masz? :biggrin:
Dyskutować o tyle nie ma o czym, bo wszystko było z Impasem w porządku. Ani najlepszy ani najgorszy.
Nie będzie, bo świadomie zrezygnowałem z jego zakupu. Jakiś czas temu czytałem historię i nie miałem wątpliwości, że nie chcę mieć tego tomu na półce, a mój portfel odetchnie z ulgą za sprawą takiej selekcji. Nie mówię, że "Impas" jest zły, ale jest masa lepszych historii z Avengers, które wolałbym kupić zamiast niego.

poprawka w związku ze zgłoszeniami użytkowników.
pozdrawiam,
Emeryt
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2013, 08:59:39 pm wysłana przez Emeryt »

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #729 dnia: Maj 13, 2013, 06:47:00 pm »
Nie mówię, że "Impas" jest zły, ale jest masa lepszych historii z Avengers, które wolałbym kupić zamiast niego.

Np. jakie? Rzuć tytułami, którymi warto się zainteresować.

Offline miki2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #730 dnia: Maj 13, 2013, 07:17:00 pm »
Korvac saga, kree-skrull war czy operation galactic storm.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #731 dnia: Maj 13, 2013, 08:07:03 pm »
Np. jakie? Rzuć tytułami, którymi warto się zainteresować.
Brakuje mi w WKKM bardziej klasycznych historii. Jeśli Avengers: Forever wypadnie, to najstarszy właśnie będzie Avengers: Impas z 2003 roku.

Historie z Avengers, które moim zdaniem warto przeczytać:

Lata 70-te
Avengers: Kree-Skrull War
Avengers: Avengers/Defenders War
Avengers: Celestial Madonna
Avengers: The Serpent Crown
Avengers: The Bride of Ultron
Avengers: The Korvac Saga
Avengers: Nights of Wundagore
Avengers: Heart of Stone

Lata 80-te:
Avengers: Under Siege
Avengers: Kang, Time and Time Again
Avengers: Assault on Olympus
West Coast Avengers: Lost in Space Time
West Coast Avengers: VisionQuest

Lata 90-te:
West Coast Avengers: Darker Then Scarlet
Avengers: Operation Galactic Storm
Avengers: Ex Post Facto (to z Tm-Semicowego Mega Marvela)
Avengers: Bloodties
Avengers: Ultron Unlimited
Avengers: Forever

Początek XXI wieku:
Avengers: The Kang Dynasty
Avengers: Red Zone (to następna historia po Impasie)
DC/Marvel: JLA/Avengers (ale to raczej nie w WKKM...)


Sporo z wymienionych przeze mnie komiksów okupuje rankingi top 10-20-30 najlepszych historii z Mścicielami. Nie rozumiem więc dlaczego tylko Avengers: Forever trafiło do WKKM.

Ach, jeszcze zapomniałem o Avengers Annual #10, ale nie pamiętam w jakim trejdzie jest ten zeszyt. Pamiętam, że bodajże fragselowi ten komiks też się podobał:
Rogue Vs The Avengers
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2013, 08:55:52 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline Black Bolt

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #732 dnia: Maj 13, 2013, 08:26:51 pm »
BB z kolei chce zrobić turniej. Najpierw wyłonić najlepszy tom z każdej dwunastki, a później z tych 6 tomów, które przejdą do następnego etapu, wyłonić ten najlepszy z całej WKKM. I nie możemy się dogadać, który wariant badania opinii zastosować.  :biggrin:
ekhem, Turniej  :razz:

najpierw tak zwane "ćwierćfinały"
5 grup po 12 tytułów (tak jak jest to wydawane, nie potrzeba dodatkowo losować i czekać do końca kolekcji)
z każdej grupy wychodzą 4 najmocniejsze tytuły i zostaje nam ich 20

"półfinały"
dwie grupy po 10 tytułów (tu już trzeba by losowo tego podziału dokonać)
z każdej grupy wychodzą powiedzmy ze trzy/dwa najmocniejsze tytuły i zostaje nam ich już tylko 6/4

i "finałowa" ankieta mająca w sobie 6/4 tytułów z czego zostanie wybrane i obsadzone podium i będziemy wiedzieć który album WKKM jest najlepszy


osiem ankiet, nie za dużo, nie za mało, lecz w sam raz :)
każda wielokrotnego wyboru, czyli będzie można wybierać po kilka tytułów i jedyny minus jaki w tym widzę, to zagęszczenie ankiet po zakończeniu kolekcji, bo pierwsze cztery by leciały raz na pół roku, a na sam koniec ostatni ćwierćfinał, dwa półfinały i finał, o

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #733 dnia: Maj 13, 2013, 08:48:11 pm »
Wie może ktoś jakie dodatki będą w WKKMowym wydaniu Marvels? Mam eng. ver. i zastanawiam się czy warto dla tłumaczenia i dodatków kupować ten numer kolekcji.

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #734 dnia: Maj 13, 2013, 10:06:42 pm »
A mnie ciekawi kto przekłada Marvels. Wiadomo? Mam nadzieję, że trafi to na dobrego tłumacza.

 

anything