Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3  (Przeczytany 406800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nawimar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #735 dnia: Maj 13, 2013, 10:19:14 pm »
Przeczytałem "Impas" i pomimo, że uwielbiam prawie wszystko z logo Domu Pomysłów, to jednak tym razem czuję się srodze rozczarowany. Alan Davies co prawda w dobrej formie; niestety Johns udowodnił, że już w początkach swej kariery był równie przeciętnym scenarzystą co obecnie. Z niecierpliwością wypatruję odtrutki w postaci "Marvels" i kontynuacji "Zimowego Żołnierza".

Offline Czarny

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #736 dnia: Maj 14, 2013, 06:50:28 am »
...
5 grup po 12 tytułów (tak jak jest to wydawane, nie potrzeba dodatkowo losować i czekać do końca kolekcji)
...
Głosować w ankietach i tak nie będę, ale mam takie pytanie - w jaki sposób jest to zaznaczone, że WKKM wydawana jest w pieciu grupach po 12 albumów ???? Nie zauważyłem nigdzie takich przesłanek do podziału kolekcji.

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #737 dnia: Maj 14, 2013, 07:10:28 am »
Wie może ktoś jakie dodatki będą w WKKMowym wydaniu Marvels? Mam eng. ver. i zastanawiam się czy warto dla tłumaczenia i dodatków kupować ten numer kolekcji.
- Komentarze: Stan Lee, Kurt Busiek, Alex Ross, John Romita Sr., Scott McCloud (każdy po 2 strony czyli w sumie 10)
- Kulisy powstawania tego komiksu (10 stron)
- Wykonane przez Alexa Rossa nowe wersje 4 klasycznych okładek: Fantastic Four #1, Amazing Fantasy #15, Avengers #4, X-Men #1 (4 strony)

W poniższym filmiku widać je przy okazji prezentacji zawartości tomu. Tak od 17:00:
Marvel Ultimate Graphic Novels Collection Review Part 5

A mnie ciekawi kto przekłada Marvels. Wiadomo? Mam nadzieję, że trafi to na dobrego tłumacza.
Pewnie ta sama osoba co w wydniu Muchy, ale nie wiem kto nią jest.

Głosować w ankietach i tak nie będę, ale mam takie pytanie - w jaki sposób jest to zaznaczone, że WKKM wydawana jest w pieciu grupach po 12 albumów ???? Nie zauważyłem nigdzie takich przesłanek do podziału kolekcji.
To podział wymyślony przez Black Bolta.

Offline horror

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #738 dnia: Maj 14, 2013, 07:46:43 am »
- Komentarze: Stan Lee, Kurt Busiek, Alex Ross, John Romita Sr., Scott McCloud (każdy po 2 strony czyli w sumie 10)
- Kulisy powstawania tego komiksu (10 stron)
- Wykonane przez Alexa Rossa nowe wersje 4 klasycznych okładek: Fantastic Four #1, Amazing Fantasy #15, Avengers #4, X-Men #1 (4 strony)


dziekuje.

Offline Qwant

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #739 dnia: Maj 14, 2013, 07:51:37 am »
Anyway, ktoś jeszcze ma ochotę podyskutować na temat tomu "Avengers: Impas"?

To co najbardziej przeszkadzało mi w tym tomie to fakt, że tak naprawdę były w nim dwie niezależne historie: wątek Jack Hart & Ant-Man oraz historia związana z Slokovii. Łączą je w zasadzie tylko postacie Avengersów, ale stosując taki klucz można by zrobić dowolny zlepek. Nie jest dla mnie jasne dlaczego ktoś połączył akurat takie zeszyty w jedno TPB.

Historia ze Slokovią zapowiadał się nawet ciekawie
Spoiler: pokaż
(konflikt w grupie, wątek z zachowawczym ONZ - jak w byłej Jugosławii
) , jednak wszystko było potraktowane strasznie płytko,
Spoiler: pokaż
 a szczególnie tylko pozornie wyjaśnione są motywacje Iron Mana: najpierw grzecznie słucha ONZ, bo niby boją się, że w sąsiednich krajach uciskane narody też zaczną się wyzwalać(?), a potem grzecznie słucha Dra Dooma (?!) - trochę oczywiście upraszczam.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #740 dnia: Maj 14, 2013, 08:14:24 am »
A mnie ciekawi kto przekłada Marvels. Wiadomo? Mam nadzieję, że trafi to na dobrego tłumacza.

Wg Geeka tłumaczem jest Maciej Nowak-Kreyer. To ten sam, co w wydaniu Muchy? 
 
Historie z Avengers, które moim zdaniem warto przeczytać:
(...)

Dzięki. Ułożyłeś tę listę chronologicznie? Jeżeli tak, to wynika z tego, że wszystkie dobre historie z Avengers to te klasyczne. Lista kończy się na jednym tytule późniejszym od Impasu, który Twoim zdaniem jest średniakiem - czyli tak, jakby wszystko, co ukazało się później, już nie było warte takiej uwagi... Czy dobrze to zrozumiałem?
 
 
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2013, 08:22:52 am wysłana przez Jaxx »

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #741 dnia: Maj 14, 2013, 08:41:11 am »
Dzięki. Ułożyłeś tę listę chronologicznie? Jeżeli tak, to wynika z tego, że wszystkie dobre historie z Avengers to te klasyczne. Lista kończy się na jednym tytule późniejszym od Impasu, który Twoim zdaniem jest średniakiem - czyli tak, jakby wszystko, co ukazało się później, już nie było warte takiej uwagi... Czy dobrze to zrozumiałem?
Tak, chronologicznie. Zmodyfikowałem mój wcześniejszy post, żeby było jaśniej :wink:

Nie mówię, że to co jest w WKKM nie jest warte uwagi. Choć patrząc na listę tomów odnoszę wrażenie, że idea "60 najlepszych historii z ostatnich 30 lat" trochę nie do końca została zrealizowana, bo 2/3 tomów to komiksy z lat 2000-2010. Bardziej wyszło z tego "40 historii Marvela z ostatniej dekady, które streszczą wam ostatnie wydarzenia w uniwersum, tak żebyście mogli kupować to co aktualnie Marvel wydaje i się w tym połapać oraz 20 cenionych klasyków w ramach promocji".

To co najbardziej przeszkadzało mi w tym tomie to fakt, że tak naprawdę były w nim dwie niezależne historie: wątek Jack Hart & Ant-Man oraz historia związana z Slokovii. Łączą je w zasadzie tylko postacie Avengersów, ale stosując taki klucz można by zrobić dowolny zlepek. Nie jest dla mnie jasne dlaczego ktoś połączył akurat takie zeszyty w jedno TPB.
Bo to jeden z 4 tomów zbierających 20 zeszytowy run Geoffa Johnsa. A przy tego rodzaju zbiorach czasem się zdarza, że w jednym tomie mamy np. jedną 3-częściową historię, jedną 2-częściową i jeden one-shot.
« Ostatnia zmiana: Maj 14, 2013, 09:06:07 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #742 dnia: Maj 14, 2013, 01:39:47 pm »
Wg Geeka tłumaczem jest Maciej Nowak-Kreyer. To ten sam, co w wydaniu Muchy? 
Tak, ten sam.
Czy trudno sprawdzić na Gildii kto przełożył wydanie Muchy? Trudne? Co nie?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #743 dnia: Maj 14, 2013, 02:40:37 pm »
Tak, ten sam.
Czy trudno sprawdzić na Gildii kto przełożył wydanie Muchy? Trudne? Co nie?

Bardzo trudne. Tym trudniejsze, że mnie akurat osoba tłumacza niespecjalnie interesowała, a mój post był tylko odpowiedzią na wcześniejsze pytanie Piotruposza o tłumaczenie WKKM.

Offline under

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #744 dnia: Maj 14, 2013, 05:48:55 pm »
nadal  nie mam 10 i 11 a na infolini pirdola smuty ze wyslali ... szkoda sie denerwowac hulka mam prawie calego na grzbietach wiec jak sie urwie to trudno ...

Offline Piotruposz

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #745 dnia: Maj 15, 2013, 12:41:32 am »

Wg Geeka tłumaczem jest Maciej Nowak-Kreyer. To ten sam, co w wydaniu Muchy? 
 

Dzięki ;)

Offline opall

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #746 dnia: Maj 15, 2013, 08:20:53 am »
Po przeczytaniu "Impasu" nie wiem skąd te narzekania. Fakt może nie jest to historia z TOP 10 (nie wiem czy nawet z TOP 60) ale czyta się ją dobrze, a i kreska + kolor wypadają ciekawie (no może czasem zaniżają poziom - niektóre kadry są słabe). Szczególnie przypadła mi do gustu historia z Thorem. Jakbym miał oceniać całokształt tego komiksu w skali od 1 do 10 to była by to ocena 6 lub 7. Czyli całkiem solidnie. Aha jedyne co to dodatki kiepskawe....

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #747 dnia: Maj 15, 2013, 09:15:07 am »
Ja z kolei dopiero co przeczytałem "Thor: Odrodzenie" i również jestem pozytywnie zaskoczony. Po narzekaniach na ten album spodziewałem się raczej "zapchaj-dziury", a tymczasem jest to solidny komiks z niezłymi dialogami i fajnym poczuciem humoru. Świetny klimat - miks amerykańskiej prowincji i mitów nordyckich. Straczynski nie zawodzi, świetnie się czytało te wszystkie relacje zwykłych ludzi z Asgardczykami. Strona graficzna bardzo dobra - Coipel radzi sobie i w scenach statycznych i w dynamicznych; doskonale oddawał potęgę Thora w scenach akcji, niemal czuć było podmuchy powietrza od machnięć młotem, czy drżenie ziemi od uderzeń :smile: Kapitalne sekwecje z Iron-Manem - dla osób, które nie przepadają za Tonym powiedziałbym, że nawet obowiązkowe do przeczytania :smile:
 
Ale zgodzę się, że najbardziej razi wyrywkowość tego tomu - od pierwszej do ostatniej strony widać wyraźnie, że to tak naprawdę wstęp do późniejszej historii, wyrabianie sobie gruntu pod właściwą fabułę. Dziwię się, że Hachette nie włączyło dalszej części do kolekcji - to już Obdarowani są bardziej zamknięci fabularnie jako album niż Thor, a mimo to dostali kontynuację w postaci Niebezpiecznych w ramach kolekcji.
 
Nie obraziłbym się, gdyby jednak miał się ukazać vol.2 Thora, zamiast np. Astonishing Thor (jeżeli ten album będzie i u nas). Jeżeli nie - to już się szykuję do zakupu oryginalnego wydania w Multiversum, razem z vol.3. Chociaż obawiam się trochę o stylizację języka Thora, która w orygniale może być trudna w zrozumieniu.   
 
 
 
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2013, 09:31:25 am wysłana przez Jaxx »

Offline peta18

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #748 dnia: Maj 15, 2013, 03:57:30 pm »
"Impas" to bardzo sredni komiks pod wzgledem fabuly. Byc moze jako czesc wiekszej calosci sie broni, ale w postaci pojedynczego tomu historia jest dosc banalna, podszyta amerykanskim etosem wolnosci jednostki - ble. Wiem, ze zarzucanie amerykanskim komiksom superhero ze sa zbyt "amerykanskie" jest bez sensu, bo wiekszosc z nich taka jest i albo to przyjmuje na klate i czytam albo nie i daje sobie spokoj. Ale historia opowiedziana w "impasie" jest bardzo przewidywalna i estetycznie nic dla mnie nie wnoszaca. Jakbym sobie czytal regularnie serie o Avengersach i wchlonal historie zawarte w "Impasie" jako kolejny zeszyt telenoweli o superludziach to bylbym bardziej kontent i chyba tak do tego komiksu trzeba podejsc :) a nie jak do pelnoprawnego albumu.
Podobne zarzuty mozna miec do Thora (choc tu fabularnie jest lepiej, byc moze dlatego ze to jest nowy run Thora, a nie wyrwany kawalek wiekszej calosci), ale jakos ta historia spodobala mi sie bardziej, choc pozostawila niedosyt i chec przeczytania pozostalych dwoch czesci w oryginale :).
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline nx87

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów MARVELA -cz.3
« Odpowiedź #749 dnia: Maj 16, 2013, 11:34:36 am »
Jak zrezygnować z prenumeraty Wielkiej kolekcji komiksów Marvela? Widzę, że na Gildia jest cena 10 zł niższa od prenumeraty. Po co przepłacać...

 

anything